Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Vaba teema
Vasta
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas ImreR »

Ander kirjutas:Proovi mingist liikluskorraldus asutusest sebida selle "ristmiku" plaan,kuidas see mõeldud oli ehitades ja sellega mine siis kindlustusse ;)
Krt asi läheb huvitavaks ja ma tahan juba midagi seal ära teha ja kellegi möödalaskmist tõestada. Samas mis ma väike inimene ikka kisan, kõik on: J.O.K.K... või mis?
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas Riivo »

no vaata ise (Kliki Aerofoto ka kui kaardina on)...auto kasutas teeotsa oma kasuks aga ebaõnnestunult seekord...pole 100% kindel aga seda võiks siiski võrdsustada "paremalt pugemisena" ja peaksid sa õigeks jääma....halvimal juhul (me kunagi ei tea mismoodi ametivõimudel bürokraatiaratas jookseb ja mismoodi seadust tõlgendavad) läheks viga pooleks...
´17 4Drive
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas ImreR »

Arvan isegi, et ametnikud suudavad ikka omamoodi möelda, aga vähemalt ma lükkan palli veerema ja see ristmik peab saama uue lahenduse. Muidu igakord tööle minnes pean hinge kinni hoidma. Samas ma olin ise ka ettevaatamatu ja tuiskasin rekka eest välja. Olen alati olnud seal ettevaatlik, aga kui igapäev käid, siis lõpuks ikka oled lohakam...kohe ka tulemus :(
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas Riivo »

...kõike asju ei saagi ette näha...eelkõige seal kus reeglite järgi ei tohiks nii juhtuda..
´17 4Drive
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas ImreR »

Selgelt näha, et smuuli poolne teeäär on ju "sügavamal" kui see pool , mis jääb ringtee suunale. Ehk sealt polegi võimalik vasak pööret teha suur-sõjamäele.
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas AARE540 »

ImreR kirjutas:Samas mis ma väike inimene ikka kisan, kõik on: J.O.K.K... või mis?
Selle ristmiku liikluskorralduse koha pealt ei ole ma enam õige inimene rääkima, kuna nii süvitsi pole enam Tallinnas mõni aasta juba liikunud kahjuks ja palju on ümber ehitatud. Kuid Imre, see lause, milles ma sind tsiteerin- kui sul ikkagi õigus on, siis TULEB kisada, liiga paljud Eesti inimesed mõtlevad nii, et las läheb. Ja see annab pahatihti tegelikele süüdlastele näilise õiguse tiibu lehvitada...
PS. Isegi sinu situatsiooni süvenemata ütleb mu sisetunne, et sinul on ikkagi õigus :)
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas raimo_r »

Ilmselt väga pädeva vastuse saaksid siit:
http://www.sirk.ee/index.php?lang=est&main_id=4
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Kahju küll, aga mina küll ei näe varianti, et Sa selles laksus süüdi ei jää.

Esiteks juba see, et Sa oled paremalt MÖÖDASÕIDU keeldu tõlgendanud paremalt MÖÖDUMISE keeluna. Tegelikult mööduda tohib.
Samas, kuna möödasõidu definitsioon soperdati uue seadusega täiesti ära, on see ilmselt paras pähkel juristidele pureda.

Ja teisalt - kui tema rikkuski, õnnetuses süüdi oled ikkagi sina (seaduse silmis). Samuti on süüdi juht, kes näiteks ühesuunalisele peateele välja sõites jääb ette peateel vastassuunas sõitvale autole.
730iA e32 138kW 12/1992
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas ImreR »

