Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Cert85 kirjutas:Kui juba läks kontotamiseks :D :
Golf Variant, Toyota Avensis, Opel Omega, BMW E39.
Mis see tähendab?
Kas need on autod millele sa otsa sõitsid täna?:P
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Läksin hommikul õue, lund oli tiba palju. Läksin tuppa tagasi ja võtsin naise 318is võtmed (minu Seat oleks oma 18" suverehvidega suht võimatu sõita olnud).

Lükkasin garaazi ees lumevalli tiba madalamaks ja rammisin autoga sealt tagurpidi läbi. Sissesõidutee oli ka kenasti lund täis. Seda võtsin hooga - lund lendas üle kapoti ja katuse...

318is + no ABS + topelt ketastega LSD + väga head Michelin Ivalo naastud oli väga fun sõita... :)
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Ohh eii. Autod, millele olen oma abikäe ulatanud. Ehk siis nad liikvele aidanud.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Täna hommikune Tallinn-Narva ots oli elu kõige hullem sõit talvisel ajal. Start sai tehtud kell 6.00 ja kohal olin 9.30 :? Tavalise 2h sõidu asemel kestis kõigest 1,5h rohkem :?

Auto juhitavuse ja käitumise kohta ei ole ühtegi halba sõna. Abiliseks olid DSC, Continental naastud ja ärkvel hoidsid mind Bilsteini B16'ned :lol:

Peale Rakveret hakkas see kõige magusam osa hommikust, terve tee oli kinni sõidetud lumekatte all ja treppis. Õnneks sellel lõigul magama jäämisega probleeme ei olnud, lihtsalt B16 tuletas meelde, et nüüd oli lohk-mügar-lohk-mügar :lol:

Kuna sahkasid oli teedel ainult mõningad, siis tegin ma ise kogu töö nende eest ära. Paar rekkat oli ennast kraaviservale keeranud, sõiduautosid oma 10kond kraavi põhjas.

Kõige masendavam vaatepilt oli ühe suht uue VW Polo või sarnase punni välja vedamise katse kraaviservalt. Traktor sättis ilusti ennast tema ette ja hakkas kabiinist trossi ulatama naisterahvale, samas oli R käigu sisse unustanud :? Võite arvata mis juhtus Pologa, enne muidu ainult lumes kinni olnud auto jäi enda ninast lihtsalt ilma. Traktor lihtsalt sõitis sellest üle :?

Samas ise tervelt kohal ja abiliseks oli mu Family Wagon :)
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Täna on selline ilm, et ka ABS-ga on väga lihtne masin pidurdamisel ebastabiilseks muuta. Tuleb lihtsalt väga laugelt ja kaugelt asi ette võtta ning rooliga ja paari pidurivajutusega kontrasse meelitada ning seejärel on juba väga hea tunne mõõduka libisemisnurgaga kurv läbida. Kõige ohtlikum on kitsas kurvieelne trajektoor ja raske gaasijalg. Esmalt ala- ja seejärel paksult ülejuhitav ning kindel on, et teeäärde pargitud autod saavad mõlgid külge.

Väga tore ju kui ilm pakub meile võimalust sõitu õppida, kahju ainult, et ta seda kõigile korraga pakub.

Emotsioonid on praegu kõigil üleval. Õhtuks kooruvad välja esimesed laksud ning homseks on teemas vaikus.

Jep. Tänu bilsudele on treppis tee peal ülimugav sõita. Ükski mügarik ei jää teavitamata. :P
Allan_A
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 24.11.2004 14:46 01

Postitus Postitas Allan_A »

TanelE34 kirjutas:Tagavedu, korralikud rehvid ja LSD tõmbasid näo igatahes naerule :D
Just! Oi ma olen kaua sellist talveilma oodanud :)
E85 Z4 3.0si
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Oi jaa,LSD on tõesti mõnus :cool:
Ma ei kujutaks ette kui oleks 4.0 ja tava differ.Noo ma tean kes sellele oskab hästi vastata,MARTIN S :lol:

Praegyu tulin tööbussiga mööda tartu mnt'd jüri poole.Kustukummi on hammaste vahele vaja,jube treppis on tee.No ega see linna poole minek parem polnud.Huvitav oli minu jaoks see,et teed on autodest jummala tühjad :roll:
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Mina olen terve talve sellist ilma ja suuri hangesid oodanud. Selleks puhuks sai ka 4x4 veoline maastur sügisel soetatud ja lausa lust sellega hetkel kulgeda. Esimest korda tunnen, et ka tavaoludes see masin õigustab ennast. Naeru võtab ikka suule kui 2wd-ga liiklejad ukerdavad ja ei saa liikuma kuidagi.
Telefon on punane ja abikäsi üsna pikaks venitatud. Tõmban kõiki rõõmuga :P !
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Maasturivendadel on kohaltvõttes sellised näod :cool: ja peale pidurdama asumist sellised :shock: :P

Kaks akut pardal on ju tore asi küll ja aitab külmade ilmade puhul ka teisi, aga muidu on suur ülekaal kurvides ja pidurdamisel ikka ja jätkuvalt tõsine vaenlane.

