BMW HARTGE 540 ajalugu?

Vaba teema
stivo
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 24.10.2007 19:00 16

BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas stivo »

Kas see auto on nüüdseks ajalugu?
http://www.auto24.ee/used/576353" onclick="window.open(this.href);return false;
Mina teda viimati 2011-05-13_17.09.55 nägin sellisena.
Pilt
GAME OVER?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Henri. »

Lauri ?
Kasutaja avatar
Hendri
Huviline
Postitusi: 1753
Liitunud: 05.03.2007 12:32 11

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Hendri »

Kahju, et sellistel autodel sellised elud on..

Pilt

Pilt
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Rain. »

See auto on jah ühe foorumikasutaja käes ja läheb juppideks.
mkb
Huviline
Postitusi: 344
Liitunud: 07.12.2008 13:55 35

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas mkb »

Kas seda mitte siduririkkega ei müüdud? kunagi? Mootor osteti hetkega ära jne.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Riivo »

igatahes tallinna vahel endal nähtud mitte just ammu, sel suve lõpus siis samasuguse hartge bodykitiga versiooni...algul mõtlesin et õige auto aga tundub siis et mitte see ikkagi...
´17 4Drive
Tambet_A
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 09.12.2002 00:24 10
Asukoht: Tartu

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Tambet_A »

See auto on Tartu lähedal, mootor tänaseks maas , ülejäänd vedeleb. Laurini jõudis siduri rikkega, esistange puudu ja kapott tagurpidi murtuna. Elulooma sellest ei tule änam kunagi, taastamiseks liiga ära lõhutud. Mootor ja kast ilmselt uuel hooajal külgees tossupilve saatel oma elu edasi elavad, mis ülejäänust saab eks paistab.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Marko S »

Ma just eile "pörkasin" Lauriga kokku ja tuli jutuks see sama auto.Kahju ikka, et baltikumi (väidetavalt) ainukene originaalsena olev E39 kere peal Hartge nii oma löpu leidis.Numbrid olid ju muljetavaldavad ja auto ka ise midagi muud, kui igapäev tänavapildis nähtavad emm paketiga autod.
Tean inimest, kes selle autoga söitis 286km/h ja väidetavalt (naised sauna laval vadistasid)on sellega söidetud rekordiks 305km/h.Hartgel pole ju mingeid piirikuid peal, vajuta nii palju,kui jöuad.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2399
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas TarmoV12 »

mälestusi mõne aasta tagant .. vabalthingavate nr. 1 tolles seltskonnas :cool:
http://www.saabiklubi.ee/saabspeed2009/
V8
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Lauri »

Kellel üleliigsed rahamäed ja tõsine huvi rariteedi omamise üle, võib tulla ja selle ära osta.Mina seda ehitada ei viitsi antud seisukorrast.Mootor ja kast hetkel alles, kere ka samas seisus kui minu kätte jõudes.Minu arvamusel ei tasu selle auto ehitamine enam vaeva, samas ei jaga ma rariteet BMW asja eriti hästi ja ehk ma eksin, kuid minu arust on see auto oma eksistentsi tänavaliikurina igaveseks lõpetanud.Mootor kast lähevad suure tõenäosusega e36 M3 peal kasutusse, pidurid krutime ka arvatavasti miski hobimasina külge, ülejäänu saatus hetkel teadmata kuna see ei oma täna erlist väärtust.Võib-olla tulevikus lumelükkaja-aiatraktorina Gaz 66 raamil, esialgu jätkab lihtsalt aianurgas oma saatust oodates.
01.10.2012

http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... 02012.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Olen nüüdsest hea ja ei traumeeri siinse foorumi lapsi
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Madis. »

Mäletad ju mis juhtus eelmise aia nurgas seisva rariteediga, mis käest ära osteti. :roll:
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Lauri »

Jah, siin ei saa ju nii enam minna :D
Olen nüüdsest hea ja ei traumeeri siinse foorumi lapsi
Juice
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 17.07.2012 21:02 38

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Juice »

Ehk ütleksid kui suured need rahamäed siis olema peavad millega sa ta ära annaksid ?
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Marko S »

