Päeva ajal tulede põletamine ?

Vaba teema
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas mariovtt »

Ennast küll ei häiri kui keegi pimedas või ka tegelikult valges sõidab lähi+udu. Teeb küll ninaesise valgeks, kuid samas teeb ka teeääred väga hästi nähtavaks, mis on minumeelest just hea. Näeb päremini metsloomi kes teele üritavad joosta.
superior
Huviline
Postitusi: 200
Liitunud: 15.10.2009 18:44 00

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas superior »

mariovtt kirjutas:Näeb päremini metsloomi kes teele üritavad joosta.
Siis on juba hilja, kui udutule valgusvihuga näed neid... :roll:
Kasutaja avatar
olkapolka
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 04.03.2008 18:13 50
Asukoht: Valga.

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas olkapolka »

Pigem on jah udukatest metsaelukate puhul kasu kui kiirus on umbes 30-40 km/h.
530d 135kw. touring 04.99a.
Selleks,et omletti teha,ei pea kana olema.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas oo7 »

Ma ei poolda samuti neid ise pandud pisikesi ribasi kuskile, need ei aita midagi.

Tänud Kustasele huvitava lugemise eest. Rääkisin sel teemal ka isaga, kes on olnud auto elektrik, ning töötanud ka BMW esinduses. Seda muidugi ammu, siis ta nagu sellest seadusest veel ei teadnud ja arvas et selline mõte oleks väga hea :

Nimelt tekkis juba mitu päeva tagasi mõte mida ma temaga ka arutasin, et kui paigaldada udutuledesse H1 LED-id, ning saada ainult udukad põlema olekski vanal autol päevasõidutuled olemas. Kui jääks alles ka funksioon, et need süüte väljalülitades ära kustuvad olekski automaatsed tuled olemas. Pimedaks läheb lülitaks ise udukad välja ja pooltuled peale.

Isa ütles, et ta on kunagi osadele nende soovil niiöelda eraldi lülitatavad udukad teinud, et tuleb relee alla miskit tinutada vms, aga ta ei mäletand täpselt enam mis klemme vms, et peaks hakkama näppima ja uurima, mida ma tean et ta väga teha ei viitsi :mrgreen:

Kiire otsing netist leidis selle: http://e30.bmwdiy.info/indy-fogs/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aga see USA oma vist, ja kas seal mitte autodel ei saa parktuledega ka udukaid põlema panna ? ning see õpetus lihtsalt nullib selle ära ?

Ehk keegi teab, kust saaks DIY-asja kätte ;)
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Madis. »

Kood 205. Päevatulelatern
Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukile võib vastavalt E-reegli nr 48 või direktiivi 76/756/EMÜ nõuetele paigaldada kaks E-reegli nr 87 või direktiivi 76/758/EMÜ nõuetele vastavat päevatulelaternat;
2) M ja N kategooria sõiduki päevatulelaterna valgusava välisserva kaugus sõiduki külgservast ei tohi ületada 400 mm ja laternate valgusavade siseservade vaheline kaugus peab olema vähemalt 600 mm, kuid sõidukil, mille laius on väiksem kui 1300 mm, võib kaugust vähendada 400 mm-ni;
4) päevatulelaterna kõrgus teepinnast peab olema vähemalt 250 mm, kuid ei tohi ületada 1500 mm;
5) päevatulelatern võib olla ühitatud teiste eesmiste laternatega;
6) ühe päevatule valgustugevus peab olema vähemalt 400 cd ja ei tohi ületada 1200 cd. Valgusava pinna suurus peab olema vähemalt 25 cm2 ja ei tohi ületada 200 cm2;
7) lubatud on kasutada tähisega päevatulelaternat ja sellele peab olema kantud tähis RL. Päevatule valgusvihk peab olema valge või valikkollase värvusega;
8) päevatuled peavad automaatselt välja lülituma, kui lülitatakse sisse lähi- või kaugtuled. See nõue ei kehti, kui kaug- või lähitulelaternaid kasutatakse lühikese intervalliga üksteisele järgnevate hoiatavate valgussignaalide edastamiseks.
Kontrollimine: vaatluse ja mõõtevahendiga.
Et siis millega udukat graveerima hakkad?
Valmistoode.

