Parimad pesuvahendid?

Vaba teema
Vasta
Vabakuulaja
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 22.09.2008 19:49 59
Asukoht: Pärnu/Abja-Paluoja/Kilingi-Nõmme
Kontakt:

Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Vabakuulaja »

Tere.

Kuna alati ei saa ja pole käepärast ja igalpool polegi korralikke pesukohti, siis tuleb ka ise teha. Tekkis täna autot pestes küsimus.
1) Mis on parim pigi eemaldus vahend, millega töesti head kogemused?
2)Millega saaks kergevaevaga ja möistlikult lahti nendest putuka laipadest, teadagi nad nagu liimitult seal küljes.
3)Mis vaha kasutada, et jääks veidi kauem püsima ja peidaks ka veidi kriime ja kraapse pisemaid.

Ei hakanud otsingut kasutades silma kahjuks selline teema ja kui on kuskil juba siis palun moded kustutage ära, aga jah vastuseid sooviks:) Keegi kuskil kindlasti teab mis on parim.

Ja ma ei lea Tallinnas, et ärge siis soovitage käia mul Mobile SPA-s. Tean et kvaliteetne ja hea koht aga kuus paar korda sela käia vahatamas ja korralikult puhastamas on tiba kauge:)

Päikest ja putukarohket suve:D
Kasutaja avatar
Õllekas
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 06.02.2010 17:27 51
Asukoht: Tallinn/Männiku

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Õllekas »

ma olen teind fairy ja shamptu segu (mõlemat siis umbes pool peotäit ;) ) ja lisanud 10liitrit vett.
kärbsed tulid maha küll. pigi ka nii enamvähem kõik svammiga nühkides. vahatada ei viitsi tavaliselt, seega selle kohta ei oska öelda :P
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas HrHuu »

Ise ostsin omale Bauhofist 5 liitrise aiapidaja pihusti ja suure kanku Polari leotusvahendit mingist Kopli laost. Enne pesu lased peale ja lased natukene seista. Võtab lahti nii putukad kui pigi.
Ja pesemisel olen kasutanud seda http://www.ladu24.ee/et/kemikaalid/7051 ... nax/302728 ning fiiberlappi. Kui olen leotusmögina survepesuga maha lasknud, lasen seda möginat tilga lapile ja hakkan autot jupphaaval puhastama. Nühin aga näiteks uksele laiali, kui mõni pigitäpp veel jäänud on, siis see sulatab selle ka lahti. Peale nühkimist veega üle. Tulemus jääb minu silma heaks nii hea, et vahatanud enam pole. Plastiku teeb ka nagu uueks. Samas ei jää asi nii kauaks ilusaks, kui päris vahaga. Aga kui kahe-kolme nädala tagant pesta, pole vahet.
Hea asi on veel kuivatuslapakas. See on selline silikoonist plate, millega saab auto pealt vee peale pesu maha lükata. Siis ei jää auto laiguliseks peale pesu, nagu see vahel kipub jääma.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Henri. »

Fairyga ärge nüüd küll midagi tegema hakake! :|
Kasutaja avatar
Janar_R
Huviline
Postitusi: 389
Liitunud: 04.08.2007 10:51 06
Asukoht: Tartu/Võru

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Janar_R »

Ise kasuta Autoglym-i tooteid pesuks. Pigi saab edukalt maha ka Polari mootoripesu vahendiga. Kõigepealt pesed auto puhtaks, pritsid pigieemaldit, lased oodata väheke ja survekaga üle. Seejärel käid kriitilise pilguga üle ja pritsid mustaks jäänud kohtadele uuesti. Hõõru lapiga üle ja korras. Alati peale pesu soovitaks ise ka kuivatada- ei jää veest tingitud laike autole peale.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas HrHuu »

See Polari mootoripesuvahend tundub peale pakendi sama olevat leotusvahendiga.
Kasutaja avatar
Mikk__M
Huviline
Postitusi: 282
Liitunud: 25.04.2009 06:38 37
Asukoht: Põltsamaa

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Mikk__M »

1. Pigieemalduseks olen ise kasutanud Polari vastavasisulist toodet. Ei ole mina paremat näinud. Võib-olla on veel samahäid tooteid, kuid mina pole nendega kokku puutunud.. Ka hind on vastuvõetav.