Juice kirjutas:Ehk ütleksid kui suured need rahamäed siis olema peavad millega sa ta ära annaksid ?
Ilmselt ei ole siin küsimus enam ostuhinnast, vaid sellest, et ta originaal korda saada.Esimene stange koos lipi ja asjadega on juba ilmselt tonn eurone lõbu + veel pudi padi.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas UPS »

Ärge nüüd mehed palun öelge, et see auto seibideks tõmmatakse kuna stanget ei jõuta ette osta + veel pudi padi :|

Mul see küsimus oli juba päeval (siis polnud kahjuks võimalust postitada) miks see auto üleüldse nii õnnetus seisus on? Natuke arusaamatu, sest väidetavalt tehniline osa täiesti töötaks kui mootor peal oleks. Saaks aru kui oleks mingi mootoririke vms. ... :roll:
Juice
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 17.07.2012 21:02 38

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Juice »

Ma nüüd siin mõelnud selle auto peale ja netis kolanud. Reaalselt oleks auto väärtus kõrgem kui summa millega omanik ta loovutaks ja sinna lisada need puuduvad jupid jne. Paneb mõtlema miks keegi teda korda ei ole teinud või ei ole see asi reaalselt nii lihtne nagu paistab ( auto seisukorda mõtlen).
Tambet_A
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 09.12.2002 00:24 10
Asukoht: Tartu

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Tambet_A »

Tehnikast on puudu sidur ja hooratas, kui kokku hakata laduma tuleb kindlasti mingeid üllatusi veel.
Kasutaja avatar
Hendri
Huviline
Postitusi: 1753
Liitunud: 05.03.2007 12:32 11

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Hendri »

UPS kirjutas:Mul see küsimus oli juba päeval (siis polnud kahjuks võimalust postitada) miks see auto üleüldse nii õnnetus seisus on? Natuke arusaamatu, sest väidetavalt tehniline osa täiesti töötaks kui mootor peal oleks. Saaks aru kui oleks mingi mootoririke vms. ... :roll:
Eks see ole pikalt seisnud, müügis olnud korduvalt siduririkkega, olen kuulnud mingist avariist maanteel möödasõidu käigus (ei pruugi tõsi olla) jmsjms. Ju siis iga omanik või aeg võtnud oma osa. Inimesi on erinevaid, samuti hoiavad inimesed autosid erinevalt.
Tambet_A
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 09.12.2002 00:24 10
Asukoht: Tartu

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Tambet_A »

Üldiselt kogu tehnika on järgmise kuu jooksul kolimas sellesse keresse
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 52319.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Lauri »

Auto minu käes olnud üle aasta.Küsimus pole minu jaoks selles kas jõuaks rahaliselt üles ehitada antud auto või mitte. Mina pole seda kunagi teha plaaninud kuna oman juba eelnevalt mõnda hobieesmärgil soetatud BMW, Lada ja Nissani sõidukit.Avariiline on hetkel ainult kapott, ning puudu esistange, orignaalveljed, sidur ja hooratas.Mootor pidavat käima, ise pole seda käima proovinud.Kindlasti veel midagi mida ma ei tea.Kõik on tehtav kui on huvi, minul antud sõidukiga seoses seda pole. Minu jaoks on see lihtsalt M3 jaoks tehnikadoonorina ostetud vigane auto.Kui keegi tahab seda taaastada, siis tulge ostke ära ja hakake tegelema. Minul seda soovi ei ole ega ka tule.Aega restauraatoritel ostlema tulla kuni oktoobri lõpuni, siis plaan hakata mootorit teisele kerele sobitama.

Lugupidamisega
Lauri
Olen nüüdsest hea ja ei traumeeri siinse foorumi lapsi
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas UPS »

Saan aru, et drifti projekt (või mis iganes projekt) käsil, aga küsiks v-o natuke rumala küsimuse- kas tavaline 210kw 4.0 pada jääb E36 kerele selleks otstarbeks lahjaks või :) ? Ja kas sellepärast on mõttekas see Hartge pulkadeks tõmmata, eriti kui auto on täiesti reaalselt korda tehtav? Hartge vs E36 (kasvõi M3)- BMW foorumis ma pean üleliigseks midagi täiendavalt selgitama hakata ja pole vast vajagi- kõik jagavad nii beati kui matsu. Ostjat paraku minust erinevatel põhjustel ei saa, kuid siiralt loodan, et keegi hea inimene ostab selle auto ikkagi ära ja ehitab uuesti üles. Kahju rariteetsest pillist lihtsalt, ei muud. Ärge pange pahaks.