Kõige hullem idee polegi, osadel uuematel autodel on päevasõidutuled udutulede korpuses.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas oo7 »

Ei hakkakski graveerima, mul on pooltes ksenoonid, nendega päeva ajal sõita ei taha.. sõitsin e30nega päeva ajal udutuledega koguaeg.

Lihtsalt ma unustan pidevalt tuled põlema ja aku pärast kutu. Suvel ilusa ilmaga ei näegi, et pargid põlevad. LED-id udukates, mis automaatselt põlema lähevad oleks väga hea
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas StenV70 »

Tahaks jah neid klaase kuidagi legaalseid saada.
Kasutaja avatar
Herts
Huviline
Postitusi: 354
Liitunud: 14.07.2005 16:46 17
Asukoht: Rae-Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Herts »

No praegu seadus muuta tagasi, nagu oli 20 a. tagasi (et päeval ei pea tuled põlema), oleks laus lollus, KUNA inimesed harjunud, et liikuval autol tuled põlevad ja äratab tähelepanu. Maanteel ka suvisel ajal, kui tuleb auto vastu möödasõidu ajal ja tuled ei põle, on palju raskem hinnata vastutulija kiirust/kaugust. Ja mõelgem, kui palju on muutunud liiklus võrreldes 30 a. tagasi olnuga. Siis liikles Eesti teedel 10 korda vähem autosid ka jne.
Et pole mõtet viriseda oma reflektorite ja pirnide pärast, kütus ka maksab, ikka ostad ic ja no bussisõit ju Tallinnas tasuta, et siis ei kulu reflektor jne! :mrgreen:
F10
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas StenV70 »

No mine sõida siis bussiga.

Mul on reflektoritest kama,just panin uued,tõenäoliselt mina neid seal ei vaheta.
Ei põe ka tulede põletamise pärast,täiesti normaalne,et peavad 24/7 põlema.

Lihtsalt tahaks teada kas on võimalus legaalselt teha udukatest päevasõidutuled.Ja kui on siis ma teeks ka seda.
Kasutaja avatar
J_V
Huviline
Postitusi: 1497
Liitunud: 18.04.2011 20:33 30
Peamine sõiduk: E65
Asukoht: Harjumaa

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas J_V »

Miks te tahate teha udukatest päevasõidutuled, aru ma ei saa, on ju lubatud sõita nendega päeval !! :D
E36 328i cabrio & E36 328iT Winterbeater
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas TiitR »

J_V kirjutas:Miks te tahate teha udukatest päevasõidutuled, aru ma ei saa, on ju lubatud sõita nendega päeval !! :D
Ilmselt väike voolutarve ja lambi/pirni pikaealine kestvus...kui jutt LED-ist.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas oo7 »

Herts kirjutas:No praegu seadus muuta tagasi, nagu oli 20 a. tagasi (et päeval ei pea tuled põlema), oleks laus lollus, KUNA inimesed harjunud, et liikuval autol tuled põlevad ja äratab tähelepanu. Maanteel ka suvisel ajal, kui tuleb auto vastu möödasõidu ajal ja tuled ei põle, on palju raskem hinnata vastutulija kiirust/kaugust. Ja mõelgem, kui palju on muutunud liiklus võrreldes 30 a. tagasi olnuga. Siis liikles Eesti teedel 10 korda vähem autosid ka jne.
Et pole mõtet viriseda oma reflektorite ja pirnide pärast, kütus ka maksab, ikka ostad ic ja no bussisõit ju Tallinnas tasuta, et siis ei kulu reflektor jne! :mrgreen:
Autosi on elaniku kohta USA-s kõige rohkem maailmas. Seal tuled põlema ei pea, samuti Saksamaal :lol: :lol: See et meil on mingi mikro-ummik kuskil ülemistes ei tähenda et peaks iga päev kõik lambid uugama. Selle järgi võiks peldikus hakata ka päeva läbi tuld põletama ja keldris jne. Näiteks vanaema rääkis et vanal eesti ajal lasid autojuhid signaali maateedel sõites koguaeg, sest inimesed polnud autodega harjunud ja võisid ette jääda. Praegu peaks igaüks teadma et üle tee minnes võib auto kuskilt tulla.

