Sain Tartu mnt pooliku tellise pikki auto kapotti!

Vaba teema
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Sain Tartu mnt pooliku tellise pikki auto kapotti!

Postitus Postitas Erki »

Täna sõitsin nii viie paiku mööda tartu mnt Tallinnast välja .Olin nii 500 m sõita saanud kui minu ees oleva auto põhja alt lendas suure kaarega välja poolik tellis ...põrkas vastu minu auto kapotti ja sealt edasi üle minu auto suure kaarega.Kapott omadega peetis...tuleb parandada ja üleni värvida.On kellelgi kogemusi ,kas sellistel juhtudel kannatab hakata tee hooldajaid peetima v on see tegevus.Politseisse sai helistatud ja nemad asja fikseerisid kuigi lootust et keegi kahju hüvitab nad suurt ei andnud.Ees olev auto oli samuti tellist viimasel hetkel näinud ja sai tellise rataste vahele sõita et mitte veljega kivisse otse panna.Ju tal see põhja alla kuidagi seal haakus ja mingil hetkel suure kaarega välja lendas otse mulle kapotti. Vedas muidugi et klaasi otse ei tuld .
Indrek I
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 17.01.2003 12:34 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

Kurb juhtum aga tavaliselt on kahjuks nii et kui ei näe kes tegi ,kui ei suuda seda tõestada siis ei aita sind keegi.
siim528
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05.03.2004 01:07 35
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas siim528 »

jah kahjuks küll ei aita sind keegi. aasta tagasi sõitsin vastu puud mis oli teele kukkunud, oli pime ja vihmane aeg ja isegi väikesel kiirusel ei nainud teelekukkunud puud. helistasin politseisse, nad joudis kohale umbes tunniga, ja tahtsid mulle veel trahvi teha. :? enne seda olid kohale joudnud nn metsamehed kes koristasid puu teelt. ise kusjuures umbjoobes ja ajasid politseiga niisama möla. pärast sõitsid joobes peaga minema. minule ähvardati ikka trahvi teha et miks ma politsei välja kutsusin. pidi minu süü olema et puu oli tee peal ja et ma sellele otsa sõitsin.

kahtlased need seadused. aga elu läheb edasi.

edu.
525 iA e28; 524 tdA e28; 730 iA e32
528eA e28; 525e M-tech e28; 518i e28
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

kas sündmus fikseeriti?

Antud tee ohutuse eest vastutab ettevõte, kes teed hooldab, omab. Omaja on arvatavasti riik, kes on tellinud teele hoolduse (Aspi ?). Sina oled kahjusaaja ja kindlustus peaks sulle selle hüvitama ( eeldab sündmuse fikseerimist- politsei poolt). Kui tee hooldaja ei tunnista viga siis maksab kahju välja liikluskindlustuse fond! Ka sellesama fondi pärusmaa on süüdlane leida- mitte sinu!

Paratamatult ei tea ka pollarid tihti antud asjadekäigust midagi ja sellepärast öeldaksegi, et sinu enda viga!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Eks neil niimoodi lihtsam ole. :roll:
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Kohapealt helistasin politseisse ja nad veel ise ütlesid et fikseerime ära aga kohale meil pole mõtet tulla .....siis kui juba kodus olin hiljem helistas veel politsei tagasi ja uuris kuidas ja täpselt asi oli .
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Kas auto number mille ratta alt tellis lendas on teada?
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Helistasin ka kindlustusse ....nemad selliseid asju ei hüvita ja on nad aint selle jaoks kui ma ise sõidan kellegi auto kortsu .Ühesõnaga Sittagi ple muutund!
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Jah tean auto numbrit ja juhi nime ja tema tel numbrit aga teda ei ole ju milleski süüdistada ...eks ta ka nägi kivi viimasel hetkel ja proovis üle sõita tast lihtsalt .Kindlustusest öeldigi et kui see juht ennast süüdi tunnistaks siis vbl hüvitatakse mu kahju .....aga ta ple ju milleskis süüdi .
Pigem tal endal ka vbl põhja alt miskit lahti v muljutud.
Tee hooldaja saadaks mu pikalt ma arvan kui sealt hakkaks miskit nõudma ...see oleks ilge kohtute vahet jooksmine ja nagu politsei isegi ütles et see võib kesta kuni 1,5 aastat ja lahendus ei pruugi olla mulle positiivne .
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Ega seal vahetus läheduses mingit ehitust ei toimu?
tmw
Huviline
Postitusi: 358
Liitunud: 03.01.2005 20:31 29
Peamine sõiduk: MB W212 E500
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas tmw »

