BTA vs Seesam kindlustus

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas Kairi »

Palun jagage oma kogemusi antud kindlustusfirmadega. Vaja valida nende kahe firma vahel (kaskokindlustus) ja mõtlesin, et teen enne natuke uurimistööd, et kuidas käitutakse kliendiga, kui on juhtunud kindlustusjuhtum jne.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas JannP »

Seesam.

Finantsinspektsioonile 2010. aastal esitatud kaebuste arv teenuseosutajate lõikes (sulgudes turuosa oma sektoris):

If P&C Insurance AS 26 (27,36%)
Swedbank AS 24 (47,06%)
AS SEB Pank 20 (19,97%)
BTA apdrošināšanas akciju
sabiedrība Eesti filiaal
12 (4,26%)
Danske Bank A/S Eesti filiaal 12 (9,40%)
Salva Kindlustuse AS 10 (7,57%)
BIGBANK AS 8 (1,43%)
AS LHV Pank 8 (0,65%)
Swedbank Varakindlustus AS[1] 8 (15,86%)
ERGO Kindlustuse AS 7 (19,69%)
Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal 7 (13,60%)
AS Inges Kindlustus 4 (1,97%)
AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus 4 (22,17%)
AAS Gjensidige Baltic Eesti filiaal 3 (3,31%)
MARFIN PANK EESTI AS 3 (0,29%)
QBE Insurance (Europe)
Limited Eesti filiaal 3 (2,42%)
Seesam Rahvusvaheline
Kindlustuse AS
3 (13,67%)
Codan Forsikring A/S Eesti filiaal 2 (2,36%)
AS Eesti Krediidipank 2 (1,75%)
ERGO Elukindlustuse AS 2 (5,77%)
IIZI Kindlustusmaakler AS 2 (35,51%)
AS Parex banka Eesti filiaal 2 (0,67%)
Swedbank Life Insurance SE 2 (35,61%)

Allikas: http://www.fi.ee/index.php?id=13367
Viimati muutis JannP, 13.04.2011 23:46 51, muudetud 1 kord kokku.
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas coley »

JannP kirjutas:Seesam
+1
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas kimmo »

JannP viide on hea, kuid ootaks huviga siiski isiklikke kogemusi.

Olen kindlustanud mõlemas (küll mitte autosid), kuid kogemused kahjude osas puuduvad. Sellest ka kõvasti aega möödas, kuid Seesami puhul meenub mulle üsna jäik klienditeenindus.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas Anti »

Eelmisest aastast isiklikud kogemused nii ühe kasko kui ka liikluskindlustuse kahjujuhtumiga BTA-s.
Minu poolt igati positiivne hinnang, asjaajamine oli kiire ja ei üritatud millegiga peedistada.
Pigem oldi isegi nõus kompenseerima asju, mis otseselt kahjujuhtumiga ei seostunud.
Ja koheselt oldi nõus ka minu poolt soovitud remonditöökodadega (kaskojuhtumil UM ja liiklusel Hiteh)
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas MartenL »

See tabel on jama,

igaüks ei lähe finantsinspektsiooni avaldust tegema.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas AgoL »

Minul on kogemus mõlema ettevõtte asjaajamisega, millest olen äkki ka siin kusagil kirjutanud. Kogemused on BTA-ga aastast 2010 ja Seesamiga eelmisest aastast. BTA-ga oli kogemus kehvapoolne ja Seesamiga vastukaaluks meeldiv. Kaskost siis jutt. Proovin oma postituse leida või siis huvi korral võin hiljem oma kogemuse ka siia kirja panna ent pean hoiatam, et ma lühidalt ei oska ...
Ago
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas TiitR »

