Trahv ja korduv ülevaatus

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

Tervist . selline siis lugu et eelmine kuu pidasid mind kinni tehti korduv ülevaatust ja tehvi trahvi millele järgi pidin minema alles täna . Täna siis trahvi kätte saades oli üllatuv summa 300e.

Väärtegu
Registreerimismärgita sõiduki juhtimine 205 paragraff
liiklusnõuete rikkumine 242 lg. 1

tegu siis oli ajutiselt numbri märk oli klaasi taga, kuna ilm oli paha ja ei saanud seda ilusti külge ette.Kas pole nii et ajutiselt võib olla number klaasi taga?
ja tagarattaste koobast välja ulatamine.

Kas on mõtet seda vaidlustada ja kas üldse tohib teha korduv ülevaatuse ja nii suure trahvi korraga?

Sellist valikut nagu kohapeal trahvi tegemine oli vaikus, tegid kaua oma paberi asjad ja viskasid mulle näkku et omsest pole ülevaatust ja kuu aja pärast saad otsuse nägemist.

Ettetänades kõikdiele kes saab abi olla.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas iisak »

Tundub,et esimene vend, kes klaasitaga numbri eest ära karistatud on :lol:
Aga "ilu" pidigi ohvreid nõudma... :roll:
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

No jah probleem ongi selles et mulle üldse ei meeldi ilma numbrita sõita ja ilm oli kah pasane.arvasin et sõidan koduni ãra ja panen külge aga ei jõudnud nii kaugele
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas coley »

Siin tuleb nüüd natuke aru pidada mõne targema inimesega:

Riigiteataja kirjutas:§ 74 (5). Riikliku registreerimismärgita või mootorsõidukile mittekuuluva riikliku registreerimismärgiga sõiduki juhtimine

Riikliku registreerimismärgita mootorsõiduki või mootorsõidukile mittekuuluva riikliku registreerimismärgiga sõiduki juhtimise eest – karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut*.
samas:
Riigiteataja kirjutas:§ 74 (6.) Mitteloetava riikliku registreerimismärgiga mootorsõiduki juhtimine

Nõutavalt kauguselt mitteloetava riikliku registreerimismärgiga mootorsõiduki juhtimise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni kümme trahviühikut.

Kas seda kui registreerimismärk on auto akna taga tuleks lugeda mitteloetavaks või puuduvaks registrimärgiks on keeruline öelda. Ilmselt on kusagil ka ära määratud seadusega või määrusega kus autol numbrimärk paiknema peaks.


* - üks trahviühik on 4 eurot
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas MargusA »

et siis nr sõidu eest kuni 800.- euri :roll: Käi pekki...minu teada on 10 päeva enne otsuse tegemist võimalus vaie esitada.Eks loeb ka eelnevad rikkumised,enda käitumine,"kahetsemine" jms.Kuigi see nii väike summa et kohtusse minna ja eeldatavasti kaotaksid ka kahjuks
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas randos »

Usun, et hr patrullametnik lähtus laulusõnadest: "..., et lõppeks see porr minu jaoks ebamaine!" ;)
Paraku nii see on, kui neile ikka miski ei meeldi, siis väänavad isuga (tuginen tuttavate politseinike ütlustele). Ja paraku on meil liikluses ka üsna palju selliseid masinaid, mis naela ja paelaga koos püsivad.
§ 205. Riikliku registreerimismärgita mootorsõiduki või maastikusõiduki või sellele mootorsõidukile või maastikusõidukile mittekuuluva riikliku registreerimismärgiga sõiduki juhtimine

Riikliku registreerimismärgita mootorsõiduki või maastikusõiduki või sellele mootorsõidukile või maastikusõidukile mittekuuluva riikliku registreerimismärgiga sõiduki juhtimise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.
§ 242. Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete muu rikkumine

(1) Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest, kui puudub käesoleva seaduse §-des 201–203, §-des 205–207, §-des 209, 211 ja 212, §-des 214–219, §-des 221–224 või §-des 226–241 sätestatud väärteokoosseis, –
karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.
§ 207. Tehnonõuetele vastavuse kontrolli mitteläbinud mootorsõiduki või trammi juhtimine

