2 ostu-müügi lepingut

Vaba teema
eiolesinuasi
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08.02.2010 17:14 20
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: soome

2 ostu-müügi lepingut

Postitus Postitas eiolesinuasi »

Tere.
Mul selline küsimus, et ostsin auto ja pole ümber vormistanud.kas ma saan enda ostu-müügi lepinguga auto edasi müüa? Ehk siis saab järgmine omanik 2 ostu müügi lepingut. Kas see ka ARK-is läbi läheb.

Andke nõu.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas seppa »

Saad küll nii müüa ja ostja arvele võtta ARK-is.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Janek
Klubiliige
Postitusi: 1555
Liitunud: 18.11.2003 16:13 10
Peamine sõiduk: E46 320d
Telefon: 56659473
Asukoht: Vilppula (soome)

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Janek »

Jah saab ,just eile oli mul ka selline juhus et ole enne vormistamist 2 lepingut :P
Tel:56659473
Kasutaja avatar
jaanis3
Huviline
Postitusi: 944
Liitunud: 15.01.2008 15:02 40
Peamine sõiduk: BMW 520d'11

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas jaanis3 »

Seadusega on ette nähtud, et ostumüügilepinguga tuleb auto uue omaniku nimel arvele võtta 5 päeva jooksul peale müügitehingu tegemist. Peale seda ei tohi(saa) sina seda autot niiviisi edasi müüa. Kuna sina ei ole sõiduki omanik, ei saa sa seda ka edasi müüa. Leping andis sulle õiguse 5 päeva jooksul auto enda nimele kanda ja andis sulle ka 5 päevaks volituse auto kasutamiseks. Muidugi ei kaota leping kehtivust. Aga siinkohal tuleb mängu ka omandiõigus - võõra inimese isiklikku vara ei saa sina müüa. Oleneb muidugi kuidas Ark-is herrased-prouased asjaga tegeleda viitsivad. Kui miski jama on, siis ARK-i andmeid saab kasutada tõendina omandikuuluvuse tõendamisel. Ja võid autost üldse ilma jääda. Kuna aga ark-i inimesed ei viitsi eriti tagamaid uurida, siis on jah võimalik niiviisi edasi müüa ja ka arvele võtta

Omandiõigus lõpeb vabatahtlikult või sunniviisiliselt.
Vabatahtlikult lõpeb omand kui omanik asja hülgab, müüb, kingib.
Sunniviisil lõpeb omand asja hävides, seaduse alusel, sundvõõrandamisega ja ka konfiskeerimisega.
Veel lõpeb omand siis, kui teine isik omandab selle igamise teel, kohtuotsuse alusel või kaasomandis oleva eseme jagamisel.
Juhul kui omandiõiguse aluseks oli mingi tingimus või kehtis see õigus ainult teatud tähtajani, siis nende saabumisel lõpeb õigus omandile samuti.
Ehk see tähendab seda, et sul oli 5 päeva aega, et auto üle omandiõigust saada, aga sa ei registreerinud autot oma nimele, seega jääb auto eelmise omaniku omandiks ja sinul puuduvad kõiksugu õigused selle auto üle.


Kui mina oleksin selle auto omanik, oleksin juba ammu võõrandamisteate teinud või siis arvelt maha võtnud :evil:
eiolesinuasi
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08.02.2010 17:14 20
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: soome

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas eiolesinuasi »

:shock:
Viimati muutis eiolesinuasi, 19.01.2011 22:49 09, muudetud 1 kord kokku.
eiolesinuasi
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08.02.2010 17:14 20
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: soome

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas eiolesinuasi »

sõbra auto ja ta on mulle isegi volituse kirjutanud.
nii et kui midagi ei tea siis ....
pole vaja referaati kirjuta, teised said ilusti vastatud.
kui mul oleks mingeid omandiõiguseid vaja teada siis uuriksin teisest kohast eks
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Henri. »

Vastati täpselt nii nagu asjad on ju. Siin foorumiski piisavalt paljudel jamasid olnud tänu sellisele kemüüsetamisele.. Oletame, et sina müüd selle uue lepinguga edasi. Ja järgmine tüüp müüb oma tehtud uue lepinguga edasi ja siis see viimane omanik näiteks varastab kütust. Auto on ametlikult endiselt sinu sõbra nimel ja tema peab hakkama tõestama, et ta kaamel pole (loe: et tema midagi valesti pole teinud).
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas dcshoes »

mul on 1 auto millel on 2 ostu müügi lepingut ja politseile vahele jäin näitasin neile mõlemad omad ja polnud mingit ytlust neil:D
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Maximaator »

