Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreeritud

Vaba teema
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreeritud

Postitus Postitas KalevK »

Küsimus siis selline, et tuli just IIZIlt arve, et pikendame Teie auto kindlustust. Ju siis "uus omanik" tegi iizi kaudu uue kindlustuse kasutades ostu-müügilepingul olevaid andmeid.
Müügist paar kuud kohe, mis ette võtta? Arki arvelt maha? Või lähen võtan auto tagasi? :D
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Rain. »

Kõige kindlam on ajutiselt arvelt maha, küll siis omanikul huvi tekib see auto ümber kirjutada.
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

Ei tea, kas õnnestub ka elektroonilisel teel, sellepärast ei viitsi küll Eestisse sõita.
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Riivo »

logid pangaandmetest sisse nn paberivaba arki ja saad kaheks aastaks maha võtta ajutiselt arvelt...been there done that...
´17 4Drive
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas MargusA »

Mul oli sama juhus.Ma arvan et su nimel seda autot enam ei ole.Iizi lihtsalt ei saa ARKist autoomaniku nime vaid näeb et autol kindlustus lõppeb ja saadab lambist vanade andmetega pikenduslepingu.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Henri. »

Eesti.ee-sse saad ID-kaardi, mobiil-ID või pangatunnustega sisse logida ja sealt vaadata kõiki oma nimel olevaid sõidukeid jms infot.
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

margusa kirjutas:Mul oli sama juhus.Ma arvan et su nimel seda autot enam ei ole.Iizi lihtsalt ei saa ARKist autoomaniku nime vaid näeb et autol kindlustus lõppeb ja saadab lambist vanade andmetega pikenduslepingu.
Siiski on 1 küsimus tekkinud, kas mitte sellisel kujul minu isikuandmete kasutamine ei ole kriminaalne tegevus? Seadus näeb samuti ette auto suhteliselt kohese ümberregistreerimise.
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

Henri_J kirjutas:Eesti.ee-sse saad ID-kaardi, mobiil-ID või pangatunnustega sisse logida ja sealt vaadata kõiki oma nimel olevaid sõidukeid jms infot.
Hea idee, lähen uurin.

EDIT: Käisin sees ära, auto on minu nimel. Tuleb siis arvelt maha võtta.
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Riivo »

...küll omanik su üles otsib või ümber regab kiiresti :D
´17 4Drive
Indrek J
Huviline
Postitusi: 1124
Liitunud: 21.05.2007 09:23 12
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Indrek J »

Anna siis teada ka, mis sai :)
BMW fänn
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

Kirjutasin kutile, et auto ikka minu nimel, et kirjuta homme ümber, muidu läheb maha registrist. Tuli vastus et ütle arkis et auto müüdud jne. ju eriti ei huvitanud.
Probleem mul selles, et avastasin, et ei saa ajutiselt maha võtta, kuna ID-kaardiga saab ainult digiallkirjastada. Saadan arki meili, ehk leiab muu lahenduse.
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas MargusA »

Kui tegemist on foorumi kasutaja arvan et võiksid kasutaja/nime avalikustada.Äkki keegi enne automüümist googeldab ta nime.See on sigadus
Silver18
Huviline
Postitusi: 160
Liitunud: 12.12.2008 17:04 06

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Silver18 »

Kas tänapäeval pole lihtsam autot müües lihtsalt, auto netis kohe ümbervormistada. Pole ise müünud aga tundub lihtsam, pole mingit ostu-müügikat vaja.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Riivo »

...nimme ära ütle et müüdud...ajutiselt maha võtta...las liigutab ka ennast kui sita keeras vms...muidugi kui aint edasi juba ei müünd...
´17 4Drive
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

margusa kirjutas:Kui tegemist on foorumi kasutaja arvan et võiksid kasutaja/nime avalikustada.Äkki keegi enne automüümist googeldab ta nime.See on sigadus
Inimene ei ole foorumi kasutaja, vähemalt ei tea et oleks.


