Uus velgede varastamislaine!?

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

ei saa firmat süüdistada kohe, et keegi ei reklaami :)

narkari eest ei hoia ka see koodi teema!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

Indrek_M kirjutas: Mis mõttes oleks varguseid vähem?
Varguseid oleks vähem võibolla ainult juhul kui näiteks ülevaatuspunktid kohustuslikus korras UV-lambiga autosid kontrolliks. Kui aga keegi kohustuslikus korras ei kontrolli ja asi visuaalselt on lihtsalt mingi lärakas, siis mis on asja point?
Müüakse mingeid lärakaga velgi ... so what? Enamus velgi on mitme auto alt läbi käinud. Visuaalselt pole võimalik kuidagi vahet teha lärakaga varastatud või lihtsalt müüdaval veljel. Kuna asja kontroll ei ole visuaalselt võimalik ja on tavakodanikule tehtud põhimõtteliselt võimatuks, siis ... ma ei näe asja pointi.
Permanent markeriga juppidele auto numbri peale kirjutamine omab ka kordades rohkem mõtet :)
rohkem reklaami=rohkem infot=rohkem ostjaid=rohkem lärakaid ja mikroskoope, millega neid lärakaid vaadata=vähem vargusi
turvapolt tuleks ka kompotti lisada
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

vull kirjutas:
Indrek_M kirjutas: Mis mõttes oleks varguseid vähem?
Varguseid oleks vähem võibolla ainult juhul kui näiteks ülevaatuspunktid kohustuslikus korras UV-lambiga autosid kontrolliks. Kui aga keegi kohustuslikus korras ei kontrolli ja asi visuaalselt on lihtsalt mingi lärakas, siis mis on asja point?
Müüakse mingeid lärakaga velgi ... so what? Enamus velgi on mitme auto alt läbi käinud. Visuaalselt pole võimalik kuidagi vahet teha lärakaga varastatud või lihtsalt müüdaval veljel. Kuna asja kontroll ei ole visuaalselt võimalik ja on tavakodanikule tehtud põhimõtteliselt võimatuks, siis ... ma ei näe asja pointi.
Permanent markeriga juppidele auto numbri peale kirjutamine omab ka kordades rohkem mõtet :)
rohkem reklaami=rohkem infot=rohkem ostjaid=rohkem lärakaid ja mikroskoope, millega neid lärakaid vaadata=vähem vargusi
turvapolt tuleks ka kompotti lisada
Ja kui palju varastatakse jalgrattaid, mobiiltelefone, millel on palju rohkem märgistusi (raami nr, IMEI) küljes ... ja kui palju neist kätte saadakse?
Niikaua kuni on käest-kätte müümised, niikaua ei ole suurt abi ühestki märgistamisest, reaalne kontroll (ja ka vajadus) puudub.
Ehk siis kogu mu jutu point on see, et Eesti ühiskond pole veel nii küps, et varastatud asju mitte osta. Niikaua kuni on ostjaid, niikaua märgista kuidas tahad, varastatakse ikka ja turgu on kuhjaga.
Indrek
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

igast pisividinate üle võib lõpmatult vaidlema jääda.
aga kui veljel on olemas "dna", siis on võimalus ka oma velg kätte saada. vaevalt varas viitsib velgi korralikult värvima hakata
kui dna sisse panna oma telefoninumber, siis sellele helistades peaks vabalt teada saama kas velg on varastatud või edasi müüdud. loomulikult on mingit sertifitseeritud baasi vms vaja, kuhu oma asjad kirja panna. vastasel juhul käiksin tänavatel ja dna-taks omale lõpmatult velgi.
ja kui viitsida varaste vastu võidelda, siis on ka lootust võidule. vastasel juhul oled lükata-tõugata
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

vull kirjutas:aga kui veljel on olemas "dna", siis on võimalus ka oma velg kätte saada. vaevalt varas viitsib velgi korralikult värvima hakata
kui dna sisse panna oma telefoninumber, siis sellele helistades peaks vabalt teada saama kas velg on varastatud või edasi müüdud.
Miks mitte lihtsalt ja loetavalt telefoninumber? Nii, et suvaline inimene ilma eriaparatuuriga näeks seda ja saaks helistada. Milleks mingi "dna"? :lol:
Võib ju alati mõelda välja mingeid ulmeliselt keerulisi lahendusi ... mingitele tehnofriikidele ... unustades ära, et toimivaks teeb lahenduse selle lihtsus ja kasutatavus.
Ma ei taipa nagu absoluutselt, miks peab olema info omaniku kohta mingil varjatud kujul.
Võime ju tuua paralleeli autoga - on ju siiski pandud autodele visuaalselt eristamiseks registreerimisnumbrid ... kuigi on ju olemas "dna" kerenumbri näol viies eri kohas :) Kunagi neid kerenumbreid ostes-müües isegi kontrolliti ...
Indrek
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

tulge nüüd mõistusele- kes see hakkab omal markeriga esiklaasile mobla numbrit kirjutama!

