"Parkimiskultuur".

Vaba teema
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

"Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Tervitus! Täna ajendas mind uut teemat tegema üks põgus ja juhuslik pilk mu igapäevaauto küljele. Nimelt- olen praeguse autoga kulgenud ca 2 aastat, ostes oli see täiesti ilus ja sile nagu ta Rootsist toodi, nüüdseks aga on selliseid tillukesi mõlgikesi kõik uksed täis, kusjuures selle pilliiga ma väga tihe liikleja ei ole ning elan Pärnus.
Tahakski teada, kuidas kaasfoorumlastel on- kas ja kui palju Teil on mõlke tekkinud nind kas keegi on "leiutanud" mingi toimiva "rohu", kuidas neid mõlke vältida?
Ise olen parkimise suhtes suht pedant- eelistan autot parkida täpselt joonte vahele ning suudan end uksest välja libistada ka a la 30cm pilust, kuigi olen üle 100kg tüüp, samuti ei suuda ma poolviltu üle kahe-kolme-nelja koha parkida- see on lihtsalt nõme. Samuti olen üritanud vältida neid kõksimisi sellega, et parkida auto kaubanduskeskustes teistest võimalikult eraldi, kuid pahatihti pole sellel ka erilist tolku, kuna miskipärast meeldib inimestel parkida auto ikkagi vahetult teise külje alla, kuigi kõrval ruumi küll ja veel- kummaline.
Lisaks ei saa ma aru neist, kes teiste inimeste vara ei austa ning uksi vastu teisi autosid taovad- tundub, et austus teiste vara vastu on täiesti kadunud.

Mina leian, et vahet pole, mis autoga keegi sõidab- lõhkugu inimesed enda vara niipalju kui tahavad, kuid jätku teiste vara rahule!

Paar korda olen sellistele peale sattunud ning kõvahäälselt noominud (õnneks on need korrad hästi läinud, st ilma halbade tagajärgedeta)- siis oled ise paha ka veel takkapihta!

Tahaks siinkohal kuulda teiste arvamusi- usun, et ma pole ainuke ning mõttekaaslasi peaks omajagu olema :roll:
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas brucevilli »

selle vastu aitab ainult selline auto millest sul kahju pole, ja kui tabad kellegi kes on seda ronti mõlgiga õnnistanud saab ju alati vastuteene ka osutada mis teisele meelde jääb ja võimalik et järgmine kord on inimene ettevaatlikum. enal ka mõlemal autol ustepeal mõlgid ja ühel stange kriibitud, udutuli ka stange sisse pesitsema aetud.
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas mastergut »

kindlustus maksab kinni kui pelesattud
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Eiei, te saite selles suhtes valesti aru. Mina leian, et ma ostan auto, mis mulle meeldib, mitte sellise, mida ma peaks teistel ükskõikselt pealt vaadates lõhkuda laskma, kas pole nii? Ning asi pole ka selles, kas kindlustus maksab või ei maksa. Seda ei saa meist enamus teada, kes meie autosid mõlgivad, seega kindlustuse uksi pole ju ka mõtet kulutada. Ma lihtsalt ei saa aru sellest, kuidas inimesed nii ükskõiksed ja üht vene keelest tulnud sõna kasutades pohhuistlikud on. Kaua võib???
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas MargusA »

Pead oma auto parkima parkla kõige kaugemasse nurka :P Mul oli kunagi üks sirge auto mis 6 kuuga retsiti kaubanduskeskuse parklas.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Nagu ma oma esimeses postituses kirjutasin, et ei aita ka see- ikka leidub keegi, kes arvab, et peab ikka külje alla parkima.
Ning korrale kutsumise koha pealt hea näide- kunagi, kui enda 530 lasin üleni ära värvida ning nädal peale värvimist, kui ühe muti tähelepanu sellele pöörasin, arvati, et "noorus on hukas".
Tundub, et ainuke variant oleks osta üks korralik USA kastikas vms (kõrgendatud X5 on ju näotu), sellele kõrge vedrustus panna ning korralikud jämmed küljetorud- siis võiks südamerahuga lasta teistel uksi vastu torusid peksta. Suht haige teema igatahes. Huvitav oleks lihtsalt teada, millal see muutub, kuigi hetkeseisuga tundub, et iga päev muutub...halvemaks :evil:
Mingi ajani tundus, et see on suurelt jaolt vaid Tallinna probleem, aga vist enam mitte. Lõpptulemus on siis see, et üritad autot müüa kunagi ja siis krimpsutatakse nägu, kui auto on virvendav nagu asfalttee kuma suvekuumuses. Kuid see on samamoodi nurnud ring, sest sirgeid autosid pole, võibolla ainult tõesti mingi megakallis mustade klaasidega pill, mida keegi lihtsalt ei julge kolkida.
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas S1lv3r »

