Mootoripesu

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Mootoripesu

Postitus Postitas grimes »

Noo probleem.Mootor on sopane ja inetu ja oleks soov ta ära pesta kuid kus siukseid teenuseid pakutakse. Ise asun tallinna kõrval laagris. Niiet võib pakkuda tallinas olevaid ja lähiümbruses.Ja oleks ka parem kui teaks mis hinnaga seda tehtakse.
Olen kuulnud et sauel on kah. KAS ON IKKA ?

Ette tänades : grimes
grimes
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

iga suvaline autopesula peaks ju motot ka pesema?
Veiko K
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 26.09.2003 18:42 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E91
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas Veiko K »

Aga kui sooviks ise mootorit pesta siis, mis oleks soovitused selle toimingu teostamiseks? Kas peab midagi kinni katma, kuhu survepesuriga väga lasta ei tohiks jne. Kas ja millist pesuainet kasutada?

Mind huvitaks see m20b25 mootori kohta e30 kerel.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Misasja sa tast pesed, pole mina aru saanud sellest, milleks riskida. Tõmbad kergelt niiske lapiga tasasemad pinnad üle ja asi ants. Kui sul on BMW ja alt lahti, siis ma ei näe absoluutselt põhjust. Nädalaga on seis sama. :|
Veiko K
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 26.09.2003 18:42 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E91
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas Veiko K »

tanelp kirjutas:Misasja sa tast pesed, pole mina aru saanud sellest, milleks riskida. Tõmbad kergelt niiske lapiga tasasemad pinnad üle ja asi ants. Kui sul on BMW ja alt lahti, siis ma ei näe absoluutselt põhjust. Nädalaga on seis sama. :|
Sama võib ka auto üldise pesu kohta öelda, et mis tast pesta varsti samasugune. Mul on mootor praegu õline ja seega on sinna kõik tolm ja pori kinni jäänud. Kui lekked eemaldada ja mootor puhtaks pesta ei ole nädala pärast seal kindlasti sama seis. Halvimal juhul on mootor lihtsalt tolmune, IMHO ;)
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Njah, auto peabki väljast ilus ja puhas välja nägema. Kui sa just oma autot presenteerimas ei käi, siis kapoti alune kuigi tähtis pole. IMO
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Ise pesen oma autode mootoreid vähemalt 2 korda aastas. Selleks lasen leige mootori kõigepealt üle ainega, mida käsipesulad kasutavad talvise leotusainena (petrooliumi baasil). Lasen mõni minut mõjuda (ei tohi ära kuivada), seejärel loputan survepesuriga. Kaitsmekarbi, jagaja ja süütepooli läheduses väga ülevoolavalt ei uha. Seejärel kasutan rasvatustavat leotusainet (tavaliselt mingi veega lahustatav konsentraat) ja loputan mõne minuti pärast uuesti. Nn. mootori vaha enam ei kasuta, kuna tekkiv läikiv pind pole just eriti naturaalne ja suurt efekti, et järgmine kord lihtsam puhastada oleks, ka pole märganud. Kui mootor on enam-vähem kuivanud (leige mootor aitab selleks kenasti kaasa), siis käivitan mõneks minutiks auto, et temperatuur tõuseks ja vesi ka küünlaaukudest jms. keerulistest kohtadest aurustuks. Pikalt käia ei lase, kuna vett keeta pole ka mõtet.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Muhv kirjutas:(leige mootor aitab selleks kenasti kaasa), siis käivitan mõneks minutiks auto, et temperatuur tõuseks ja vesi ka küünlaaukudest jms. keerulistest kohtadest aurustuks. Pikalt käia ei lase, kuna vett keeta pole ka mõtet.
Kas sa siis pistiku pesasid hiljem suruõhuga ära ei kuivata? päris kenasti jääb vahest vesi sinna pesadesse kinni ja talvel külmaga ei pruugi sul auto enam käivituda! soovitan kõigil peale mootori pesu lasta õhuga üle kõik juhtmeotsad (võtate juhtme lahti, lasete õhku sisse, panete juhtme tagasi)
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