Nt firmades ammu levinud komme kontoris mööbel jms nähtamatu templiga üle käija.

Tihti on meil siin ka tegelasi kes leiavad teise auto alt oma varastatud veljed aasta paar hiljem aga tõestada ei suuda!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

millega sa selle numbri veljele kirjutaks, et see pärast maha ei tuleks? üks variant oleks graveerida, aga siis tuleb endal juba vaeva näha + velgi värvida.
see sprei ongi mõeldud selleks, et saaks vähese vaevaga palju asju markeerida
ja see "dna" pole varjatud kui uv-lamp olemas on.
narkari võibolla petab ära ka, sest et nad vist pole sellised "tehnofriigid" nagu normaalsed inimesed seda on?

mida on muidu halba näiteks sertifikaadiga velgede müümisel?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tauri kirjutas:Nt firmades ammu levinud komme kontoris mööbel jms nähtamatu templiga üle käija.
Mis kasu on mulle kui ostjale mingist nähtamatust templist? :lol:
Mis ma pean olema mingi hiromant ja tehnikafriik, et mul on küll mingi nähtamatu templi tuvastamiseks tehnika, siis mingi kodeeritud doti lugemiseks tehnika ... andmebaas ... midaiganes.
Politsei töö lihtsustamiseks võibolla tõesti ... tavakodaniku jaoks peab märgis olema visuaalne.

Mis pagana moodi te seda ostu-müügiprotsessi ette kujutate? Müüakse näiteks Auto24-s velgi ... mingi tüüp kuskilt Kapa-Kohilast. Lähen kohale, vahin nähtamatut templit ja kodeeritud dotti silm punnis :lol:
Võtan labori kaasa? Kotitäie skännereid, UV-lampe ja mikroskoope, kaasajastatud andmebaasi? :)

Kasu on sellistest nähtamatutest või visuaalselt loetamatutest märgistest ainult politsei vms institutsiooni poolt tuvastamiseks ja seda siis kui saadakse kätte pätt ja ta pole jõudnud neid vidinaid veel maha müüa. Või kui tõesti mingeid vidinaid on Eestis ainult üks komplekt ja omanik need enda arvates ära tunneb ja siis politseil tuvastada laseb.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

vull kirjutas:millega sa selle numbri veljele kirjutaks, et see pärast maha ei tuleks?
...
see sprei ongi mõeldud selleks, et saaks vähese vaevaga palju asju markeerida
...
ja see "dna" pole varjatud kui uv-lamp olemas on.
Värviga kirjutakski. Spray on samamoodi värv ju. Vähene vaev selle spray peale kandmiseks on suhteline - pind peab olema puhas. Meie kliimas tähendab see mida? Minu meelest korralikku mingi puhastusvahendiga nühkimist.
See "dna" on varjatud niikaua kuni igal varuosaostjal pole UV-lampi ja andmebaasile ligipääsu suvalisel ajahetkel :)

Minu poolt teema lõpp.
Eks igaühe oma asi mille alla oma raha kulutab ja millesse usub. Minu arvamuse kohaselt peab raha peale väga vihane olema, et konkreetselt sellise markeerimise peale panustada ja loota, et midagi üles leitakse.
Indrek
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

"Spray" tuleb nii lihtsalt maha, et te ei jõua nina ka nuusata kui mõni vasja selle maha nühkinud on.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

raimo_r kirjutas:"Spray" tuleb nii lihtsalt maha, et te ei jõua nina ka nuusata kui mõni vasja selle maha nühkinud on.
Samamoodi ma võin igasuguse graveeringu kinni pahteldada.

Üldiselt ei ole midagi väga teha. Mingi triipkood kleepida kuhugi velje külge? Triipkoodi trükid vastavalt mingi oma reegli järgi. Teed pildid kogu sellest tööetapist. Hea oleks, kui kleepsu kinnitad näiteks kohta, mille rehv varjab.
Mõni vasja mõtleb, et see on mingi suvaline kleeps ja ei pööra sellele tähelepanu.

