Tulekustuti autos olemasolu nôue

Vaba teema
Serku
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 11.01.2011 20:23 41
Peamine sõiduk: BMW 730iAT 1995

Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Serku »

Ostsin vana E32 bemmi ja kuidas ma ka ei otsinud,ei leidnud ma kohta,kuhu ma peaksin kinnitama
tulekustuti ja ilmselt vist sellist kohta polegi :D
Saatsin sama kysimuse ka tarbijakaitsele ning praegu veel ootan vastust.Seal ma kysisin,
et kuidas üldse saab seadustada sellist asja ilma autotootja käest heakskiitu saamata ja et juba
määratud trahvid peaksid olema ôigustühised.
KUI KEEGI ON SAANUD TRAHVI puuduva tulekustuti pärast,siis vôiksite ka sama küsimusega tarbijakaitsesse
pöörduda.Seda lihtsalt sellepärast,et ainult minu kiri vôib jääda hüüdja hääleks kôrbes :D :D
Minu meelest on see nôue seadustatud ainult selleks,et kindlustada mingile firmale stabiilne aastasissetulek
(igal sôiduautol tulekustuti ja iga aasta taatlemine) :cool:
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Kalmer K. »

Tere!
Loe läbi, vaata: http://www.tulekustuti.net/et/hea-teada/.
Kinnitada saab tulekustutit sõidukis alati.
E90 325I LCI´10 M-Tech
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Serku kirjutas:Ostsin vana E32 bemmi ja kuidas ma ka ei otsinud,ei leidnud ma kohta,kuhu ma peaksin kinnitama
tulekustuti ja ilmselt vist sellist kohta polegi :D
Realoem's paistab E32'le vastav vidin täiesti olemas olevat. Küllap mõni sarnase auto omanik räägib lähemalt, kus ta sellel autol originaalis paiknema peaks.

jJanno
exTouring
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Anti »

Paistab et originaalis käib nagu ka mitmetel teistel mudelitel juhiistme esiserva külge:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=72&fg=95
Serku
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 11.01.2011 20:23 41
Peamine sõiduk: BMW 730iAT 1995

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Serku »

Aitäh :D Täitsa olemas see kinnitusvöimalus,aga ma just otsisin vöimalust ,et mitte jännata selle paigaldamisega ja muidugi veel see,et kinnituse peab ise valmistama,kuna neid enam ei toodeta ja
eesti vist pea ainus kus lollustega tegeletakse.Tsiviliseeritud riigid sellist asja ei nöua :D :D :D
Kasutaja avatar
ala
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 03.09.2005 16:59 20
Asukoht: Eesti ja maanteed

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas ala »

Eelmine nädal käis meil Tamrex tuleohutuse spetsialist tööl loengut pidamas ja ütles, et kuni uue liiklusseaduse kehtimahakkamiseni sel suvel ei pea autos eraisikul tulekustutit olema. Nimelt eelneval aastal olevat tulekustuti nõue olnud tuleohutuseeskirjas aga seoses selles eeskirjas tehtud muudatustega ei nõuta enam eraisikutelt autos tulekustutit. Seega enne kui ei hakka kehtima uus liiklusseadus ei ole eraisikul kohustust autos tulekustutit omada. Iseasi kuidas muidugi meie ülevaatajad sellele reageerivad. Mujal Euroopas pidi kah olema suund sinna poole, et autos tulekustutit ei nõuta enam.

Edit: Loe teemaarendust ja saad teada, et vähemalt 1kg tulekustutit nõutakse sõiduautos kuni 31.05.2011.
Viimati muutis ala, 16.01.2011 19:40 17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
2XX5
Huviline
Postitusi: 305
Liitunud: 07.09.2010 10:25 49

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas 2XX5 »

Serku kirjutas:...
eesti vist pea ainus kus lollustega tegeletakse.Tsiviliseeritud riigid sellist asja ei nöua
Selline asi(tulekustuti) võib väga kasulikuks osutuda. Jah on väike, aga kui kapotialt suitsu välja viskab, on parem kui peale kus#mine. Pole küll igapäevane nähtus need põlevad autod, aga...
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Riivo »

samas keegi ei keela hoida seda autos vabatahtlikult, ka siis kui pole nõutud.
´17 4Drive
Lauri_R

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Lauri_R »

Küll te ringi mõtlete kustuti olemasolu vajadusest, kui autos leegid paistavad :lol: :lol:
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas raimo_r »

Tarbijakaitse sind vaevalt aitab. ikka ARKi tuleb kirjutada.