margusa kirjutas:Pead oma auto parkima parkla kõige kaugemasse nurka :P Mul oli kunagi üks sirge auto mis 6 kuuga retsiti kaubanduskeskuse parklas.

Testitud, ei aita! Tuled poest välja on sinu auto ümber tekkinud veel 3-4 autot :S
Mõnel inimesel pole asi austuses vaid lihtsalt ükskõiksus. Uks lastakse tuimalt lahti ja puutub see kõrval olevat autot või ei(tuulega on asi kõige hullem) teine asi on lapsed kes ka teadmatusest(võibolla ka kasvatusest) lasevad uksed kohe nii pärani, et võtab kõrvalt autolt värvi ka kaasa. Karm aga ega sinna mingit rohtu vist ei olegi...
E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
Kasutaja avatar
janno89
Huviline
Postitusi: 706
Liitunud: 07.03.2005 20:53 48

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas janno89 »

Siiski, kui näed kes lõi ja on ka nähtav vigastus, ning süüdlasega kokkuleppele ei saa, siis kutsu politsei ja lõpuks tehakse sul see kindlustuse poolt korda.
Precision
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 25.05.2011 23:09 21
Peamine sõiduk: GS430

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Precision »

Üks lahendus Fordi poolt nendele ustega prõmmijatele http://www.youtube.com/watch?v=aCgHKOpG6fU
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Henri. »

See vist kaitseb rohkem selle auto uksi, millega lüüakse, mitte selle oma, mida lüüakse.
Kasutaja avatar
allan_d
Huviline
Postitusi: 644
Liitunud: 24.11.2010 22:48 32
Peamine sõiduk: bmw e61
Telefon: 56667663
Asukoht: Tallinn

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas allan_d »

Omalgi sai auto nüüd juba 9 kuud tagasi värvitud ja peale pesu vaatasin et mis kriimud on ja tulemusena oli 5-6 ukse jälge autol. Kaubanduskeskuste parklates pargin Samuti võimalikult kaugele kuid jah poest väljudes näen juba, et keegi ikka kõrvale parkinud.
Arvan, et asi ei muutu ja neid "pohhuiste" vähemaks ei lähe. Mõni lihtsalt lükkabki ust nii kaua kuni pihta läheb. Ajab ikka meele kurvaks selline asi.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Ma ise teen nii, et kui peaks olema oht, et uks äkki võib vastu teist autot minna, siis hoian sõrmi sellel kohal, kus uks vastu teist autot läheks ning siis ka tegutsen hästi ettevaatlikult, eriti jälgides uksepiirajaid. Kuid nagu ütlesin- sõrmed on seal juhuks, kui PEAKS minema vastu ning see eeldab kitsast autode vahet. Samas ise ma end tuugalt kahe auto vahele ei pargi, seega see variant põhimõtteliselt puudub- alati leiab piisavalt laia vahe.
Muuseas, arvan, et suht paljud uksekõksud tekivad tänu uksepiirajatele- võibolla ongi paljude probleem selles, et algul äkki hoitakse isegi midagi, kuid ostukottidega kohmerdades liigub uks piiraja teatud asendisse ning sealjuures teebki uks teatavasti siukse järsema jõnksu. See on üks teooria ning seda tasub eriti jälgida. Kuigi kaldun siiski arvama, et asi on enamjaolt inimeste suhtumises- nagu varem öeldud- teiste varasse: kui enda auto viga ei saa, siis on savi.
Kusjuures meelt kurvaks ei tee- tigedaks teeb...
Hakka või ainult selle pärast kaameraid kasutama...
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Cardo »

