Parkimistrahv - kellel on õigus?

Vaba teema
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas dcshoes »

Olukord on selline: olen nii parkinud oma pool aastat ja nüüd eile hommikul tuli trahv kõikidele autodele, kes samal tänaval seisid.

Selgituseks "KEELUALA".
Nii kui ma munitsipaalpolitseile kirjutasin, et mis värk on, mis see KEELUALA on, siis saadeti mulle pilt ja öeldi, et on :)

Palun abi selle märgi tõlgendamise osas, kuna meie teada märk kehtib alates siin maja ees olevast teest, siis kellel õigus: meil või neil?

Pildid :
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Henri. »

Mis sulle traHVikviitungi peale täpsemalt rikkumiseks kirjutati? Et sõitsid keelualasse sisse? Või, et parkisid parkimiskeelualas? Või et ei jätnud jalakäijatele 1,5m (?) ruumi liiklemiseks?

edit: selle oleks muidu võinud siia teemasse lisada.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

Selle epale kui ma kirjutasin neile miks ma sain seda ja seal pole keelumärke siis vastus on selline:)


> Saadan kaebuse läbi vaatamata jätmise määruse ja tagastan kaebuse. Samuti lisan foto sõiduki parkimisest parkimise keeluala märgi mõjualas.
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas agoy »

niipalju kui mina oma autokooliaegsest ajast mäletan(4 aastat tagasi), siis oli selline jutt, et ALA märgid tähendavad mingit kindlat ala, ja nende märgi kehtivus lõppeb, siis kui on ka märk seda näitab(ALA märk maha tõmmatud punase joonega). Kui oleks ainult see parkimiskeelu märk, siis see kehtib jah sellel teepoolel, kus ta on. Kuna mina seda kohta ei tea ja piltideilt saan nii aru, et tõesti trahvi tehes pole eksitud.
Parandage mind, kui ma eksin.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

Trahvikviitungile märgitud, et "LE märgi 383 (peatumise keeluala)"
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Anti »

Vaielda pole seal midagi, parkimiskeeluala kehtib seal Viiralti nurgalt kuni Pronksi/Liivalaia ristmikuni.
Ala märk kehtib mõistagi kogu tee ulatuses, kui ta vaid ühel teepoolel kehtiks, siis mis mõtet sellel märgil üldse oleks...
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas agoy »

dcshoes kirjutas:Trahvikviitungile märgitud, et "LE märgi 383 (peatumise keeluala)"
lihtsale inimesele(minule) tundub jah, et trahvi tehti õige asja eest :)
Aga äkki keegi targem teab seda kohta ja suudab leida mingi AGA, mis muudaks asja sulle vähem kahjuliksus :D
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

No aga samas kui mina sõidan oma autoga sinna siis ma ei näe seda märki samuti , mis seisab kuskilt kaugel kõnni tee peal ju:)
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

Selle märgi phmt võib olla kah see et inimesed ei pargiks kõnni tee epale nagu seisab see keskmine auto täpselt märgi all.
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas agoy »

kui sa sinna selle ALA märgi alt, ega ka telliskivi alt sisse ei sõitnud ning sealt kuskilt mujalt tulid, kus ALA märki ei olnud, siis peaks saama vaidlustada küll, minumeelest :)
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

Lihtslat arusaamatuks jääb see et kuidas siis iga päev elavad siin inimesed ja töötavad siin jne ja pargivad ja ise olen siin pool aastat phmt iga päev seisnud ja Mupod käivad iga päev siin kah ja alles nüüd tehti 1 traff täna näiteks polnud küll midgai jne.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas hillarr »

Kui seda pilti vaadata http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 7d765a.jpg
siis siit poolt paistab keeluala lõpp ja ilmselt teisel märgi poolel on keeluala algus. Seega sealt poolt sisse sõites näed märki, aga Liivalaia poolt sisse sõites on telliskivi ees ja ei tohi üldse siseneda, nii et nende piltide järgi otsustades siin tõesti midagi vaielda pole ja ilma märki nägemata on sisenemine võimatu.

Senini on lihtsalt vedanud, et mupokad pole trahvinud. Eks nad käivad ringi ja on ise tegelikult suht koht lollikesed/seadust mitte jagavad, aga kui avastavad või keegi suunab, siis hakkavad kohe regulaarselt tegema, nii et see parkimistrahv ei jää seal kindlasti viimaseks.