Aga teeme katse - anname sulle 1kg mänguasja mida hellitavalt tulekustutiks hüütakse, ajame su auto suvel kuiva põllu peal põhja peale kinni ja pistame tule otsa. Järgnevalt saad ülesandeks auto hävingust päästa.
Kui oled edukas, saad auhinnaks päris 5kg tulekustuti.

Aeg ja koht vali ise.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas AARE540 »

lauri91 kirjutas:Küll te ringi mõtlete kustuti olemasolu vajadusest, kui autos leegid paistavad :lol: :lol:
Kunagi oli mul Mitsu Sigma ja kord kodust välja sõites hakkas auto jukerdama, samas tundus, et kapoti alt tuli väikest auru vms, pilk kapoti alla ja mis ma nägin- aku plusskaabli isolatsioon oli vastu akukasti serva end katki hõõrunud ja plastik juba kergelt hõõgus. Ega midagi- kustuti välja, pulber peale ja kohe peale seda akujuhe maha, kuniks asi lahendatud.
Selle kohta ütleks tõesti nii, et ilma kustutita oleks ma sellest autost mõne sekundiga lahti saanud.
Nüüd on praeguses autos 2kilone kustuti.

Muide, minu meelest on äärmiselt tobe see, et taatlemistähtaja möödumisel saad trahvi,
mille peale keegi siinsamas foorumis kunagi ütles, et sellisel juhul laseb sellesama kustuti otse mendiautole tühjaks, tõestuseks, et see töötab.

Mõni võib küll öelda, et kui tähtaeg möödas, kustuti ei tööta, aga see on totaalselt jamajutt- kui kustutis on surve sees ja kella seier rohelise peal, ei ole mitte mingit probleemi ka juhul, kui kustuti mitu aastat vana on.
Väga hea tõestus oli sellele kunagi mu isa metsatraktoril, mis oli juba oma 4-5 aastat vana ning kabiini all kerge tuli tekkis. Masinal oli tsentraalne kustutussüsteem, polnud keegi kunagi seda kontrollinud, kella seier oli rohelise peal, splint välja, punast nuppu ja sekundiga oli kabiini alune ja mootoriruum ära ''pulberdatud''.
Lauri_R

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Lauri_R »

Mul garaažis iga nurga peal "aegunud" auto pulberkustutid, kõige vanem, aastast 1998 kui õigesti mäletan, sai huvi pärast proovitud ja töötas veel väga hästi :) Muruplats oli hetkega valge :mrgreen:
Muidugi nii vana kustuti puhul võib see nii ja naa olla, kuid 4-5 aastat vana kustutiga ei tohiks kindlasti midagi juhtuda. Pealegi mida see taotlemine endast kujutab - paar lööki kummihaamriga põhja peale ja kleeps peale...esimese asja võin ise ka teha :mrgreen:
kalle000
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 31.07.2008 16:46 55

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas kalle000 »

ala kirjutas:Eelmine nädal käis meil Tamrex tuleohutuse spetsialist tööl loengut pidamas ja ütles, et kuni uue liiklusseaduse kehtimahakkamiseni sel suvel ei pea autos eraisikul tulekustutit olema. Nimelt eelneval aastal olevat tulekustuti nõue olnud tuleohutuseeskirjas aga seoses selles eeskirjas tehtud muudatustega ei nõuta enam eraisikutelt autos tulekustutit. Seega enne kui ei hakka kehtima uus liiklusseadus ei ole eraisikul kohustust autos tulekustutit omada. Iseasi kuidas muidugi meie ülevaatajad sellele reageerivad. Mujal Euroopas pidi kah olema suund sinna poole, et autos tulekustutit ei nõuta enam.
Loe seda ja saad teada, et tulekustuti peab autos olema. https://www.riigiteataja.ee/akt/129122010163
Kasutaja avatar
ala
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 03.09.2005 16:59 20
Asukoht: Eesti ja maanteed

