Mis auto võib teha sellise jälje?

Vaba teema
Suletud
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

Tere!

Reede õhtul lasteaiast väljudes ootas mind ees selline allpool olev üllatus. Süüdlane põgenes. Lootus teda leida on vist 0 lähedane, sest vaatamata lasteaia meililisti kirjutamisele, ei ole ühtegi vihjet tulnud. Eks oma osa on selles, et kogu lasteaia väravaesine on suhteliselt pime.
Kuna siin foorumis käib erinevate elualade esindajaid, siis ehk on ideid, millist autot lasteaia juures hoolikamalt uurida. Ei taha lasteaia juurde valveposti ka ülesse seada. Sõiduauto see vist ei ole ...

Ago
ps. loodetavasti lingid avanevad, ei ole väga osav ses vallas momendil.

http://www.upload.ee/files/1827987/Pilt0204.jpg.html
http://www.upload.ee/files/1827988/Pilt0205.jpg.html
Lauri_R

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas Lauri_R »

Sõiduauto see vast tõesti polnud, liiga kõrgel paikneb vigastus. Kas kriimude kohal võõrast värvi pole, mis viitaks õnnetuse põhjustanud sõiduk omale (oletades, et vigastuse põhjustas just teine sõiduk). Mina uuriks just maasturitaolisi sõidukeid, eriti milledel esikaitseraud nt on.
Samas, kas kõrval mõnda prügikonteinerit polnud, mida tühejendamas võidi käia (või midagi sarnast), on ka selliseid situatsioone sageli ette tulnud.

Vähe tõenäoline, et süüdlane ilmub samasse paika sama autoga, kui vigastused näha on.

Edu väljaselgitamisel.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

Tegemist siis Tallinnas Vesiroosi lasteaia juures oleva parkimistaskuga, kus on omad tobedad nüansid seoses parkimisega ehk siis hoolimatu parkimise korral on sealt taskust keerukas välja keerata. Mis aga ei õigusta põgenemist. Prügikastid võib välistada. Kriipsud ja mõlk on roostesed, mis kahjuks ei anna mulle ühtegi vihjet. Natuke imelikud on need 2 kriipsu-selle oleks justkui miski terav metallosa tekitanud. Alumine on ~65 cm maast ja ülemine ~66,5 cm ja seda siis koopa juurest mõõdetuna. Need vigastused on tekkinud kas sisse või välja keerates, seal tuleb keerata 90 kraadi, sest pargitakse ka veel risti ees. Ja kui mõni sohver ei raatsi autot äärekivi kõrvale sättida, siis taskust keeraja on suhteliselt hädas. Kuna see on selline majadevaheline koht, siis arvan selle põhjustaja just hoolimatu lapsevanema olevat.

Minu pakutud Tahoe ei puutu asjasse. "Tegijaks" osutus Nissani kastikas.

Aitäh kaasa mõtlemast!
Ago
Mr.Black
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 08.12.2007 14:02 39
Asukoht: Harjumaa

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas Mr.Black »

Alati kahtlusta kombainereid. :lol:
Kogenud fordimees võtab poodi vana jupi kaasa!
Mess with the best and u die like the rest...:)
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas dann875 »

ma ütlen sellepeale, et ärge ronige autodega selliste suurte kortermajade juurde eriti veel talvel, kus lasteaial endal parklat pole, sest kuhu peaksid parkima elanikud, kes samal ajal koju tulevad!?
need kes elavad sellistes majades vast teavad millest ma räägin, teinekord tõesti laseks mõnel 2 ratast tühjaks ja joppas sul, et kriipija kätte said järgmie kord ei pruugi nii hästi minna
õnneks on meil lasteaed üle tee ja ei pea kuhugi vihase elaniku maja ette parkima :D

AgoL kirjeldasid õieti, mis majade vahel parkimisega toimub ja muidugi ka hoolimatud lapsevanemad on süüdi
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

See parkla peaks olema lasteaia juurde kuuluv, sest üleval on märk, mis lubab kellaga tunni seista-seega kohalikelt kohti ära ei võeta ja õhtul/öösel saavad seal vist kohalikud seista. Tean isegi seda tunnet kui õhtul koju tuled ja eriti kuskile parkida pole. Keema ajab, et selline hooletu parkimine käib meil ka kodude juures: küll jäetakse auto viltu või eesseisva autoga on 2 m vahet jne. sellisel juhul tahaks inimesed kuskile Euroopasse parkima saata, meil on ju suhtelisel tpalju ruumi kasutada võrreldes nt Itaalia linnadega, kus oktoobri keskel käisin.
Lisaks kuigi näiteks mina jala käimist ei pelga, siis kui mu mälu ei peta, siis Sütiste äärde parkida ei tohi. Rahumeeli jätaksin auto eemale. Pean igaks petteks selle ülevaatama, mitte et sealgi 100% turvaline oleks ...
Ja nii käibki üks jama selle lasteaia väravataguse parkimisega. Uskumatu kui suvaliselt jäetakse oma transpordivahend seisma, tormates lapsele järele. Samamoodi on minu jaoks imelik kui lasteaia juhtkond peab lapsevanematest autojuhtidele "reklaame" seinale panema, et väravat kinni ei pargitaks.
Ja teemasse ka: asi hetkel ei idane ega mädane. Justkui saime kokkuleppele ent nüüd siis soovitakse oma kindlustuse kaudu asju ajama hakata. Seda siis pea nädal hiljem.
Kui auto korras on, siis annan teada või kui uusi "põnevaid" arenguid on.