Lugege jaanis3 postitus korralikult läbi ja siis lugege veelkord, need kes muidu aru ei saa.
Ning siis saategi aru et niikaua kui mingit jama ei teki pole ka vahet mitu sul neid lepinguid on aga siis kui keegi kuskil miski käru keerab hakkab alles n**s pihta.
Selleks et kõik oleks JOKK(Juriidiliselt On Kõik Korrektne) oleks tark teha nii nagu seadustes ette nähtud. Kui nii ei tee ja hiljem sõber(või sõbra sõber) sulle käru ära keerab siis süüdi ikkagi sina mitte sinu sõber.
Haugu palju tahad ja kelle kallal tahad.

EDIT: Selle peale ma kohe ei mõelnudki et äkki neil kes niimoodi tegutsevad pole raha selleks et auto oma nimele teha????? AGA SEE KAH POLE VABANDUS. Siis tuleks osta jalgratas mitte auto, või hoopis bussiga sõita ;)
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas seppa »

Ostsin ühe auto ,millel oli 5 ostumüügilepingut .Auto oligi müümiseks ostetud ,enne mind oli auto müüa käes aasta seisnud garaasis .Auto vormistamisel tuli ilmsiks et kellelgi vahepeal kohtutäituri keeld peal .Kuna esimese lepingul auto omanikul mingeid jamasid polnud ,siis sain auto enda nimelel .Võttis ikka jahedaks ja jamasid küll nende lepingutega.Lepinguga edasi sõita ja müüa edasi ,oleneb ikka inimestest -sõbrad ,sugulased .Palun väga ,aga võõra käest auto ostmine ja müümine ,mina vormistaks kohe ümber.
Aga on ka ütlus -sõber sõbra **** koorib. :)
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas JannP »

Olen kunagi ostnud ühe BMW 2 lepinguga, ARKis tädi hakkas veel kahtlema, kas lepingud on ikka kehtivad, kuid siiski kirjutas auto minu nimele..Kuno_T registrivaenulikku juttu ei tasuks nii tõsiselt võtta, hetkel paremat lahendust EV pole, kui tekib vaidlus omandi üle, vaadatakse alati ikka esimese asjana registrikandeid.

Mida võiks jälgida, et eelmiste omaniku(te) lepingus poleks mingeid lisatingimusi.

Ise olen müünud auto lepinguga ja alati on olnud punkt, 7 tööpäeva pärast on müüjal õigus teha ARKis ajutise kustutamise kanne. Ise küll ei tahaks olla müüja või "registris" oleva inimese nahas, kui auto on müüdud 5 lepinguga edasi ning tõendamise kohustus on sinul (loe: kiiruskaamerad, parkimistrahvid). Eriti hulluks võib minna asi siis, kui uus liiklusseadus tuleb, on auto "registrijärgsel" omanikul kohustus pidada sõidupäevikut, kes tema sõidukit on kasutanud 6 kuu jooksul...ilmselgelt ei suuda ta seda täita.
Kasutaja avatar
Rommi-
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18.11.2010 21:58 32
Asukoht: Tartu

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Rommi- »

tere!

mul oleks kah üks küsimus...sai ostetut kah auto millel võõrandamise keeld peal..aga omavahel tegime lepingud...kuidas ma saaks seda autot oma nimele?
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas seppa »

Kasuta otsingut :kohtutäitur,võõrandamiskeeld ,jne.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Lauri_R

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Lauri_R »

Rommi- kirjutas:tere!

mul oleks kah üks küsimus...sai ostetut kah auto millel võõrandamise keeld peal..aga omavahel tegime lepingud...kuidas ma saaks seda autot oma nimele?
Ega enne ei saagi, kui omanikul, kelle pärast võõrandamise keeld peale pandi, asjad kohtutäituriga selged on või midagi kokku lepitud :roll: Võõrandmise keeld ju tähendabki, et omanikku ei saa vahetada.
Kasutaja avatar
Rommi-
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18.11.2010 21:58 32
Asukoht: Tartu

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Rommi- »

lauri91 kirjutas:
Rommi- kirjutas:tere!
mul oleks kah üks küsimus...sai ostetut kah auto millel võõrandamise keeld peal..aga omavahel tegime lepingud...kuidas ma saaks seda autot oma nimele?
Ega enne ei saagi, kui omanikul, kelle pärast võõrandamise keeld peale pandi, asjad kohtutäituriga selged on või midagi kokku lepitud :roll: Võõrandmise keeld ju tähendabki, et omanikku ei saa vahetada.
nojah ma siin foorumis otsisin natuke ja sain targemaks kah...
eks natuke sõidan veel ringi sellega ja siis lammutusse ...ei ole mõtet vast jamada, äkki tullakse ja viiakse minema veel:)
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Tauri »

