Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Vaba teema
Suletud
Bluedogster
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 09.12.2008 02:07 20
Asukoht: Kodumaa

Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Bluedogster »

Räägin siis sellise loo suht lühidalt. Nimelt kunagi olin ka mina bimmeri mees kuid tegin lolluse ja andsin käest. Ostsin ma tema 2008 novembris suisa 12k eest. Tegemist oli 5'sega ,525 siis täpsemalt ,125kw pure german power aastast 88. Lugu juhtus nii ,et 2009 kevadel olin veel päris dumb autode kohapealt ning see bemar hakkas mind lihtsalt närvi ajama ,kuna hakkas järjest igast otsast lagunema. Põhiliseks hingehädaks oli tal külma mootoriga paukumine, mille kohta alles aasta hiljem sain niipalju targemaks ,et nuka andur oleks olnud vaja kontrollida/vahetada?(ise ei oska kommenteerida, UM'i mehe jutt). Lõpuks kui 2009a kevadel tal ka starter otsad andis ja summuti alt kukkus ,sai siiber ja otsustasin ,et aitab ,vaataks midagi muud. Nii saigi vana hea tööhobune netti visatud ja 2 päeva hiljem pakuti mulle vastu ühte punast (väga haruldast) Volvo 480ES'i jõgevalt. Vaatasin ,et vuoh ,sajebiz volli ju ja sama õhtu lendasin jõgevale. Siit algas minu lollus. Vahetus toimus 1:1'le ja sai tehtud mõlemale autole ühepoolne ostumüügi leping, niiet kahjuks ei mäleta isegi tüübi nime enam kellele sai bumer antud. Niipalju sain ma igatahes kohapeal targemaks ,et lube tal veel ei olnud. Kuna aga käisin vahetust tegemas pmst tema enda hoovipeal ,kus kõrval seisis ka tema isa(muidu täisealine oli) ,kes korrutas ,et noh teed sellest endale siis korraliku esimese liikuri ja tüüp muudkui noogutas et jajah jajah ,hakakn juba homme ehitama ja lubas ,et ka võtab enda nimele ,ei kahtlustanud mina midagi halba.
Volli oli ka päris aus muidu ,1.7 74kw ,sigahea kaalujaotus ja päris öko. mainimata seda ,et krdi lahe välimus oli sellel konnal. Aga see selleks. U kuu või nii hiljem helistati mulle kuskilt põhja politseist ,et kas teile kuulub sellise nr märgiga selline auto ,tegin selgeks kohe ,et sai pmst maha müüdud ja enam ei oma. Küsisin ka siis igaksjuhuks ,et milles asi ,mille peale räägiti et auto leiti mahajäetuna ????(ei mäleta) kohast kraavist. Nüüd on siis möödunud asjast päris hulk aega ja vaatasin ükspäev registrist ,et krt ikka minu nimel. Uurisin vähe tuttavate käest ning enamus arvavad ,et ju siis seisab kuskil parklas ja ootab omanikku ,et mine too ära. Aga üks teine tuttav jällegi rääkis ,et ei tasu politseisse torkima minna ,kuna võivad siiski saja minu kaela määrida. mida teha ,mõned liiklustrahvid on mul ka ,kas tasub torkima minna?? Kellel kogemusi sarnase asjaga ,või kes tunneb seadusi asju, speak up... :)



Edit by Hanno:
See ei ole CV Online.
Viimati muutis Bluedogster, 11.01.2011 17:33 19, muudetud 2 korda kokku.
Bluedogster
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 09.12.2008 02:07 20
Asukoht: Kodumaa

Re: Äkki on võimalik tagasi saada.

Postitus Postitas Bluedogster »

Lisan ka siia ,et auto reg nr on: 403ASB
Ja ennist ajasin aasta segamini 89 on.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Äkki on võimalik tagasi saada.

Postitus Postitas prelude20 »

tee pealkiri korda. a la otsin autot selle xxx-xxx numbriga või kontakti kelle käes on- kus masin võiks seista. muidu lendab see teema kiirelt prügikasti :)
Bluedogster
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 09.12.2008 02:07 20
Asukoht: Kodumaa

Re: Äkki on võimalik tagasi saada.

Postitus Postitas Bluedogster »

prelude20 kirjutas:tee pealkiri korda. a la otsin autot selle xxx-xxx numbriga või kontakti kelle käes on- kus masin võiks seista. muidu lendab see teema kiirelt prügikasti :)
Minu eelneva pikema kirja võiks siiski läbi enne lugeda ,peaks ju selliseljuhul enamus selge olema.

Aga jah ,tõesti kui keegi on kursis ,millises põhja politsei või kesk-eesti politsei parklas ta seista võib või mõni kolmas variant ,siis on igasugune info teretulnud. Ning põhiline küsimus oli siiski selles ,et arvatavasti saaksin ma politseisse minnes teada ,kus auto asub ,kuid kardan ,et lükkavad selle kraavilaksu siiski minu kraesse. Lisaks, kes elab jõgeval ja teab seda meest/poissi misiganes ,kes elab maanteeäärse tankla taga(ei mäleta mis tankla on) ,siis igasugune info tema kohta on ka teretulnud.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas TiitR »

No kui sa "ostja" nime ei mäleta, siis seda kohta, kus nö. tehing toimus, seda ikka mäletad ju? :lol: Mine kohale ja uuri asja!
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Pille »

Kui sul ostu-müügi leping on olemas, siis politsei ei peaks saama seda sinu kraesse kirjutada.

edit: Aah, palun vabandust. Ennist jäi märkamata, et ostu-müügi leping oli ülepoolne.