Lühikokkuvõte tänasest päevast. Sirk arvas, et ainuke asi, mida saavutada võin on see, et jääme mõlemad süüdi. Samas ta telefoni teel asja täit selgust ja otsust anda ei saa.
If-st sain kõne, kus küsiti üle, kuidas see asi siis tegelikult täpselt juhutus. Nimelt olevat vastaspool väitnud, et ei olnud teisi autosi seal foori taga seismas ja ma keerasin lihtsalt talle ette :evil: . Seejärel kui olin ära seletanud kuidas siiski asi oli, lubas if-i töötaja asja veel edasi uurida ja kohapeal siiski lõpuks ära käia. Vahetult peale seda kõnet helistas mulle nö. kannataja firma juhataja. Kõne oli selline, et mida ma taga ajan ja miks oma süüd enam ei tunnista. Miks ma politseid ei tahtnud kutsuda(asi polnud tahtmises, vaid olin kindel oma süüs), et kas ma ikka olin kaine :shock: . Seejärel läks jutt teravamaks ja ütles, et tsiviil hagi ja nõuavad igast summasi sisse minult kui olen süüdi mõistetud ja kõne lõppes sellega, et kohtus näeme. Ok. Helistasin uuesti IF-i, ka nemad olid saanud sellise kõne ja ütlesid mulle, et vast pole mõtet jamada ja kasko on mul olemas, et elame rahus edasi ja et liiklusseaduses on nagunii sellekohapeal lünk jnejne. Ütles et menetlus on läbi(kuigi just enne ütles et tulevad vaatavad sündmuskoha ka üle) ja mina olen süüdi ning case closed.
Kuna asi on natuke kahtlane ja kohapeal tehtud paberid on minu vastu(kuigi ilmselt on tunnistajad ka olemas), siis on kange tahtmine asi sinnapaika jätta, aga... krt väga tahaks õiglust jalule seada. Kui oleksin jäänud ametlikult süüdi, ilma ähvardusteta, oleksin rahul. Nii ei ole hing üldse hetkel rahul :evil:
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas Riivo »

Neile oleks lihtsam kindlasti kui süüdlane oleks kindel ja ei peaks jantima mingi tõe selgitamisega ...tegelikult peaks mõni sõltumatu ekspert selle asja üle vaatama...nii seletused kui ka koha enda..on ju olemas mingisugused komisjonid mis tegelevad sellega...su enda kaitseks võib ju ka tuua välja asjaolu, et tol hetkel oli shokiseisund peale avariid ja ei suutnud situatsiooni adekvaatselt hinnata ning seepärast tundus süü kindel olema, pealegi see pikem jantimine oleks sinna veel rõveda ummiku tekitanud...Liiatigi oma väitel "kannatanu" oli valetanud: "väitnud, et ei olnud teisi autosi seal foori taga seismas ja ma keerasin lihtsalt talle ette" ...ja ka see ähvardav kõne teiselt kindlustusfirmalt (niiviisi ähvardades ametlikke asju ei aeta)...seega, antud hetkel oleks oleks miinimum siiski viga pooleks...vastaspoole käitumise tõttu vaadaku ise kuidas oma kulud kantud saab, sul teeb nagunii kasko auto korda..hea suhtumise korral võib silma kinni pigistada kui sellise peetimise puhul peaks siiski näpuga rida ajama...Asi polegi nagu enam järeleandmises vaid korrektses õiguses, mille jaoks meil siis seadused on..

Muidugi on lõplik otsustamine sinu enda teha, meie saame vaid anda soovitusi siin :)
´17 4Drive
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas ImreR »

Täpselt nii on, et ise otsustan. Kusjuures ähvardav kõne tuli teise osapoole(nö. kannatanu) firma juhilt, ka IF kindlustusele helistas too sama mees, mitte nende kindlustus(milleks oli RSA). Uskumatu, et sellised asjad läbilähevad. Seadused ongi ju pehmekestele, tugevama õigus(kes suudab ennast sõnadega suuremaks teha) on meie wabariigis. Ma pole veel otsustanud, mida teen. Seedin nädalavahetusel. Nii palju mul küll raha ei ole, et kinnimaksta mingi õiglus, kui tean ette tulemust :? Härra Sirgi poole ma siiski ilmselt pöördun, tema aeg on piiratud ja pean tema tööd ka austama ning aja kinni panema ja minema asja arutama.
EBK Kossutiim
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas JannP »

ImreR kirjutas:Sirk arvas, et ainuke asi, mida saavutada võin on see, et jääme mõlemad süüdi. Samas ta telefoni teel asja täit selgust ja otsust anda ei saa.
JannP kirjutas:Ma eeldan, et kindlustusselts otsustab sellisel juhul segasüü kasuks.
Parimat!
Ma küll ei tööta kindlustusfirmas, aga olen tihedalt nendega seotud ja tean nende töövõtteid, siis kõige tõenäolisem on sul välja kaubelda mõlema süü antud liiklusõnnetuse põhjustamises.