2. Putukasodi eemaldamiseks on minu arvates kõige parem klaasipuhastus vahend. Ei pea silmas seda, mille autole paaki kallad, vaid ikka seda mida poest pudelis ja pihustiga osta saab. Ja antud toodetest on minul kõige paremad kogemused sellise tootesarjaga nagu seda on Clin. Enne pesu pihustad esiotsa korrlikult selle vahendiga üle ja tulemus jääb väga hea. Antud toode sobib ideaalselt veel ka uksetihendite puhastamiseks. Nii sain mina naginatest lahti.
Tel: 58348320
Kasutaja avatar
Õllekas
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 06.02.2010 17:27 51
Asukoht: Tallinn/Männiku

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Õllekas »

akibo kirjutas:Fairyga ärge nüüd küll midagi tegema hakake! :|
miks? :shock:
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas birgit123 »

Sest see peseb kaitsekihi maha.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas topfuel »

Millise kaitsekihi?
Kasutaja avatar
Simo
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.06.2007 01:31 29
Asukoht: Eesti-Mooste-Soome(Parkano)
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Simo »

topfuel kirjutas:Millise kaitsekihi?

Kui auto on vahatatud, siis sa lihtsalt pesed Fairyga vaha maha.
Mina kasutan Malco ja Presta tooteid,( Leotusained, shampoonid, vahad jne )

Kriimudest saab lahti poleerides, aga hea läike ja kestvuse saad Presta tootest " Best Wax." ja Malco tootest "Cherry Flash "mida on kerge kasutada, ja ei maksa suguki rohkem kui teised vahad.

http://www.autokosmeetika.ee
Viimati muutis Simo, 22.05.2010 12:23 03, muudetud 3 korda kokku.
Bmw e36 318Ti...Bmw e34 525T...Bmw e36 318Ti M-Sport...BMW e36 320i M-Sport
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas topfuel »

Siis peaks enne vahatamist fairy-ga pesemine just hea olema ju
Kasutaja avatar
Simo
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.06.2007 01:31 29
Asukoht: Eesti-Mooste-Soome(Parkano)
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Simo »

topfuel kirjutas:Siis peaks enne vahatamist fairy-ga pesemine just hea olema ju
Ei oska öelda, :D Pigipesu tuleb enne vahatust teha, aga fairy pigi maha ei võta, tuleb ikka kasutada sellised tooteid mis on ikka spetsiaalselt mõeldud autodele, niiet et jätab siis fairy ikka majapidamis töödesse. :D
Bmw e36 318Ti...Bmw e34 525T...Bmw e36 318Ti M-Sport...BMW e36 320i M-Sport
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas topfuel »

Üks tilk ja saab kogu auto puhtaks :mrgreen:
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas seppa »

Meil siin ja arvan et ka mujal käsipesulates pestakse fairy-ga ,kuna odav ja nii saab ratsa rikkaks :lol:
Samas ega sina tea millist vahendit kasutatakse .
Kui maal pesen autot ,siis kasutan mingit odavat pesusampooni koos vahaga .Ja peale pesu on ikka silmaga ja muu meetodil näha et ikka vaha ka peale jäänud.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
tungal
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.02.2008 14:56 30
Asukoht: paide

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas tungal »

Kas VALMA,nii oli vist sampooni nimi.On see ka hea,autopoed kiidavad.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Henri. »

kas mitte odavaim TurtleWax isegi alla 50.- pole, rääkimata a la Polar autošampoonist vms? Miks on vaja Fairyga autot pesta aru ma ei saa :|
Kasutaja avatar
LauriJ
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 08.07.2007 22:12 55
Peamine sõiduk: F15 40d
Asukoht: Tartu

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas LauriJ »