Kuno_T on asja igati pädevalt lahtiseletanud. Mitte kasutades 5 päevast ümberregistreerimise nõuet(õigust) kahjustad sa, vaid enda õiguskaitset- ehk teed selle endale keerluisemaks.
Kui lepingupartnerid on usaldusväärsed siis ei ole kuidagi põhjendatud riigile liigse lõivu maksmine!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Tauri »

PS hr. Kuno_T

paraku võrdled sa oma postis nii müügilepingut ja kinkelepingut, mida sa peaksid küll antud kontekstis eraldi lahtiseletama. Kinkelepinguga on natsa teised lood...
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas JannP »

Liiklusseaduse § 13 lg 2 kohaselt peab mootorsõiduk olema kehtestatud korras registreeritud, kusjuures sõiduk tuleb registreerida viie tööpäeva jooksul pärast selle tollivormistamist või omandamist. Tulenevalt sama seaduse § 63 lg-st 2 peetakse Eestis registreeritud mootorsõidukite ning nende omanike üle arvestust liiklusregistri sõidukite andmebaasis. Milline on sellesse registrisse kantavate andmete õiguslik tähendus, sellele annab ühese vastuse Vabariigi Valitsuse 21. juuli 2005. a määrusega nr 197 kinnitatud "Riikliku liiklusregistri pidamise põhimääruse" § 13, mis sätestab, et registrisse kantud andmetel on informatiivne tähendus ja et andmete registrisse kandmine ei too endaga kaasa õiguslikke tagajärgi, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

Asjaõigusseaduse § 92 lg 1 järgi tekib vallasomand üleandmisega, kui võõrandaja annab asja valduse üle omandajale ja nad on kokku leppinud, et omand läheb üle omandajale. Sama paragrahvi teise lõike kohaselt piisab omandi tekkimiseks juhul, kui vallasasi on juba omandaja valduses, võõrandaja ja omandaja kokkuleppest omandi ülemineku kohta. Oluline on märkida sedagi, et tulenevalt AÕS § 90 lg-st 1 loetakse vallasasja valdaja, samuti iga varasem valdaja oma valduse ajal asja omanikuks, kuni ei ole tõendatud vastupidist.

M.O.T.T.

Kui kellelgi tekib kahtlus kas sõiduk on ARKi andmetel võõrandamiskeeluga või mitte, soovitan kindla auto väljavalmise korral helistada ARKi infotelefonile ja saate teada kas tasub osta või mitte - minu puhul on see töötanud viimase 2 autoga.
Lauri_R

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Lauri_R »

Rommi- kirjutas:nojamh ma siin foorumis otsisin natuke ja sain targemaks kah...
eks natuke sõidan veel ringi sellega ja siis lammutusse ...ei ole mõtet vast jamada äkki tullakse ja viiakse minema veel:)
Lammutusse nagu müüd romulasse?
Kuidas sa seda teed? Omanikuvahetust teha ei saa, arvelt maha võtta ei saa.

Kas müüjaga kuidagi kokkuleppele ei saa siis? Vahetad raha vastu tagasi näiteks? :roll:
Kasutaja avatar
Rommi-
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18.11.2010 21:58 32
Asukoht: Tartu

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Rommi- »

ma mõtlesin rohkem et lammutan ise ja müün juppidena....
lammutaks ära ja saadaks talle paberid ja numbrimärgid talle postiga ja las ise teeb mis tahab siis:)
ja ma olen kindel et ta ei osta seda tagasi....
pean ikka küsima ta käest et mis trahvid tal on vms et äkki tõesti saab selle asja korda...

aga selline küsimus kah et osad inimesed ostavad võõrandamise keeluga autosid...aga mis nemad teevad nendega siis???? :?: :?: :shock:
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas vaikeboa »

Rommi- kirjutas:tere!mul oleks kah üks küsimus...sai ostetut kah auto millel võõrandamise keeld peal..aga omavahel tegime lepingud...kuidas ma saaks seda autot oma nimele?
Rommi- kirjutas:ma mõtlesin rohkem et lammutan ise ja müün juppidena....
Ja kui ühel ilusal päeval täituri koputus autoomaniku koduuksele tal "põhja alt lööb" siis oled autost ilma. ;)
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
Rommi-
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18.11.2010 21:58 32
Asukoht: Tartu

