Bmw maine ???

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8446
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Tarmo »

Raul_A kirjutas:No sorry Annely, kuid minu meelest kannavad seda mainet edasi just uuemad(elan nagu tahan, sõidan nagu oskan, pargin kuhu tegelikult ei peaks kuna mul on nii palju pappi bemmid), enda kõhutäie arvelt liisinguga soetatud masinad. Rullnokabemmid ei kao veel niipea kuhugi ja neid mis üdini mädad on leidub väga vähe. e30club.org foorumis on rullnokabemme ääretult palju ja korralikke. Siin foorumis näiteks kasutajad Penu, Tarmo,Marko_S ,Kaido ,Ain jne...

.
Ma ise arvan ka, et need kes nn. rullnoka bemmiga(e30) sõidavad, teavad mis on selle auto maine ja väärtus.
Vaadates siin korralike e30 hindasid, siis need ületavad kaugelt e36 ja ka mõne e46, e39, e38 hinna.

Aga just , ajakirjanduses see tähekombinatsioon BMW müüb ja selle pärast seda ka sinna topitakse. :roll:
Ise ei lase sellest häirida , et BMW omanikke rullnokkadeks sõimatakse. Vaadates liikluses teiste automarkide omanike manöövreid , siis julgen väita et BMW-ga liigeldakse ikka väga rahulikult :mrgreen:
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas TiitR »

siim .j kirjutas:
TiitR kirjutas:
Ole nüüd Annely! Mäletad mis oli kunagi E36-te hinnatase? Ja vaata nüüd. Samuti maksis esimese otsa E60 mõni aasta tagasi ca. pool milli, aga nüüd saab selle juba E39 hinnaga kätte. Ja kui satub veel riidesisuga 520 olema, siis mõni e39 kaalub isegi hinna üle. Et tuleb noor siseviimistleja Soome vabariigist, püksid pahtliga koos ja ostab selle E60-ne säästude eest ära ja "meie mainehoidmisest" on järel vaid puuksutus! :mrgreen:
No ei maksa nüüd siin Soome ehitajaid ka maha teha, vat tahaks kohe väga kurjasti öelda selle peale :evil:
Mul on väga palju tuttavid, ehitajaid, BMW huvilisi neid samuseid musta töötegijaid sõpru, kes BMW ridadesse kuuluvad. Mehed, kellel ka käed ja oskused küljes on, käivad välimsaal tööd rügamas, et peret üleval pidada, endale vähekegi luksut lubada, elukvaliteeti tõsta. See, et keegi töömees on ja raha teenib, et endale korralik BMW lubada ei pruugi kohe olla mingi lambine maa oss, kes suure TN liiklushuligaani maine omastavad. :evil:
Sa võid ju kurjustada kui tahad, kuid ma räägin päris reaalsel näitel, kus sõbra e38 750 ostis ära just selline inimene (tegelikult oli neid tervelt 3 inimest) ja seda Soome ehituse ja euro juttu jagus kauaks kauaks seal auto kõrval.
P.S loomulikult ei käi minu jutt kõikide Soomes töötavate Eesti poiste kohta, vaid ikka reaalsete näidete põhjal. Kuna läbin palju ka Tartu autoaia inimestega, siis just nendelt tuleb selline tagasiside peamiselt :cool: .
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Volum »

Seoses E38'ga, oli ilus augustikuu reede õhtu, olime just brigaadiga töö lõpetanud Jõhvis, teel Põlva poole :) Kui olime Ahtmes, tahtsin keerata Tartu poole, vaatan et üks E38 läheb mööda, siis sain mina ka teele reastatud ja ütlesin isale et "Vaata, see on soliidse härra bmw, mitte mingi rullnokk", ja tema ees olev auto tahtis keerata vasakule, a auto tuli eest, siis tuli bmw ja läks lihtsalt vastandsuuna vööndis vasakule (tahtis ka keerata vasakule, nagu too eesolev auto). Ja siis isa ütles, "poeg, mida sa just enne ütlesid?" :mrgreen:
Buumer Auto / 53302262
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas joffe »

Kuule, poeg, seleta nüüd ilusti asi lahti, eks! :|
Kasutaja avatar
Mogge
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 19.01.2009 19:20 22
Asukoht: Jõgeva

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Mogge »