Erki kirjutas:Jah tean auto numbrit ja juhi nime ja tema tel numbrit aga teda ei ole ju milleski süüdistada ...eks ta ka nägi kivi viimasel hetkel ja proovis üle sõita tast lihtsalt .Kindlustusest öeldigi et kui see juht ennast süüdi tunnistaks siis vbl hüvitatakse mu kahju .....aga ta ple ju milleskis süüdi .
Pigem tal endal ka vbl põhja alt miskit lahti v muljutud.
Tee hooldaja saadaks mu pikalt ma arvan kui sealt hakkaks miskit nõudma ...see oleks ilge kohtute vahet jooksmine ja nagu politsei isegi ütles et see võib kesta kuni 1,5 aastat ja lahendus ei pruugi olla mulle positiivne .
Tervist!
Sama case oli Pärnus Ehitajate tee remondi (pindamise) ajal. Kivi oli küll tüki maad väiksem aga väikse jälje jättis ikkagi klaasi. Tegin, ise vihast punane,päringu linnavalitsusse ja sealt tuli järgmine vastus: edastsime Teie mureküsimuse meie Teede ja ... korrashoiu eest vastutavale ametile. Samas lisas ka selle maili mis edastas, nö. copina minule. No tere, tere . Mis see minu asi on, kuhu te seda edastate, mina ju edastasin küsimuse otseselt neile. Siis kui teeks päringu sinna ametisse, siis sealt tuleks ju analoogne mail vastu. Nii et saadeti mind viisakalt "pikalt"! Aga liikluskindlustust pean maksma ja kütuseaktsiisi arvestatakse jne. Jutu moraal: riigiametiga sõdida võib aga kui liiga kulukaks võib minna, siis on põhimõtetega inimestel kahjud ikka piisavalt suured. Rekkajuhi, kelle masina alt kivi lendas, sain kätte samamoodi. Kuid selle mehe imestav nägu oli ju arusaadav. Milles teda süüdistada? See võib ju igaühega juhtuda. Nagu loodusõnnetus, aga ainult erinevus selles,et loodus ei ole sellistes juhtumites otseselt allikaks oleva subjekti põhjustajaks.

Tee peal olnud "kivi" päritolu ja sinna sattumist ei saa ju kindlaks teha, nagu koduloomade puhul tavaks on. Aga ehituse lähedust võib ju uurida!!

Tervitades

Tomso
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Üldiselt öeldakse, et hoia pikivahet. Kui aga ikka kivi saad siis pole jah paraku kedagi süüdistada. See tellis oli loll juhus kui aga saad kivi pindamise ajal siis on alati tavaliselt teel ka vastav märgistus ja hoiatused. Ise valid kas sõidad ja miskiirusel.

Samas kui sõber sõitis rattaga sügavasse auku keset teed, mis lõhkus rehvi, siis selle maksis linnavalitsus kinni.
PS
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 07.01.2005 21:36 56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PS »

[quote="Tauri"]kas sündmus fikseeriti?