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas ala »

Hea töö kalle000. Väljavõte siseministri määrusest ütleb jah tulekustutite minimaalse koguse sõidukis. Elame-näeme, mis peale 1 juulit saab kui selle määruse vastavad punktid kehtetuks muutuvad:
§ 5. Tulekustuti vajadus ja valik
7) bussis (koos juhiga üle 17 istekoha), trollibussis, trammis ja liikurkombainis – üks vähemalt 6 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti või kaks vähemalt 2 kg tulekustutusaine massiga tulekustutit, seejuures üks on juhi läheduses. Liigendatud sõiduki puhul on üks kustuti igas liigendatud osas;
8) bussis (koos juhiga mitte üle 17 istekoha), veoautos, traktoris ja muus liikurmasinas – üks vähemalt 2 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti;
9) sõiduautos – üks vähemalt 1 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti;

§ 19. Määruse paragrahvi 5 lõike 3 punktide 7, 8, 9 ja 10 rakendamine
((2) Määruse § 5 lõike 3 punktid 7, 8 ja 9 muutuvad kehtetuks 2011. aasta 1. juulil.
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Randofer »

Mind ajab tulekustuti teema juures see marru, et kui sul isegi auto põleb lased oma kustuti tühjaks ja kui kaskot pole keegi ju autot kinni ei maksa. Seega küsimus, kas riigil on õigus kustutit nõuda kui selle kasutamisel hiljem vara(autot) ei hüvitata??
Ja üldiselt omal vend osales juhtumis kus volvo fh12 kabiin läks seest põlema, kustutamiseks läks 12 6kg-st kustutit ja ikka põles maha. Kui mõni juhe põleb on abi aga kui leek juba lahtine siis ei aita enam see pulber.
When it doesn´t blow it sucks
Lauri_R

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Lauri_R »

See on küll natuke mööda mõtlemine :D Suuremad leegid ju saavadki alguse nö pisikesest "tulekoldest" ning selleks tulekustuti ongi, et hoida ära suuremad kahjud. Ega tulekustuti ise kustutama ei hakka. Kui inimene hiljaks on jäänud siis ei saa seda ettevaatusabinõuet maha laita. Parem on vaadata kuidas mingi juhe kärssab ja oodata tuletõrjet, kuna pole vahendeid sellest ise jagu saama? :D

Suitsuandurit majapidamises nõuda ajab ka marru, kuna äkki kedagi ei ole kodus ja maja põleb sellegipoolest maha? :lol:
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4478
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas AZL »

Väga kaheotsaga teema ise hoian enda huvides kustuti autos , olen ka trahvi saanud nn aegunud kustuti eest mis oli täiesti absurd kuna kustuti oli rohelises alas , kahetsen siiani et seda mendi auto peale tühjaks ei lasknud ja suutsin ennast talitseda , aga se selleks eks iga üks peab omal nahal ära katsetama kui vajalik võib olla tulekustuti , endal läks talvel täiesti lampi e36 kärssama sekunditega oli salong paksult suitsu täis ja seda veel maantepeal sõites , õnneks sai kohe jaole aku juhtmed maha (pagassis oli 13 võti juhuslikult kaasas), ja kustutiga kaitsme plokki kallale. viga oli tühine nagu alati, mingi juhe oli ennast vastu pidurivõimendi korpust massi nühkind ja lühises.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas AARE540 »