Ago

ps. Vabandan pika heietuse pärast, kuskile peab end välja elama ...
Lauri_R

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas Lauri_R »

Ühtegi "Tahoe"-d ei olegi eespool mainitud muide :)
Aga huvitav oleks lugeda, kuidas kahjustused põhjustanud autojuht tabati. ;)
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

Kui nüüd lõpuks mingi otsuseni jõuame, kuidas ja kelle rahadega auto korda ja auto remonditud saab, annan teada. Mind on kuidagi ettevaatlikuks viimased arengud teinud-seega ei tahaks veel hoogsalt sõna võtta. Ma Tahoe kohta oma mingis varasemas postis küsisin, et kas selline auto võiks osaline olla. Eksiarvamusele viis, et nägin mingil päeval ühte Tahoed lasteaia juures, kelle esistange oli justkui kannatada saanud. Samas oli ta ära sõitmas lasteaia juurest ning õnneks ma ei jõudnud auto juurde joosta oma mõõdulindiga.

Ago
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas raimo_r »

Mul oli analoogne juhtum suvel.
Minu auto oli pargitud vastas asuvad autoga ninad vastamisi. Tulin poest ja istusin autosse, mingil põhjusel hakkasin vaatama kuidas minu vastas olevast autost vasakule tühjale kohale hakkab üks tädike oma äsja pestud korea linnamaasturit parkima. Lasi suht nibin-nabin aga mina nägin kohe ära, et asi on kahtlane.

Tädike igaljuhul kriipis (mõlki ei läinud) minu vastas olevalt autol rattakoopa suht samamoodi ära ning ise ta sellest aru ei saanud. Kuna ma päris kindel ei olnud et ta ära kriipis, siis läksin kontrollima kui tädike oli poodi läinud. Pärast panin kannatajale paberi kojamehe vahele, et kui soovib tunnistajat, siis helistagu aga keegi ei helistanud. Ilmselt seetõttu et see kannataja auto polnud ka just eriti korralik aga nagu näha, siis mõnedki ei saagi aru sellisest rihtimisest.

Pilt Pilt
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4476
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AZL »

Idikaid on igal pool , endal kunagi poe parklas oodates autos istudes sõitis rekka tagant mööda ja keeras ära nii moodi et rekka tagaots tuli mulle auto pagassi peale ja haaras selle kaasa pmst luuk küljest ära ja tagaots täiesti sassis ja rekka vana pani muidugi leekima joppas et autos olin ja kohe järgi jooksin sain vana järgmise sebra ees kätte ja tirisin autost välja , kohe tuli jutt et tema pole midagi näinud ja kuulnud , hiljem kui nägi mis juhtunud oli tahtis kohe kindlustus väliselt asjad korda ajada et tal konf ei tõuseks ja ladus 12k vana raha peopeale autoks oli E34 ja mäletamist mööda sai auto paari tonniga korda tehtud :D
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

Vahel poeparklas autos istuda ja ümbritsevat jälgida võib päris kõhe olla. Uskumatult hooletud ollakse. Kunagi e30-ga Järve Selveri parklas veel autos olles peatus kõrvale auto, mille ukse tollane nais aü liider avas erilise laksuga. Õnneks oli e30-l piisavalt tugev ukseliist ja kahju ei sündinud, aga mõistetamatuks see mulle jäi. Jah juhtuda ju võib: liiga kitsas vahe on jäetud või laps ei oska kõrvaloleva auto kaugusega arvestada või on tugev tuul ent suur osa sellistest kriipsudest ja mõlkidest tehakse pigema lohakusest või hooletusest.

Ago
Common
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 19.10.2008 21:30 16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas Common »

Sellepärast pargingi auto reeglina kõige kaugemasse nurka või siis täiesti ukse ette, kus keegi kõrvale ei saa parkida, vaid ainult minu ette või taha :mrgreen:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas TiitR »

AZL kirjutas:Idikaid on igal pool , endal kunagi poe parklas oodates autos istudes sõitis rekka tagant mööda ja keeras ära nii moodi et rekka tagaots tuli mulle auto pagassi peale ja haaras selle kaasa pmst luuk küljest ära ja tagaots täiesti sassis ja rekka vana pani muidugi leekima joppas et autos olin ja kohe järgi jooksin sain vana järgmise sebra ees kätte ja tirisin autost välja , kohe tuli jutt et tema pole midagi näinud ja kuulnud , hiljem kui nägi mis juhtunud oli tahtis kohe kindlustus väliselt asjad korda ajada et tal konf ei tõuseks ja ladus 12k vana raha peopeale autoks oli E34 ja mäletamist mööda sai auto paari tonniga korda tehtud :D
Kusjuures ega rekkajuht ei pruugi tegelikult ka sellisest õnnetusest enne teada saada, kui sa talle seda ütled (erand loomulikult kui peeglist situatsioon näha). Mul oli ühe rekkaga hiljuti kogemus, kus minu rekka tegi vasakpööret ja TAK-i liinikas pressis seal pöördel end sinna vahele ja niimoodi haagise nurk ja bussi külge kriibitud saigi - asi selles, et selliseid väikeseid kõksukesi füüsiliselt juht ei tunne, kuna tegu siiski rasketehnikaga.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4476
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AZL »