Aga uurin seda asja homme, et saaks jah ajutiselt maha.
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Marko S »

Mul oli siin paar kuud tagasi sama teema.Auto oli minu nimel, aga teine isik juba müüs.Helistasin siis kuulutuse peale, et kelle nimel auto, kas ikka üle-eelmise omaniku nimel ? Öeldi, et jah.Ma siis palusin viisakalt ümber vormistada paari päeva jooksul.Tuli selline vastus:"Nojah, eks ma siis vormistan!" Tead, tekkis selline tunne, et annaks sihukesele tattnokale vastu körvu.Noor naga, aga nii öhku täis! Ja paari päeva jooksul polnud seda ikkagi tehtud.Läksin ARKI ja vötsin ülbelt arvelt maha, kaheks aastaks siis.Oleks tahtnud, oleks vöinud löplikult arvelt maha vötta.Vot siis müü oma saani edasi. :mrgreen: Nagu küla koerale, nönda koer külale!
Keerasin Ark'ist välja, vend tuli mulle vastu autoga. :mrgreen:
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas agoy »

Pealkiri: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreeritud
Marko S kirjutas:Mul oli siin paar kuud tagasi sama teema.Auto oli minu nimel, aga teine isik juba müüs.Helistasin siis kuulutuse peale, et kelle nimel auto, kas ikka üle-eelmise omaniku nimel ? Öeldi, et jah.Ma siis palusin viisakalt ümber vormistada paari päeva jooksul.Tuli selline vastus:"Nojah, eks ma siis vormistan!" Tead, tekkis selline tunne, et annaks sihukesele tattnokale vastu körvu.Noor naga, aga nii öhku täis! Ja paari päeva jooksul polnud seda ikkagi tehtud.Läksin ARKI ja vötsin ülbelt arvelt maha, kaheks aastaks siis.Oleks tahtnud, oleks vöinud löplikult arvelt maha vötta.Vot siis müü oma saani edasi. :mrgreen: Nagu küla koerale, nönda koer külale!
Keerasin Ark'ist välja, vend tuli mulle vastu autoga. :mrgreen:
Ei ole antud looga kuidagi seotud, aga mis oli vaja sul nii teha? Tõesti ei saa aru.

Kui ma näiteks ostan sinult auto ära. Teen nädalaga masina korda ja müün uuesti maha. Miks auto ei või senikaua sinu nimel olla, kui ma uut autot müün. Lihtsalt tahad, et sinukäest ostja mingi 60€ lihtsalt ''minema viskaks''?

Või kui eelnevalt oli tõesti selline kokkulepe, et sinukäest ostja peab auto oma nimele vormistama kohe, siis arusaadav.
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

Kallis Agoy, seadus määrab, et 7 päeva jooksul peab ümber registreerima. Kui tahad mingit äri teha, siis arvesta selle €60 kuluga. Kõike siin ilmas ei saa tasuta. Kui auto on minu nimel ja plekk-politsei pilti teeb, tulevad need trahvid minule, miks Mul on vaja hiljem oma aega raisata selleks, et tõendada, mul auto müüdud. Sama asi kindlustuse ja liikluskahjude põhjustamisega, kui kindlustus minu nimel.
Nüüd saad aru?
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas agoy »

ma veel ekstra tsiteerisin marko asja oma postituses, et ka kõige juhmimad saaksid aru, millest ma räägin. Tema mure oli see, et oli auto müünud ja mõni aeg hiljem oli see auto uuesti müügis ''uue'' omaniku poolt, kuid masin ise oli veel marko nimel.