Ka endal isiklikult sama kogemus, kus sai aastaid pargitud maja ees paradnate vahel, aga mingi hetk mupokad avastasid ja sügasid kõikidele trahvid. Minu juhtumil nad siiski ületasid oma õiguseid ja ei jaganud LE'd, nii et sain kirja teel olukorra lahendatud.

Muideks nendel piltidel on seal neid rikkujaid terve posu isegi siis kui seda keeluala märki poleks, sest osad pargivad kõnniteel. Aga LE järgi tohib kõnniteel parkida ainult siis, kui on paigaldatud parkimist lubav märk. Isegi siis, kui jalakäiatele jääb terve tantsuplats veel kõndimiseks, ei tohi parkida kõnniteele. Nii et hoidke silmad lahti, kui keskerakonna rahakotti pole tuju täita ja vaadake märke kui kõnniteedel ja sellistel aladel pargite.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Anti »

No esimesel pildil see Toyota Previa parkimine on muidugi juba ülim tase... :?
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Aron_L »

Eesti keeles ei ole sellist sõna nagu ''traff''. Mingi elementaarne õigekiri võiks siin ikka eksisteerida, paljud kirjutavad nii nagu 12-aastased kuskil jututoas, ise veel täiskasvanud inimesed(tõenäoliselt).
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Madis. »

Aron_L kirjutas:Eesti keeles ei ole sellist sõna nagu ''traff''. Mingi elementaarne õigekiri võiks siin ikka eksisteerida, paljud kirjutavad nii nagu 12-aastased kuskil jututoas, ise veel täiskasvanud inimesed(tõenäoliselt).
Kirjutad sina vene keeles sama hästi, kui teema algataja eesti keeles?
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Aron_L »

Kui tegu Vene rahvusest isikuga, siis vabandused, ei teadnud. Lihtsalt sellist jututubade kirjutisi hakkab liiga tihti silma, mida väga keeruline lugeda, teisest rahvusest inimese kohta see loomulikult ei kehti.

Jätkaks selle trahvi teemaga.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas V2ike_Suur »

dcshoes kirjutas:Traffi kviitungisse märgitud et LE märgi 383 ( peatumise keelu ala)
Kui on märgitud tõesti PEATUMISE keelu ala, siis kaeba edasi, sest trahv on õigustühine. Antud liiklusmärk on siiski PARKIMISE keelu ala.

Aga trahv on tõesti õigustatud, liikluskorraldusvahendi nõudeid on eiratud. Ei soovita sinna rohkem parkida, MuPol on kombeks korra silmajäänud ala teatud perioodi vältel üle kontrollida, järgmine trahv tuleb juba suurem.

Endal oli samalaadne lugu möödunud sügisel TKTK juures. Seal on aastaid kõnniteele pargitud (jalakäijatele jääb ca 3m ruumi), sügisel hakati trahve väänama. Terve nädala vältel (kaugõppetudengina nädalase tsükli koolis käisingi) oli iga päev MuPosid näha, kes suht jooksu pealt igale parkijale kviitungi kirjutasid.
Loomulikult ei mindud parkiva juhi juurde ütlema, et ära pargi, ikka oodati kui juht on silmapiirilt kadunud ja siis mindi vormistama.
730iA e32 138kW 12/1992
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Donald »

V2ike_Suur kirjutas:
dcshoes kirjutas:Traffi kviitungisse märgitud et LE märgi 383 ( peatumise keelu ala)
Kui on märgitud tõesti PEATUMISE keelu ala, siis kaeba edasi, sest trahv on õigustühine. Antud liiklusmärk on siiski PARKIMISE keelu ala.
. . .
Kas sa parkides ei peatu?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Riivo »

LE-s on need siiski kaks täiesti erinevat asja.
´17 4Drive
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Ühesõnaga tõenäoliselt jääb vaidlustades õigus Sulle, kuid rohkem ära sinna pargi. Järgmine laks vormistatakse korrektselt ja tõenäoliselt juba suuremas summas.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

Aga aitahh.. kõikidele ja eks ma maksan siis kinni seda:)
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas MartenL »

2) linnavalitsuse volitusel seaduste täitmise üle järelevalve teostamine ja väärtegude menetlemine;

See on ainus punkt ameti ülesannetest, mis sobiks kokku parkimistrahvidega.