Loodan, et eelkõneleja isiklikult ei võtnud.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Mis masinaga täpsemalt tegu, Rando?
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

mu masinad üleni lume all. Aga sõitmisteks jõuab kohale varsti 4x4 jeebu :D
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Irw, ma tegin proovi mõttes paar kõne neliveoliste omanikele, kes autot müüvad- kaks meest vastasid otse- helista tagasi, kui lumi sulanud. :lol:
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

akibo kirjutas:Mis masinaga täpsemalt tegu, Rando?
Toyota 4runner

Eh ei mis ma siin ikka isiklikult võtan. Kõigega on võimalik harjuda ja iseärasusi arvesse võttes toime tulla. Korralike uute rehvidega kulgen täitsa probleemivabalt, kuid tuleb siiski tõdeda, et teelpüsivus sõiduautoga ikka parem. Eks siin mängivad rolli suuresti autode massid, vedrustus ja vahemaa teekatte ning auto põhja vahel ;)
Aga siinkohal kompenseerib selle see, et äärmuslikes oludes on võimalik sellega nauditavalt sõita.

umptsik helista mulle ka, olen nõus sulle enda oma maha müüma!
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

4Runner on vist isegi kõrgema kliirensiga kui tänapäeval ülipopid Land Cruiserid, ei? Igatahes edu siis. Ning vaata, et ka pidama saad, sest nelikvedu aitab ju ainult vedama ;)
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Kliirensi kohta ei oska öelda midagi täpsemalt, kuid usun et läbitavuselt teen Land Cruiserile silmad ette.
Aga mis pidama saamisse puutub siis, ega ei tahagi seisma jääda...patt oleks sellisest rõõmust ilma olla, et hangedes ei hulla :P
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Xanax kirjutas:siis täna ma olen jalakäija. Jään kevadet ootama... :roll:
No seda ei ole vaja Sul kaua oodata. Nädalalõpuks lubab juba kuni 10 kraadi sooja. Vett ja igasugu muud läga saab igal juhul palju olema :)
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Ilusat kevade algust, tõesti :)

DSC-ga ei saa ju praegu üldse sõita, nagu oleks viriseva müügimehe pardale võtnud, kes kõik ilusa ära rikub ;) Maanteel on muidugi abiks.

Krt. tööl sai maa-alusest parklast ainult nii välja, et poomioperaator tõstis pulga üles, 30 m hoovõttu ja mõned sekundid hirmu, kas püsib rööbastes või viime tõkkemehhanismi ka kaasa :P
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5626
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Marko S kirjutas:Huvitav oli minu jaoks see,et teed on autodest jummala tühjad :roll:
Wonder why, jah? :D
Suvekad all ju üle pooltel.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

eero kirjutas:
Marko S kirjutas:Huvitav oli minu jaoks see,et teed on autodest jummala tühjad :roll:
Wonder why, jah? :D
Suvekad all ju üle pooltel.
mind see ei takistand :oops: :cool:
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Mulle piisas eilsest ekstreemsusest,et uuesti talvekad alla panna.Vastaseljuhul oleks ma täna kategooriliselt keeldunud tööle tulemast.Aga ei,kõik on okei,kui mõistusega seal parankat keerata.
Julged liiklemist ja sirgeid plekke :)
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

Kuhu tuleks pöörduda, et saaks lume lükkamise eest raha? :)
911 nina puha valge...aga kinni jäämist pole veel esinenud...4x4 on mõnna, eriti, kui kaalu suhe on 60:40 tagaosa kasuks
selline ilm võiks nädalakese püsida..et igapäev jõhkralt lund ning siis peale nädalat +15c
unistada ju võib :cool:
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

praegu seis selline :D

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis redline, 26.03.2008 15:15 25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

wirx kirjutas:selline ilm võiks nädalakese püsida..et igapäev jõhkralt lund ning siis peale nädalat +15c
unistada ju võib :cool:
Mis sa tahad oma Porgest paati teha või ? :lol:
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

randos kirjutas:Kliirensi kohta ei oska öelda midagi täpsemalt, kuid usun et läbitavuselt teen Land Cruiserile silmad ette.
Aga mis pidama saamisse puutub siis, ega ei tahagi seisma jääda...patt oleks sellisest rõõmust ilma olla, et hangedes ei hulla :P
Kui sul erirehve ja plokkdifrit ei ole, siis olles sõitnud, eksperimenteerinud ja kogenud ligi 10 000 km jagu erinevaid katsumusi ja näinud kuidas ta on ennast täiesti ebareaalsetest kohtadest välja kaevanud, võin väita, et pole länkar ka väga halva läbitavusega. Sarnaselt 4runnerile, on ka sellel võimalik keskdiffer lukustada ja see on teatud oludes väga kasulik tööriist. Kliirens on jällegi 4runneri kasuks: ~240 vs 207 mm (eeskätt tänu kõhu alla viidud varurattale).

