Helkurpostid tee serva

Vaba teema
Vasta
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Loodetavasti see liiklusega seotud teema sobib siia foorumisse :)

Eelmise talve järel kevadel avastasin ma, et mu kodutee oli lumme umbes meetri jagu valesse kohta lükatud. Et sellel talvel ka kevadel teepeal sõita, oli plaan panna tee serva helkurid. Olen mõnes kohas Eestis näinud (näiteks Rakveres) linnas väga lahedaid peeneid umbes meetri pikkuseid vaiasid helkuritega. Paraku aga ei suuda välja mõelda, kust neid leida võiks. Muidugi võib ka puutoigastele helkureid külge riputada, kuid mingi mitmeaastane ja vastupidavam variant oleks eelistatum. Koguseks oleks ilmselt umbes kümmekond.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4478
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas AZL »

Mitmel pool on tekkinud teeäärtesse võsast tehtud helkuritega reikad olen märganud ka Raplamaal , eks võta tavaline oks ja tõmba helkur pael ümber ja praegu veel paras aeg maase lüüa need kuna maa pehme varsti jäätub ära ja jääbgi kenasti kinni kevadeni
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas Anti »

Bauhaus'is on müügis 150cm vaiad, 7,75€/6-pakk ostes vähemalt 2 pakki korraga.

Vaata kataloogi viimane leht: http://www.superhind.ee/4170854144/Bauhaus
Lauri_R

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas Lauri_R »

Eelmine talv olen ka K-Rautas näinud helkurvaiasid. Sellised punased (ilmselt plastik) toikad. Rakveres sarnased osadele ringteedele ka paigutada. Väga tõhusad. Pikemad kui meeter olid minu mäletamist mööda.
Kasutaja avatar
Patsa
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 06.01.2011 19:36 03
Peamine sõiduk: BMW e61 525i
Asukoht: Reval

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas Patsa »

Tabasalus ja kindlasti ka mujal on ,,hea komme,, endale igast väikseid kive murupiirile vedada jnejne. Kahju ainult, et kallid inimesed, kes neid kive sinna suvel tassivad ei mõtle talvisele lumele, mis peagi kogu maad katma saab. Ja nii ongi lume sulades nad pahased kuna keegi kurjam virutas nende dekoratiivkivid minema :D Tegelikult sõitis üks ,,kurimees,, ainult ,,pahatahtlike plaanidega,, lumesahaga tänava puhtaks ;) :D Et igati olen päri nende helkurpostide paigaldamisega kuid pane ikka vägevad mastid püsti, mis lumevaiba alt välja paistavad. Need on igati abiks sahamehele!!
No pain, no gain!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas AARE540 »

Mujal Skandinaavias pannakse punaseid helkurribaga plastmasspulkasid ka maanteede äärde, selle jaoks lausa spetsmasin olemas, mis neid paigaldab. Kui ma hästi mäletan, siis mõned aastad tagasi kasutati sama "tehnoloogiat" ka Eestis, kuid siis olid punaste plastkaigaste asemel pajuvitsad, millele tippu helkur ümber mässitud. Eks põhieesmärk ongi sahameeste tööd kergendada, kuigi on ka lihtsalt autoga sõitjale suureks abiks. Samas mul üks tuttav ütles, et esimeste lumedega on osad neist roigastestest just sahameeste käe läbi oma esialgsest kohast lahkunud, kuna saha tunnetus ja muud tegurid on kevade-suve-sügisega ka neil veidi rooste läinud :D
Viimati muutis AARE540, 16.12.2011 05:55 02, muudetud 1 kord kokku.
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas Peeter_S »

See Bauhofi pakutav p...k ei kõlba kuhugi. Igaljuhul kestab puuroigas paremini. Proovitud - testitud.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Tundub, et tuleb siis kirves kätte võtta ja võsa kallale minna. Igale toikale klubi helkur ka külge ja ongi valmis :) Ok ilmselt tarvis siiski mingi helkurteip leida.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Helkurpostid tee serva

Postitus Postitas Cardo »

Rae vald on huugama pannud mõned kümned ...... et igal võimalikul äärekivil oleks nüüd oma punane pulgake. Tule ja imesta.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Vasta