Volum kirjutas:Seoses E38'ga, oli ilus augustikuu reede õhtu, olime just brigaadiga töö lõpetanud Jõhvis, teel Põlva poole :) Kui olime Ahtmes, tahtsin keerata Tartu poole, vaatan et üks E38 läheb mööda, siis sain mina ka teele reastatud ja ütlesin isale et "Vaata, see on soliidse härra bmw, mitte mingi rullnokk", ja tema ees olev auto tahtis keerata vasakule, a auto tuli eest, siis tuli bmw ja läks lihtsalt vastandsuuna vööndis vasakule (tahtis ka keerata vasakule, nagu too eesolev auto). Ja siis isa ütles, "poeg, mida sa just enne ütlesid?" :mrgreen:

njah lugesin mitu korda läbi aga ei saanud ikka asjale pihta.
EX; BMW 518 Touring e34 94.a.
EX: BMW 730i 160kW e38 95.a.
VW Sharan 96.a.
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas joffe »

Mogge kirjutas:
Volum kirjutas:Seoses E38'ga, oli ilus augustikuu reede õhtu, olime just brigaadiga töö lõpetanud Jõhvis, teel Põlva poole :) Kui olime Ahtmes, tahtsin keerata Tartu poole, vaatan et üks E38 läheb mööda, siis sain mina ka teele reastatud ja ütlesin isale et "Vaata, see on soliidse härra bmw, mitte mingi rullnokk", ja tema ees olev auto tahtis keerata vasakule, a auto tuli eest, siis tuli bmw ja läks lihtsalt vastandsuuna vööndis vasakule (tahtis ka keerata vasakule, nagu too eesolev auto). Ja siis isa ütles, "poeg, mida sa just enne ütlesid?" :mrgreen:

njah lugesin mitu korda läbi aga ei saanud ikka asjale pihta.
Seda minagi! ;)
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas 01tuner »

Alvar_S kirjutas:Mis **** maine?
Sõitke normaalselt ja ärge sigatsege liikluses.
Siis vast paarikümne aasta pärast ei kutsuta BMW enam rullnokaks. ;)
Aga samas nagu ennem mainiti,et tuleb Tsurka soomest.Taskud pahtlit täis ja ostab oma säästude eest BMW ja hakkab rullnokatsema.
Nii,et ei tule sellest asjast midagi välja. :lol:
Aga vot sellega on siin kõik öeldud tegelikult. Ei ole ka minumeelest sellel mainel mitte kui midagi viga.
Kaks Bmw-d on olnud täpselt sellised tüüpilise rullnoka klassi kuuluvad masinad. (E34 525-ed) ja ei ole küll mitte mingit erilist halba mainet täheldanud. Isegi härrased sinises ei ole kordagi peatanud. Vaatavad nii, et kaelad kanged küll :mrgreen: , aga maha pole võtnud keegi.
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Volum »

Mogge kirjutas:njah lugesin mitu korda läbi aga ei saanud ikka asjale pihta.
Asi oli lihtsalt nii, E38 ees olev auto tahtis linna poole keerata (ehk vasakule), aga ootas kuni vastu tulev auto mööda läheb. E38 tahtis samuti linna poole keerata, aga ei raatsinud oodata ja keeras vastassuunast sisse (eraldussaar oli) :)
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Hans »

Oma bmwdele ma mingit sellist bmw mainekujunduse kleepekat küll ei pane. Ja koostöö klubiga paneb senikaua õlgu kehitama kuni klubis eksisteerivad inimesed, kes klubiliikmena on rullnokluse eest trahve saanud või muudmoodi eksinud põhikirja vastu.

Enamus meedias läbikäinud bmw sangarid on muukeelased ja kui seda kogukonda ei kaasata aktsiooni siis pole nagu asjal üldse mõtet.

Paen nõustuma ka nendega kes siin on väljatoodud e38 näited ja ma ise omades kokkupuuteid nende "ehitajatega" võiks lühemat sorti katastroofromaani kirjutada kui keegi selle eest ka honorari maksab.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas JannP »

Hans, miks sa arvad, et sinu "elukutse" on parem kui mõne tubli ehitaja oma? Kas ehitusega tegelevatel inimestel polegi õigust valida endale sobilik auto? Miks see peaks teisi inimesi häirima kui mõni sõidab E38 või E65? Rullnokad sõidavad alates E30 kuni kõige uuemate BMW-dega ringi, ka Hans, kujutad ette, et E34 on nähtud linnavahel tõmblemas.