Samas ma üritasin eile pool tundi otsida konkreetse Smuuli tee pikenduse ja selle ristmiku detailplaneeringut, kus peaks olema sõiduread, mis pidi ja kuidas seal tegelikult tuleks sõita. Tundub, et selle projekti saamiseks tuleb pöörduda Tallinna Transpordiametisse, kus nimetatud dokumentatsioon olema peaks.

See muidugi ei kahanda fakti, et vasakpöördel peab üldjuhul teed andma otsesõitjale.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas Riivo »

kas see fakt kehtib ka siis kui otseliikuja "poeb" nn teepeenralt kui seda nii võib nimetada?...kui jah siis on Imre süüdi vist tõesti..
´17 4Drive
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas dann875 »

näiteks mina sõitsin Kaarli kiriku juurest alla Vabaduse väljaku poole mööda Kaarli puiesteed, kus on kolm sõidurida ja kõige parempoolsem on ühissõidukite jaoks
mina sõitsin tipptunnil mööda ühissõidukite sõidurida ca.60km/h ja Roosikrantsi tn. ristmikul sõitis vasakult Vabaduse väljaku poolt risti üle kahe rea Toyota Hiace mulle küljepealt sisse(e34 uks, tagatiib ja tagasild, auto mahakandmisele) ja õigeks jäin mina, sest risti üle kahe rea keeranud Hiace peab veenduma manöövri ohutuses, mis sest, et kahel real olnud sõidukid ta juba läbi lasid ja mina ühissõidukite rida kasutasin
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas JannP »

Võib-olla sellepärast, et sul oli mingil põhjusel õigus sõita ühissõidukite real? Näiteks soovisid parkida Linnavalitsuse ette või külastada peenet restorani. Minu teada võib ühissõidukite rada siiski veel kasutada teelt ära pööramiseks. Tuleb arvestada teatud asjaoludega näiteks, kas kahjukäsitlejal on pädevad õigusalased teadmised, milline kindlustusselts antud asja käsitleb jne muud tuhat pisiasja.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas Riivo »

Loodame, et Imre saab pädeva Sirgi käest piisavalt head nõu mille järgi talitada ja oodakem parimat tulemust.
´17 4Drive
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas dann875 »

JannP kirjutas:Võib-olla sellepärast, et sul oli mingil põhjusel õigus sõita ühissõidukite real? Näiteks soovisid parkida Linnavalitsuse ette või külastada peenet restorani. Minu teada võib ühissõidukite rada siiski veel kasutada teelt ära pööramiseks. Tuleb arvestada teatud asjaoludega näiteks, kas kahjukäsitlejal on pädevad õigusalased teadmised, milline kindlustusselts antud asja käsitleb jne muud tuhat pisiasja.
liiklustalitus, kes kohale tuli ei küsinud rohkem midagi, kui, kus keegi sõitis, roheline leht tahtis targutama hakata aga öeldi kohe ära, et pead veenduma manöövri ohutuses ja lähme pol.bussi
ma tegelt pabistasin, sest kiirus oli ka lubatust veitsa suurem aga see õigeksmõistmine oli mullegi üllatus
plaan oligi juba öelda, et tahtsin ära keerata linnavalitsuse ette
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas V2ike_Suur »

JannP kirjutas:Võib-olla sellepärast, et sul oli mingil põhjusel õigus sõita ühissõidukite real? Näiteks soovisid parkida Linnavalitsuse ette või külastada peenet restorani. Minu teada võib ühissõidukite rada siiski veel kasutada teelt ära pööramiseks. Tuleb arvestada teatud asjaoludega näiteks, kas kahjukäsitlejal on pädevad õigusalased teadmised, milline kindlustusselts antud asja käsitleb jne muud tuhat pisiasja.
Kujutad sa ette, et mitte keda kuraditki ei huvita, miks sa seal olid. S***emal juhul saad antud rikkumise eest trahvi, õnnetuse põhjustas siiski teine juht.