Tehnonõuetele vastavuse kontrolli mitteläbinud mootorsõiduki või trammi juhtimise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.
Ehk siis sinu puhul, nagu aru saan, läksid käiku § 242 (1) (kuna nr. oli klaasi taga olemas) ja § 207, mis maksimum karistusena annab 100 trahviühikut ehk 400 EUR. Vaidlustada tasuks siis, kui see oleks sinu esimene rikkumine ja kohe oleks maksimum karistus väänatud. Praegusel juhul saaksid umbes sellise vastuse, et kergendavaid asjaolusid (esimene rikkumine, kahetsus) ja rikkumise asjaolusid arvesse võttes on trahvi summa õiglaselt määratud. Ja kiirmenetlust, ehk siis kohapealset kviitungi väljakirjutamist saab vanas rahas teha vääringus 4000 EEK.

Ja velgedest:
Kood 507. Üldnõuded veljele

Nõuded: 1) peab kasutama sõiduki valmistaja poolt ette nähtud ja ETRTO või UTQG nõuetele vastavaid velgi;

2) veljel ei tohi olla vigastusi. Keelatud on kasutada keevitamisega remonditud ja/või ümberehitatud (laiendatud, kitsendatud, vahetatud sisekilbiga jms) velge;

Kood 602. Kerest väljaulatuvad osad (eksterjöör)

Nõuded:

...
12) rattamutrid/poldid, rummud, rehvid ja ratta ilukapslid ei tohi ulatuda välja rõhtsa kere puutepinnaga piiratud alast. Erandjuhtumil, kui see on põhjendatud, peavad eelloetletud väljaulatuvate osade ümardusraadiused olema vähemalt 5 mm ja need ei tohi ulatuda välja rohkem kui 30 mm;
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas seppa »

Ei ole ta esimene :)
E32-l polnud esistanget ja nr.märk oli klaasi taga ,Sain hoiatus trahvi ,oli vast 20.- :) Avaldan kaastunnet ;)
iisak kirjutas:Tundub,et esimene vend, kes klaasitaga numbri eest ära karistatud on :lol:
Aga "ilu" pidigi ohvreid nõudma... :roll:
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Snader
Huviline
Postitusi: 949
Liitunud: 29.07.2009 22:08 02
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas Snader »

Politseinukuna sellist autot vaadates ei usuks omaniku vabandusi, et olin just koju sõitmas ning kavatsesin numbri seal ette panna, ning et ilm oli paha see ei ole mingi argument.
Tean, et oled kõvasti vaeva näinud, et auto linnapildis silma paistaks, ning silma ta jääb, eriti politseile, targem oleks selleks valmistuda, et sind peatatakse tihedamini kui teisi ning number korralikult ees hoida, samas kui eelmised rikkumised puuduvad on 300€ üsna suur trahv sellise eksimise eest.
Kasutaja avatar
zeck
Huviline
Postitusi: 995
Liitunud: 08.01.2006 03:22 13
Peamine sõiduk: BMW F21 116i
Asukoht: fin

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas zeck »

Päris hull 300€ :shock: Ma sõitsin terve suve nr märk klaasi taga mööda kogu eestimaad, nii mõnigi kord peatati kinni ka selle pärast, kuid suutsin välja vabandada taolise jutuga, et kohe jõuan koju ja panen number ette tagasi :)
BMW Custom 525td (müüdud), BMW e30 316i '88(müüdud), BMW e39 535i(müüdud), BMW e36 316i compact, BMW F21 116i
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

ma kah proovisin aga mul ei õnnestunud. kõige haigem mis oli et nad muud kui jajah jajah vastasid ja mingi salaja tegid paberid viskasid näkku umbes siin ja siin aj siin alkirjad ja davai homme pole ülevaatust ja kuu aja pärast mine sinna saad otsuse.
Kuid täna uurisime asju igate juristide käest ja nemad soovisid minna vaidlusele vms . et see on haige.

Mul isegi polnud nii et numbrit polnud ees vaid oli klaasi taga yleval pool teibiga et oleks parem loetav:S

aga nagu Coley tõi näide siis vb mind karistati vale paragraff jargi .