AgoL kirjutas:Minul on kogemus mõlema ettevõtte asjaajamisega, millest olen äkki ka siin kusagil kirjutanud. Kogemused on BTA-ga aastast 2010 ja Seesamiga eelmisest aastast. BTA-ga oli kogemus kehvapoolne ja Seesamiga vastukaaluks meeldiv. Kaskost siis jutt. Proovin oma postituse leida või siis huvi korral võin hiljem oma kogemuse ka siia kirja panna ent pean hoiatam, et ma lühidalt ei oska ...
Ago
...et 2010 oligi ju eelmine aasta? :roll:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Raas
Huviline
Postitusi: 560
Liitunud: 24.06.2004 18:17 53
Peamine sõiduk: E36 328i
Asukoht: Jõgeva

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas Raas »

Naaberfoorumist lugemismaterjali.
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=84563
2014a. 1/4 miili 14.91s @ 149.3kmh, 60FT 2.30s; 174whp (130kw)
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas AgoL »

...et 2010 oligi ju eelmine aasta? :roll:[/quote]

Jah, aeg lendab ja panin ajaarvamisega puusse. Vargustejama minu autoga on eelmisel aastal juhtunud. 1 juhtum BTA-ga ja teine Seesamiga. Kogemus bta-ga on audiclubi teemas kirjas. Samas väga ei porise, sest sai siiski teadlikult valitud soodsama hinnaga kasko ja lõpuks sai auto korda kah. Võib-olla olid mul esimese juhtumiga liiga suured ootused.
Ago
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas Kairi »

Ma nüüd natuke võrdlesin ka ja minu arust on BTA-l vist nn loomamats ilma omavastutuseta? Millegipärast on just loomad need kõige suuremad õnnetusepõhjustajad olnud meil.
Mul ka hetkel Swedbanki kasko- absoluutselt ei nurise, aga kahjuks nuriseb minu rahakott. Hinna poolest valiks BTA aga natuke hirm on, et kui midagi auto küljest ära kruvitakse, et kas siis saan selle ikka tagasi ka, või pean enne pea peal ja kätel käima....
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas JannP »

Soovitan teha autost põhjalikud pildid (+ võimaluse korral dokumentatsioon, arved, tsekid tehtud töödest), et pärast kindlustusjuhtumi toimumist saaks ka samaväärsed jupid vastu. Üldjuhul töötavad kindlustusseltsides kõik normaalsed inimesed ning väga palju oleneb sellest millise kahjukäsitleja otsa sa satud. Paraku ei ole alati kõik kahjukäsitleja otsustada ning suuremate summade puhul käib otsustamine läbi komisjoni (~alates 30 000 EEK). Kui muud moodi ei saa, siis on võimalik pöörduda kaebusega liikluskindlustuse vaidluskomisjoni.

Kui rahakott praegu kannatab, siis võta kõige odavam ja looda parimat, aga ka "suurte" kindlustusseltside puhul ei saa alati 100% kindel olla.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas Alari. »

Mina olen kasutanud mõlema firma teenust.Kahjukäsitluse tagasiside jne oli alati BTA-l kiirel(masin sai kiirelt korda) ja meeldivam kui Seesamil.Kasutja JannP poolt räägitud jutus on iva,kõik oleneb millise kahjukäsitleja otsa satud.Kui kellelgi parasjagu pahapäev vms läheb ka teil endal asjaajamine vähe raskemaks.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas AgoL »