BMW Klubi võiks korralda mõne mainekujunduskampaania (kaasata meedia) ning seda juhtima panna väärilise klubilise. Samuti võiks Klubi osa võtta liiklusohutuse ja liikluskasvatuse vastavatest koolitustest ning läbi selle huvilisi kaasa haarata. Samuti poleks ka paha mõte kiita Klubi poolt klubilisi või huvilisi mõne liikluskorralduslikus või positiivse teo eest.

Nt. Hiljuti oli 1. september, lapsed läksid kooli, ka siin oleks võinud Klubi oma eesmärke teostada.. Kasvõi sellega, et oleks võinud mõnes kaubanduskeskuses korraldada liiklusohutuse kampaania ning endale ja teistele klubiliikmetele selgitada uuesti ohutu liiklemise põhireegleid. Ma ei mõtle, et Klubi peaks üle võtma Maanteeameti tööd, kuid väikestest asjadest saavad suured asjad ning aja jooksul muutub ka BMW maine Eestis paremaks.
Viimati muutis JannP, 28.09.2010 10:15 36, muudetud 1 kord kokku.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Kuigi ka enesele kipub vahest vägisi keelele ja meelele sildistamine rullnokaks juba ennetavalt mõningate tunnuste alusel, siis püüdkem end ikka parandada ja mitte nimetada iga ehitaja E38't ja X5'te automaatselt rullnokaks. See on ju täpselt see tegevus, millest me üritame lahti saada - Et ei nimetataks iga BMW omanikku rullnokaks.

Kasutades telereklaamilauseid, siis olgem "väikest viisi maailmaparandajad" ja "alustame iseendast".

Heaks mainekujundajaks oleks kindlasti olnud "liiklusrahu" kampaaniaga grupiviisiline liitumine, kuid paraku jäi selle kampaania 40km/h hüüdlause vähemalt minu jaoks ebaselgeks.

jJanno
exTouring
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas UPS »

Ega ei häirigi kui sõidetakse E39, E38 või E65ga, olgu see siis kasvõi ehitaja. Kuid häirib kui näiteks auto millel lääne ühiskonnas osatakse vääriliselt hinnata ka tagumise istme mugavusi (vihje siis 7. seeriale) teeb liikluses debiilseid manöövreid ja/või tekitab avariiohtlike situatsioone :) Vot see on nagu mööda nähtus :roll: Ärgem kaldugem teemast kõrvale.

Samas Janni teise-kolmanda veeruga olen nõus ja poolt kahe käega.

Vene keelsetel huvilistel on tegelikult oma foorum (ma mõtlen kes üldse eesti keelt ei valda) ja ehk oleks ka variant kui erinevad Klubid kampaaniad ühendaks? Oleks ka äkki mõeldav?
Viimati muutis UPS, 28.09.2010 10:31 08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Janely
Klubiliige
Postitusi: 904
Liitunud: 21.02.2005 00:06 18

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Janely »

Hehh, maine kui selline on kujunenud meie ühiskonnas välja juba ammu. Sama on Opeliga, kõik ju räägivad, et tema kiirendust mõõdetakse kalendriga, igast autost saab kunagi Opel jne.. :|
See on see sama asi, igale automargile leidub ustav omanik.

Sõites klubiembleemiga ringi, arvestan ma alati seda, et minu taga olev autojuht näeb seda ja kui ma nüüd hakkan lolli mängima, tõmban mitte ainult endale vaid tervele EBK-le varju peale. Mind distsiplineerib see väga.

Samas nõustun väitega, et enamus ( mitte kõik ) avariid, mis bmw-ga juhtuvad linnapildis, võime lugeda/kuulda, et roolis oli teist emakeelt kõnelev isik.
Seda mainet on raske parandada, kuid siiski kõik algab kuskilt ja minu arvamus on see, et kui mina ise olen eeskujulik liikluses ( enamus ajast, sest jah, vahest on ka minul juhuseid, kus ei kuku just hästi välja mõni kiire manööver :oops: ) siis just enda peale saad sa näidata näpuga ja öelda, mina olen oma panuse andnud! ;)

J.
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Steven89 »

Kas te BMW omanikud olete nii ebakindlad, et peata oma mainest rääkima?
BMW E28 524td
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas UPS »