Nagu ma juba enne ütlesin, sa võid mälus peaga ühesuunalisel teel vastassuunda ujuda, süüdi jääb ikka kõrvalteelt ette sõitnud juht. Sina saad ikka karistuse ainult politsei käest trahvi näol, kindlustus käib teisi radu pidi. Mõnikord kurb, aga nii see on.
730iA e32 138kW 12/1992
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas JannP »

V2ike_Suur kirjutas:Nagu ma juba enne ütlesin, sa võid mälus peaga ühesuunalisel teel vastassuunda ujuda, süüdi jääb ikka kõrvalteelt ette sõitnud juht. Sina saad ikka karistuse ainult politsei käest trahvi näol, kindlustus käib teisi radu pidi. Mõnikord kurb, aga nii see on.
Kusjuures tahtsin tuua samasuguse näite! Praktikas on olemas mitmeid selliseid kaasuseid, kus purjus juht ei ole automaatselt liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi. Purjus juht saab karistada selle eest, et ta oli joobes peaga roolis, kuid kindlustuskahju maksab ikka kinni selle isiku selts, kelle sõidukiga õnnetus põhjustati.
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas ImreR »

Olgu selle avariiolukorraga kuidas on, aga midagi neid hirmutab selle asja juurers. Miks nad muidu selliseid kõnesi teevad? Olen nüüd siin mõelnud ja ikkagi seisukophal, et võitlema peaks. Iseasi kas saavutan seda mida tahan ja alati on võimalus(tundub et päris suur võimalus), et saan karistada ja maksan mingeid trahve ja asju veel lisaks. Kas selline asi on seda õiglust väärt?
EBK Kossutiim
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas raimo_r »

Küsimärgiga koht ongi see, et seal pole teist sõidurida.

Selliste olukordade tagajärjel peab paraku tõdema, et liikluses tuleb käituda hundina ja viisakusreeglid jätta söögilaua taha. Ehk kui kapott vajab kivitäkete tõttu ikka värvimist, tuleb mõni küsitav koht leida ja seal omale tasuta värvimine orgunnida.

Mul endal on näiteks oma tänavast väljasõit kehva nähtavusega ja järgmiselt paralleel tänavalt on väljasõit absoluutselt puuduva nähtavusega. Seega praktiliselt iga teine kord kui ma linna poolt koju tulen, võiksin seal ristmikul oma autole tasuta uue esiotsa saada, sest keegi üritab vasak- või parempöördeks piiluda, kas tee on vaba. Piisab ainult oma eesõigust taga nõuda ja paremal pool tee ääres sõita.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas AARE540 »

Siinkohal oleks vast õige koht tuletada meelde usutavasti paljudele tuttavat reeglit- liikluses tuleb ALATI sõita teadmisega, et kõik teised on idioodid, roolijoodikud, niisama oskamatud jne. Kusjuures ma ei pea sellega silmas seda, et juht tõsimeeli ka nii mõtleb, vaid seda, et iial ei tea, kust ilmakaarest sulle pauk võib tulla, ole sa ise nii korralik kui tahes. Usun, et ka paljude teiste käitumine liikluses on sama nagu mul- mitte, et liikluskäitumine pohhuistlik, anarhistlik ja maailmavihkajalik peaks olema, vaid viisakas ja teistega arvestav, samas peavad silmad olema 360 kraadi raadiuses, nägema mitu autot ette ja taha- kõik see peaks tagama selle, et juht, reisija(d) ning oma ja teiste autod tervelt ja õnnelikult sihtkohta jõuavad.
Kusjuures elu on näidanud, et isegi politseis on selliseid juhte, kes sõites näevad ainult oma nina ette, seega ma ei imesta absoluutselt ka mendiautodega juhtunud õnnetuste üle, kus ment teisele tagant sisse on lajatanud :D
Raimo jutu jätkuks niipalju, et jutt jumala õige- elan sama tänava ääres kus Raimogi ja eelnenud kaks talve on näidanud, et kui tänava ääres on hanged poolteist auto kõrgust ning kaks autot nibin-nabin tänavale ära mahuvad, siis on sõiduteele keeramine suht õnnemäng.
Imre, kusjuures see, mis sa teise osapoole kindlustusfirma kõnest rääkisid- ma kujutan ette, et kui oleks olnud normaalne kõne, oleks ka sinu suhtumine hoopis teine, kui aga hakatakse ähvardama ja niisama kurje kõnesid tegema, et maksku mis maksab, teine PEAB süüdi jääma, ajab harja ikka punaseks küll.
Loodame siiski sulle parimat tulemust :)
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas coley »