Jätkates kangemeelselt maasturiteemalist vaidlust: Kõik me oleme võimelised harjuma, aga...
Selleks, et saavutada ka halval teel mugav ja muretu sõit peab rehvid tühjaks laskma ja kui seda ei tee, tuleb mängu üüratu vedrustamata massi inerts, mis äärmuslike teeolude puhul viib rattad kerega resonantsi ning tahtmatu külgliikumine on kindlustatud. Pehmed rehvid ja lödi vedrustus lasevad kerel jubedalt kreenida nii kurvis kui pidurdades. Kui pole rattal kere kaalu, pole ka pidamist.

Tulles jälle teemasse.
Samas ümber maasturi tõusev põlvest saadik pehme lumevall ja kõrge väljavaade tekitavad võitmatu tunde.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Rakveres nägi hommikul mu koduhoov välja selline.
Enda masinat kaevasin välja ca 1,5h, kuna iga 10cm tagant oli jälle põhja peal kinni 'tänu' madaldusringile.

Pilt
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Lepard. Pärnus on täpselt sama pilt.
Kliima on ikka täiesti sassis omadega. Talvel oli kevad ja kevadel talv.
Ei teagi kas nutta või naerda sellise ilma peale.
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

Marko S kirjutas:Oi jaa,LSD on tõesti mõnus :cool:
Ma ei kujutaks ette kui oleks 4.0 ja tava differ.Noo ma tean kes sellele oskab hästi vastata,MARTIN S
mida sa irwitad :D veojõukontroll välja, ja siis saab sõita muidu võib maapõhja jääda... veojõukontrollist on hetkel rohkem kahju kui kasu...
Aga nuh sai siis oma suvekatega tööle ukerdatud 1,3 h Hirmu ja tervelt kohal.... nüüd juba talvekad all ja süda lusti täis! Keegi rääkis kliirensi tõstmisest heh sain just e39 tagavedrud alla ja pole muret vist..
kõige hullem oli see et eramaja rõõmud auto oli 2 maja vahel ja täiesti lume all...30 mintsa ja käes ta oligi teine samapalju ja aiast väljas hmm 1h tänaval ja tänava otsas 20 mintsa kuhu oli lükatud vallid. Ma olin esimene kes täna oma tänavalt töö juurde läks seega kõige polnud ühtegi rööbast!

krdi lumi.... now i like it.. ilus on küll

VeikoA kirjutas: Talvel oli kevad ja kevadel talv.
.
ei ei pikk vananaiste suvi oli lihtsalt :lol: :lol: :lol:
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Kui juba linnaisad on hädas saabunud uue kevad-talvise moega, siis minule, kui maapiirkonnas elavale on hetkel maastur üsna asendamatu riistapuu. Ei taha sellest teemast teha maastur vs sõiduauto, sest see on mul rohkem nagu hobi auto ja kasutan seda just puhkudes, kus tavaautoga liiklemine on raskendatud. Üldiselt ootan ikka sooja kevadet, et saaksin oma E34-ga kilomeetreid mõõtma hakata.
Seniks aga nautige veel seda kestvat talve, kauaks seda enam ei jagu... :P
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

nendel "poistel" vist täna hea sõita, kes suvekad alla julgelt kerisid juba. "Eriti hea" on igast ristist minema saada kohapealt, kus vähegi lund on. Aga õnneks see lumi pidi kestma kõigest paar päeva. Seniks tugevat kätt ja kainet mõistust ;)
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Rakvererax22 kirjutas:nendel "poistel" vist täna hea sõita, kes suvekad alla julgelt kerisid juba. "Eriti hea" on igast ristist minema saada kohapealt, kus vähegi lund on. Aga õnneks see lumi pidi kestma kõigest paar päeva. Seniks tugevat kätt ja kainet mõistust ;)
Minu mõlemad masinad suverehvidel seisvad üleni lume all. Päris rumal peaks olema sellise ilmaga minna suverehvid all tuuritama. Endale ohtlik ja ka teistele. Loodan, et ka teistel nii palju kainet mõistust jagub, et tänavatele töllerdama ei lähe.
Suletud