Asi pole mitte ebakindluses, vaid osa inimesi tahab muuta midagi (antud juhul siis margi mainet) paremaks. Kas see on halb või tuleb kuidagi kahjuks? Väga lihtsalt võiks kah teha pähe näo, et kõik on kõige paremas korras, mind probleem ei puuduta ja elada oma elukest rahulikult edasi. Samas kui tegelikult on teada, milline on olukord tegelikult. Eks see ole igaühe enda asi. Mõni elabki terve elu ainult iseendale, teine annab elu jooksul panuse ühiskonnale, teadusele vms. Siin see vahe sisse tulebki ;)
Parimad näited margi mainest oleks, kui on teada reaalsed juhtumid, mil inimene on jätnudki BMW ostmata just lörtsitud imago tõttu. Lähim näide on suguvõsast tuua, kui E39 528i `le eelistati VW Passati. Ehkki auto oli väga kompu sõdis naine vastu nii mis kole, kuna tegu oleks olnud ikkagi ühisvaraga, siis tuli seda tahes tahtmata arvestada ja valik oligi nagu ülal mainitud. Võin ju öelda siinkohal, et lõppeks pole see ju minu mure ja ise teavad millega sõidavad...
man
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.08.2009 22:31 07

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas man »

Kirjutan mõned read bemmi maine kohta.Olen bemmidega kümme aastat sõitnud nii e-30,e-34 ja praegu e-39-ga ja minu tutvusrinkonnast ei vaata keegi viltu,et mina,naine ja lapsed sellega mööda ilma ringi sõidame.Kui ise liikled normaalselt,jääd liikluses märkamatuks suhtutakse sinusse positiivselt.Ega jah maanteel kipub ikka vahel kiire ka olema aga tasa sõuad kaugele jõuad.Mõni on ikka küsinud,et miks bemmi ostsid olen vastanud:töökindel,head mootorid,tagavedu,turvaline ja mis peamine sõidurõõm.Eks mõned tüübid on lihtsalt kadedad ja teevad teisi enda pähe maha nö ettekääne.Igal automargi omanike ringis on lambaid küllalt,eks aeg selekteerib nad välja ja rullnoka mehed hakkavad endile puust autosid ehitama punnvõrri mootori ja käsistarteriga.Kaunist sügise värve ja vihmaseid teid. :!:
Kasutaja avatar
agentzero
Huviline
Postitusi: 2329
Liitunud: 21.07.2008 01:27 44
Peamine sõiduk: IS250
Asukoht: Tartu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas agentzero »

Mina arvan, et seda mainet ei paranda millegagi. See on lihtsalt inimeste loodud üldistav stereotüüp, et BMW omanik on load ostnud ja autokoolis pole käinud ning BMW omanik on KINDLASTI rullnokk, kes ei täida liikluseeskirja. Sellist asja on üliraske muuta, sest kui kasvõi absoluutselt kõik BMW omanikud liikleksid ideaalselt tänasest päevast ja kui mingi pensionär, kes on endale võtnud liiklusjälgija ameti turuhoone bussipeatuses, näeb et üks BMW ei näita parklast välja keerates suunatuld, siis kirjutab sellest jälle terve meedia, et "Rullnokad BMW-dega ei tunne suunatuld". Ühesõnaga mina arvan ka, et kui on kujundatud selline arvamus, siis ju ta peab siis olema, sest no mina arvan Opelist täpselt nii nagu üks eelkirjutaja kirjutas. Ja võibolla Opeliklubis arutatakse selle üle, et kuidas näidata, et Opelid ei roosteta tegelikult üldse. Mina arvan, et selline maineparandamine on liiga lai ettevõtmine, oleme lihtsalt vähemalt meie, kes me seda teemat loeme/täiendame, liikluses korralikud, siis ei saa vähemalt meie autodele midagi ette heita.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Raul_A »

Steveniga täitsa nõus.
Mul on ausaltöeldes sügavalt savi mida mingisugune "wannabe" rullnokk BMW ja minu kui BMW omaniku kohta räägib. Pidevalt tullakse tööjuures ligi jutuga "tead, ma teen sulle kiirendudes ära...", "noh, uued kummid vä?" jne. Mul on sügavalt savi mida sellised poolkõva m_nniga kepimehed räägivad.