Kas linnavalitsus võib ühel hetkel volitada ka MUPO kiirust mõõtma? Kindlasti mitte. Ehk kuhuni ulatuvad linnavalitsuse volitused?
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Kuno_T kirjutas:LE järgi parkida ei tohi seal, kus ei tohi peatuda. Kuid kui protokolli järgi heideti ette vaid peatumist ja viidati valele märgile, mida tegelikult ei ole, siis võib vaielda küll. Kuid võitu garanteerida pole võimalik.
Valesti vormistatud protokoll peaks automaatselt kogu väärteo tühiseks muutma. Või ei ole enam nii?
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Cardo »

Inimlikus aspektis asetseb see märk ju eikuskil, teiselpool kahte trammitee rööpaid ja pigem suunatud jalakäijatele. Liikluskorralduslikult on märk lihtsalt valesse kohta paigaldatud. Dubleeritud märk peaks olema ka teisel pool teed. Songissepa süü kindlasti :) . Kui tunned ka teisi kes seal trahvi said, siis kambaga võiks küll vastulause esitada, aga Kuno on sel alal vist pädevaim siinsetest lobalõugadest seisukohta võtma mida teha tasuks ja mida mitte.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas hillarr »

Ei õigusta ega propageeri küll keelatud kohas parkimist, aga kui on võimalus mupokatele näidata nende olematut haridustaset, siis igal juhul võiks Dcshoes alustada neile kirja saatmisega. Üldiselt kui neile kirja teel ära seletada ja tõestada, et nad asjast midagi ei jaga, siis nad tühistavad otsuse ja edasi ei menetle. Mina sain nii igal juhul hakkama.
Kuno_T kirjutas:... munmpoll sellisel massiivsel kujul on olemas tänu nende Edgarile ja ka sotside kunagisele ninamehele, Pihlile...
Eks pühapäeval on võimalus ka üleriigilise mupo tekkimise vastu astuda. Kaks aastat tagasi, kui Pärnus valet värvi võim juhtpositsioonidelt lahkus, koristati seal mupo näiteks esimese sammuna ära. Ja kahe aasta pärast tekib väikene võimalus jälle ka Tallinnas neist lahti saada.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas dcshoes »

Ütleme nii et kas enne seda märki ma võin peatuda või mitte:D?
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas Annely »

Lp teema autor,
misasi on TRAFF?

Ausõna, kui juba nii elementaarsed sõnad tekitavad raskusi, siis... tule taevas appi.
Parandan praegu ära, aga jäägu see palun viimaseks korraks.

EDIT: Jah, klubiliige Annely ei tea tõesti kõikide foorumikasutajate rahvust ja muid isikuandmeid. Ka ei lugenud eelnevaid postitusi. Vabandan!

Ometigi ei vabasta rahvus foorumi reeglitest kinnipidamisest - pean silmas vormistuslikku poolt. Kui ise ei oska piisavalt keelt, siis paluge keegi appi tõlkima. Ainuüksi teema pealkirja alusel oleks võinud teema lukku panna - esiteks mitte midagi ütlev pealkiri, teiseks suurtähtede ebatarvilik kasutamine (seda enam oleks autor pidanud veenduma, et tema suurelt kirjutatud sõnad on korrektses kirjakeeles).
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: TRAFF TRAFF Abi oleks vaja:)

Postitus Postitas V2ike_Suur »

dcshoes kirjutas:Ütleme nii et kas enne seda märki ma võin peatuda või mitte:D?
Enne märki võid peatuda ja parkida ja peapeal seista (kui teised märgid teisiti ei näita), pärast märki võid peatuda. Parkida mitte.
730iA e32 138kW 12/1992
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas Anti »

Kui ma õigesti mäletan, siis on ka Viiraltist kuni Kivisillani seal parkimise keeluala.
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas Edgar »

Mul oli Tartus kunagi selline juhus.
Parkisin auto Tartu linnaraamatukogu parklasse(Emajõe poolsem), panin kella armatuuri peale ning ise kõndisin 60m eemal olevasse hoonesse. Arsti juurde niiöelda. Tagasi tulin, oli kviitung vahel.
Ajasin kogemata kella seierid sassi. Muidugi ma helistasin neile, et juhtus selline tobe asi. Seletasin, et kui vahetada kellaseierid ära , siis ju näha et kõik õige. Isegi kviitungid arsti juurest olemas jne jne. Mis mind aga häiris, oli nende debiilne suhtumine millepeale ma läksin liiga närvi ja sõimasin neid võibolla rohkem kui oleks pidanud.Nende lõpusõnad "Te võite kaebuse esitada kuid siiamaani oleme kõik tagasi lükkanud"
Vasta