Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Vaba teema
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas KirillD »

Muig, eks see eelnev lause ole jah natuke koomiline.

Teemasse ütleks, et paljud peaksid õppima mitte ainult suure või väikese algustähe paigutamist ning koma kasutamist, vaid ka jutu poolitamist.

Endal on näiteks harjumus sees põhikooli lõpust, kus tambiti nii julmalt pähe teksti jaotamist lõikudeks, tänu sellele on võimalik teksti PALJU arusaadavamaks teha. Tohutult häirivad sellised postitused, mis on oma loomult võib olla isegi sisukad ja kasulikud, kuid neid on jube raske lugeda, sest ligi 150 sõna on poogitud ühte lõiku.

Samuti ei mõista ma seda, miks foorumi haldajad pole seda teemat teinud isegi mitte "kleepsuks". Kuigi mina pigem teeks ta isegi teadaandeks, sest on ilmselge, et õigekirja probleem foorumis on suur ning see häirib paljusid aktiivseid kasutajaid ... ma usun, et kui see teema oleks iga alafoorumi päises, siis mingil hetkel muutuks olukord paremaks, kas või sellepärast, et mõnel hakkaks häbi või südametunnistus piinaks.

Teine asi mis häirib, on muidugi see, kui keegi üritab jube lahe olla ja kirjutab 5-6 sõnalise "lause" millest 3-4 sõna on inglise keeles, täna oli keegi isegi selle trikiga hakkama saanud ja Interface pööras sellele tähelepanu.

Parimat, Kirill.
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas coley »

KirillD kirjutas:Teine asi mis häirib, on muidugi see, kui keegi üritab jube lahe olla ja kirjutab 5-6 sõnalise "lause" millest 3-4 sõna on inglise keeles, täna oli keegi isegi selle trikiga hakkama saanud ja Interface pööras sellele tähelepanu.
Üks kasutaja on sellega eriti silma hakanud. Ilmselt räägime samast kasutajast. ;)
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Kustas »

Kapten Joonas Esimene?
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas KirillD »

Vaatasin järgi, oli jah kapten Joonas, siis kui kirjutasin, ei tulnud silme ette.
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas yllar21 »

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... #p14400364
maomehekene kirjutas:525 PAAGI SISEST PUMBA EI SA LÄBI PUHUDA KLAP EI LASE PUMBA PEAL ON VEEL ÜKS TAGASI VOOLU VOOLIK .EHK KUI PUMP TÖÖTAB TEKIB SURVE 0,8 ATTI MADALAL PÖÖRDEL KUI MOOTOR KÜTTED EI VÕTTA KULUB KÕRG SURVE PUMBA JAHUTAMISEKS VÄHEM KÜTTET TAGASI VOOLUL SIIS AVANEB SURVE ABIL PAAGI SISENE TAGASI VOOL .EHK KUI TEKITAD VASTU SURVE LÄBI PUMBATES AVANEB HOOPIS PAAGI SISENE TAGASI VOOL .LOODAN ET OLI ARU SAADAV sõnastus on mul vilets
Sõnastus on vähe vilets jah. :mrgreen:
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas KirillD »

Keegi ei räägi kedagi taga, vaid lihtsalt mainiti veidi küsitava väärtusega kirjapilti, pealegi mainis InterFace kohe pärast Su postitust, et selline kirjaviis pole ammu enam lahe ja pop.

Teema on täiesti avalik ja Sa saad seda iga hetk lugeda, seega, kuidas see tagarääkimine on, ma ei hakka ju ometi Sulle iga kord PM'i saatma, kui Sind kusagil teemas mainin ;).

Mainiks ka seda, et isegi antud teemas, kus ise postitades peaks olema väga tähelepanelik, et tekst ei oleks grammatiliselt vigane, ei pane Sa suuri algustähti lause algusesse, aga see selleks. (Vot see on hetkel nokkimine).

Parimat, Kirill.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Kustas »

Sõna 'töötanud' - 419 vastet :).

Õige on 'töötanud' (mootor ei töötanud).
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Raul_A »

Esiteks. Mis asi on düsgraafia ja kes on düsgraafik?! http://et.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsgraafia
http://et.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsgraafik

Foorumis on 99,5% tegemist puuduliku kooliharidusega inimestega.

