Parkimistrahv - kellel on õigus?

Vaba teema
Kasutaja avatar
ttlauri
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 18.05.2009 16:37 29

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas ttlauri »

Ma ei tea kas nüüd mina olen rumal või te ei näe neid pilte? See märk seisab mingis täiesti lambi kohas, ei reguleeri sõidusuundi ja kehtib ainult ühes suunas. Antud parkimiskohta on 2 võimalust siseneda kummalgi pool märke nägemata. Väga absurd trahv tundub, see tuleks põhimõtte pärast juba vaidlustada, kuna tegu polnud ühe ainsa autoga, kes koguaeg seal pargib, vaid neid oli hulka rohkem. Hoiatada võiks ikka ennem, v mis? Kõik ajavad jubedaid seadusi taga...tegu on minu arust täiesti erinevate tänava pooltega ja see pool, kus pargitakse, tundub suurem osa enamus samal pool teed asuva hoone maaks olema. Ühel ülevalt tehtud pildil on ilusasti näha, kuidas sama koha peal, teisel pool teed asuv märk, reguleerib väga ilusasti ühte tänava poolt ainult.
Andeks, kui mu jutt segane tundub aga lihtsurelikuna tundub see täiesti mitte millegi eest trahv olema :roll:
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas hillarr »

ttlauri kirjutas:See märk seisab mingis täiesti lambi kohas, ei reguleeri sõidusuundi ja kehtib ainult ühes suunas. Antud parkimiskohta on 2 võimalust siseneda kummalgi pool märke nägemata.
Nalja teed või. Mis sõidusuundi reguleerivat märki Sul vaja on? Kui tegemist pole ühesuunalise teega, siis edasi liikumine käib ikka tee paremal serval. http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 3d5e58.jpg Järelikult näed ka seda märki, et ahaa hakkas keeluala ja enne ei tohi parkida kui tuleb uuesti keeluala lõpumärk. Ei tohi parkida ka tagasi pöörates teisel pool teed.

Ja kus see teine sisenemise koht veel on? http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 9be5b2.jpg Siin pool on ju telliskivi ees.

Inimlikust aspektist võiks seal maja kõrval muidugi parkimisplats olla, seisab niisama kasutult. Aga liiklusmärkide seisukohalt on küll see ala täiesti piisavalt märgitud keelualaks. Iga majanurga peale ju ka ei saa kordavat märki panna. Selleks ongi mingit ala tähistavad märgid LE's.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas AgoL »

Ma ei ole seal küll viimasel ajal liikunud, aga kui jutt käin sellest "Bigbank" majast, siis seal kõrval pole ühtegi platsi. Ainus plats on üle tee ja ilmselt see maa ei kuulu sellele majale. Vahepeal seal murul pargiti ning märjema ilmaga oli seal päris porine off road rada pigem. Jääb üle maa all parkida või hoopis eemal tänavatel. Kahjuks on paljud uued majad kesklinnas minimaalsete parkimis kohtadega ja siis ei suudeta autosid "ära paigutada" ja pargitakse kuis juhtub. "Heaks" näiteks oleks Kollane tänav ja eks neid näiteid ole veel.
Ago
Kasutaja avatar
ttlauri
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 18.05.2009 16:37 29

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas ttlauri »

hillarr, sa pole vist seal väga käinud?
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas dcshoes »

Trahvid on makstud aga jah seal muidu on teisi kohti kus sisse sõita on küll ja küll:)
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas hillarr »

ttlauri kirjutas:hillarr, sa pole vist seal väga käinud?
Aga valgustad siis äkki kui ma eksisin? Mina näen küll ainult ühte ainukest sõitmise moodust.
Pilt
See kui kuskilt majade vahelt ja hoovide kaudu sinna on võimalik sõita ei lähe arvesse. Sellisel juhul lasub juhil kohustus minna kaugemale tee otsa ja tutvuda märkidega. Aga mööda sõiduteid sõites ja kehtivaid märke arvestades ma küll ei näe rohkem võimalusi. Teema algataja parkis trahvi saamise hetkel otse trammitee ääres ja see jääb igal juhul keeualasse. Iseküsimus on nüüd see maja kõrval olev plats. Kui ma nüüd hoolega vaatan, siis seal on vist lausa Europargi parkimist lubav märk, nii et selle platsiga pole siis küsimusi. Aga igal pildil on näha palju autosid, mis ei ole parkimisplatsi alas ja jäävad tee peale parkimise keelu alasse.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas hillarr »

Kuno_T kirjutas:
See kui kuskilt majade vahelt ja hoovide kaudu sinna on võimalik sõita ei lähe arvesse. Sellisel juhul lasub juhil kohustus minna kaugemale tee otsa ja tutvuda märkidega.
Paluks viidet õigusaktile, mis su argumentatsiooni kinnitaks?
Vabandust, ei ole mul sellist kinnitust ja ei ole ka õigusteadust õppinud. Ma võtsin seda asja nii, nagu üks normaalne autojuht peaks mõtlema. Õigusteaduse spetsialistid oskavad muidugi peaaegu igast olukorrast ennast välja nihverdada. Kahjuks enamustel sellist haridust pole ja mitte ka piisavalt palju raha, et iga oma eksimust kohtu kaudu õigeks väänata :)

Lihtsalt liiklusseadus näeb seda ette ju nii. Vastasel juhul peaks iga parklast ja hoovist väljasõidu juurde panema suure posti kümne märgiga, mis tuletab meelde kõik antud teelõigul kehtivad reeglid ja piirangud. Mida enesestmõistetavalt ei tehta üheski riigis ja see kohustus jääb autojuhile.

Muidugi hoopis teine teema on kui teekattemärgistus on kinni sadanud või varjatud. Antud juhul seda pole. Ja isegi kui oleks trammiteede vahele meeletu vall kuhjunud, on tee täpselt nii kitsas, et ei ole võimalus kaheti mõista kumb pool on päri- ja kumb vastassuund. Ka parkimise keeluala märk ei ole lume alla mattunud.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimistrahv - kellel on õigus?

Postitus Postitas Anti »

Just "tänu" sellistele tähenärijatele muutuvadki meie seadused järjest keerulisemaks ja tihtipeale ka tavainimesele täiesti mõistmatuteks, kuna tuleb vaidluste vältimiseks kõik detailselt ja "juristidele arusaadavalt" lahti kirjutada.

Kaine mõistusega inimene saab aru küll, et sellel tänavalõigul on parkimine keelatud ja otsib oma autole teise, legaalse parkimiskoha. Aga siis on osa inimesi, kellel on vaja oma rikkumise põhjenduseks hakata tikutulega ajuvabasid põhjendusi otsima.

Aga eks see on meie noorele ühiskonnale tüüpiline sündroom - seadusandja/järelvalveorgan on alati paha ja tema vastu tuleb alati kõigi võimalike vahenditega võidelda, kuna nemad on ju vastikud türannid kes segavad vabadel meestel omal maal oma tahtmise järgi elamast...
Vasta