Üldiselt olen täheldanud, et ükskõik milline "olen-tavaline-hiina-külmkapiga-sõitev-pereisa" liikluses lähedusse ei satuks muutuvad nad minu masina(BMW) lähedal kole närviliseks(naise Golfiga selliseid asju pole täheldanud) ja hakkavad tegema rumalusi kui esimest korda tissi näinud koolipoisid. Otseloomulikult käitun mina samamoodi nagu minuga käitutakse ja see ei ole ilus vahest.

Ma ei ürita kunagi väita, et mina kiirust ei ületa jne... Ületan ja samas kui selle kohta on midagi ütlemist, siis sööge palun pehmet... (5 aasta jooksul mitte ühtegi kiirusega rikkumist)

Kuid selle eest jätan alati ruumi jalgratturitest möödumisel(isegi kui rattur maanteel vastu sõidab mina möödasõitu ei alusta) ja iga viimane kui jalakäija on minu poolt üle lastud. Seda siis sõna kõige otsesemas mõttes. Mitte ühtegi heleda mantliga vanamutti pole porilombist läbi sõites niisutanud ja valgusfoori all pole ka rehve suitsetanud.

BMW maine jääb selliseks nagu ta on juba paar kümnendit olnud. Pole midagi parata.
jaaHah
Kasutaja avatar
azlka
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 10.02.2009 11:16 46
Peamine sõiduk: bmw e39 530d AT
Asukoht: Tartu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas azlka »

Senikaua kui on käega lööjaid, ei olegi võimalik midagi muuta ja parandada :D
Mina pakkusin vaid ühe idee mis moodi asi võiks välja näha, me ei pea seda kohe kasutama. Tänud neile kes postitasid või postitavad asjalike kommentaare.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas vaikeboa »

Mõte on muidugi hea aga kuidas seda teostada? :?
Eelmisel reedel, Liivalaiast Juhkentali keerates Juhkentali 11 maja juures ülekäiguraja juures seisis üks vanem naisterahvas ja ootas teeületust. Mina kui (oma arust) viisakas liikleja vajutasin pidurit ja koos minu pidurituledega hakkas selja taga ka signaal tööle. Signaalitaja oli LT registrimärke kandev must X5 mingi blondiiniga roolis kes minust möödudes rääkis samal ajal telefoniga ja teise käega lehvitas läbi tagumise läbipaistva autoakna "saekaatrimeeste" käemärki (seda, mis näitab palju sõrmi on järgi jäänud - üks :D ).
Mammi kes teeületust ootas rehmas käega ja hakkas Liivalaia poole minema samal ajal mind läbi autoakna jõllitades :shock: . Mis arvate kas tema sai olukorrast aru? Mina kaldun arvama, et mitte, aga vahet pole me olime ju mõlemad Saksa autotööstuse au ja uhkuse roolis.
Vat nii palju siis BMW mainekujundusest! :cry:
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Raul_A »

azlka kirjutas:Senikaua kui on käega lööjaid, ei olegi võimalik midagi muuta ja parandada :D
Mina pakkusin vaid ühe idee mis moodi asi võiks välja näha, me ei pea seda kohe kasutama. Tänud neile kes postitasid või postitavad asjalike kommentaare.

Kas sa arvad, et mina pole kunagi samamoodi mõelnud. Olen. Aga elu näitab, et kui sa oled 1 kord paha, oled sa igavesti paha. Näiteks purjus BMW-juhid ja eesti meedia on meie, kui normaalsete autoomanike võimalused BMW mainet parandada ära nullinud juba aastakümneid ette.
See on sama tänamatu tegevus kui poe fuajee koristamine vihmaperioodil. Iga harjatõmme suudetakse uuesti täis pasandada. Sekundiga.

Ettepanek BMW maine parandamiseks!
Teeme BMW-Klubi logoga helkurid ja hakkame üle eesti koolides jagama ja loenguid pidama. Ohutus ennekõike ikkagi. Feimi ja sulli rohkem kui vaja!
jaaHah
Kasutaja avatar
eneli86
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 09.03.2010 16:42 30
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas eneli86 »