R.
jaaHah
Kasutaja avatar
Ulvar
Huviline
Postitusi: 379
Liitunud: 25.10.2007 16:18 17
Asukoht: Tallinn / Kuressaare

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Ulvar »

Mind millegipärast ajab närvi selline sõna nagu "kakkuma". Pole sellist sõna olemas ja kui olen märkuse selle kohta teinud isegi, siis saan sõimata, et mida ma targutan ja igaüks kasutab ise selliseid sõnu nagu tahab :lol:
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas joffe »

"kakkuma" kui sõna on siiski olemas, kuigi murdes. ;)
http://www.eki.ee/cgi-bin/vms.cgi?mrks= ... x_kolm=116
Ja tegelikult kõlab paremini "gaasi andes kakub", kui "gaasi andes katkub", sest katkuda saab näiteks juukseid, karvu, üldse midagi eemaldada või üritada eemaldada, aga algse väljatoodu kontekstis kõlab paremini "kakkuma". :|
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas AARE540 »

Kakkuma kõlab pigem talutavalt kõnes, kirjapildis kõlab/paistab see rohkem välja nagu ''kakuks muutumine'' vms :D
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas joffe »

AARE530 kirjutas:Kakkuma kõlab pigem talutavalt kõnes, kirjapildis kõlab/paistab see rohkem välja nagu ''kakuks muutumine'' vms :D
Eks sõltu pisut ka sõna kasutamise kohast- meil siin selle versiooniga eriti tegemist ei tule. :|
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas AARE540 »

Eks see sõltub jah, kelle jaoks, minu jaoks on see täiesti võõras sõna ja vähemalt minu, usun, et ka sin, joffe ja paljude teiste sõnavaras ei esine. Paraku- ja seda ka silmas pidasin- on sellega sama asi, nagu nii mõnegi eestikeelse sõnaga, nagu näiteks ''praegu''- sõnas kõlab see siiski rohkem nagu ''präägu'', samuti ''või'', mis on juba minu lapsepõlvest saati kõlanud kui ''vä''. Nende ''mugandatud'' sõnadega on see lihtsalt nii läinud, et kõne on ikkagi tavaliselt kiire ja ega seal keegi neile kõrvalekalletele tähelepanu pööragi, kirjapildis on asi loomulikult teine.
Ise eelistan samuti korrektset ja ilusti vormistatud eesti keelt, kus on õige kohal eelkõige komad, samuti suur algustäht ja muud nüansid.
Selge on see, et näiteks msnis pole suurt kellegi asi, kuidas keegi kirjutab, kuid vale on neid ''konkse'' foorumi või mõne muu püsivama tekstiga keskkonna kirjapilti tuua.

AARE530@ ilusa eesti keele austaja :cool:
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Cardo »

Palun algatuseks pealkirjas olevad kirjatähed õiges suuruses kirjutada !
Isiklikult minule tundub, et need kes siin üritavad lauseid õigeks väänata teevad oma postituses vähemalt 10 kirjaviga. Kõiksugused @ ja AEIOU näited on seda teemat lugedes lausa naeruväärsed antud kontekstis.

Meenub üks juhtum elust enesest.
Külastan võõrast perekonda, kus siis kõrvaltoas käib perepoja koolitükkide õppimine. Pereema lausa hüsteeriliselt karjub " Kas sa siis ei saa aru, kas siis on nii raske aru saada ! Kuula nüüd ise kumb on õige porgantid või porga(n)did ! " , peale seda pereema hääl vaikis piinlikus olukorras, sest oli ise ülerõhutanud tähte n. Pigem ütles ta porganndid.

Foorum on küll see õige koht kus keeleteadlasi mängida !
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
HeavyCuda
Huviline
Postitusi: 2836
Liitunud: 09.06.2010 23:59 02
Peamine sõiduk: põrkepall
Asukoht: Viimsi - Tallinn - Tartu - Ahja

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas HeavyCuda »

Minu arust see teema siin igati õigustatud, sest olgem ausad, siin foorumis on ikka mõned, kes pole elusees kuulnud komadest ja suurtest algustähtedest. Minu jaoks see teema on rohkem tähelepanu juhtimiseks kirjaviisile, mitte kellegi halvustamiseks, et keegi unustas kuskilt ühe koma vahelt ära või kirjutas mõne sõna valesti. See kui keegi kirjatarka mängib jääb tema enese südametunnistusele, usun et siin foorumis on iga kasutaja teinud nii mõnedki kirjavead, kirjutagu nad oma arust nii hästi kui arvavad. :lol: Nõustun täielikult sellega, et inimesed võiks enne postitamist ikkagi ülelugeda selle, mis nad kokku on kirjutanud, vahepeal lihtsalt jääb mulje, et inimesed ei jälgi mis kokku kirjutavad ja pärast ei saa keegi aru, mis nad öelda tahavad. Minu enese kirjutatu ei ole ka alati korrektne ja laused tihtipeale liiga pikad, räägimata ühest või teisest kirjaveast, aga vähemalt ma annan endast parima :mrgreen:
e36 coupe in progress.....
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas AARE540 »