Parimate soovidega,
Priit
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Rain. »

Kui see auto oli müügis, siis plaanisin isegi selle endale lihtsalt doonoriks osta. Aga kuna kuskil poleks hoida olnud, siis jäi ostmata. Selle auto kere pole ka ilmselt enam esimeses nooruses, kuna sellega on tehtud päris mitu avariid ja keegi ju ei tea kui korralikult seda taastatud on. Seega ei näe ka mina, et seda autot oleks mõtet taastada. Kes tahab sellist autot omada kui rariteeti ja sellest ära ei tüdine, siis oleks tulnud ostmisele mõelda ajal, kui kasutaja Toots veel seda müüs.

Samas kui kellelgi kõvasti üleliigset raha, siis ostku ära, aga mõtet väga enam pole.
Kasutaja avatar
Tiit
Huviline
Postitusi: 532
Liitunud: 19.08.2008 00:35 43
Asukoht: Tallinn

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Tiit »

UPS kirjutas:Saan aru, et drifti projekt (või mis iganes projekt) käsil, aga küsiks v-o natuke rumala küsimuse- kas tavaline 210kw 4.0 pada jääb E36 kerele selleks otstarbeks lahjaks või :) ? Ja kas sellepärast on mõttekas see Hartge pulkadeks tõmmata, eriti kui auto on täiesti reaalselt korda tehtav? Hartge vs E36 (kasvõi M3)- BMW foorumis ma pean üleliigseks midagi täiendavalt selgitama hakata ja pole vast vajagi- kõik jagavad nii beati kui matsu. Ostjat paraku minust erinevatel põhjustel ei saa, kuid siiralt loodan, et keegi hea inimene ostab selle auto ikkagi ära ja ehitab uuesti üles. Kahju rariteetsest pillist lihtsalt, ei muud. Ärge pange pahaks.

Parimate soovidega,
Priit
Tundub, et sa ikka ei saa aru, kui on driftiprojekt siis on driftiprojekt ja vajadusel tõmmatakse relakas sisse ka eksootilisematele autodele kui seda on mingi kõver E39.

Miks sa soovid headele inimestele halba põhjatu augu näol millesse raha matta ja mis näeb välja nagu kolmandik tänaval vastu tulevatest bemmidest? Las selle jaoks jäävad siiski haruldasemad autod kui mingi tuuninguurka üles pimbitud peresedaan.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas UPS »

Khmm... kui oleks olemas koht kus teda hoida (suurim probleem) ja kohene ostmisvõimalus, siis veel eilegi oleks ostumõtted pähe trüginud küll. Nii palju siis minu pahatahtlikkusest :roll: . Samas ei olnud keegi enne Raini avariidest räsitud keret maininud kui fakti. Juhul kui see nii on, siis muidugi tõsine miinus, eriti selle "tuuningurka üles pimpitud persedaani" puhul. Väga hea, et teema arutamist leiab ja tuuakse kõik vead välja mis on- juhul kui see auto nii lõpetabki, ei jää keegi õhkama ega ohkama vaid on selge ülevaade miks nii läks.
stivo
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 24.10.2007 19:00 16

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas stivo »

See mootor võiks mõne kobedama e38 kerre sulanduda :cool:
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas eero »

See jutt siin teemas liigitub jälle sinna, kus trummi põristavad need, kellel raha ja võimalusi ei ole.
Aga need jällegi, kellel on raha, sellist kontsu osta ei taha. Raha jaoks leiab targematki, kuhu mahutada.

Ehk siis lihtsamalt öeldes: tahavad need, kellel pole raha ja kellel on raha, ei taha.
Siit tulebki see, miks asjad on nagu nad parajasti on.