Aare uuri mis ajast on LE-s määratletud parkimiskohtade laiused ja siis mõtle edasi, kas süüdistada teisi autojuhte või seadusandlust.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Cardo, nagu ma esimeses postituses ütlesin, et suudan nii mina kui ka kindlasti enamus end läbi libistada 30cm pilust. Leian, et sellega on täpselt samamoodi nagu vaat et enamus asjadega LE-s- alati ei saa näpuga järge ajada, kuidas must-valgel kirjas on. Kui parkimiskohad on sellised nagu on, tuleb nendega leppida ning olen ise täheldanud, et kui ikka ilusti parkida, saab tavalise sõiduautoga täiesti kenasti toimetada.
Käsi südamele- pole mina oma auto uksega elu sees ühelegi teisele autole ühtegi kriimu teinud, miks teised siis ei peaks saama?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Alari. »

Eks osaliselt aitaks ntks kriiumukindel lakk autole kanda.Kannatab tükkmaad rohkem nende ükskõiklikke inimeste prõmmimist.Ise olen omad enda e38sat ca 1,4a ja selle ajaga on sinna tuld juba neid mõlke ja kriipse ikka meeletult palju :evil: Viimase teadaoleva mõlgikese sain Põhjakeskuse parklas,kus taga istunud 3a pisipõnn hoogsalt ukse lahti lükkas.Poleks tore pereema vabandust palund oleks ehk ka kindlustusse and.
.Muidugi see pole veel kõige hullem.Viimase 2a jooskul olen vahetand enda autodel nr märke ja nr märgi aluseid ca 10 korda.Sest võhikud kasutavad kärukonksu parkimisandurina :evil:
Peale neid intsidente olen kärukonksuga etteparkijate nr märke meelde jätma hakand.Sest lihtsalt nii vihakseks ajab :mad:
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Heix »

See teema on nii ärritav,et isegi ei hakka pikalt jutustama.
Aga nii tõesti on-inimesed teiste varast lugu ei pea ja kui häält teed siis ära veel imesta kui sind pe*eks sõimatakse :roll:
E36 m50b20
Aln1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 28.05.2012 22:28 37
Peamine sõiduk: toyota

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Aln1 »

Tuleb nii parkida, et keegi kõrvale ei saa/ei taha tulla. Null probleemi mitu aastat.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas MargusA »

Kui nii parkida siis ei tule ka keegi kõrvale parkima.



Pilt
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Minu rekord uksemõlkijatega on 2tk 60 min vahega.
1. Haabersti rautakesko. Olin parkinud auto harjumuspäraselt kaugele. Poest väljudes nägin aga kuidas minu kõrvalolevasse autosse sisse istuti. Selle käigus avati uks kolksuga vastu minu oma. Istuti autosse (mille käigus veeti kriips allapoole) ning seejärel suleti uks. Tulemuseks on kena poolik haakrist uksel. Proua kes selle manöövriga hakkama sai eitas kõike. 2 ülejäänud inimest said aru mis juhtus. Saime rahaautomaadi juures kokkuleppele.
2. Kuna Haabersti rautakeskos ei olnud kõike vajalikku, siis pidin külastama ka Tondi filiaali. Meie parkimise ajal sõitis kõrvalkohale auto ning lõi taaskord ukse vastu meie autot. Õnneks polnud too vigastus ülemäära suur. Taaskord hakkas teo tegija prõõkama, kuid teised autos viibijad mõistsid kohe, mis oli juhtunud.

Üldiselt tuleb parkimiskohtasid valida. Minu lemmikuteks on otsmised kohad ning ostukäruputkade kõrval olevad kohad. Muideks Ülemiste keskuse parklas on 2 (või oli 3) kohta, kus keegi ei saa Sulle kõrvale parkida ;)

Alati jääb muidugi ka variant, et otsa sõidab seepeale hoopis vastas parkiv auto. Ka seda juhtunud. Taaskord ei "märganud" teo tegija midagi ning süüdlase sain kätte ainult tänu tähelepanelikele kõrvaltvaatajatele.