Loe Kustase pandud artikkel läbi.

Asi ka selles, et kui sõita lühikesi otsi on LED päevasõidu tuledest väga palju tolku. Nimelt laeb auto käivituseks kulunud voolu väga kiiresti tagasi.

Teiseks muutuks tuled automaatseks eelpool mainitud ümberehituse korral (ma unustan neid pidevat põlema panna suvel, kui on valge, samuti põlema, mistõttu peab pärast lükkama)

Kolmandaks säästaks küll marginaalse koguse pirne/reflektoreid/kütust.. Ühe H1 LED pirni hind on muidu 6 EUR.

Mind huvitaks just kõige esimene ja teine asi kõige rohkem.

Näiteks elektriauto sõidu-ulatus oleneb otseselt lähitulede "niisama" põletamist päris hästi.

Lähen katsun mingi päev isale pinda käia, ehk viitsib selle asja välja mõelda :mrgreen:
Kasutaja avatar
roheline j2nes
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 30.01.2012 14:03 16
Peamine sõiduk: Audi a6c6 3.0tdi
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas roheline j2nes »

Minu arvates on kõige tähtsam tulede puhul, et need oleksid õigesti reguleeritud. Hommikuti, kui sõidan vara tuleb koguaeg vastu autosi mille lähituled näitavad otse silma. Hullemini kui kaugtuled kohati.

Päevasel ajal kasutan udukaid, koos angelitega siis.Sõidan ainult linnas. Usun et mu auto on nähtav kõigile + 100% kindel et need ei näita kellelegi silma Pimedamal ajal ja maanteel kasutan lähitulesi, et ei upuks kuhugi tänava auku linnas.

Ja panna led-id et hoida kütust kokku või et osta aastas maksimaalselt 2 uut pirni. No ma ei tea, see tundub väga imelik suhtumine. Elektri auto suhtes jah aga bensiini autoga kütust hoida kokku, siis tõmba omal kõik nö kasutud pirnid salongist välja ja keera muusika kinni ja mida kõike veel. Aga tahaks näha tulemust küll ;)
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas TiitR »

roheline j2nes kirjutas:
Ja panna led-id et hoida kütust kokku või et osta aastas maksimaalselt 2 uut pirni. No ma ei tea, see tundub väga imelik suhtumine.
On paljud automargid, mis "söövad" pirne kahe kuu tagant (LC kuulub nende hulka ;), kuid sõidan siiski lähituledega...kuigi pirnide vahetuseks tuleb akud maha võtta :D )
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas maestro »

oo7 kirjutas:Teiseks muutuks tuled automaatseks eelpool mainitud ümberehituse korral (ma unustan neid pidevat põlema panna suvel, kui on valge, samuti põlema, mistõttu peab pärast lükkama)
Taasiseseisvumisaja alguses, kui tuli see nõue, et peavad tuled põlema (ei mäleta aastat), siis mu vanemate autol (Kadett) ei olnud ka automaatseid tulesid. Pädev autoelektrik tegi tsiki-priki ja tuled said automaatseks, samas paigaldas ka mingi "buzzer"-i juhuks kui tuled jäävad sisse, mis andis siis märku helisignaaliga (juhul kui süüde oli väljas ja uks lahti).
roheline j2nes kirjutas:Päevasel ajal kasutan udukaid, koos angelitega siis.Sõidan ainult linnas. Usun et mu auto on nähtav kõigile + 100% kindel et need ei näita kellelegi silma
Ära ole nii kindel et oled nähtav kuna need tuled ikkagi asetsevad madalama ja võivad kaunis määrdnud olla. Lisaks tundub, et BMW ei ole need kuigi eredad aga võin ka eksida.
TiitR kirjutas:On paljud automargid, mis "söövad" pirne kahe kuu tagant (LC kuulub nende hulka ;) )
Natuke OT-d: Viimase 1,5 aasta jooksul millal ma oma LC-d omanud olen, pole ma pidanud vahetama ühtegi prini sellepärast et pirn oleks läbi olnud. Just nädal tagasi sai nr. tulede pesad välja vahetatud kuna olid rohelised seest ja see olnud ka ainuke probleem. Aga nüüd kindlasti sõnusin ära :lol:
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas TiitR »