Antud tee ohutuse eest vastutab ettevõte, kes teed hooldab, omab. Omaja on arvatavasti riik, kes on tellinud teele hoolduse (Aspi ?). Sina oled kahjusaaja ja kindlustus peaks sulle selle hüvitama ( eeldab sündmuse fikseerimist- politsei poolt). Kui tee hooldaja ei tunnista viga siis maksab kahju välja liikluskindlustuse fond! Ka sellesama fondi pärusmaa on süüdlane leida- mitte sinu!

quote]

LIIKLUSKINDLUSTUSE SEADUS

§ 44. Hüvitamise alused
(3) Ei hüvitata:
8) kahju, mis on põhjustatud teel lebanud kivi või muu eseme paiskumisest sõiduki liikumise tõttu vastu teist sõidukit;

Ja peale selle jääb tee hooldaja ning omanik selle seaduse raamest suisa välja.
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

njah ....maksa aint makse ja ikka saad vasta pead kui mingi jama on ....aga nuh eks ma arvasin kohe ise ak seda et siin olen süüdi ja maksan aint mina:(
PS
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 07.01.2005 21:36 56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PS »

Minu post tähendas seda, et kui asi juhtus nii nagu sa kirjeldasid, siis tekkinud kahju LKS alusel ei kuulu hüvitamisele. See aga ei tähenda veel seda, et muud kahju hüvitamise nõude alused puuduvad. Selleks tuleb aga selgitada välja kahju tekitamise õigusvastasus ja teised asjaolud.
Ise küll leppisin oma rumalusega, et veokast piisavalt kaugele ei hoidnud ja niimoodi esiklaasi kivi tuli. Kurvem juhus on vastutulevalt kivi saada, siis on enda süü pea olematu.
Olts
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 28.06.2004 11:38 30
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Postitus Postitas Olts »

Pädeva vastuse saamiseks soovitan nõu küsida Indrek Sirgilt ja Liiklusõiguse Büroolt. Võid seda teha auto 24 foorumist või neile otse mail saata.
E 34 M50B25
53 840 111
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1931
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Tuttav sõitis Tartu mnt-l pimedas teeääres olevate teravate aukude sisse mõlemad veljed ja kummid puruks. Kutsus pollari, kes fikseeris olukorra, auto pamperiga Tallinnasse remonti, kasko maksis. Pärast tegi taotluse kohalikule vallavalitsusele tarbimiskõlbmatute teede tõttu kasko omavastutuse kompenseerimiseks, viitas ka pollari poolt registreeritud juhtumile. Vald maksis.

Klaasi lennanud kivi on muidugi teine juhtum ja teehooldajat selles otseselt süüdistada ei saa, et keegi tellise teele poetas. Aitab kasko, millel klaasiring on tavaliselt omavastutuseta.
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

nu jah aga kahskot kahjuks pold ja antud teemas pole kedagi konkreetset süüdistada ka ...seega ega keegi naljalt oma rahakotti ei ava
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

hmmm :evil:

ütleme nii, et ainuke variant on kohtucase ja seegi pole kinde.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1931
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Tauri kirjutas:ütleme nii, et ainuke variant on kohtucase ja seegi pole kinde.
Kelle vastu? Teehooldaja? Eessõitnud auto? Tellise?! :shock: Kui eeldada, et tellis sattus teele kogemata ei ole siin küll kedagi kohtusse kaevata, kui teehooldaja on oma kontrollsõitudega/tegemistega ilusti graafikus olnud.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Selline see AS EV ja Politsei juba kord on, ise maksad aktsiiisi ja kindlustust ja muid jamasid, aga vastu saad ei midagi muud kui ajude keberneeti :evil: ...
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Täpselt
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

On olemas selline raamatuke, mida kindlasti autokoolis katsuda saite ja siis sõbrale tagasi andsite, tegemist siis Liikluseeskirjaga.

Seal on ka kirjas kuidas käituda, kui teel on takistus - head lugemist.
Lisaks võiks meeldetuletuseks läbi lugeda pikivahe punktid.

Isiklikult mina tahaks näha kuidas ratta alt tellis lendab linnas üle 25 m ja maanteel siis üle 100 m.

Kui eessõitev auto seda poolikut tellist teel ei näinud, siis järelikult ka temale oli omakorda eessõitev auto ninapikenduseks.