JannP kirjutas: BMW Klubi võiks korralda mõne mainekujunduskampaania (kaasata meedia) ning seda juhtima panna väärilise klubilise. Samuti võiks Klubi osa võtta liiklusohutuse ja liikluskasvatuse vastavatest koolitustest ning läbi selle huvilisi kaasa haarata.
Ka minu meelest võiks pigem mingeid üritusi korraldada, kus näitaks BMW omanike head mainet. Näiteks külastada lastekodusid, kodutute loomade varjupaikasid jne. Ka helkurite idee on päris hea, kuid see nõuaks meie poolt jällegi rahalist kulutust.
Üldiselt elus ja ka autoga liiklemisel käitun mina nii, nagu ma tahan, et teised käituksid minuga. Olen viisakas liikleja, kuid see samas ei pruugi muuta ikkagi BMW mainet. Mul näiteks sõbranna, kes teab, et ma käitun liikluses viisakalt ja korralikult, kuid siiski vihkab mu BMW-d ja ealeski ei istuks sellesse autosse. Lihtsalt mingi tobe eelarvamus.
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Martin1 »

miks teid peaks üldse mingi maine kottima?
kui keegi arvab et sa oss, kuna sul bemm siis edu talle, tema probleem et ta nii kitsa silmaringiga on :)

Mina@ei põe bmw märgi pärast autol. :mrgreen:
karmo
Huviline
Postitusi: 1342
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas karmo »

minu teada on bmw klubi külastanud juba lastekodusid ja loomade varjupaikku...suhtuge huumoriga sellesse maineprobleemi....autolehe foorumis oli kirjutatud: Iga inimene kes bmw ostab pole debiilik,aga igal debiilikul on bmw...SEE VIIMANE LAUSE POLE MINU ISIKLIK ARVAMUS!
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas JannP »

Väljavõte bmw-club.ee lehelt, rubriik: "ideoloogia":

Eesti BMW klubi on mittetulundusühing, mille põhiülesandeks saab olema margist huvitatute koondamine ja BMWga seonduvate märksõnade propageerimine, milleks tänases päevas on innovatiivsus, dünaamika, tehniline täiuslikkus ja ohutus. Püüame aidata oma tegevusega klubi praegusi ja tulevasi liikmeid tehnilistes küsimustes, lahutada nende meelt ja pakkuda neile võimaluste piires ka koolitust, mis seondub eeskätt ohutu sõidu ja säästliku liiklemisega. Oleme klubi käivitamise käigus koos United Motorsiga korraldanud lahtise heategevusliku ürituse Pärnus Sauga ringrajal, mille tulu laekus Tallinna Lastehaigla toetusfondi. Samuti toimus sügisel doonoripäev klubi liikmetele. BMW klubi ei välista tulevikus ka ärilise tegevuse alustamist, kuid see saab toimuda vaid klubi tegevuse ja heategevuslike projektide toetuse tarvis. Olete kõik oodatud meie klubi leheküljele, et lüüa kaasa meie poolt korraldatavates ettevõtmistes ja kes teab, vahest soetate kunagi teiegi endale BMW?


Kas kellelegi meenub, mida sarnast Klubi on korraldanud viimase 2-3 aasta jooksul (va doonoripäevad)? Eks tüüpilist eestlaslikku nihilismi + pea liiva alla peitmist kohtab igalpool, aga ma arvasin, et nii Klubilised ja huvilised soovivad midagi reaalselt ära teha..., aga samas pole siinsed “gorjachie estonskije parni” mitte ühtegi alternatiivi pakkunud peale käega löömise. :mrgreen:
Kasutaja avatar
eneli86
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 09.03.2010 16:42 30
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas eneli86 »

karmo kirjutas:minu teada on bmw klubi külastanud juba lastekodusid ja loomade varjupaikku
Jah, tõesti suvel külastati lastekodu.. Loomade varjupaiga kohta ei tea, pole nii kaua siin foorumis käinud. Ka doonoripäevad on väga positiivsed, kuigi neist osa võtta ei saa. Avaldasin vaid oma arvamust, et pigem saaks mainet parandada tegudega, kui kleebistega. Kuigi kui mõeldaks välja mõni andekas kleebis, poleks mul midagi selle kandmise vastu.
Mind ka otseselt BMW maine ei kõiguta. Olen BMW omanik ja uhke selle üle. Sõimu kuulnud igasugust, kuid minu meelest on see nende sõimajate mure, mitte minu. Kuid igati positiivne oleks, kui BMW juhid jääksid silma ka millegi positiivsega. Samas, eks kõik negatiivne jällegi müüb rohkem.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Raul_A »

