Kindlustus

Vaba teema

Mis kindlustust sa kasutada

Inges
43
13%
QBE EX Nordicum
24
7%
Ergo
71
21%
If
145
42%
Seesam
59
17%
 
Hääli kokku: 342
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

UrMas.L kirjutas:auto sundkindlustusest ei teatub 84 aastal nüüd küll midagi!
mis puutub pakutud nn pärlitesse, siis polnud mul suurt midagi "pildudagi". Lugu oli vähe keerulisem. Nimelt ära müüdud autole oli minu teadmata tehtud kindlustus ja sellega teisele sisse põrutatud. Kui esitasin kõik müügiga seonduvad paberid (ka paberid sellest, et olin kindlustuse lepingu lõpetanud peale müügi sooritamist) ei soostutud minuga isegi mitte asja arutama vaid keerati edasised maksud uue autoka ilusti "põhja". Olenemata sellest, et ma pole veel ühtki avariid teinud ise süüdi jäädes olen ma tänaseks hetkeks ikka liiklusavariis süüdlane. Nimelt IF oli see, kes keeldub asja arutamisest ja kahjusi minukaelast ära võtmast.
Hmm. Auto müüsid siis ilma vormistamata? Sellisel puhul selge ju, et ei arutata, kuna ametlikult on auto sinu nimel ja mõjutab sinu koefitsenti.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

V2ike_Suur kirjutas: Hmm. Auto müüsid siis ilma vormistamata? Sellisel puhul selge ju, et ei arutata, kuna ametlikult on auto sinu nimel ja mõjutab sinu koefitsenti.
Ega ARKi register ega registritunnistus auto omandiõigust ei tõenda, kui sa seda vormistamise all silmas pidasid. Auto omandiõigust tõendab näiteks ostu-müügi leping, pärimistunnistus jmt. Sellistes olukordades on kasulik ise seadusi uurida, õigel ajal õiges kohas neid tsiteerides saab palju jaburdusi ümber lükata.
Sõidurõõm
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

Postitus Postitas UrMas.L »

Just, ostu-müügi leping mis kahepoolselt allkirjastatud on õiguskiult tõendavaks dokumendiks. Omand ja sellega seonduvad kohustused lähenav üle peale lepingu allikjastamist. Auto antakse üle ostjale eelnevalt puudustets teatades (soovitatavalt kehtiva teh ülevatus, kindlustus).
Kuna tegelane ei olenud mulle usaldust sisestav, lõpetasin selle autoga kindlustuse ja teatasin ka sellest dokumendi allkirjastamisl.
Nüüd siis see probleem. Mis puutun mina teise inimese tehtud avarii põhjustamisse, kui mina ei oma mingit juriidilist õigust omandi kasutamiseks ega käsutamiseks.
andra318
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01.07.2007 18:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas andra318 »

Tahaksin küsida targemate käest kindlustuse kohta. Lugu selline, et endal bmw 524 td. Riskigrupp selle auto kindlustusel 0.96. Nädalavahetusel ostsin bmw 524 tda ja kindlustust tehes selgus et sellega hakkab riskigrupp olema 1.20. Kindlustusmaakler ei osanud midagi vastata küsimuse peale, et miks sellele autole ei lähe 0.96 nagu eelmisel on. E- Kindlustusse helistades öeldi mulle, et iga autoga mille ostan hakkab jälle 1.20 peale. See ei saa ju loogiline olla. Kui nt langeb millalgi 0.40, siis uut autot ostes hakkab jälle 1.20 peale? Äkki keegi oskab vastata selle kohta midagi.
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

mul ka üks auto on tehtud 0.47(524td) ja kui aga (525tds) kindlustama hakkasin siis pandi mulle 0.6 riskikonfiksiks....

veel tegin 1 kuu kindlustust ja autoks oli 525tds ja hinnaks oli 300eeku, e32 730i aga (138kw) tuli samade konfiskenitdega ja ka omanikutega hinnaks 307eeku üks kuu... - Millest see tulened KW vahe on 33kw ja hinnavahe 1 kuu kohta on 7kr.... sammutui IF kindlustja tädi ei saand midagi kosta selle peale -- Ütles: juu on arvuti endamoodi arvutanud ja ma ei saa midagi teha.....
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Kallis inimene Danil523, palun kustuta vôi paranda oma tugevalt düsgraafiline tekst. See on lihtsalt ôudne.