maestro kirjutas:
TiitR kirjutas:On paljud automargid, mis "söövad" pirne kahe kuu tagant (LC kuulub nende hulka ;) )
Natuke OT-d: Viimase 1,5 aasta jooksul millal ma oma LC-d omanud olen, pole ma pidanud vahetama ühtegi prini sellepärast et pirn oleks läbi olnud. Just nädal tagasi sai nr. tulede pesad välja vahetatud kuna olid rohelised seest ja see olnud ka ainuke probleem. Aga nüüd kindlasti sõnusin ära :lol:
Minul LC olnud pea 4a. ja tean mida räägin :D ...samal arvamusel on paljud LC omanikud 4x4 foorumist ja samuti ka Amserv! Hetkel vahetamegi tööbussiga (Jumper 2007a.) võidu neid pirne.
P.S Loomulikult kui võtta need kõige "kollasemad" mingid Longlife`d, siis võivad kesta küll...aga ei näita ka s*ttagi :D
End OT.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
avicii
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 09.02.2012 11:39 59
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: siinseal

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas avicii »

KalevK kirjutas:
MartenL kirjutas:Mõtlesin selle jutuga paariaasta vanuseid autosid.
No Ma sain sellest väga hästi aru, lihtsalt mainisin, et kuigi vanal e39'l ka A-funktsioon olemas, siis see on hoopis teistsugune, funktsioon.
Minu teada kui on A lülitiga e39, siis saab teda arvutiga nii seadistada, et täistuled põlevad päeva ajal vähendatud võimsusega ja ongi päevatulede eest.
Näiteks:
Pilt

Ja pimedas lülitab ise ümber lähituledele. Väga viis asi mu meelest. Kahjuks pole endal hämaraanduriga masin :P
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas KalevK »

Midagi sellist on võimalik teha jah. Näide x5 peal: " onclick="window.open(this.href);return false;

Keegi targem võiks anda mõne DIY vms. kuidas seda teha :)
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas oo7 »

Mingit hämara andurit E30nest loota vist väga pole mõtet ? :lol: Peab ise koguaeg kangi enda poole hoidma

Muidu vahepeal kuulsin, et need H1 LED-id on tavalisest pirnist pikemad ja luubiga udukasse ei pruugi alati mahtuda, oleneb autost.

Täna käisin autopoes, et mingeid asju osta ja siis küsisin näha mõnda aga kohapeal H1-tesi polnud.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas TiitR »

oo7 kirjutas:Mingit hämara andurit E30nest loota vist väga pole mõtet ? :lol: Peab ise koguaeg kangi enda poole hoidma

Muidu vahepeal kuulsin, et need H1 LED-id on tavalisest pirnist pikemad ja luubiga udukasse ei pruugi alati mahtuda, oleneb autost.

Täna käisin autopoes, et mingeid asju osta ja siis küsisin näha mõnda aga kohapeal H1-tesi polnud.
Mingis autofoorumis jäi silma, et "osavad" eletroonikud panid täistule pirni õrnemalt hõõguma....jäi päevatule efekt küll :roll:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Kustas »

oo7 kirjutas:Mingit hämara andurit E30nest loota vist väga pole mõtet?
Ma ei ole kursis mis tasemel su teadmised on elektroonikas, aga ehk on sellest abi. Kasuta fototransistorit. Fototransistor põhimõtteliselt toimib nagu lüliti, mis sulgeb vooluahela, kui talle valgust pähe lasta. Üldjuhul pole neil suurt voolu läbilaskevõimet, aga samas sobivad nad ideaalselt mõnda muud transistorit või MOSFET-i juhtima. Ma tegin sulle näidiseks väga lihtsa skeemi.