No vot, sellest jutt ju käibki- igasugu apsakaid ja näpukaid tuleb enamusel sisse (mõni täht on vale koha peal vms), kuid no andke andeks- 15 rida ilma komadeta ja aru saamata, kus lause algab või lõpeb, seda nüüd küll väga näpukaks pidada ei saa.
Tõtt-öelda tahaks sellistele, mööda kukalt äsada, lihtsalt KOLE ja vastik on sellist teksti lugeda... :oops:
Lisaks: ma julgen väita, et neid mõnesid vene rahvusest kodanikke, kes siin kirjutavad (ma küll ei tea, kui palju neid täpselt on), võiks pidada tunduvalt parema kirjaoskusega kirjutajateks kui üsna paljud eestlastest kirjutajad- vene rahvusest isikule võib mõningase vale sõnastuse andeks anda, kuid vähemalt ei ole ma täheldanud seda hoolimatust eesti keele suhtes- ja ma ei pea silmas ainult hetkel, vaid nii mõnelgi möödunud aastal siin rääkijaid.
Äkki need ''vähese kirjaoskusega'' isikud, kellest jutt siin käib, mõtlevad minu ja teiste jutule vähe. Nimesid siin nimetada ei saa, selleks on neid liiga palju.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Cardo »

Ütelda- ikka härrased unetud !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Lauri_R

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Lauri_R »

Jäi selline kuulutus silma (loodan, et pole siit läib käinud juba).

Saan aru, et ehk ollakse vene rahvusest ja kõike muud, kuid kasutage kellegi abi, kellel on korrektsem eesti keel. Piinlik lugeda sellist jama.
RaimoK
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 14.06.2007 15:57 08
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas RaimoK »

Cardo kirjutas:Ütelda- ikka härrased unetud !!
Ei saa Cardo postitusest aru .Mida ta tahtis öelda?
E61 530D Touring 2008
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas joffe »

RaimoK kirjutas:
Cardo kirjutas:Ütelda- ikka härrased unetud !!
Ei saa Cardo postitusest aru .Mida ta tahtis öelda?
Mina ka ei mõistnud mõhkugi, kuid vaadates postitamise kellaaega eriti ei põdenud- kui kaineks saab, küll ära parandab või lisab selle, mis puudu jäi! :lol:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Riivo »

Võiks veel välja tuua, et super on purgisupi tootenimi. Õige on super.
´17 4Drive
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas joffe »

Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Randofer »

Esmalt :D :D Teisalt teeb kurvaks.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas Henri. »

alo200 kirjutas:Täna töölt koju sõites 90km/h hakkas nagu temp uuesti tõusam.Vähendasin kiiruse 70km/h jahutus nagu maha. Linnas sõites keema nagu ei läinud ja kohapeal käies ja kõik ok paistis vähemalt temp ok seier keskel lasin tal käia mingi 15-20mintsa ei juhtunud midagi.Ma olen tal 2 nagu nagu paisupaagi korgi maha keeranud ühe korra pooldeldi ja ühe korra keerasin täitsa maha nagu vaikselt.
Tubli saavutus.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas AARE540 »

Mida edasi, seda rohkem hakkab tekkima selline Don Quiote, ehk siis tänapäevases mõistes vastu tuult põiekortsutamise tunne- kasu ei midagi, peale selle, et vastu tuult kipuvad jalatorud märjaks minema :roll:
Ühesõnaga- kes tahab ja oskab kirjutada, sellele pole seda vaja meelde tuletadagi, kes ei taha ja ei oska, sellele ei aita ussi- ega püssirohi. Huvitav, kui palju praegu koolides keskmine eesti keele hinne on :roll:
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas iisak »

Kas selle teema ( http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=40&t=129850) algataja hingas ka vahepeal kui kätel käia lasi?
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas jargo »

iisak kirjutas:Kas selle teema ( http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=40&t=129850) algataja hingas ka vahepeal kui kätel käia lasi?
Pole ju hullu.Üks kirjavahemärk ju ilusti olemas :D ..;)
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas agoy »

See on selline harjutus nagu koolis kunagi oli, et pane ise kirjavahemärgid ja paranda sõnastust vms :mrgreen:
Kasutaja avatar
alo200
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 03.09.2009 23:54 31

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas alo200 »

professorid hoos!
Kasutaja avatar
alo200
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 03.09.2009 23:54 31

Re: Lugupeetud düsgraafikud, palun lugege ENNE postitamist!!

Postitus Postitas alo200 »

Eestikeele professorid koos.See teema on siin nüüd vist kül ainult neile kellel kodus midagi peale munade laiaks istumise ja pärast sügamise teha pole ,et peab siin foorumis ringi jõlkuma ja näpuga kirja vigu taga ajama, et millestki ikka rääkida oleks,et näed see kirjutas nii ja see naa.Üks hea soovitus-Minge parem putitage oma bemme või otsige selline isend nagu NAINE (paljudel selle teema kaasarääkijatel siin vist pole) mitte ärge rääkige kui valesti keegi kirjutab. Ega se siin mingi pastaga kirjutamine pole, et kõik nii täpselt välja tuleb.Teadmiseks TEILE selle asja nimi on ARVUTI millega sõnu siia foorumisse toksid. Vahest ikka mõni sõrm vääratab ja tuleb ka mõni vale täht.Eksimine on inimlik nagu ka teie bemmide lagunemine.


NII ET KASVAGE SUUREKS JA OTSIGE OMALE MÕNI TEGEVUS!!!!!!!
Vasta