Udutuled

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

Rääkisin täna ühe politseionuga ja ta ütles nii,et see seadus seaduseks aga nemad võtavad maha just selle pärast et udutuled PIMESTAVAD ja on täistule efektiga ning häirivad vastusõitjaid!!! :| :? :?:
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1163
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Zipp kirjutas:udutuled PIMESTAVAD ja on täistule efektiga ning häirivad vastusõitjaid!!!
Politseinikul 100% õigus. Päeval ei pimesta suurt midagi (vähemalt mind pole), aga öösel ja üldse pimedal ajal on suht võimatu sõita, kui mõni tont oma neetud udukatega vastu tuleb, kuigi nähtavus on ideaalne, ilma mingite sajude ja muude jamadeta. Mina igastahes võtan udukad maha, kui vastu keegi tuleb. Tavaliselt on tänuks ka vastulija poolt maha võetud. Aga seda teen ainult siis kui nähtavus veel enam vähem on. Ohtlikute olukordade puhul ei võta muidugi.
Õnneks võibolla mõnel üksikul on need ka reguleeritud enam vähem, et päris vastulija salongi ei valgusta läbi tuuleklaasi, aga vaatamata sellele on raske sõita sel hetkel.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

VeikoA kirjutas:
Zipp kirjutas:udutuled PIMESTAVAD ja on täistule efektiga ning häirivad vastusõitjaid!!!
Politseinikul 100% õigus.
Mismoodi siis? Oleks nad täistule efektiga, siis võiks neid ju täistuledena kasutada. Paraku õigesti reguleeritud udukate valgel sõita küll ei näe. Udukate valgusvihk on langev.
Muidugi neil pimedas utukatega sõitjatel need udukad äkki ongi reguleeritud kaugtuledena ei tea kui kaugele näitama ja seepärast pimestavadki.
Indrek
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

Ei saa aru siin mõnest. LE ütleb ju väga konkreetselt, millal võib udukaid kasutada ja millal ei või. Seda väikest nõuet ei ole ju nii raske järgida?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

pimestuse jutt on möga, saan aru, et ei tohi ja ei sõida ka udukatega. olen spetsiaalselt passinud vastutulevate autode udukatesse (päeval/öösel), et aru saada mis asi seal pimestab aga seni pole mind ükski udukas pimestanud, kui vaatad lähituledesse siis on tunda, et pimestab
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6155
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Postitus Postitas Reimers »

Ei hakka peale :D Pange teema lukku siis ;)
Viimati muutis Reimers, 09.03.2008 20:44 22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Arge hakake jälle peale.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Ise pole samuti uhtegi pimestavat tehase udutuld näinud, valgustavad hästi tee ja metsa äärt kust igasugu elukaid vöib ette karata.Vähemalt e39 pakub ka tehas sellist järelpaigaldus komplekti, kus udutuled muudetakse xenon päevasöidu tuledeks.Mis selle peale seadusesilm ka utleks? 63130149369

Pilt
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

see viimane on hea :lol:
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

vapsjee, mul xenon sees udukas, peab vist pildi välja printima :cool:
On the 8th day, God created boost.
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

Zipp kirjutas:Rääkisin täna ühe politseionuga ja ta ütles nii,et see seadus seaduseks aga nemad võtavad maha just selle pärast et udutuled PIMESTAVAD ja on täistule efektiga ning häirivad vastusõitjaid!!! :| :? :?:
sorry Zipp aga sa saad ise ka aru vist et politsei onu pani vähe puuse
ykskord vaatas yks onu miilits tuld mul ja yttles et ei tohi yldse autokyljes olla kuna midagi ei ole peale kirjutatud, ei yhtegi E´d
originaal tuled e38 2000a

edit: eeskiri:Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

viimane osa on on väga keeruline ja selle yle võibki vaidlema jääda ......, kui nähtavus on halb.

seega on seadus nii lollilt kirjutatud et seda saab mõista kaheti
kas lähitulede asemel koguaeg või ainult siis kui nähtavus on halb aga siis kasutad nagunii lähitulesid


on käidud nii ARKs kui kysitud politseilt igayks arvab erinevalt ja alati on asi vaidlusega lõppenud (mitte minu ja ametniku vahel vaid nende oma vahel)
Viimati muutis --kala--, 10.03.2008 22:52 03, muudetud 1 kord kokku.
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

e46 samuti olemas :cool:

http://bmwfans.info/original/E46/Cou/33 ... l-63_0786/

ma teen proovi igatahes ja prindin välja selle, eks näis :P
On the 8th day, God created boost.
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

ergo555 kirjutas: seega on seadus nii lollilt kirjutatud et seda saab mõista kaheti
kas lähitulede asemel koguaeg või ainult siis kui nähtavus on halb aga siis kasutad nagunii lähitulesid.
Mis mõttes lähitulede asemel koguaeg? :lol: Kuidas Sa selleni jõudsid? Ise ju tsiteerid LE'd, et:
...lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