Kuk-kuu..
http://www.youtube.com/watch?v=k1xyb72X9V0
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas kimmo »

Youtubes kõnealuse "vägitükk" ka veel üleval: " onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Toots »

Ka minul on sellest autost kuradima kahju aga midagi ei ole teha. Taastamist ei pea mina ka enam otstarbekaks. Esiteks ei olnud seal minuteada kere poolelt midagi vahet tavalise e39-ga või vähemalt mina ei saanud erinevusest kuskilt otsast aru. Lisaks ei olnud ka teh passis hartgest juttu, kuna ark ei tunnistanud vanal ajal sellist asja, nagu bmw 547 hartge. Passi lükati lihtsalt 540. Lihtsam oleks tehnika ideaalses seisus e39 kere peale tõsta, kui sellest kerest hakata saia tegema... See auto oli juba enne mind paar kõksu üle elanud aga siis oli ta korda tehtud suht normaalselt ja kannatas veel kriitikat. Üleni üle värvitud jne. Praeguseks on see kere juba suht läbi kahjuks. Juba minu ajal puudusid autol hartge käigukast ja plokkdiffer, mis seal kunagi peal olid (võibolla midagi veel, mida ma ei märganud).
Hetkel on seal tõesti väärtuslikkudest asjadest käputäis alles: Mootor,kast(mis ei ole hartke aga siiski), veermikust võibolla üht-teist,spido kellad,peeglid,rool ja äkki nahksisu ka,kui see pole ka kalts juba. Rohkem nagu ei meenugi,mis sealt võtta oleks.
Veljed,stangelisa jms. ju kõik kadunud.
Mootori juures minu ajal sellel autol peale õlivahetuste ja muu tavahoolduse ei tehtud.
Praegu soovitaks moto igaks petteks korra lahti võtta, et teada, mis seal sees toimub.
Dünostendis sai sellega käidud ja Maksim (Zolotarjov) imestas ka pärast tulemusi vaadates, et jõudu (kw) ei olnud auto vanusega praktiliselt üldse kadunud ja näitas muljetavaldavaid numbreid. Hetkel ei meenu tulemuse andmed aga vaatan, kui teisest arvutist tabeli üles leian, siis võin pildi siia panna.
Moto võimekust testisin ka ülalpool mainitud ühe miili sõidus ja tulemus on Tarmo poolt pandud lingil näha. Tegelikult oleks saanud paremini veel. Esimene katse läks mul täitsa peeti ja teisel katsel oleks saanud ka mitu asja paremini teha aga see sellesks. Tippkiirust üritasin ka katsetada, 286km/h sain kätte aga tee muutus sellisel kiirusel juba liiga "kitsaks" ja ma lihtsalt ei julgenud rohkem riskida. Muidu oleks kiirust veel natuke kogunud...

Ei viitsi rohkem kirjutada, ühesõnaga kunagi oli see väga hea aparaat, vahel mõtlen, et oleks pidanud ta ikkagi endale pühapäeva autoks jätma aga oleks-poleks on jura jutt :D

Väike meenutus: (loodan, et esimese foto autor ei pahanda)
Pilt
Pilt
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas Madis. »

Rariteedi ihalejad kiirustage - E34 540 Touring manuaal müügis. :P
stivo
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 24.10.2007 19:00 16

Re: BMW HARTGE 540 ajalugu?

Postitus Postitas stivo »

On keegi seda masinat juba Lauri juures vaatamas käind ja plaaninud ära osta?
Vahepeal sellel autol kohtutäiturid ka turjal olnud

Kood: Vali kõik

547ARH  
Mark: BMW 
Mudel: 540I 
Esmane registreerimine: 1996 
  
Kehtivad ülevaatused: Korraline (kehtib kuni 09.2009). Sõidukil puudub kehtiv korraline ülevaatus. 
  
Piirangu liik Piirangu seadja Piirangu seadmise kuupäev 
      
Käsutamis keeld KAIRE PÕLTS, TALLINNA KOHTUTÄITUR 03.03.2011 
Käsutamis keeld URMAS TÄRNO, TALLINNA KOHTUTÄITUR 20.07.2011 
Käsutamis keeld URMAS TÄRNO, TALLINNA KOHTUTÄITUR 20.07.2011 
      
 
Vasta