Minu meelest on ka see jabur, et isegi kui kustuti taatlemise kuupäev on kasvõi 2 päeva ''aegunud'', on see kohe võimalus riigieelarvet täita, kuigi omast kogemusest võin öelda, et isegi aastaid peale taatlemise kuupäeva toimib asi ideaalselt, kui rõhk sees on. Kuna pulber on välisõhust eraldatud, säilivad selle omadused aastaid. Krt pole pähe tulnud, et küsida, kuid katsun meeles pidada ja näiteks ühelt oma Rootsi semult küsida, kuidas see Rootsis on- kas samamoodi või on seal asi loogilisem. Praegu tundub siin küll asi konkreetselt nii seatud olema, et Tamrexi ja muude sama ampluaaga firmade kukruid täita, ja seda põhimõtteliselt ainult kleepsude vahetamisega.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas TiitR »

Tule-, ja selle kustutamisega tuleb endalgi meelde 1 seik. Nimelt oli tarvis oma kunagisele 530d e39-l aku pagassis lahti ühendada ja nii ma seal nr. 10 võtmega üritasin aku klemmi lahti keerata, kui järsku võti käest libises ja + klemmi ning akukasti metall serva peale toetuma jäi....sekund hiljem oli mul nägu vaid selline :shock: ja minu silme all SULAS bemmi orig. nr. 10 võti lihtsalt keskelt pooleks...kustuti peale hakkasin mõtlema alles siis kui võti oli pooleks sulanud ja sädelust/suitsu enam väga ei tulnud :roll: . Kartsin, et peale sellist lühistamist läks ka aju lolliks, kui ei, kõik toimis ja peab tõdema, et kõva vool oli sellel disla 110Ah-sel akul :D
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Margus_ »

AARE530 kirjutas:Kuna pulber on välisõhust eraldatud, säilivad selle omadused aastaid.
Seda eeldusel, et pulber pole tükki jäänud. Üks kustuti taatlemise mõttest ongi see, et korra aastas saab kustuti kummihaamrit. Ideaalis peaks iga autoomanik oma kustuti korra paari kuu jooksul teistpidi keerama, et pulber sees liiguks vahepeal. Paljud seda tegelikult teevad? :D
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Randofer »

Margus_ kirjutas:
AARE530 kirjutas:Kuna pulber on välisõhust eraldatud, säilivad selle omadused aastaid.
Seda eeldusel, et pulber pole tükki jäänud. Üks kustuti taatlemise mõttest ongi see, et korra aastas saab kustuti kummihaamrit. Ideaalis peaks iga autoomanik oma kustuti korra paari kuu jooksul teistpidi keerama, et pulber sees liiguks vahepeal. Paljud seda tegelikult teevad? :D
No sel juhul võiks ju igaüks ise haamrit anda, mitte riigile maksta.
When it doesn´t blow it sucks
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Aaro »

AARE530 kirjutas: Praegu tundub siin küll asi konkreetselt nii seatud olema, et Tamrexi ja muude sama ampluaaga firmade kukruid täita, ja seda põhimõtteliselt ainult kleepsude vahetamisega.
Maikuus olles tuleohutusalasel koolitusel, rääkis õppejõud meile, et eelmisel aastal kehtima hakanud seaduse järgi võib tulekustuti korralist hooldust ise teha.
Mis hõlmab endast esiteks: visuaalset kontrolli, et ei oleks roostekahjustusi, detailid oleks terved ja manomeeter rohelises alas. Samuti peab kustuti baloonile olema sissepressitud CE tähis.
Teiseks raputada kõrva ligidal, et oleks kuulda pulbri liikumist kustuti baloonis, kui ei ole kuulda siis anda natuke kummi või puuhaamrit. Mida suurema pulberaine kogusega kustuti on, seda suurem võimalus, et pulber on paakunud!
Kui selline kontroll on läbitud siis võib ise kustutile kleepida kleebise, millele musta markeriga kirjutada kontrollija nimi ja allkiri. Kontrollimise aeg ning järgmise kontrolli aeg.