UM'ist öeldi, et mootorit peaks ainult enne auto ostu pesema kui tahad paremaid pilte aga mitte mingil juhul tihemini. Pidi olema seotud suurte riskidega ja mitte kõige kasulikum.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

müügi juures võib äsjapestud mootor olla ka lekete varjamiseks.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Suruõhku mul pole. Samas kui elektriasjade lähedal väga ei ujuta, siis pole ka hullu.
UMi soovitus on huvitav - ärge parem puutuge, läheb veel katki! Oma tõeiva võib muidugi sees olla...
Samas olen oma e30-l jõudnud nii 6x; e36-l ca 10x ja e46-l 3x mootorit pesta ilma suuremate äpardusteta. E30 on korra turtsudes käivitunud. Jätsin siis masina seisma ja tunnikese päras käivitus kenasti.
Samas ma ei propageeri siin mootoripesu ja mu õpetust võite järgida vaid omal vastutusel ;)
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Relk kirjutas:UM'ist öeldi, et mootorit peaks ainult enne auto ostu pesema kui tahad paremaid pilte aga mitte mingil juhul tihemini. Pidi olema seotud suurte riskidega ja mitte kõige kasulikum.
Sama olen ka mina kuulnud - müügiks ainult.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Muhv kirjutas:Ise pesen oma autode mootoreid vähemalt 2 korda aastas. Selleks lasen leige mootori kõigepealt üle ainega, mida käsipesulad kasutavad talvise leotusainena (petrooliumi baasil)
.....
.....
.....
kohtadest aurustuks. Pikalt käia ei lase, kuna vett keeta pole ka mõtet.
Muhv :D
Sa ava mootoripesula või saada mulle ps kui omal pesuks läheb - ajaks enda oma ka kõrvale :D


Aga Tanel, pole just see teema, aga mõni ei pese ka hambaid seestpoolt, peaasi et neli esimest kikut naeratuses läigiks ja sedagi tehakse heal juhul 1 kord ööpäevas.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Hans mõni mees ei pese tõesti hambaid ja kuulsin, et ( ehk ka Aare kuulis) mõnes sõjaväeosas ülemused keelasid hammaste pesu, et nn looduslik kaitsekiht neid kaitseks, muigan siinkohal ja lasen igaühel teha mis tahab, musi musi :P

Mis aga mootoripesusse puutub, siis ma nüüd küll ei mõista mis võib mootorile halba teha kui teda pesta, kui mõni lutt või asi ei pea, siis tuleb see välja vahetada.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

UM võibolla ei soovita, kuna nad ise ei viitsi seda teha, nad tohivad seda teha ainult BMW ettekirjutuste järgi ja need on suht karmid. Kusagil netis sai kunagi loetud seda BMW õpetust, täpset linki kahjuks ei mäleta.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

UM-iga sellist kogemust ei ole.

Aga MB keskuses keelduti MB E320 mootori pesemisest - öeldi, et pole ettenähtud ja kõik. Lisaks öeldi et kui ise ikkagi pesen siis nende juurde pärast probleemi parandamiseks abi küsima minna ei tasu...

Seega on sellel autol nüüd 1998 aastast (siis ta sõitis tehase väravast välja) mootor pesemata...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

No mootorid ole selleks mõeldud lihtsalt.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Mina pesin enda bmw-l mootori siis puhtaks, kui mootorit vahetasin ja siiamaani on mootor üsnagi puhas, kuigi sõidan ka kruusateid suht tihti. Pesemis vahendiks oli mul siis bensiin 95E. Ja mitte mingit niiskust bensiin ei jäta ka kusagile pistikusse vaid aurustub koheselt, tuleb vaid teada seda, et bensiin võib plastikust osad üles sulatada, minul ei sulatanud ta mitte midagi üles. Pärast oli küll väga hea vaatada puhast ilusat mootorit :D
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ma olen ka diisli teenuseid kasutanud aeg-ajalt.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Kasutasin ka Diisli teenuseid.
Palju riiet kulus ainult, aga ai kui hea oli vaadata :)
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