Ise olen mõelnud ka mingeid märgistusi sisse toksida.
Nagunii on see märgistus ju enda jaoks. Võõras inimene, kes velgi ostab, ei hakka nagunii kuulutades vargusemärke otsima.

Tagantjärgi mõeldes oli mu e36 velgedel ka poldiaukude juurde mingi kood sisse toksitud. Võib-olla ka mingi telefoninumber-isikukood. Ei osanud küll mõeldagi, et äkki sõidan varastatud velgedega.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
lauri86
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: 27.01.2004 18:51 51
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas lauri86 »

Pole küll täpselt teemasse aga, äkki keegi teab, kes müüb mcgard polte, nimelt mure selles et poldi vastuse sisu mudus ühte polti sisse. Olemas poltide seerianr. äkki saab uue(d) vastuse(d) tellida.
320d `02
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

lauri86 kirjutas:Pole küll täpselt teemasse aga, äkki keegi teab, kes müüb mcgard polte,
Helvar Merca (Autoekspert)
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

Indrek_M kirjutas:Minu arvamuse kohaselt peab raha peale väga vihane olema, et konkreetselt sellise markeerimise peale panustada ja loota, et midagi üles leitakse.
aga kaku siis oma autolt vin kood maha ja jäta uksed lahti :)
või arvad, et leiad oma auto puhtalt vin koodi järgi lõpuks üles?
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Tekkis üks väike mõte sellega seoses . pole ma eriline netimees , aga usun , et kui keegi aitaks kaasa mõtelda , võiks asjast asja saada . Tehke iga mees-naine oma auto velgedest pildid . Bmw foorumisse vast kannataks vastava alateema teha , pilte poleks vaja üles riputada , ainult juhul kui need varastatakse . Nii oleks võimalik Bmw velgede ostjal mingitki aimu saada , kas need võivad olla varastatud ja sellest järgnevaid tegevusi planeerida . Ka peaks vähendama see ohtu , et keegi pärast oma velgi juba teie auto alt tagasi saada tahab . Ka pange juurde mis kummid teil olid velgede peal , kui selline õnnetus juba juhtunud on . Igatahes halba selline andmebaas küll ei tohiks teha , kui ka üks jooks velgesid kätte saadaks (boonusena mõni varas ka) , siis oleks juba asi ennast ära tasunud . Idee on muidugi pooltoores , aga mõelge kaasa .
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

jackpuuk kirjutas:Tekkis üks väike mõte sellega seoses . pole ma eriline netimees , aga usun , et kui keegi aitaks kaasa mõtelda , võiks asjast asja saada . Tehke iga mees-naine oma auto velgedest pildid . Bmw foorumisse vast kannataks vastava alateema teha , pilte poleks vaja üles riputada , ainult juhul kui need varastatakse . Nii oleks võimalik Bmw velgede ostjal mingitki aimu saada , kas need võivad olla varastatud ja sellest järgnevaid tegevusi planeerida . Ka peaks vähendama see ohtu , et keegi pärast oma velgi juba teie auto alt tagasi saada tahab . Ka pange juurde mis kummid teil olid velgede peal , kui selline õnnetus juba juhtunud on . Igatahes halba selline andmebaas küll ei tohiks teha , kui ka üks jooks velgesid kätte saadaks (boonusena mõni varas ka) , siis oleks juba asi ennast ära tasunud . Idee on muidugi pooltoores , aga mõelge kaasa .
Mis siin ikka kaasa väga mõelda on, tehke ära :cool:
Linlane
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 13.02.2008 13:52 05

mis arvate

Postitus Postitas Linlane »

Tre,
Ilmselt julgen arvamust kysida, sest pole just suur tehnikaspets :-) Kas kuidagi poleks võimalik mingit lyliti-kontakti moodi asjandust kemiseerida, mis annaks velje eemaldamisel yldsigna pasunasse märku, aga ise eemaldades saaks nt. salongist asja välja lylitada...?