Et see teema nii tõsine koguaeg ei oleks siis natukene teemasse minevat huumorit ka:

Video on küll kreeklaste tehtud aga sellegi poolest samad reeglid kehtivad ka meil ju:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas TiitR »

ImreR kirjutas:Täpselt nii on, et ise otsustan. Kusjuures ähvardav kõne tuli teise osapoole(nö. kannatanu) firma juhilt, ka IF kindlustusele helistas too sama mees, mitte nende kindlustus(milleks oli RSA). Uskumatu, et sellised asjad läbilähevad. Seadused ongi ju pehmekestele, tugevama õigus(kes suudab ennast sõnadega suuremaks teha) on meie wabariigis. Ma pole veel otsustanud, mida teen. Seedin nädalavahetusel. Nii palju mul küll raha ei ole, et kinnimaksta mingi õiglus, kui tean ette tulemust :? Härra Sirgi poole ma siiski ilmselt pöördun, tema aeg on piiratud ja pean tema tööd ka austama ning aja kinni panema ja minema asja arutama.
Mina käisin siin paar nädalat tagasi DAS-is konsultatsioonis ja sain sealt palju head infot. Ilmselt hakkan uuest aastast ka nende kliendiks. Tasuks ka sealt konkreetset situatsiooni lasta uurida.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas pancho villa »

TiitR kirjutas: Mina käisin siin paar nädalat tagasi DAS-is konsultatsioonis ja sain sealt palju head infot. Ilmselt hakkan uuest aastast ka nende kliendiks. Tasuks ka sealt konkreetset situatsiooni lasta uurida.
enne, kui täiesti adekvaatset raha maha viskama hakkad, lase libekeelsel müügimehel endale välja käia üks konkreetne juhtum, kus DASi klient sattus probleemi otsa ning DAS tõesti tegeles sellega, saavutades oma kliendile positiivse lõpptulemuse.

pancho @ enam head raha halva järele ei loobi
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas AARE540 »

Tiit, pancho villa jutul on tõsi taga, ka mulle on pakutud, kuid hoolimata sellest, et mul nii mõnedki tuttavad on DASi kliendid, ei ole ma veel kuulnud, et kellelgi ka reaalselt kasu on olnud.
Muuseas, Tiit, kuna sa oled ka veokaasjandusega lähedalt seotud, peaks sind see huvitama- minu mälu järgi ketaste-digidega seotud vaidlused sinna alla ei käi. Mu kaalikas võib mind küll alt vedada, kuid minu meelest oli see nii.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas pancho villa »

töö- ja puhkeajaseadusega seotuga nad tõesti enam oma peenelt maniküüritud näppe ei määri. kuigi ega varasemgi tüüpvastus abipalvele: "isegi vähe said" ei jätnud sooja tunnet südamesse, et nüüd läks küll raha õigesse kohta.
zombei
Huviline
Postitusi: 289
Liitunud: 27.01.2009 22:14 40
Asukoht: l-virumaa

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas zombei »

Kas parktules võib LED pirn olla või ei(on veidi sinaka toongi)
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas dann875 »

ma arvan, et seaduse järgi ei tohi
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Uus Liiklusseadus kehtivuse algusega 01.07.2011

Postitus Postitas Fred »

Kui soklisse on ette nähtud hõõgniidiga pirn, siis ei tohi, sama kehtib ju ka numbritulede kohta. Osadele uuemate autode tuledele on juba tehasest ette nähtud ledid, neil tohib.

Iseasi on see, palju ülevaatuse mehed, ja viimasel ajal ka mendid, viitsivad neid majakaid kontrollida.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Vasta