Kairi kirjutas: natuke hirm on, et kui midagi auto küljest ära kruvitakse, et kas siis saan selle ikka tagasi ka, või pean enne pea peal ja kätel käima....
See mind häiriski, et pidin ise suhteliselt palju vaeva nägema. Ära kruvitud asja saab ikka tagasi. Muidugi oleneb kahjukäsitlejast palju, aga mingi kogemus oleks pidanud ju aastal 2010 BTA-l olema. See, mis moodi mind justkui politseisse paberit/tõendit nõutama suunati, vusserdati justkui välja saadetud garantiikirjaga ja lõpuks kui ma politseist saadud infoga uuesti mingile üldnumbrile helistasin, siis sain justkui vastumeelselt käsitleja numbri. Alul lauatelefoni numbri, millele helistades kuskile ei jõudnud. Suhtlemine käsitlejaga ei olnud päris see kogemus, mida eeldasin. Ma ei olnud kärsitu ega ka kapriisne klient enda arvates. Seesamiga juhtum oli summa poolest väiksema summaga, aga umbes nädala pärast tuli sõnum, et võin auto remonti viia ja kõik sujus meeldivamalt. Remonti tegi sama firma-seega sealses asjaajamises viga olla ei saanud.
Eelmine kevad/suvi otsisin uut kindlustajat. Võrreldes Seesamiga pakkusid turuliidrid/suuremad tegijad kuni 6000 eeku kallimat hinda. Või olid isegi suuremad käärid odavaim vs kalleim pakkumine-enam täpselt ei mäleta. "Pommitasin" tollal vist kõik firmad läbi ilma maakleriteta ja vastused olid minu jaoks üllatavad. Tegemist on 2003 aasta e39-ga. Lõpuks valisingi Seesami ja hetkel ei kurda.
Vabandan pika kirjatüki pärast.
Edu valikute tegemisel!
Ago
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas vahur_s »

Hiljutised kogemused BTA liikluskindlustusega, avarii põhjustajal oli BTA's kindlustatud.
Mind isiklikult häiris BTA juures see et neil endal kahjukäsitlejaid palgal ei ole, on üksnes müügikontorite võrk ja sealt midagi tarka ei saa, üksnes et Tallinnas otsustatakse jne. Selle asemel on keretöödega tegelevad partnerid, kellele näitad maisna ja kes teevad BTA hinnapakkumise. Ma valisin ühe välja (enne natuke googeldamist) ja käisin selle juures ära, ei viitsinud masinat paela otsas mööda linna ühe juurest teise juurde vedada.
Teine asi mis häiris oli see, et süsteem on anonüümseks tehtud, polnud konkreetset inimest kellega suhelda. On olemas üldnumber, kus saad valida kellega tahad suhelda, aga ega peale üldise info sealt midagi ei saanud.
Õnnetuse toimumisest kuni minu meilile tuli info et garantii kiri on väljastatud läks ega 3 nädalat. Avarii toimus kolmapäeva õhtul, auto vedasime remondikohta reedel ja hinnapakkumine sadeti BTA'le teisipäeval.
Garantiikiri firmale jõudis 1 päev varem (esmaspäeval) kui 2 nädalat ja meil jõudis minuni neljapäeval ja sedagi tänu selelle, et ma pidin neilt selle pm küsima.
Kui oleks soovinud nt ise lasta korda teha või raha välja võtta, siis selleks on neil oma taotlus vorm ja seda pidin ka neilt välja nuiama. See mis tööd tehakse ja mis välja vahetatakse ja mis see kõik maksma läheb, selleks pidin remondifirmas käima, kus nad siis hinnapakkumise lehe välja trükkisid.

Kokkuvõttes, remondikohaks valitud firmaga suhtlemisel probleem ei ole esinenud (veel).
Küll aga jätab soovida BTA ja kliendi vaheline suhtlemine, mis minuarvates on eelkõige põhjustatud selles et pole konkreetse inimest kellega suhelda. Tegutsemis kiirus on ka nadi, kui infot sai tüüdatud, siis nad muidugi väitsid, et kaskoga käivad asjad kiiremini :mrgreen:
Remondifirma mainis ka et neil BTA probleeme ei ole esinenud.
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas H_Margus »

Kairi, soovitan BTA.
Kui soovid põhjendatult, siis 56651681 ..
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: BTA vs Seesam kindlustus

Postitus Postitas MargusA »

http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php? ... ast_page=1



http://www.tarbija24.ee/?r=322&ft=6777



ise olen ka selle kindlustusega jamanud.ei olnud meeldivad kogemused.ei soovita.
Vasta