Edit 2: kui auto on sinu nimel, siis sa peaksid saama kindlustusest (aga millisest?) uurida, kes oli see kindlustaja. Ta ju pidi kusagile alla kirjutama või siis ikkagi neti teel tehes peaks ju olema kindlustav isik tuvastatav, kui uus poliis sõlmitakse. Äkki?
Bluedogster
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 09.12.2008 02:07 20
Asukoht: Kodumaa

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Bluedogster »

LKF.ee andmetel olen mina viimane kindlustaja sellel autol ning kui autot vahetama läksin oli just kindlustus otsa saanud, auto on minu nimel ja peale seda kindlustatud pole. Njh ,aga see on vist jah õige ,et tuleb see teekond jõgevale ette võtta.
point nagu selles ka ,et ark'ist tehti mulle ka enamvähem selgeks ,et pean kõigepealt auto ülesse leidma, enne ei saa maha kanda ,või ikkagi peab saama? Ei ma tea.. Samas kui ta kõver päris pole ,oleks jällegi mõte taastada ,krt hea kere oli asjal.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Pille »

Teadjad võiks kommenteerida kuidas see seaduse silmis paistaks, kui sa auto nüüd jälle oma valdusesse võtaksid. Tegelikult oled sa selle ju maha müünud ja edasine ei peaks olema üldse sinu asi. Olgugi, et uus omanik on olnud laisk ja lohakas jne, aga kas sul ikka on õigus see auto tagasi võtta, kui teine on selle eest raha maksnud.

Ja sa, teemaalgataja, peaksid mõtlema kas sa ikka oled võimeline seda autot parandama. Varem sa kirjutasid, et ei tahtnud laguneva autoga tegeleda. Aga iga auto laguneb, absoluutselt iga auto vajab remonti rohkemal või vähemal määral. Järjekordset vrakki pole mõtet enda hoovi vedada ja seda siis vaadata sama targalt.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Kelle nimel Volvo oli, seda ei tea? Ehk koorub sealt mõni nimi välja. Mõnda vana kindlustuspoliisi pole alles Volvole, sealt peaks nime saama ehk.

Võibolla oleks mõistlik politseisse pöörduda, ehk oskavad nemad välja ajada, kes see "ostja" on.
730iA e32 138kW 12/1992
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Pille »

Aga miks sa kardad üldse politsei poole pöörduda? Autoga kraavi sõitmine ei ole ju karistatav. No ikka juhtub. Ja seda enam, et see tõepoolest polnud sina. Tõestagu nemad, et see olid sina. Autoomanik peab pidama (isegi kui see poleks olnud maha müüdud, vaid lihtsalt sinu auto ja keegi teine sõitis) andmeid auto viimase 6 kuu kasutamise kohta. Aga nagu ma aru saan, siis sa räägid hoopis pikematest aegadest, mitte 6 kuud tagasi? Ma leian, et pole mõtet skeemitada, helista politseisse ja nõua aru. Saad auto maha kanda vähemalt, et see pole sinu nimel enam. Kas või ajutiseltki maha kanda kuni need lohakad uued omanikud välja ilmuvad äkki.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas hanno »

Pealkirjas on märgitud, et vajad abi auto tagasisaamisel.
Teema sisu täiesti teine.
Mida sa siis täpselt soovid saada?
Pille kirjutab, et mine too auto ära või mine võta arvelt maha - see, et auto leiti kraavist, ei tee sulle ju midagi.
xemm
Huviline
Postitusi: 375
Liitunud: 10.03.2007 17:16 34
Peamine sõiduk: E46 323i
Asukoht: Tartu

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas xemm »

Autoga kraavi sõitmine ei tohiks olla midagi ebaseaduslikku. Õnnetus ju ikkagi.
Et mine aga politsei jutule. :)
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4688
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Fred »

Pille kirjutas:Edit 2: kui auto on sinu nimel, siis sa peaksid saama kindlustusest (aga millisest?) uurida, kes oli see kindlustaja. Ta ju pidi kusagile alla kirjutama või siis ikkagi neti teel tehes peaks ju olema kindlustav isik tuvastatav, kui uus poliis sõlmitakse. Äkki?
Igaks juhuks mainin, et kindlustuse saab teha ju ainult auto omaniku nimele. Ja iizi.net-is on omaniku andmeid teades võimalik kindlustust pikendada nii, et omanik ise ei teagi sellest üldse midagi. Üks tuttava tuttav sõitis 2 aastat nii salaja ringi pidevalt 3 kuu kaupa pikendades. Õnneks mingit matsu vahepeal ei juhtunud.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Bluedogster
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 09.12.2008 02:07 20
Asukoht: Kodumaa

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Bluedogster »

Nii ,teema võib lõppenuks lugeda. Käisin täna hr politsei jutul ja sain kõvasti targemaks. Esiteks piisab vaid isikut tõendavast dokumendist ,et auto arkis enda nimelt maha kanda. Ja teiseks seda ,et selle autoga ei sõidetud mitte ainult kraavi ,vaid pandi toime krim kuritegu ,mida mulle ei avaldatud.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4688
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Fred »

No sel juhul sul vedas, et sind süüdistama ei hakatud. Polnud ju ostu-müügilepingut sul ette näidata, et sina enam omanik pole. Aga hea, et hästi läks.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Bluedogster
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 09.12.2008 02:07 20
Asukoht: Kodumaa

Re: Vajan abi oma vana bemari tagasisaamisel. 403ASB

Postitus Postitas Bluedogster »

Eks teemagi sai selleks tehtud ,et rohkem julgust saada. Tänud ,kes tagant tõukasid ,et hr poliisi juurde läheks.. :D
Suletud