Ei rääkind ma mingist ringi sõitmisest ja pleki mõlkimisest ja seaduslikule omanikule kahju tegemisest. :D
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Marko S »

Miks ma tegin nii ? Point oli selles, et ma müüsin auto söbrale ja temaga jäi kokkulepe, et autot ennem ümber ei vormista, kui rahad makstud.Kuna ma soomes elan, siis ei teadnud ma auto käekäigust suurt midagi.Eesti jöudes tuli välja, et ta on minu nimel oleva auto vahetanud juba mingi muu söiduki vastu.Okei, ütlesin, et ajagu asi korda, et auto saaks ümber vormistatud.Kuna seadusega tuleb see teha 7 päeva jooksul ja ma ei viitsi pärast mingit suppi süüa ja töestada, et ma pole selle autoga mingeid liiklusrikkumis toime pannud.
Okei, kuna autol oli uus omanik, tore.Aga kui söber avastas, et auto on UUESTI müüki pandud.Müüs siis seda juba mu söbrast järgmine isik, kellel polnud mitte mingisuguseid volitusi auto müümiseks.Tal polnud isegi ostu-müügi lepingut.Siis mille alusel ta seda üldse teeb ? Sellepärast ma helistasingi kuulutuses olevale numbrile ja palusin auto ümber regada.Aga kuna inimene oli ülbe ja ennast täis, siis ma lihtsalt läksin ja vötsin auto arvelt maha.

Seadused on selleks, et neid täita.Kui Sa ostad auto ja ei jöua seda enda nimele vormistada, kuna pole raha (nii ütles tookord ka müüja mulle),siis söida trammiga!
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas icedog »

Sama siin!Müüsin auto maha.Kolm kuud sõitis sellega uus omanik ja müüs selle edasi. Kogu see aeg oli auto jätkuvalt minu nimel. Isegi kindlustus minu nimele tehtud. Leidsin siis auto üles ja jätsin oma tel nr talle kojamehe vahele. Juba tunni pärast kutt helistas.Kurtis,et raha pole praegu,et vormistada ja ega mingit jama ja önnetust tema ei tee. :roll: Tulin talle veel vastu ja andsin 1 kuu aega auto ümber vormistada. 31 läksin arki ja võtsin ajutiselt arvelt maha.Öösel oli uni palju rahulikum :mrgreen: Võib-olla oleks siiani minu nimel veel.Järgmisel hommikul kutt küll torises,et miks auto arvelt maas.Tühje lubadusi pole mõtet uskuda.
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas agoy »

Marko S kirjutas:...ma müüsin auto söbrale ...Müüs siis seda juba mu söbrast järgmine isik...
Sellisel juhul küll.
Mina lugesin esimesest tekstist välja seda, et müüsid kellelegi auto, kes kohe edasi müüs ja siis oli kohe häda, miks ta ümber ei vormistanud.. Sellisel juhul oleks minuarust küll seda vormistamistasu maksta. Aga kui nüüd asja täpsustasid, siis muidugi.
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Lauri »

A mida te tuututate ja hädaldate, tehke alati ostu-müügileping kahes eksemplaris ja oma eksemplari alusel tehakse liiklusregistrisse märge, et auto müüdud. Ei tule mingeid jamasid Teil isegi sel juhul kui passis Teie nimi omanikuna ja mingi kala tehakse sõidukiga. Müügilepinguga on omand üle läinud ostjale ja see kelle nimi on passis ei oma tähtsust. Reegel probleemide vältimiseks on, et kui ei müü kahepoolse kohese vormistuse lepinguga ARK,is, siis tehke alati omale ka müügileping ja laske liiklusregistris märge teha müügi kohta, ning kõik jamad on ostja teema. Ei ole ju keeruline.