TiitR kirjutas:
AZL kirjutas:Idikaid on igal pool , endal kunagi poe parklas oodates autos istudes sõitis rekka tagant mööda ja keeras ära nii moodi et rekka tagaots tuli mulle auto pagassi peale ja haaras selle kaasa pmst luuk küljest ära ja tagaots täiesti sassis ja rekka vana pani muidugi leekima joppas et autos olin ja kohe järgi jooksin sain vana järgmise sebra ees kätte ja tirisin autost välja , kohe tuli jutt et tema pole midagi näinud ja kuulnud , hiljem kui nägi mis juhtunud oli tahtis kohe kindlustus väliselt asjad korda ajada et tal konf ei tõuseks ja ladus 12k vana raha peopeale autoks oli E34 ja mäletamist mööda sai auto paari tonniga korda tehtud :D
Kusjuures ega rekkajuht ei pruugi tegelikult ka sellisest õnnetusest enne teada saada, kui sa talle seda ütled (erand loomulikult kui peeglist situatsioon näha). Mul oli ühe rekkaga hiljuti kogemus, kus minu rekka tegi vasakpööret ja TAK-i liinikas pressis seal pöördel end sinna vahele ja niimoodi haagise nurk ja bussi külge kriibitud saigi - asi selles, et selliseid väikeseid kõksukesi füüsiliselt juht ei tunne, kuna tegu siiski rasketehnikaga.

Kõik Õige aga siiski kui sellise aparaadi rooli ronida peaks ka enda seljatagust kontrollima eriti väikesest poe parklast välja keeramisel kus juures rekka pani poe eest keelumärgi alt minema selle pärast ta tegelikult mu auto tagaotsa kaasa haarasgi,
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas TiitR »

Selge see, et ükski õnnetus liikluses pole sellega (et ei näinud vms.) vabandatav. :cool:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
vahelaager
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 29.09.2011 22:17 35
Asukoht: Pärnumaa

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas vahelaager »

kas selline võimalus pole, et on tagurdatud otsa auto järelkäruga... näiteks?
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

vahelaager kirjutas:kas selline võimalus pole, et on tagurdatud otsa auto järelkäruga... näiteks?
Süüdlane käes ja "abivahendiks" oli Nissan pickup. Mina olin parkinud nina parklast väljumise suunas ja tema üritas minu kõrvale mahtuda. Peaks vist pealkirja ära muutma ja saab üldse parkimise teemadel heietada ... Reedel juhtus ja teisipäeva hommikul siis kohtusime ning auto kõrval tunnistati viga. See kohtumine oli ka natuke pooljuhuslik. Veel häirib mind see, et senini olen kõik kõned süüdlasele ja tema kindlustusele teinud mina. Vastaspoolelt käis ainult vahva meili saatmine. Nüüdseks on garantiikiri saadud ja järgmisel nädalal läheb auto remonti-seega olen vist liiga nõudlik. Varasemad jamad on olnud kahjuks ühepoolsed ehk siis maksan aga rõõmsalt omavastutust ja pole kellegi kõnet oodata :lol:
Kaugemale parkimisest. Iga kord ei ole see ju võimalik ning just tänane näide oli, et nagu magnetiga tõmbab. Läksin ca 9:15 Tondi Selverisse ja parkisin maja ääres olevasse taskusse, kummalgi pool ei olnud ühtegi autot. Tagasi tulles oli vasakul korrektselt pargitud Range Rover (vist) ja paremal oli mingi kööbaka nurga all ja suhteliselt lähedal hall M6. Korra käis läbi mõte, et ootaks ja uuriks sellise vaegparkimise põhjust, aga no tühja kah. Välja ma ju mahtusin ning auto oli ka ühes tükis. Kuigi ruumi oli sellisel ajal ikka piisavalt. Täpsustuseks veel, et M6 = masda 6.
Ago
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Mis auto võib teha sellise jälje?

Postitus Postitas AgoL »

Palun vabandust pühaduserüvetamise pärast.
Nüüdseks on auto korras. Kulud remondi eest tasub/tasus süüdlase kindlustus. Natuke närveerimist ju oli, aga lõpuks lahenesid asjad siiski mõistlikult. Sai paari päeva jooksul tutvuda ühissõidukite peatustes olevate graafikute mittevastavuses tegelikule elule.
Head roolimist!
Ago
ps Minu poolest võib selle teema lukku panna.
Suletud