Pole mõtet ilkuda politsei üle, sest ka politei tahaks näha kui kaugele poolik tellis lendab aga politseil on taskust võtta ka Liikluseeskiri, ehk jõudis kohale mis öelda tahtsin.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

AARE530 kirjutas:Selline see AS EV ja Politsei juba kord on, ise maksad aktsiiisi ja kindlustust ja muid jamasid, aga vastu saad ei midagi muud kui ajude keberneeti :evil: ...
Kui sa peaksid hakkama makse ka selliste juhtumite katteks maksma, siis sorry vaan, võid palga kohe riigile kanda.
Täpselt sama lugu ju ka tormide käigus teele kukkunud puude ja muu staffiga.
Ärme nüüd oota, et keegi kõik jamad kinni maksaks. Ega me Utoopias ka ei ela.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

oeh tuletas seda meelde see kivi teema....

sõitsin mööda juhkentali tänavat ja seal teatavasti pindamine toimunud on, sõidan ma aken lahti ja jään foori taga seisma ja äkki yks hetk kiviga pirraki vastu pead :S see pindamise kivike lendas mulle aknast sisse kui ma passisin, miks **** on vaja seda sitta teedele riputada, myygu oma lollid aparaadid maha ja ostku juurde tehnikat :S . igatahes vähemalt sain ära öeldud mis mul sydamel oli :S
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Hans kirjutas:On olemas selline raamatuke, mida kindlasti autokoolis katsuda saite ja siis sõbrale tagasi andsite, tegemist siis Liikluseeskirjaga.

Seal on ka kirjas kuidas käituda, kui teel on takistus - head lugemist.
Lisaks võiks meeldetuletuseks läbi lugeda pikivahe punktid.

Isiklikult mina tahaks näha kuidas ratta alt tellis lendab linnas üle 25 m ja maanteel siis üle 100 m.

Kui eessõitev auto seda poolikut tellist teel ei näinud, siis järelikult ka temale oli omakorda eessõitev auto ninapikenduseks.

Pole mõtet ilkuda politsei üle, sest ka politei tahaks näha kui kaugele poolik tellis lendab aga politseil on taskust võtta ka Liikluseeskiri, ehk jõudis kohale mis öelda tahtsin.
Oled sa Tallinnas hoidnud 25m pikkivahet??? Mina koguaeg proovin aga tulemus on see, et keegi pressib kindlalt vahele kui vahe suuremaks kui 10m läheb...
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Tõesti ,sellist **** iba palum mitte siin ajada et hoia 25 m vahet jne ..................SEE ON UTOOPIA MEIE LIIKLUSES.
Kasutaja avatar
Erkki_V
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 26.10.2002 14:28 39
Asukoht: Raplamaa Kohila v. Aespa ja Soomes Helsinki

:o)

Postitus Postitas Erkki_V »

Vastaks siia teemasse, et kui eesliikuva autojuhiga kokkuleppele ei saanud, et tema maksab, kuna tema autoalt see siiski lendas, siis ei ole mõtet halada, kokkuvõttes raiskad oma aega, keegi sulle midagi ega kuidagi ei maksa !
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Seda "sitta " raputatakse teele pragude ja aukude täiteks, et talvel ei hakkaks külm lõhkuma teed pragudes kus on sisse läinud vesi ja mis külmaga jäätub ja pragu suuremaks pressima hakkab. Loomulikult on Eesti teed alla igasugu arvestust kuid siiski võiks natukse aru saada sellest, et seda lappimist on vaja teha. Ei taha õigustada eesti riiki, aga olen ka ise seotud teedeehitusega ja sai oldud alles kuu aega öösiti tööl, et sõpruse pst. saaks sõidetavaks.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

hanno kirjutas:
AARE530 kirjutas:Selline see AS EV ja Politsei juba kord on, ise maksad aktsiiisi ja kindlustust ja muid jamasid, aga vastu saad ei midagi muud kui ajude keberneeti :evil: ...
Kui sa peaksid hakkama makse ka selliste juhtumite katteks maksma, siis sorry vaan, võid palga kohe riigile kanda.
Täpselt sama lugu ju ka tormide käigus teele kukkunud puude ja muu staffiga.
Ärme nüüd oota, et keegi kõik jamad kinni maksaks. Ega me Utoopias ka ei ela.
Ma ei pidanud silmas konkreetselt seda juhtumit, vaid olukorda riigis üldiselt...
Vasta