Jah olen ka mina ühele autole uksele jälje jätnud paraku. Aga jätsin ka tel numbri kojamehe vahele ning saime asjad klaariks.

Kas selle parklakõksu korral aitab kohustuslik kindlustus ka? Kas ka siis, kui teine auto pole tuvastatav? Usun, et siit foorumist paljud teavad iga kriimu oma auto ustel ning märkavad uue ilmumist koheselt.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Nõustun Jannoga parklakohtade valimise suhtes- ka ise olen üritanud valida selliseid kohti, kus keegi kõrvale lihtsalt parkida ei saa, või siis vähemalt ühele poole parkida ei ole võimalik- kõige äärmine koht kusagil äärekivi ääres, ostukärude putka ääres vms. See E60 näide- lihtsalt ei oska nii :roll:
Muuseas, tõesti- ka kõrval toimetav auto (mitte ainult seisvast autost pole jutt) on stange liistule kriipsud peale vedanud. Õnneks on mul selline auto, millel on nii stange- kui ka ukseliistud. Uutel autodel on asi veel halvem, kuna vaat et enamus on ilma liistudeta ning IGA uus jälg paistab kohe silma.
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas loffa »

Mina pargin poes käies alati parkla kõige tagumises nurgas üle kahe koha. Ega ta viisakas pole, aga muud varianti lihtsalt pole neid asju vältida :(
Põssadipõssadipõssadipõssadi-põsspõss
Kasutaja avatar
KristjanK
Huviline
Postitusi: 799
Liitunud: 09.06.2010 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas KristjanK »

Teemat lugedes tuli autokool meelde. Väikene õpetusvideo situatsioonist väljumiseks. :cool: " onclick="window.open(this.href);return false;

Muidu sõna kah sekka öelda. 3x üle vasaku õla sülitades tõden, et enda autole pole veel keegi neid täkkeid teinud. :D Kortermaja parklas olen harjutanud ust avama nõnda, et panen näpud n.ö ukse ja kõrvaoleva auto vahele. (põhimõtteliselt ongi harjumuseks saanud, isegi kui autot vahetult kõrval pole) Tavaliselt olen end selleks ajaks juba välja nihverdanud, kui sõrmed vahele jäävad, seega laheneb asi alati parimal moel. Sellist võrukate stiilis parkimist kahjuks veel ei harrasta (üle mitme parkimiskoha)

N4pst3r
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Seda sõrmede teemat- nagu ütlesin- olen ka ise harrastanud, kuid nagu näha, OMA autole tekkivate mõlkide vastu see ei aita... Kõige nõmedam ja vihaleajavam ongi see, et ise hoiad, et teiste autodele pihta ei läheks, kuid vastu saad ikka...mõlkis auto :evil:
Võibolla see ükskõiksus sinna lõunaosariikidesse veel pole jõudnud, kuid siin Pärnus seda ka veel paar aastat tagasi väga ei täheldanud... Seega pohhuism laieneb :?
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas MartenL »

Mul maja ees seisis üks vana avariiline rohtukasvanud Scorpio. Parkisin kõrvale, naine avas kupee ukse ning võttis tuule alla (korralik tuul-suur uks). Scorpale tuli keset ust ca 5cm pikkune sügav kriim, mille ukseliistu terav ots jättis :shock:

Õnneks oli selline vanametall kõrval....
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2815
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas birgit123 »

loffa kirjutas:Mina pargin poes käies alati parkla kõige tagumises nurgas üle kahe koha. Ega ta viisakas pole, aga muud varianti lihtsalt pole neid asju vältida :(
Kipun ka seda harrastama. Ei ole ilus, aga muud moodi asjale ma läheneda ei oska. Teatud parkimismajades "lemmikud" parkimiskohad välja kujunenud.