A Marko, kas Sinul pole kunagi raha otsas olnud ? Kohe nii otsas, et pole üleliigset sentigi ?
Lõplikult ei õnnestu Sul kuidagi seda masinat tänapäeval arvelt maha võtta kui pole lammutustõendit !
Vabas vormis avaldust ohutu utiliseerimise kohta ei taheta aksepteerida peale uue liiklusseaduse jõustumist.
Selline see elu kord on, aga on suht lihtsalt võimalik ennast jamade eest kaitsta kui natukene viitsimist ja mõtlemisvõimet on.
Olen nüüdsest hea ja ei traumeeri siinse foorumi lapsi
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

Lauri kirjutas:A mida te tuututate ja hädaldate
Keegi ei ole tuututanud ega hädaldanud. On kusagil kirjas, et ostu-müügileping ei olnud kahes osas? See kui kahes osas teha, ega see siis veel uut omanikku ei pane autot enda nimele registreerima koheselt.
Ehe eestlane krt, tahaks midagi nagu ka tarka öelda, aga vot ei oska. Siis kirjutab, et mida te hädaldate.
See kui inimesed kogemusi jagavad, ei ole hädaldamine!
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Marko S »

Kahepoolne leping annab jah selle õiguse nagu Lauri ütles.Lähed sellega ARK'i, teahkse märge ja oled nö puhas poiss.Aga, kui arvelt maha võtad, siis solgiämber kallatakse ikka sinu kaela.Sellega ennast ei vabasta kohustustest.
Lauri, on mul raha otsas olnud küll.Aga siis ma ei lähe võõra inimese käest autot ostma või laenan kellegilt selle raha, et saaks enda nimele regatud.Iseasi, kui ostad mõne tuttava või sõbra käest.Siis saab alati teha kokkuleppeid nagu seekordki.Kuid jah, see tundus olema ainult ühepoolne.Kuid see selleks, see on möödunud nähtus.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Madis. »

KalevK kirjutas:Ehe eestlane krt, tahaks midagi nagu ka tarka öelda, aga vot ei oska. Siis kirjutab, et mida te hädaldate.
Loe Lauri tekst uuesti rahulikult läbi ja mõtle natuke.
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas KalevK »

Postitust võib alustada ka sõnadega, et tehke kahepoolne leping jne.
Mitte, et mida te tuututate ja hädaldate.
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
750iM
Huviline
Postitusi: 984
Liitunud: 14.02.2006 21:33 25
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas 750iM »

Lauri kirjutas:tehke alati ostu-müügileping kahes eksemplaris ja oma eksemplari alusel tehakse liiklusregistrisse märge, et auto müüdud.
Minu arvates ka väga õige suhtumine, milleks seda monopolina tegutsevat Arki rahaga üle kallata
Niigi panevad täiesti uskumatult registreerimis tasusi jms juurde enda äranägemise järgi, auto arvele võtmine nt ~180.- euri jne, täiesti mõistuse vastaseid summasid küsivad
Mina teen küll ettepaneku, et toimida just nii nagu Lauri siia kirjutas ja kõik on korras, Arki aferistid ei saa nii palju raha ;)
On ka minul olnud selliseid inimesi palju, kes asuvad kohe ähvardama, et võtan ajutiselt arvelt maha jne, aga kui olen seletanud, et milleks ma seda urgast( jube koht on see Eesti Ark ) 60 euriga pmst iga nädal toetan, siis jah, inimesed rahunevad maha ja kõik saab korda( teevad Arkis võõrandamise ja olemas ).
Saksamaal nt on väga palju eraldi firmana tegutsevaid Arki( TÜV vms ) keskuseid ja seal on olemas konkurents ja seega ei saa see registreemis hind jms hinnad põhjendamatult üles kerkida nagu need Eestis kerkivad, kuigi inimeste sissetulekud ei sarnane mitte kuidagi Saksamaa omadega
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas Henri. »

Vähem kogu eelneva postituse tsiteerimist, palun, kamraadid.
Kasutaja avatar
750iM
Huviline
Postitusi: 984
Liitunud: 14.02.2006 21:33 25
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müüdud kuid tagasi, kuid ikka pole ümber registreer

Postitus Postitas 750iM »

Tänud, tuli kell kolm öösel mõte seda teemat veidi torkida ja kiiruga ei süvenenud tsiteerimisse :)
Vasta