Bussiread Tallinnas

Vaba teema
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas Pille »

Mu jaoks ei ole probleem linnasiseselt ühistranspordiga sõita, kui see läheb mu kodu lähedalt sihtpunkti ja ümberistumisele pole vaja aega raisata. Viimased 10 kuud käin Õismäelt kesklinnas autoga tööl, maja juurest läheb ekspressbuss, mille lõpp-peatus on kontorile paralleeltänavas. Mugav ja mõnus. Buss sõidab kiirelt, selle 15-17 minutit sõiduaega kasutan lugemiseks - ajakirja, raamatu või meilide lugemiseks. Kokku kulub uksest ukseni 20-25 minutit, mitte kunagi rohkem. Autoga on suht sama aeg, aga siis passid üksi ummikus, lugeda ka ei saa ning tasuline parkimine kesklinnas...
Samas jällegi eelmine töökoht asus Viljandi mnt alguses. Uksest ukseni kulus bussiga 50 minutit, autoga vaid 15-20 minutit, sõltuvalt kellaajast. Siis ma enamasti kasutasin autot.

Ma ei poolda neid bussiridasid sellisel viisil nagu see tehti praegu. Vaja on meie linnale sobivat komplekslahendust, mitte lihtsalt sõiduridade varastamist busside jaoks jättes autosõitjad tõeliselt halba olukorda, kus paljud teised olulised tänavad on remondis. Kesklinna läbimiseks polegi väga suuri valikuid praegu, pea igal pool on ju remont. Seega oli ka bussiaktsiooni ajastus vale. Samuti oli puudulik linnaisade eelnevad selgitused mis ja kuidas toimuma hakkab ning pakutavad alternatiivsed võimalused liiklemiseks läbi kesklinna.

Küll aga ma ei ole selle mõtteviisi pooldaja, et ma pean igale poole alati sõitma oma autoga, nui neljaks. Kui mul on alternatiive, mis on mugavad (näitks mul praegu see ekspressbuss kesklinna ja tagasi), siis ma kasutan neid hea meelega. Ja ma ei poolda ka seda kõigile tasuta bussisõidu ideed... see on üks nõmedamaid ideid.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas jjanno »

Tere
pancho villa kirjutas:sõidan ka ise bussiradadel, kui vaja, kuna see ei kujuta endast solvangut kaasliiklejate suhtes, vaid kodanikuallumatust kretinismi vastu.
Oma kodanikuallumatuse väljanäitamiseks on kindlasti ka paremaid meetodeid. Kas Sa tõesti arvad, et iga bussiraja juures on alati olemas transpordiameti (võimisiganes amet see neid joonib) spetsialist, kes teeb märkmeid allumatute kodanike kohta? Pigem tekitab Sinu auto paiknemine selleks mitte ette nähtud asukohas liiklusohtlike olukordi.

Jah ka mina olen nördinud nende bussiridade peale. Näiteks sõitsin ma varasemalt iga hommik Teatri Väljakul, kuid nüüd pean kuskil aukudes komberdama. Linn oleks võinud enne Ülemiste valmis ehitada ja veel mõned alternatiivid ära parandada. Seejärel oleks olnud paras aeg bussiridade maha märkimiseks.

jJanno
exTouring
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas pancho villa »

kas tõesti on transpordiametil infopuudus kodanike seisukohast uute ajuvabaduste suhtes? ma ei saa nüüd aru, milliseid liiklusohtlikke olukordi ma bussirajal liiklemisega tekitan, kuid kodanikuallumatuse all mõtlesin lihtsalt keeldumist ajuvabade nõuete järgimisest. pärnu maanteel sõidan poolhaagisega samuti, kui vaja.
Kasutaja avatar
TambetB
Huviline
Postitusi: 1220
Liitunud: 25.02.2008 21:59 18
Peamine sõiduk: Ford Falcon XR6 4.0

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas TambetB »

"Eeskujulik oled järelikult, aplaus sulle!"
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas Kustas »

Suhtun positiivselt bussiradadesse.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
EnnR
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 21.06.2007 23:39 21
Asukoht: Tallinn

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas EnnR »