Andra, LKFi kodulehel on riskigrupi arvutamise metoodika
http://www.lkf.ee/download.php?id=497

Sealt näpuga järge ajades ja oma kindlustuspäevi liites peaksid ise kôige paremini vastuse leidma. Samast leiad ka liikluskindustuse seaduse (Liikluskindlustus->Regulatsioonid) ja hinnakalkulaatori (Infokeskus). Väga kasulik on asi endale selgeks teha, et mitte lasta omale kotti pähe tômmata.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
marko1986
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 09.07.2007 18:33 41
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas marko1986 »

Tänud, Svenp sain palju targemaks!!!!
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

andra318 kirjutas:Tahaksin küsida targemate käest kindlustuse kohta. Lugu selline, et endal bmw 524 td. Riskigrupp selle auto kindlustusel 0.96. Nädalavahetusel ostsin bmw 524 tda ja kindlustust tehes selgus et sellega hakkab riskigrupp olema 1.20. Kindlustusmaakler ei osanud midagi vastata küsimuse peale, et miks sellele autole ei lähe 0.96 nagu eelmisel on. E- Kindlustusse helistades öeldi mulle, et iga autoga mille ostan hakkab jälle 1.20 peale. See ei saa ju loogiline olla. Kui nt langeb millalgi 0.40, siis uut autot ostes hakkab jälle 1.20 peale? Äkki keegi oskab vastata selle kohta midagi.
Andra, loe see pikk teema läbi.
Siin on sellest ka juba räägitud, miks mitmel autol saavad olla erinevad koefitsendid.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ka tqhq.ee foorumis teemat lahatud.
Ütleme nii, et sul polegi suurt midagi teha, lihtsalt seadused on sellised :(
530d
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Käisin siis mina aastalõpul ühel koolitusel, millejuures tuli juttu ka kindlustuse koefitsentidest. Tark advokaadihärra teadis rääkida, et mittemingit määrust pole koefitsendi andmisel, pmst läbirääkimiste teema pidavat olema.
BMW E39
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 06.01.2007 20:35 05

Postitus Postitas BMW E39 »

Sellist asja pole enne kuulnudki ,et riskikoefitsent on 0.76 või midagi sellist, minul oli esimese autoga koefitsient 1.20 ja see langes iga aasta 0.10 võrra juhul ,kui oli aasta jooksul vähemalt 11 kuud kehtiv poliis, st. pole enne näinud ,et koefitsendi viimane number pole null. Ka seda kuulen esimest korda ,et iga uue auto ostu korral tõuseb koefitsient 1.20 peale, kuna endal on koefitsient 0.40 olnud üle 4 aasta ja selle aja jooksul olen omanud 5 autot, millest kolm on endiselt minu nimel ja kõigil autodel on olnud koefitsient 0.40.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

BMW E39 kirjutas:Sellist asja pole enne kuulnudki ,et riskikoefitsent on 0.76 või midagi sellist, minul oli esimese autoga koefitsient 1.20 ja see langes iga aasta 0.10 võrra juhul ,kui oli aasta jooksul vähemalt 11 kuud kehtiv poliis, st. pole enne näinud ,et koefitsendi viimane number pole null.
Minul on näiteks 0,79. Enne seda oli ka mingi mitte nulliga lõppev number.
Kasutaja avatar
Tanel_k
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 23.12.2002 14:13 44
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Tanel_k »

Pille kirjutas:
BMW E39 kirjutas:Sellist asja pole enne kuulnudki ,et riskikoefitsent on 0.76 või midagi sellist, minul oli esimese autoga koefitsient 1.20 ja see langes iga aasta 0.10 võrra juhul ,kui oli aasta jooksul vähemalt 11 kuud kehtiv poliis, st. pole enne näinud ,et koefitsendi viimane number pole null.
Minul on näiteks 0,79. Enne seda oli ka mingi mitte nulliga lõppev number.
Riskikoefitsent langeb aastaga 20%
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

toom kirjutas:Käisin siis mina aastalõpul ühel koolitusel, millejuures tuli juttu ka kindlustuse koefitsentidest. Tark advokaadihärra teadis rääkida, et mittemingit määrust pole koefitsendi andmisel, pmst läbirääkimiste teema pidavat olema.
reaalsus on see, et koefitsendi annab LKF kindlustusseltsidele ja nemad selle ees jõuetud. minul kanti varasemalt üle 0,4 koefitsient ühelt autolt teisele. nüüd seoses LKF uue ideega lajatatakse vist täie rauaga- mine või kohtusse!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Vasta