Hea maine nimel see sada kuni kakssada eeku välja käia on tõesti palju ju. Eneli86 - kas oled kuulnud, et ilusate silmade eest ei saa tänapäeval peksa ka enam :?:

Noored mehed(justnimelt mehed) panevad lipsud ette, pesevad autod ära ja lähevad koolidesse rääkima helkuri vajalikkusest läbi autojuhi silmade. Igal autojuhil on kindlasti olnud kokkupuuteid(või peaaegu kokkupuuteid) helkurita jalakäijatega millest rääkida. Mitte pole mingisugune stamp tekst mida maanteeameti vanamutt käib krimpsus näoga ette kandmas.
Kui inimene suudab oma jutu kuulajale huvitavaks teha, siis jääb see meelde ka. Lõppkokkuvõttes jääb foorum.bmw-club.ee(või mingi analoogse) kirjaga helkur meenutama laheda jutuga säga kes bemmiga sõitis. Mitte rullis nokaga tonti kes kooli ette külgees sisenes. 5+ ja võtke küpsist.
jaaHah
Kasutaja avatar
Mikk__M
Huviline
Postitusi: 282
Liitunud: 25.04.2009 06:38 37
Asukoht: Põltsamaa

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Mikk__M »

eneli86 kirjutas:
karmo kirjutas:minu teada on bmw klubi külastanud juba lastekodusid ja loomade varjupaikku
Jah, tõesti suvel külastati lastekodu..
Pean siinkohal vajalikuks mainida fakti, nagu enamuste suviste ürituste kohta on mainitud. Ja teen seda Annely enda sõnadega:
Annely kirjutas: Lihtsalt infoks , et tegemist polnud ametlikult klubi üritusega, vaid aktiivsete BMW-fännide korraldatud üritusega ;)
Kas see on positiivne või negatiivne, jääb igaühel endal otsustada. Küll aga võin klubilisena loota muutusi klubisiseselt, mille tulemusel sellised asjad muutuma hakkavad. Kes siis veel peaks olema suurimaks eeskujuks BMW maine parandamisel, kui mitte Eesti BMW Klubi.
Tel: 58348320
Kasutaja avatar
eneli86
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 09.03.2010 16:42 30
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas eneli86 »

Raul_A kirjutas:Hea maine nimel see sada kuni kakssada eeku välja käia on tõesti palju ju. Eneli86 - kas oled kuulnud, et ilusate silmade eest ei saa tänapäeval peksa ka enam :?:
Jah, ma olen sisult taolist väljendit kuulnud. Mina oleksin kahe käega helkuri kampaania poolt ja nõus ka mingi raha välja käima, kuid kas sellega tuleksid ka kõik kaasa? Ja kas keegi tubli inimene viitsiks hakata sellist asja üldse vedama? Igatahes helkuri kampaaniat teha oleks hetkel juba väga õige aeg.
Raul_A kirjutas:Noored mehed(justnimelt mehed) panevad lipsud ette, pesevad autod ära ja lähevad koolidesse rääkima helkuri vajalikkusest läbi autojuhi silmade.
Siin tekib aga küsimus, miks just mehed?
Kasutaja avatar
ratteh
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 22.10.2008 09:15 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas ratteh »

Tänapäeval saab peksa ka pime, niiet silmad ei oma mingit tähtsust :D

Igatahes, minuarust on rullnokki iga automargiga. Enamus mersusid suunda küll ei näita ja rallimehed on pigem vanade tuunitud opelitega kutid.

Ise olen liikluses rahulik ja näitan ilusti suunda. Kui vahele lastakse, tänan ohutuledega. Lasen ise ka inimesi vahele. Kui tuled ei põle ja pollarid ümbruskonnas on, vilgutan tulesid. Autot pedetuuninguga ei kaunista ja kummi ei vilista tänavatel...

Kui rallit tahan teha, lähen hullan jäärajal...

Ise usun, et 60+% foorumitegelastest on pigem viisakamad liiklejad ja rullnoklus bemmide puhul ei ületa teiste automarkide statistilist keskmist.

Kuna aga bemmid on üldjuhul võimsad ja võimekad autod, siis jäädakse neid ikka euroopa rallikateks pidama ja kõiki juhte julmade ralliässadeks...

Mu enda 318 on täiesti ökopill mis rallitamiseks küll tehtud pole aga ikka peetakse mind rullnokaks :D
1,8l E46 coupé 12/1999
Vasta