KnX kirjutas:Mis mõttes lähitulede asemel koguaeg? :lol: Kuidas Sa selleni jõudsid?
ergo555 kirjutas:edit: eeskiri:Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

viimane osa on on väga keeruline ja selle yle võibki vaidlema jääda ......, kui nähtavus on halb.

seega on seadus nii lollilt kirjutatud et seda saab mõista kaheti
kas lähitulede asemel koguaeg või ainult siis kui nähtavus on halb aga siis kasutad nagunii lähitulesid
1. koos lähituledega
2. lähitulede asemel
3. kui nähtavus on halb

:D:P
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kustas kirjutas:
KnX kirjutas:Mis mõttes lähitulede asemel koguaeg? :lol: Kuidas Sa selleni jõudsid?
ergo555 kirjutas:edit: eeskiri:Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

viimane osa on on väga keeruline ja selle yle võibki vaidlema jääda ......, kui nähtavus on halb.

seega on seadus nii lollilt kirjutatud et seda saab mõista kaheti
kas lähitulede asemel koguaeg või ainult siis kui nähtavus on halb aga siis kasutad nagunii lähitulesid
1. koos lähituledega
2. lähitulede asemel
3. kui nähtavus on halb

:D:P
Pigem ikka:
1. ainult koos lähituledega
2. lähitulede asemel, kui nähtavus on halb
Reaalsuses väänatakse seda punkti politsei poolt nii, et ainult kui nähtavus on halb.
Indrek
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

Kasutada võid kui nähtavus on halb, ise valid, kas koos lähituledega või ilma :idea:
kaupo_s
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 01.08.2007 23:06 57
Peamine sõiduk: 320D
Telefon: 5011217
Asukoht: Pirita

Postitus Postitas kaupo_s »

jjanno kirjutas:Tere
LE kirjutas:§ 180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
Kahjuks on see punkt pandud kirja väga segase lausega, mida on võimalik mõista kaheti. Oleneb kuidas mõista sõna "või" tähtsust selle lause liigendamisel. Sellel teemal on juba väga palju arutletud ka siin foorumis.
Mina isiklikult eelistan kasutada udutulesid halva nähtavusega. Ernadkorras olen kasutanud udutulesid ka hea nähtavusega lähitulede asemel, kui 1 lähitulepirnidest on läbi põlenud.

jJanno
kuidas sa seda "või" kahtepidi võtad.
ei ole mingi nö norimine
lihtsalt huvi (:
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Re: Udutuled

Postitus Postitas --kala-- »

LE ei oel muutunid midagi. aga on kokku lepidud et ei karistata ja ei hakata nu*** kui sõidetakse udu+park.
Pool ZIPPi juttu on tõde. ;)
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Udutuled

Postitus Postitas joffe »

Kelle vahel kokku lepitud... On ikka KÕIK mundrimehed sellest "kokkuleppest" teadlikud?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Udutuled

Postitus Postitas Henri. »

Saku kandis on pidevalt rebased metsatukkade vahelt välja tulemas ja udukad tõepoolest valgustavad neid varem kui lähituled, kuna on laiema ulatusega, seega on ohutum. Viimasel ajal on aga Tln piirist Sakuni arusaamatult palju sinivalgeid, nii et närvide huvides jään lootma, et rebaseid enne Sakut vastu ei jookse. Fun on muidugi see, et Škoda Superbiga liiklev patrull teinekord Saku-Tallinna maanteelõigul lähituled peal seisab - ükskord juba olen vaadanud, et kahes reas tulevad autod vastu..
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Udutuled

Postitus Postitas vull »

Et siis.... ma sain menetluse käigus teada :D, et aapsalu omad päeval udutulede pärast ei hirmuta kedagi - see tulevat Viini konventsiooni pärast, mis lubab päeval udutulesid lähitulede asemel kasutada.
Et kui päeval udukate ja parkidega sõidad, siis vabanduseks peab tooma selle, et sõitu alustades ei põlenud vasakpoolne(!) lähitule pirn. Neil polevat tõendusmaterjali, et see just nii polnud.
Seda ei suudetud ainult ära põhjendada, miks see Viini konventsioon pimedas ei kehti. Vastuseks tuli ainult see, et seadus ei luba udutuledega sõita kui nähtavus halb pole... ei saanud midagi selle peale öelda ka...
Igastahes aapsalu omad võtavad pimedal/hämaral ajal kindlasti rajalt maha kui on vastav tüüp roolis/autos, kes lihtsalt peab nokkima...