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Rommi- »

varianti pole mul onju:Dpean ära lammutama vist ikka:D
kuigi mulle meeldib see bemmu ja olen näinud juba vaeva selle kallal... :( :( :(
Kasutaja avatar
volli777
Huviline
Postitusi: 424
Liitunud: 01.12.2007 15:28 19
Peamine sõiduk: E53 X5 3.0D
Asukoht: tartu

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas volli777 »

Ei viitsind nüüd tervet teemat läbi lugeda kuid olen isegi müünud/ostnud autosid mitme lepinguga ja alati kahes eksemplaris. Ühe autoga oli natuke arkis jama, kuna ühte lepingut oli soditud, aga võtsin teh. passi järgse omanikuga ühendust läks mingi tunnike arkis kauem ja oligi auto vormistatud minu nimele. Ja miks siin see omanikuvahetus venib kole kaua, sest 900.-/58Eur on ikka suht kallis värk. Nt transiitnumbriga võib ka ainult 5päevavist sõita, kuid sõitsin ikka senikaua kuni kindlustus kehtis st 1kuu.
BMW X5 E53 ja on BMW mootoriga Opel Omega
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas JannP »

Lepinguga ost-müük vahetus on alati oht, et lõpuks on Müüja nime asemel Miki Mauss, aga reaalselt müüs hoopis Nikolai Lasnamäelt, kuid auto on Piilupart Donali nimel. ARKi andmebaas annab ostjale õiguskindluse, et autoga seotud dokumendid on korras ning kodanik ei pea ise hakkama kontrollima lepingujärgsete müüja(te) isikute olemasolu.
hunt112
Huviline
Postitusi: 346
Liitunud: 30.08.2008 10:13 50
Asukoht: harjumaa

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas hunt112 »

kunagi keegi rääkis et saab auto arvelt maha võtta ja siis teine omanik võtab arvele.kui on kohtutäituri intsident.(võõrandamise keeld) on se ni? mul juhtus ka sama olukord ei teagi nüüd mida ette võtta. õnneks mul volitused ja ostu müügi lepingud olemas.
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas JannP »

Võõrandamise keeld seda just tähendabki, et ARKis ei saa tehinguid ega toiminguid teha ilma kohtutäituri loata.
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas jaanis_! »

Mille **** pärast neid lepinguid üldse 2 olema peaks?

Oleks ilus ikka auto võimalikult kiiresti ümber kirjutada, mitte sõita müügi lepinguga ringi.
..
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Madis. »

jaanis_! kirjutas:Mille **** pärast neid lepinguid üldse 2 olema peaks?
Kas sa oled valmis kellegagi lepingut sõlmima nii, et sulle ühte allkirjastatud eksemplari ei jää?
hunt112
Huviline
Postitusi: 346
Liitunud: 30.08.2008 10:13 50
Asukoht: harjumaa

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas hunt112 »

hetkel oli selline olukord...et minu tuttava auto . müüsin maha. ostis 1 inimene. siis see myys järgmisele ja järgmine mys veel 4jandale inimesele. päris keeruline olukord aga keegi ei suvatsenud ymber vormistada. ja seal oli kindlasti 2 korda lepingut ka võltsitud. nüüd saime 4nda inimese kätte. minu arust neist kõige mõistlikum.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1162
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas VeikoA »

Aga oletame, et tahan teha üllatus-kingituse oma lähedasele inimesele.
Lähen näiteks Tallinnasse, ostan sealt auto eraisikult ja oma nimele seda autot ei taha kohe seal Tallinnas kirjutada. Sest ma ei soovi seda autot ja see ajutine ümberregamine maksaks 900.-. Kui tulen oma linna, pean auto laskma kirjutama sellele lähedasele inimesele ja jälle 900.- maksma. See 900.- on omanikuvahetus.

Teeks kaks ostu-müügi lepingut. Ühe oma nimele, et saaks rahus Tallinnast koju sõita (kui kinni peetakse mingil põhjusel, tavarutiin vms näitan esimest ostu-müügi lepingut, millel on minu enda andmed).

Teist ei näita.

Teisele lepingule palun lihtsalt müüja omaniku allkirja. Ülejäänud lepingu täidame me kodus ise.
Ja selle teise lepinguga läheme ARKI ja teeme ümberregistreerimise.

Esimese lepingu viskame ära.

Toimiks ju see variant?


Miks ma pean 2x 900.- maksma?
Vasta