Saatsin selle kuttile kah kirja kes mulle määras seda trahvi ja tahaks näha siis tõendid et numbri märki polnud nagu kirjas paberi peal :S
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas KnX »

Mis tõendeid tal enam vaja on, kirjutasid ju alla.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

seal selgelt kirjas et mul on 15 päeva seda asja kohtusse või vaidlustada olemas.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas MargusA »

mul sulle kõige valutum lahendus "maksa ära ja ära emale räägi" usu mind nii kõige lihtsam
Kasutaja avatar
zeck
Huviline
Postitusi: 995
Liitunud: 08.01.2006 03:22 13
Peamine sõiduk: BMW F21 116i
Asukoht: fin

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas zeck »

Ma just soovitaks õiglust taga ajada puhta põhimõte pärast. F*ck the police! :mrgreen:
BMW Custom 525td (müüdud), BMW e30 316i '88(müüdud), BMW e39 535i(müüdud), BMW e36 316i compact, BMW F21 116i
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas MargusA »

õiglust võibki ta elus otsima jääda,õigus on politseil.300.- on palju aga oma õigluse otsimisega maksab veel enam.0 lähedane on tal midagi saavutada ju
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Kui vaidlustada, siis peaks olema millelegi toetuda ja ühtlasi oleneb ka varasemast paturegistrist + ametnikust kellega suhtled. Praegusel juhul pole sul ju mitte kuidagi võimalik tõestada, et number oli tegelikult nähtaval, lihtsalt võibolla mitte piisavalt kauguselt.
Teisalt - vaidlustamine vist ei maksa midagi? Ehk veab ja satud normaalse ametniku peale, seletad talle ära, et igati silmatorkav auto, seepärast hakati kiusama vms... 300€ on selge overkill sellise rikkumise puhul.

Aga kahetsuskirja oleks pidanud vist juba menetluse ajal, 10 päeva jooksul pärast vahelejäämist kirjutama.

Mis kommentaari ise protokolli kirjutasid?
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

Politsei tegi pilte et tõendus peaks ju olema kus number oli jne
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas JannP »

Number - võib-olla, kui suudad ära tõendada, et number oli ajutiselt (näiteks stange remondi, kinnituste puudumise või kui number kukkus 500m eemal teele) nähtaval kohal.
Veljed - ei ole mõtet, näiteks üks sai hiljuti puuduva rattapoldi eest korduva ülevaatuse.
Kasutaja avatar
fedja
Huviline
Postitusi: 3632
Liitunud: 06.06.2009 01:30 04
Peamine sõiduk: MB W447
Asukoht: räpina

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas fedja »

olen ka number klaasitaga sõites väikese trahvi saanud + kirjalik hoiatus ja tohutu palju suuliseid hoiatusi.
300 on ikka jube palju sellise asja eest.samas nende vastu pole erilist mõtet kohut käima ka hakata.teada asi juba kes peale jääb.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

Igastähes käisin kohale ja selgeks sai et asi pole ainult numbris vaid velgedes kah et see trahv tuleb ikkagi tasuda. nii et kes sõidab laiade velgedega koobast välja ja ilma numbrideta siis jah võite arvestada millega see lõppeb . mulle see kogu peatus jäi maksma üle 700e. :D trahvid + auto korda teegemineenne ülevaatust ja ülevaatus :D
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas MargusA »

kohtusin ka eile politseiga.öeldi et mul puudub liikluskindlustus juba 2 nädalat :roll: tehti hoiatus :lol:
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Mind võeti jõulude aeg maha... Kiirus oli 20+, kindlustust polnud antud autol juba üle poole aasta olnud. Seletasin ära, et tööauto ja ise seda tavaliselt ei kasuta, pääsesin hoiatusega.
730iA e32 138kW 12/1992
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas seppa »

Selle teema võiks lukku panna ,muidu läheb käest ära ehk teemas mööda . ;)
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: Trahv ja korduv ülevaatus

Postitus Postitas dcshoes »

minu poolest jah võiks . minu mure nüüd teada :)
Suletud