Nüüd, kus esimene nädal "päris"-liiklust (puhkused läbi, kool jms) Tallinna kesklinnas hakkab läbi saama, saab teha esimesi kokkuvõtteid.
Kuna liigun tihti oma töölesõidutrassil Kesklinn-lauluväljaku piirkond, oskan teha järeldusi Pirita-Lasna-Kesklinna tipptunni liikumistest. Ise liigun õnneks tipptunnil vastassuunas ehk kesklinnast välja.
Heakene küll, mis me siis bussiradadest oleme teada saanud:
- eraldi read tehti selleks, et (just eriti) tipptunni ajal saaks ühiskondlik transport (bussid) liigelda kiiremini ja sujuvamalt, kui varasemalt. Põhimõte tundub loogiline, muu maailm on seda ka teinud just selleks.
- kas selliselt korraldatud liiklus on ennast õigustanud - Pirita-Kesklinna trassi (teisi trasse pole niimoodi jälginud) näituseks võttes
- Enne kesklinna bussiradade rajamist sõitsid bussid Pirita teel eraldi reas kuni Russalkani ja said niiviisi suurest osast hommikusest Pirita-tee ummikust mööda - edasi kesklinna poole (Kadriorus) sõitsid bussid siis selles ühtses ummikus.
- nüüd tehti bussirida Narva maanteele kesklinna osas - seal saavad bussid tõesti vabamalt sõita.
- BUSSIRIDADE TÕTTU ON AGA UMMIKUD JA NENDE AJALINE KESTVUS NING LEVIALA OLULISELT SUURENENUD.
- SEE TÄHENDAB SEDA, ET BUSSID, MIS TULEVAD LASNAMÄE POOLT JA PIRITALT, PEAVAD IKKAGI ISTUMA KADRIORU LÕIGUS MINGIS VÄIKSES OSAS ÜHISES, AGA HOOPIS KAUEM KESTVAS UMMIKUS.

SEE NULLIB ÄRA SELLE AJAVÕIDU, MIDA SAADAKSE KESKLINNA PIIRKONNAS ERALDI BUSSIRADADEL SÕITES!!!!

Vabandust, et suurte tähtedega kirjutasin, aga sellisele järeldusele olen jõudnud, nähes, mis tegelikult on juhtunud. Tallinna liikluse Keeniused on saavutanud äraspidise tulemuse oma mõtlematuse ja pealiskaudsusega.

Kokkuvõte:
- autodega sõitjatel on nüüd suuremad ummikud kui varasemalt ning nendele on liiklus muutunud ebamugavamaks
- tipptunnil liiguvad ka bussid kokkuvõttes (kogu liinil oldud aega arvestades) aeglasemalt kui varasemalt - ning seega on bussiliiklus muutunud ebamugavamaks
- kauem kestvamad ja suuremad ummikud suurendavad Kesklinna piirkonnas nii atmosfääri (õhu) saastatust kui ka tekitavad suurema mürasaaste
- seisvad autod kulutavad rohkem kütust ja energiat - Tallinna elanike ökoloogiline jalajälg suureneb

Kas seda tahetigi või...?
X1 E84 2.0d 2011 a.
Kasutaja avatar
750iM
Huviline
Postitusi: 984
Liitunud: 14.02.2006 21:33 25
Asukoht: Tallinn

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas 750iM »

Ise sõidan bussirajal täiesti aktiivselt ja seda teeb ka terve perekond( ema, isa, vend )
Kui inimesed oleks natukene julgemad, siis sellist asja korraldada ei lastaks. Kui kõik sõidaksid bussiradadel siis vaevalt kõigile trahvi tehakse ja selline lollus leiaks ehk lõpu või korraldatakse asja paremaks

Lihtne näide inimeste arglikusest ja ülimast seadusekuulekusest oli üks päev Kadriorus( imeliku kolmnurkse kiriku juures ), kus siis üks vanem Volvo oli ära koolenud ja tekitas seega ummiku ja seisid mõlemad tavasõidukite read( 58min ummikut :lol: ), sest inimesed ei julgenud mööda sõitmiseks bussirida kasutada...
Hiljem uudistes räägiti, et siiski sellisel juhul tohib ühistranspordi rida kasutada( s.h igasugu bussi taskud jne )

Ise sõitsin loomulikult esimese võimaluse korral bussirida kasutades sealt välja, aga noo vaesed inimkesed, kes seal 58 minutit chillisid.. no ma ei taa kui seaduse kuulekas olema peab... ikka peab sest igate pidi sülitatakse inimestele näkku ja paistab et asi toimib, eriti kui siin räägitakse et reeglid on reeglid jne...

Paar päeva tagasi oli Reporteris lõik, kus näitas et bussiread polegi midagi halba teinud jne( võimalik et Savipätsile pugemine ), aga tegelikkuses kolivad ummikud juba bussiridade tõttu kesklinnast välja( inimesed proovivad kesklinna vältida ja tulemus käes )

Ühesõnaga eriline sigadus on korda saadetud ja mina sellega kaasa ei lähe, ongi parem ja kiirem sõita
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Bussiread Tallinnas

Postitus Postitas Henri. »

Eriti "äge" bussirida on Tallink City Hotellist CC Plaza juurde minev. Ma pole seal veel mitte kunagi ummikut näinud ja ühtäkki *Hoppaa! BUS!* ja autodele tellis. Jääb täpselt kodumarsruudile ja täiesti arusaamatu keeld (mida senimaani ainult soome turistid tunnistavad).
Vasta