Tervitustega
Suht värske bmw (mitte eriti uue :) omanik , kes teie ehmatavatest ja väga valusatest kogemustest parajalt ärevusse aetud
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Kevadhooaeg alanud :mad:
Kes vaadata oskavad näevad, et lähedalt läks mööda :|
Pilt
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Nagu kuulsin siis mindi isegi nii kaugele, et kõrval oleva maja turvakaamerad, mis vähegi sinnapoole näitasid, keerati ka tuksi. Aga peale vaadates tundub kuidagi kehv see töö, sellise kalde peale oleks kaldeanduriga auto juba kisama pistnud.
henri
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 26.10.2004 13:27 06

Postitus Postitas henri »

Kole vaatepilt, viimane kord kui mul veljed ära viidi, siis pandi igale õõtsale alla 1 tellis püstiasendis, et noh, 2h sättisin uusi velgi alla. Haiged sellid, kukub maha kividelt, siis täiesti kellad.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Tartus mingid rotid kinni võetud!

http://www.postimees.ee/290208/tartu_po ... 314873.php

14 paari velgi ja kahju 356'000 krooni.
Kahju mida omanikele kunagi ei korvata. Parim variant oleks ikkagi käed maha raiuda! :evil:
BMW E36 ja E39 kasutatud varuosad - Nimekiri ja pildid: http://bmw.planet.ee/lopp
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

bmw_msn_ee kirjutas:Tartus mingid rotid kinni võetud!

http://www.postimees.ee/290208/tartu_po ... 314873.php

14 paari velgi ja kahju 356'000 krooni.
Kahju mida omanikele kunagi ei korvata. Parim variant oleks ikkagi käed maha raiuda! :evil:
kuidas saab üldse selline karistus võimalik olla? :|
6 kuud vangis või rahatrahv.. eino selge. see rahatrahv on ka raudselt mingi 20k..
poliitikud võiks hakata neid velgi ise kinni maksma kui neil muud teha pole :roll: raha peaks neil ju olema :o
Kasutaja avatar
Silver_S
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 12.07.2004 20:46 22
Asukoht: hps/tln
Kontakt:

Postitus Postitas Silver_S »

eero kirjutas:Kevadhooaeg alanud :mad:
Kes vaadata oskavad näevad, et lähedalt läks mööda :|
Täna hommikul oli oma maja parklas sama lugu.
Kuigi parkla on aiaga piiratud ja ükski värav niisama lahti ei käi.

Autoks oli e39 m-pakett ja veljed samuti 17" M-topeltkodar.
Huvitav mida see naabrimees siis arvab, kui ma enda suve veljed alla keeran varsti. (täpselt samasugused)
:roll:
BMW 530d -01 142kw Pilt
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

loomulikult saavad vargad väikse karistuse, kuna tõeline "kurjategija" istub ju atutoroolis ikkagi...
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

aise kirjutas:loomulikult saavad vargad väikse karistuse, kuna tõeline "kurjategija" istub ju atutoroolis ikkagi...
njah.. kerget saaki on alati lihtsam karistada :roll:
a teeks mingi allkirjade kogumise, et loodaks karmimad karistused? :lol:
autovargad saavad ka mingi alla aasta ju ainult :| samas iga päev kaob tallinnas mingi 3 autot?
keegi ei tahagi varastamist pooleli jätta kui karistuseks mingi närune rahatrahv on
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Postitus Postitas Steven89 »

Aga kui on ilusad ja kallid veljed, miks ei kasutata spetsiaalseid muttreid?
Mina panen kohe suvel mingit erilised muttrid...

Ja mai saa sellest yldse aru, kellel on mingi 7'seeria uued BMWd ja 18 tollised veljed ja veljed on kinni mingi tavalise kruviga

See on minu arvamus :P
BMW E28 524td
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

BMW'l pole mutrid, vaid poldid. Korralikul proffesionaalil pole mingi probleem need "turvapoldid" lahti keerata, nagu elu näitab. Need peatavad ainult mõne näljase narkomaani.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1767
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Võid panna sinna 5 erinevat turvapolti aga ikka viiakse veljed ära, kui tahetakse.
Kasutaja avatar
Serka
Huviline
Postitusi: 574
Liitunud: 22.02.2006 21:52 40
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Serka »

salapoldi eemaldus võtab aega max.5minutit 4 tk.
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Postitus Postitas Alvar_S »

Nagu siin lugeda võib siis mõnel juba veljed 3 korda ära varastatud. :shock:
Ma ei saa aru kas tõesti on inimestel nii pohhui ja aina räägivad,et tee mis tahad aga ära viiakse nigunii.
krt ma palkaks kasvõi mingi Tsurka kes püssiga autot valvab öösel sest need pätid tulevad kindlasti tagasi ja kui juba üks mölakas tina saab siis levib ka kuulujutt selle kohta ning probleem arvatavasti laheneb.
Ou Vööthüään!!!
Vasta