Ma olen kasutanud leotusena Delta Force-i. Shampooniks Concept-i Wash & Wax. Pigieemaldust ei mäleta, vbla oli Polari oma. Igastahes pidi võttis maha küll. Shampoonile olenka vahepeal tilga DeltaForce lisand, kuna teeb käsna kuidagi libedamaks.
Vahana kasutan hetkel Meguairsi mingit Carnuba Wax-i, selline paks nagu külmkapist võetud või. Aga kestab kaua. Pinnale kanda on veidi raske ja kuivab kauem, kui kiirvaha, aga see eest kaitseb kauem.
F15
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas mastergut »

kui võimalik siis peale pesu vihmaveega üle loputada. siis ei tekki kuivamis laikusid
kui vett ei ole siis on mingi kummi ja nahtaoline lapp kuivatamiseks ülihea
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
bõmmwee
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 03.04.2006 16:34 52

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas bõmmwee »

Kas keegi oskaks soovitada mõnda värvilist vaha, mis kataks pisemaid kivitäkkeid ja muid kriipse-kraapse. Turtle-Wax olen kasutanud, minu silmis on see mõttetu. Muidu kasutan Maguires kõvavaha, sellega saab küll ilusa läike, kuid see on läbipaistev.
Kasutaja avatar
Sander S.
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 06.07.2009 13:19 31
Asukoht: Tartu

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Sander S. »



6000 naelane vaha :D
Kasutaja avatar
Simo
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.06.2007 01:31 29
Asukoht: Eesti-Mooste-Soome(Parkano)
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Simo »

Natuke infot auto pesemise kohta

Leotamine

* Ära kanna leotust liialt soojale pinnale, sest nii kuivab see kiiresti ära. Vajadusel jahuta pinda jaheda veega!
* Leotuse peale kandmist alusta mustematest kohtadest (veljed, auto alumine osa) ja jätka puhtamatel kohtadel! Nii saavad mustemad kohad kauem leotuda. Kanna leotust ka uste vahedesse!
* Vajadusel lase leotusel mõne minuti mõjuda, kuid jälgi ,et pind ära ei kuivaks!
* Putukate eemaldamiseks kasuta spetsiaalset putuka eemaldajat (Bug Away, Hot Stuff)! Pihusta segu pinnale, lase mõjuda ning loputa väga tugeva survega. Vajadusel hõõru spetsiaalse putukasvammiga
* Uksevahesid loputa pesuriga suunates joa salongi poolt välja poole!


Pesemine

* Shampoonilahust (1 kork ämbri vee kohta) tee valmis vaid 1 auto jagu. Siis püsib see puhas, ei sisalda liiva ja ei kahjusta auto pinda!
* Pese svammiga oma süsteemi järgi!(näit. 1 uks korraga) Jälgi, et kõik pinnad saaksid pestud!
* Loputa hoolikalt ka tihendivahesid, iluliistu aluseid pragusid jne!


Kuivatusvaha

* Kanna pinnale vaid vähene hulk kuivatusvaha segu (Rinse´n Wax 1/30)! Liigne aine jääb vahutama ega anna paremat tulemust.
* Kuivatusvaha loputa madala survega veega, võimalusel otse voolikust. Väldi vee tolmu! Nii jookseb autolt kuivades suurem hulk vett ise ära.


Kuivatamine

* Kuivata spetsiaalse kuivatuskummiga alustades katusest ja liikudes alla poole!
* Lõplikult kuivata spetsiaalse kuivatuslapiga (mikrofiiber) ! Eriti põhjalikult tuleb puhastada aknaid!
Kuivata ka uksevahed!