tanelp kirjutas:Misasja sa tast pesed, pole mina aru saanud sellest, milleks riskida. Tõmbad kergelt niiske lapiga tasasemad pinnad üle ja asi ants. Kui sul on BMW ja alt lahti, siis ma ei näe absoluutselt põhjust. Nädalaga on seis sama. :|
Ei ole ikka asi päris nii et mingi väike pori küljes.Seal on ikka all mootoriploki küljes mingi 1cm paksune mudakiht ja inetu ju kui mootr on mingi sopakihi all.ja siukset asja on ise suht raske pesta kuna seal ju neid nikerdusi täis. Mootor on igalt poolt täiega sopane. :evil:
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Oki see selleks aga ehs keegi paneks veel ühe targa ja asjaliku jutu maha.Küsimusele vastust ei saanud :)
Et kus ja msi hinna eest seda veel tehakse. Kas STATOILI pesulas ei tehta :D
Ma mõtlen laagris.
Ja kas mõni saue kandi inimene ei tea kas seal on mingi pesula või ei.Üks tuttav rääkis.
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Kui teed, siis võta ikka ise käsile, mitte ära lase mingitel suvalistel survepesuriga kapotialust üle lasta. ;)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

grimes kirjutas:Oki see selleks aga ehs keegi paneks veel ühe targa ja asjaliku jutu maha.Küsimusele vastust ei saanud :)
Et kus ja msi hinna eest seda veel tehakse. Kas STATOILI pesulas ei tehta :D
Ma mõtlen laagris.
Ja kas mõni saue kandi inimene ei tea kas seal on mingi pesula või ei.Üks tuttav rääkis.
Olen kõigil enda autodel mootoreid pesnud ja pole veel probleeme olnud.
Olen ise survekaga pesnud ja olen ka kasutanud käsipesulate teenuseid.
Näiteks käsipesulad kus olen seda teenust kasutanud: Varuosa kaubamaja (järvel), Männikul puumarketi vastas olevas käsipesulas, vesse säästumarketi juures, kindlasti pakuvad seda teenust teisedki käsipesulad, aga lihtsalt nendes kolmes olen ise lasnud pesta.
Statoili pesulatesse ma ei usu, kuigi vist mõnes on, niiüelda põhjapesud ja asjad, aga kui pesulasse sõita siis põrand on küll puht sile betoon, arvatavasti kuskilt külje pealt üritab natuke põhja alla ka pritsida, aga noh ... .
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Äitähh info eest ja kas sa oskaksid hinna öelda mis hinanga nad seda teevad.Käsipesulas. Ja kas jääb siis hea mulje. Et kas teevad korralikult. Kaua aega läheb. Ja millega nad ise teevad.Mis abivahendid.Kas kah survekaga.
grimes
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

grimes kirjutas:Äitähh info eest ja kas sa oskaksid hinna öelda mis hinanga nad seda teevad.Käsipesulas. Ja kas jääb siis hea mulje. Et kas teevad korralikult. Kaua aega läheb. Ja millega nad ise teevad.Mis abivahendid.Kas kah survekaga.
Hind peaks jääma kuskli 100-200 vahele. Kasutavad mingeid spets leotus vahendeid ja pärast survekaga lasevad üle. Mina olen siiani üldiselt rahule jäänud. Muidugi aega peab varuma, kuna kui kohale lähed, siis peaks ikka mootor jahtuda saama, ise olen asju nii sättinud, et kui selles kandis tegemist, siis ajan omad asjad ära ja sutsti paarsada meetrit pesulasse, seal juba läheb pool või tund.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Äitähh.Aga kus kohas seal selveri juures oli. Kas Järve selveri juures ?
Ise asun laagris ja mida lähemal seda parem. ;)
grimes
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Järve selver on õige kant, kui selveri juurest liigud Aatriumi poole, siis seal peaks hakkam paistma Varosa Kaubamaja. Seal müüvad varuosi, vahetavad kumme, vist remondivad ja ka pesevad.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Oki eks uurin järgi :D Suured tänud kah.
grimes
Vasta