Pilt

Ära selle järgi midagi ühendama hakka, ma lihtsalt tahan näidata kuidas seda komponenti on võimalik ära kasutada.

Selle skeemi järgi siis valgust saades läheb lamp põlema, pimedas aga jääb lamp kustu. Valgust saades ühendab fototranistor takisti-vooluringi, mis tagab MOSFET-ile vajaliku pinge (MOSFET lülitub pinge peale, mitte voolu, nagu tavalised bipolaar transistorid). MOSFET sellepeale ühendab relee mähise vooluringi, mis siis omakorda sulgeb relee ja ühendab lambi vooluringi. Seda põhimõtet kasutades peaksid sa oma vanamehega saama välja mõelda enda autole vajaliku päevavalgusele reageeriva süsteemi.

Ma enda E36'le üritan hetkel mingit digitaalset lahendust välja mõelda (kaugtuledesse), mis kasutaks PWM-i (Pulse Width Modulation), nagu E39 ja üles originaalis kasutavad. Tulemus on midagi sellist nagu mu avatari pilt on.
Viimati muutis Kustas, 17.02.2013 22:37 36, muudetud 1 kord kokku.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
Glipz
Huviline
Postitusi: 276
Liitunud: 20.04.2010 19:00 18
Asukoht: Türi, Järvamaa

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Glipz »

mariovtt kirjutas:Ennast küll ei häiri kui keegi pimedas või ka tegelikult valges sõidab lähi+udu. Teeb küll ninaesise valgeks, kuid samas teeb ka teeääred väga hästi nähtavaks, mis on minumeelest just hea. Näeb päremini metsloomi kes teele üritavad joosta.
Mis moodi sa paremini looma näed oma udutulega sõites? Siis kui loom sinu udutulest tulevast valgusvihus on juba natuke liiga hilja selleks, et midagi ette võtta või on sul mingid metsikult head udukad mis näitavad 10 meetreid teeäärt valgemaks?
Siin ei ole mõtet jõlkuda teemal, et miks meil peavad põlema ja on riike kus ei pea. Kui kõik kasutaksid oma tulesi ka korralikult nõuetekohaselt siis võibolla ei tekiks ka linna vahel või maanteedel ohtlike olukordasi. Mõnel autol on nii krdi hea värv, et hämaras suudab ennast keskkonda sulanduda isegi park tuledega ringi sõites. Eile oli selline juhtum, kus ootamatult ilmus ei kuskilt Raplas ringteele oma seasilmadega kahtlase väärtusega auto mida ei ma hetk tagasi ei märganud.
Ja muidugi oma tulesi keegi näpib siis võiks need korralikult tagasi ka reguleerida, et ei oleks sihitud just teistele juhtidele silma. Saan aru, et huvitav on autoga ringi sõita ja puu latvades olevaid linde vaadata.
Ning nagu ma aru saan oo7, et sinu probleem on selles, et unustad tuled põlema ja aku saab tühjaks. Seda on võimalik parandada ilma midagi aretamata . . .
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Riivo »

enamus probleeme on ikkagi juhtides endis kinni...väide ma ei näinud on sellistel teemadel kuidagi mitte kohane....minu teada ARK või nüüd moodsalt Maanteeamet pimedatele juhilubasid ei väljasta :mrgreen:
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Glipz
Huviline
Postitusi: 276
Liitunud: 20.04.2010 19:00 18
Asukoht: Türi, Järvamaa

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Glipz »

Riivo kirjutas:enamus probleeme on ikkagi juhtides endis kinni...väide ma ei näinud on sellistel teemadel kuidagi mitte kohane....minu teada ARK või nüüd moodsalt Maanteeamet pimedatele juhilubasid ei väljasta :mrgreen:
Tahad väita, et sa ei ole auto roolis kordagi sedasi väitnud või mõelnud? :mrgreen:
Naljamees
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas oo7 »

Saan sellest skeemist aru küll.

Ma oskan tulesi ümber vahetada küll, kui pimedaks läheb, seda pole vaja. Tahaks lihtsalt ainult udukad tööle saada.