Vanalinnas oli seda suht raske harrastada, kuna seal ei olnud ruumi mängimiseks. Siis proovisin võimalikult seina äärde parkida, vajadusel väljusin kundepoolsest uksest. Olen isegi ruumipuuduse pärast korduvalt autot ringi parkinud. Seal kippusid need mõlgid väga lihtsalt tulema, 1 päev võtad "lõdvemalt" ja kohe litakas käes :mad:

1 kord nägin saatkonna autot, kes enda 206 mahutas end kahe bemmi vahele. Ees oli siis e46 ja tagumine oli e36. Kuna ruumi oli väga vähe, siis ta sõitiski enda ninaga vastu e46 tagumikku ja tagumikuga vastu e36 nina. Niikaua kuni sai enam-vähem auto sirgeks. Läkisn tema juurde aru pärima, siis tuli stiilis vastus "kõik on korras". Ma ise kontrollisin kiirelt üle ja suuri vigastusi tõetsi silma ei hakanud. Saatkonna tädide/onudega ei saa rääkida. Nad kas lihtsalt jooksevad minema, eriavad sind vms. Üks kord maastur Porche maastur hakkas ka külgboxist välja sõitma. Tal oli ees ja taga ca 10 cm ruumi. Õnneks olin auto lähedal, ruttu käik sisse ja lasin meetri võrra tagasi.

Nüüd, kus vanalinnast ära kolinud väldin vanalinnas parkimist.
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas 01tuner »

Minul küsimus- kas kohustuslik liikluskindlustus katab selle kui keegi sulle kriimu või muu sita tekitab?
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas RaikoK »

01tuner kirjutas:Minul küsimus- kas kohustuslik liikluskindlustus katab selle kui keegi sulle kriimu või muu sita tekitab?
kui tekitajat ei tea siis muidugi mitte
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas 01tuner »

RaikoK kirjutas:
01tuner kirjutas:Minul küsimus- kas kohustuslik liikluskindlustus katab selle kui keegi sulle kriimu või muu sita tekitab?
kui tekitajat ei tea siis muidugi mitte
Ja kui tekitajat tean, auto nr märk või näen ise?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas Henri. »

Siis helistad politseisse ja teavitad, et sinu autole sõitis sellise nr.märgiga auto otsa ning jääb vastaspool veel sündmuskohalt lahkumises ka süüdi. Kui tõestada õnnestub, siis vastasosapoole liikluskindlustuspakkuja katab kulud.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: "Parkimiskultuur".

Postitus Postitas AARE540 »

Krt hakkab asi siin Pärnus ka igasuguseid taluvuse piire ületama- võibolla on asi selles, et kodust eemal olles ma sellega kokku ei puutu, kuid kui juba kolmandal päeval, kui kodus olen, keegi ostukäru (!) vastu mu autot on parkinud- no ajab ikka keema küll! :evil: Parkisin auto poeuksest ikka väga kaugele, ostukärude katusealuse diagonaalis olevasse kõrvalboksi, kusjuures otse katusealuse taga olev ruut oli tühi ning poest tagasi tulles oli keegi kaks ostukäru vastu mu auto külge "parkinud", loomulikult kaks kriipsu uksel peal jälle :evil:
Ei tasu jälle hakata ajama seda juttu, et kellele ei meeldi, peaks sõitma sellise autoga, mis mõlkimist ei kannata- pole mul ka teab mis kallis auto vbl, kuid asi on põhimõttes- ei riku mina kellegi teise autot ja eeldan teistelt ka vastu samasugust käitumist. Miskipärast aga läheb mu auto külg järjest lainelisemaks :evil: Tallinnas elavate inimeste autode peale ei taha isegi mõelda, kui isegi Pärnus, arvatavasti ka veel väiksemates kohtades sama tendents usutavasti aina kasvab.
Vähemalt seda ma ütlen- nali naljaks, aga kui ma kellelegi peale peaks sattuma, siis vastan samaga, kuid tugevamini, minu sõna selle peale! Tõsiselt ka, kuhu on jäänud inimeste austus teiste vara vastu???!!! :evil:
Vasta