Vahatamine

* Pese auto puhtaks! Jälgi, et ka pigi saaks eemaldatud!
* Kuivata auto korralikult (mikrofiiber lapiga)! Ka tihendivahed jne.
* Jälgi, et pind ei oleks liialt soe!
* Kanna vaha nt: (Nano Wax, Best wax ,Ultimate Carnauba, Poly Plus jne ) vahapadja abil ringjate liigutustega ühtlase õhukese korrana pinnale!
* Ära määri vahaga mustasid plastikpindasid! (iluliistud, põrkerauad)
* Lase vahal kuivada kuni see muutub hallikaks! (kuivamisaega loe pudelilt)
* Poleeri pind vahakinda või lapi abi (mikrofiiber lapiga)l! Jälgi, et kõik pinnad saaksid puhtaks)
* Vajadusel puhasta vahased plastikpinnad puhastusvahendi (Take Off) abil!
* Läigesta kummi- ja plastikpinnad!
Viimati muutis Simo, 25.05.2010 20:57 59, muudetud 1 kord kokku.
Bmw e36 318Ti...Bmw e34 525T...Bmw e36 318Ti M-Sport...BMW e36 320i M-Sport
Kasutaja avatar
Simo
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.06.2007 01:31 29
Asukoht: Eesti-Mooste-Soome(Parkano)
Kontakt:

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Simo »

bõmmwee kirjutas:Kas keegi oskaks soovitada mõnda värvilist vaha, mis kataks pisemaid kivitäkkeid ja muid kriipse-kraapse. Turtle-Wax olen kasutanud, minu silmis on see mõttetu. Muidu kasutan Maguires kõvavaha, sellega saab küll ilusa läike, kuid see on läbipaistev.
Arvan et selle-vast aitab ikka värvimine.
Bmw e36 318Ti...Bmw e34 525T...Bmw e36 318Ti M-Sport...BMW e36 320i M-Sport
Kasutaja avatar
battleram1
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 16.08.2007 21:22 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Toila

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas battleram1 »

Siiani parim aine millega ma olen saanud putukatest lahti on Turtle Waxi leotusvahend maksab küll 80 eeku, aga on igat penni väärt, putukad lihtsalt vajuvad ise maha või vajavad kergelt svammiga üle käimist. Väga hästi võtab ka velgedelt piduritolmu jms lahti, ei pea kasutama spets veljepesuvahendit, mis maksab ca 120 eeku 0,5l või nii.
Vaha kohta ei oska eriti öelda olen kasutanud nii Liqui Moly, Doctor Wax'i (vist oli firma nimi selline) värki kui ka Trutle Waxi kallimaid vahasid, Turtle wax ja Doctor wax on neist kõige paremini vastu pidanud.
BMW 535i E34 '88 + VW Passat TDI '01 :P
Kasutaja avatar
janno89
Huviline
Postitusi: 706
Liitunud: 07.03.2005 20:53 48

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas janno89 »

Keegi võiks rääkida mootoripesust natukene midagi. Enda autol oleks vaja teha, kuna kuskilt lekib õli ja oleks vaja välja selgitada kust. Küsimused siis selles, et kas võib vett lasta genekale ja muudele sellistele kohtadele? Mootoriks m62.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas UPS »

Geneka peaks ikka kinni katma. Samuti signapasuna(d). Mida vähem süütesüsteem vett saab, seda parem on.

Ise olen putukad kohe peale sõitu maha võtnud, saab kõige kergema vaevaga. Pole mingit vahendit vaja, aitab ämbritäiest leigest veest...
Kasutaja avatar
Inc
Huviline
Postitusi: 139
Liitunud: 22.10.2010 12:31 29
Asukoht: Tartu

Re: Parimad pesuvahendid?

Postitus Postitas Inc »

Tere!

Garaazis kolades avastasin, et vaha hakkab peagi otsa saama ja tuleks hakata vaikselt kevadeks ettevalmistusi tegema.Seega ootakski soovitusi vaha koha pealt.Äkki oskab keegi pakkuda midagi head.Auto on tumedat värvi ja tahakski saada võimalikult head läiget ja sügavust värvile mõistliku hinnaga.Kuna vahatan autot tihedalt (vähemalt korra nädalas), siis peal püsivus nii määrav ei olegi.Hetkel kasutan Extreme Nano-Tech Polishing vaha ning iseenesest pole sellel väga häda midagi, aga äkki on midagi paremat kellelgi soovitada.Lisan vahast pildi kaa : Pilt
Vasta