Peale selle teada saamist, sai koheselt oma 2 kustutit nn. legaliseeritud. :cool:

Loomulikult ei saa keelata inimestel lasta selle teenuse eest ka maksta ja külastatada Tamrexeid ja teisi asutusi. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Riivo »

..oleks neid spets kleepsegi saada :D
´17 4Drive
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Aaro kirjutas:Maikuus olles tuleohutusalasel koolitusel, rääkis õppejõud meile, et eelmisel aastal kehtima hakanud seaduse järgi võib tulekustuti korralist hooldust ise teha.
Palun viidet seadusele (riigiteataja.ee's näiteks) ning peatüki numbrit.

jJanno
exTouring
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Aaro »

Riivo: ei pea olema spets kleebis, sobib iga metallikülge hakkav valge paber.

jjanno: ma ei tundnud huvi, kus see kirjas on. Ma arvan, et täpsema vastuse saab sulle anda koolitaja ise ehk härra Priit Rattasepp http://www.kprp.ee/ usun, et viisaka päringu peale ta vastab ja ei esita kohe arvet.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Aaro kirjutas:Riivo: ei pea olema spets kleebis, sobib iga metallikülge hakkav valge paber.
jjanno: ma ei tundnud huvi, kus see kirjas on. Ma arvan, et täpsema vastuse saab sulle anda koolitaja ise ehk härra Priit Rattasepp http://www.kprp.ee/ usun, et viisaka päringu peale ta vastab ja ei esita kohe arvet.
Tundub, et vist see https://www.riigiteataja.ee/akt/13354853?leiaKehtiv
Vaata, et Sa siis 5 aastat logi pead kontrolli teostamise kohta ;)
Lipiku kohta paistavad nõuded olevat § 12.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Svenp »

Pole öeldud, et lipik peab kleebitav olema. Tulekustuti on kästud varustada lipikuga. Järelikult võib ka paela või traadiga külge köita.

See oleks küll tore, kui ise võib kontrolli teha. Tulekustutit reeglina TÜVjaamas ei kontrollita, vaid tuleb kuhugi spetsiaalselt kaks korda sõita (kui ootetööna ei tehta), seega on see täiesti jabur kui mõelda keskkonnasäästlikult.
Sõidurõõm
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Aaro »

Pean ennast parandama, siiski ise võib teha kontrolli, mitte hooldust. Seaduses on nad kenasti eraldi välja toodud mis kontroll ja mis hooldus täpselt on.
Minu loogika järgi, see viie aasta kontrollimiste arvestuste pidamine peaks olemagi kleebised eelmistest kordadest. Mitte neid siis maha kakkuda, kui uus kontroll teha.
Svenp mõte lipikust traadiga kustuti küljes on ka teostatav aga kui kasutusmugav see antud juhul siis on ja kui eelmiste kordade lipikuid ka sama moodi seal küljes hoida, läheb vist tõsiseks varesepesaks.
Kasutaja avatar
Bullet1222
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 30.12.2008 16:53 09
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas Bullet1222 »

Aaro kirjutas:Pean ennast parandama, siiski ise võib teha kontrolli, mitte hooldust.
Ma ei leia määrusest seda, et tulekustuti omanik ei või ise hooldust teostada. Sama moodi kontrolliga on ka hoolduses jäetud täpsustamata, et kes võib seda teostada.

Leidsin ilusa kontrolli teosdtamise sildi kah:
Pilt
318d, E46, sedaan, 03/2002
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tulekustuti autos olemasolu nôue

Postitus Postitas AARE540 »

Idee järgi see kontroll ju muud ei sisaldagi kui "kella" vaatamist, et rõhk normis on. Vaevalt neil "hooldusmeestel" mingeid erilisi asjandusi on, millega kustuti sisse näha vms. Ja hooldus peaks tähendama siis kustuti survestamist ja täitmist. Mis kleepsu puutub, siis tegelikult ei tohiks pulbriga midagi juhtuda, kui kustuti korras on, st. hermeetiline, vastasel juhul alles võib tekkida oht, et pulber tõmbab tükki. Loksutamine või koputamine iseenesest muidugi paha ei tee.
Vasta