Siis sain veel teada, et mul on ees 4 parktuld ning autol liiga palju lisafunktsioone :lol: (parktulede säästureziim, kus ainult 1 poole saab suunatule kangist põlema jätta).
Tavalistel autodel olevat vähem funktsioone kui BMW-del... õnneks selle kohta polnud ühtegi paragrahvi ette lugeda :D
Üldse olevat mul liiga palju kellasid ja vilesid autol küljes(?) ning ma esitavat menetluse käigus liiga palju küsimusi - tüüp läks nii närvi, et läks autost välja ja pani tobi ette :o naases siis, kui see tehtud sai..
Huvitav kuidas selle avalikus kohas suitsetamisega on? EP võib seda vabalt teha, jah?

Kui rääkisin lähitulede säästmisest, siis soovitati Ziguli osta, millel olevat odavad H4 pirnid.... ?
Menetluse käigus taheti mind algul LE §180 järgi trahvida, aga paberile läks ikka 178 kirja.. ?
Juhtimisõigust tõendavat dokumenti polnud ka kaasas. Selle eest hoolitsevat paragrahv 70...
ja veel.... andmebaasis neil minu isikut tõendava dokumendi nimetust ega numbrit polevat. Huvitav kas load selleks ei kehti? See oli neil suht kindlalt ekraanil ees kuna mu pilt oli seal.... imo pole autodokumentide juures pilti vaja?

Kui §178 kohta küsisin, et mis on ääretuled, et need põlema peavad, siis selle peale tuli vastus, et udutuledega sõita ei tohi...
Võib vist vabalt udutuled ääretuledena protokolli kirja panna kuna ametnik ei tea mis need on... udukad on ju all ääres?

Veel sain teada, et udutuledega sõitmise eest võib teha 180-3000 eeku trahvi. Mulle taheti kiirmenetlusega 360eeku panna(sain jutust nii aru, et dokumentide puudumine polevatki seal sees üldse), aga lasin selle pikema variandi teha ning vastulauseks panin selle, et Viini konventsiooni kohaselt võib lähitulede asemel udutulesid kasutada... pole tegelt uurinud mis see Viini konventsioon üldse on, aga kirja pidi ju midagi panema :p ----- võibolla keegi paneb selle täpsemalt kirja, et sellest ka kasu oleks?
Eks näis mis tuleb.... Kui tuleb väiksem trahv, siis on tõestus olemas, et kõigile pannakse niisama lambist 360 eeku.
Eelnevaid rikkumisi mul aasta jooksul pole olnud, kuid sellega siuksed tüübid ei arvesta ju.

Kahju, et telefonis suuremat mälukaarti polnud. Oleks lindistama pannud :x
Siuke mulje jäi küll, et mul on mingi uhke lisafunktsioonide ja viledega auto ning sellepärast peab ekstra vihane mu peale olema. Nagu raiskaks nende aega vms... peaasi et räige liikluseeskirjade rikkumine kirja ning huligaan karistatud saaks :D
A noh. Sellised need nikotiinisõltuvuses vennikesed on...
PS: rikkumiste eest antavad hoiatused kuhugi kirja ei lähe.
Kasutaja avatar
Raudjalg
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 23.08.2007 11:36 55
Asukoht: Jõgevamaa

Re: Udutuled

Postitus Postitas Raudjalg »

nonoh.
mõni on siin päris ära tõusnud.
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: Udutuled

Postitus Postitas foxy007 »

Siinkohal Sa Aare vist mõtled rekade küljes olevaid lisatulesid, mida üks korravalvur laseb tihti maha kruttida. Nimi ei tule hetkel meelde :lol:
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Re: Udutuled

Postitus Postitas Kairi »

Nonii, kõigile udukate kummardajatele- milleks on vaja neid kuradima Xenoneid omale udukatesse toppida ja siis öösel pimedal maanteel koos oma "ÜLIKIPADE" udukate ja valesti regullitud lähituleXenonitega sõita??? :evil:
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Re: Udutuled

Postitus Postitas --kala-- »

Kairi kirjutas:Nonii, kõigile udukate kummardajatele- milleks on vaja neid kuradima Xenoneid omale udukatesse toppida ja siis öösel pimedal maanteel koos oma "ÜLIKIPADE" udukate ja valesti regullitud lähituleXenonitega sõita??? :evil:
tule mulle yttlema et valesti regullitud :evil: :evil:
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Suletud