Auto müük ostumüügi lepinguga

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas RaikoK »

Huvitab siis selline asi,et kas autot on võimalik niimoodi müüa kui auto on isik nr.1 käes , ja mul on temalt ostumüügi lepinguga auto ostetud aga oma nimele pole veel võtnud , ning nüüd tahan isik nr.3le auto edasi müüa , kas sellest piisab kui teen uue ostumüügi lepingu kus märgin ennast nö omanikuks , või pean auto omaniku ja uue ostja vahel lepingu tegema ?
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas JannP »

Teoorias jah, aga ARK-s peavad olema kaasas kõik lepingud. Praktikas kaasneb sellise tegevusega mitmeid ohte, nt lepingute originaalsus, ARKi klienditeenindja krimpsus nägu, omaniku nr 1 võlgnevused nt kohtutäiturite ees jne.

Ostu riskid võtab ostja nr 3.
Kasutaja avatar
ronny25
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: 16.04.2011 04:43 17
Peamine sõiduk: 2001a. E39 525 diisel touring
Asukoht: Klaasipealinn

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas ronny25 »

Jah, kui ostu-müügi lepinguga edasi müüd oled sina müüja ja teine on ostja. enda ja nr1 vahelise o.m. lepingu annad ka kaasa
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas agoy »

mina eelmine aasta sain nii väga hästi ära müüdud, kui ma sõbrale autot käisin ostmas ja omanik ei tahtnud kuidagi kolmanda isiku nimele autot kirjutada, siis tegime ostumüügi lepingu minu nimele ja mõned päevad hiljem tegin sõbraga ka ostu müügi lepingu ja tema läks nende mõlemate lepingutega arki ja sai auto ilusti oma nimele vormistatud :)
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas redline »

ise olen käinud vist ca 5 lepinguga arkis ja pole probleeme olnud.
56792145
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas RaikoK »

Selge , nii ,et vana omanikuga ple vaja siis mul tegemist teha edasi müües enam jah ?
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas prelude20 »

Ei, teed uue lepingu enda ja ostja vahel. Enne kontrolli üle kas auto arvel jne. Võib - olla on passi järgne omanik arvelt maha võtnud, piirangud jne. Mul see kogetud. Kuna oli niisama rinka lihvimise masin siis ei põdenud kah sellega.
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas RaikoK »

Eelmine omanik sõber , niiet seda probleemi pole,aga tänud !
udja
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 23.09.2007 13:38 46
Peamine sõiduk: BMW 523i E39 Universaal

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas udja »

Ostu-Müügi lepinguga on ka probleeme. Nimelt autot müües tasub kindlasti teha ka endale ostumüügi leping, ning minna sellega arki ja teha võõrandamine teise isiku nimele.Mõnedel juhtudel ei mindagi autot ümbes vormistama. Olen palju pidanud ära vedama autosid mis on ostetud ostumüügi lepinguga müüdud usaldades inimest. Hiljem on need autod kas vastuposti virutatud ja maha jäetud või lihtsalt maha jäetud. Sina kui omanik saad teadisi ja trahve mingi auto kohta mida sul enam omast arust ei ole. Hea on kui on alles veel vana ostumüügileping, saad tõendada auto müüki. Teinud ära aga võõrandamise jääb see kõik jama ära. Oled vana ostumüügi lepingu kaotanud on täitsa mokas, kui ostjaks oli veel vadim uugametsalt. Arki poolt on ka tegelt mingi aeg mis ajaga peab minema ostja ostumüügi lepinguga arki, aga ega nad sellest eriti kinni ei pea. Mina üldjuhul müües lisan punkti, et peab ümbes kirjutama nädala aja jooksul muidu muutub müügileping kehtetuks. Või ei anna autot või teisi võtmeid ennem kätte kui auto ümbes kirjutatud täielikult.

Hommikune mõtisklus.
E36 318 92 -->E36 320i 94 -->
E39 520 96--> E39 523 98
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas MargusA »

mul on ka sama mure.Müüsin vadimile uugametsast auto müügilepinguga.Mõned aastad hiljem saatis mulle kindlustus teatise et autol on kindlustus tegemata. :roll: Arvet maha ka ei saa võtta...
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas Fred »

Saad, mine ID kaardiga Maanteeametisse lihtsalt ja räägi enda lugu ära.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
ov88
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 09.03.2009 01:00 46
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas ov88 »

Eks jah ostumüügilepinguga päris riskantne müüa ,enda peal sain tunda, polnud enam ammu enda auto meeleski, et võiks olla mu nimel, kui ükspeäv tuleb kindlustusest teatis, et autoga tehtud raskeliiklusõnnetus kus roolis mingi 21 aastane purjus noormees ja maha rihtinud 6 autot lasnamäel. Sai kohe arki lehelt kontrollitud, et auto ikka mu nimel jah ja kindlustusse helistatud. Õnneks lahenes hästi, kuna ostumüügileping kuskil kapinurgas oli alles ja sai see kindlustusse viidud, kuna see praegune omanik ei suvatsenud neile vist näidatagi seda ostumüügilepingut, et nagu ma oleks laenanud seda autot neile :roll: EI tea kas nad saavad selle eest ka trahvi ,et pole näidanud ostumüügilepingut, et olid auto mult pea 10 kuud tagasi ära ostnud (võiks nagu saada)?
udja
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 23.09.2007 13:38 46
Peamine sõiduk: BMW 523i E39 Universaal

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas udja »

margusa kirjutas:mul on ka sama mure.Müüsin vadimile uugametsast auto müügilepinguga.Mõned aastad hiljem saatis mulle kindlustus teatise et autol on kindlustus tegemata. :roll: Arvet maha ka ei saa võtta...
Võimalus on arkis lihtsalt lasta 2 aastaks auto ajutiselt arvelt eemaldada. Eeldades kui pole kindlustust, pole ka sõitvat autot. Oodata ära seaduse muudatus ja siis saad lõplikult auto arvelt maha võtta. Ei oska öelda kuidas nad suhtuvad kui sul dokumendid puuduvad. Näiteks ennem kui tahtsid autot arvelt maha ja dokumendid puudusid pidid kirjutama vabas vormis seletuskirja kuhu dokumendid said.
E36 318 92 -->E36 320i 94 -->
E39 520 96--> E39 523 98
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas MargusA »

Tegingi nii,2 aastaks eemaldasin.Dokumendid saaksin ju uued teha.Aga nüüd tahetakse romula tõendit vms. lisaks :roll:
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Auto müük ostumüügi lepinguga

Postitus Postitas MargusA »

Registrist kustutamisest räägin.Ajutiselt saab arvelt maha kuni 2 aastaks.Enne uut liiklusseadust oleks saanud lihtsamalt registrist kustutada.
Vasta