Mis puutub udutuledesse, siis oleneb autost, näiteks vana Audi 80ne udukad on müstiliselt võimsad ;) Näitavad nagu lähituled või isegi paremini. Aga need asuvad kõrgemal ka.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Kustas »

oo7 kirjutas:Tahaks lihtsalt ainult udukad tööle saada.
Sain su mõttest ennem siis valesti aru. Kui sa automaatseid udukaid tahad (ainult eesmised udukad), siis ma ise lahendaksin selle järgnevalt.

Pilt

S1 - udukate lüliti
RY1 - udukate relee

Must skeem on laias laastus selline, nagu su E30 originaalis on ühendatud (va udutule lüliti on ühendatud läbi peatulede lüliti). Ühenda sinna vahele normaalasendis suletud relee (RY2). Kui võtit keerad, on udukad peal, ning kui parktuled lülitad, kustuvad udukad ära.

Edit: igaks-juhuks mainin ära, et "vool süütelukust" tähendab ühendust, mis tekib, kui süüde sisse keerata.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas oo7 »

Tänud, näen, et tegeled elektrialal ? Ma ise tegelen kh CAD projekteerimisega, küll aga pole elektriskeeme kunagi ise teinud.


Minu mõte on selline, kuna rullil on veel see vana hea nupp udukalülitiks, mis jääb sisse kinni s.t on koguaeg sees. Ma hoiangi seda sees tegelt koguaeg ja tõmban lihtsalt pargid põlema.

Ma mõtlesin, et saaks kuidagi nn sõltumatud udukad lihtsalt teha, et kui süüde sisse lükata lähevad need põlema (kuna nupp on koguaeg sees). Kui ei taha et põlevad lükkan ise nupu välja. Praegu need kustuvad ära kui pargid välja tõmmata, või süüde välja lülitada. Siis jääks asi ainult süüte taha. Peaks otsima E30 elektriskeemi välja, mul e34 oma kuskil on, aga sellel on suured relee moodulid, et sealt ei saa midagi vaadata.

Leidsin netist selle USA õpetuse. Sul on Ameerika pill, kuidas sellel udukatega lood on, kas need põlevad ainult siis kui lähituled sisse lükata, et see nullib nagu selle ära ?
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas Kustas »

oo7 kirjutas:Sul on Ameerika pill, kuidas sellel udukatega lood on, kas need põlevad ainult siis kui lähituled sisse lükata, et see nullib nagu selle ära ?
Konkreetselt minu mudelil (1994) on võimalik udutuled sisse lülitada ka nn ääretuledega (parktuled), kas varasematel või hilisematel aastatel on see erinev, ei oska kohe peast öelda. Ainuke udutulede "trikk" sellel autol tehasest on see, et neid ei ole võimalik kasutada koos kaugtuledega. Lahendatud on see päris huvitavalt, kuid samas üpris odavalt. Nimelt udutulede relee mähise kere pool (null pinge) võetakse läbi kaugtulede pirnide. Kui kaugtuled sisse lülitada tekib üle kaugtule pirnide 12 V pingelang, mille tõttu udutulede relee mähise mõlemale poolele satub 12 V ehk null volti erinevus, ning sellest kukub ära ka udutulede relee magnetväli. Samas, kui sul juhuslikult mõlemad kaugtulepirnid läbi juhtuvad minema (või eemaldatud on), siis sellega on ka udutuled automaatselt rivist väljas.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas JanekEnde »

J_V kirjutas: Niiet seaduse järgi võid sõita 24/7 ainult eesmiste udutuledega.
Isa oibljäädil(opelil) näiteks ei põle udukad, kui parktuled pole peal.
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
Kasutaja avatar
J_V
Huviline
Postitusi: 1497
Liitunud: 18.04.2011 20:33 30
Peamine sõiduk: E65
Asukoht: Harjumaa

Re: Päeva ajal tulede põletamine ?

Postitus Postitas J_V »

Usun, et ka 99,100% Bemaritel niimodi. :lol:
E36 328i cabrio & E36 328iT Winterbeater
Vasta