Elektriautorubriik

Vaba teema
Vasta

Kas sul on kodus oma parkimiskoht?

Hääletus lõppes 31.12.2015 01:28 45

Jah (või ainult talvel määran oma koha mida koristada)
49
63%
Ei, kuid vajadusel saaksin ühele kohale parkima jääda
9
12%
Ei, selleks on kindlasti vaja ühistu abi, olen juba proovinud
12
15%
Pole tähelepanu pööranud, ei tea veel
8
10%
 
Hääli kokku: 78
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

InguPingu kirjutas:http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1 ... 1/showroom
Ei tea miks neid ei toodeta? i3-st palju ilusam, kuid läbisõit ka muidugi vähem kui S-l.
Neid toodeti ja müüdi. Tegu oli i3 tehnikat ettevalmistava mudeliga. Selle auto omanikud said eelisjärjekorras i3 peale üle kolida.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas MuiduMees »

Peab olema ikka loll inimene( või raha liiga palju), kui ostab auto, mille tootmisajalugu on nii lühike nagu Tesla S.
Praegu tundub, et põhiline argument, miks Tesla on parem: kütuse pealt säästmine.
Muid ei ole olnud. Vastupidavus? Hetkel on see arvamise tasandil. Kalkun arvas ka et munes, aga tegelikult s***s
Mul ei ole küll antud auto vastu midagi, aga las ta tõestab oma vastupidavust jne 7-8+ aasta pärast. Näis mis siis reaalsed kulud on.
Seetõttu ma ei saagi aru arnise kiidulaulust siin.
2000 a. 320d, e46
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Kustas »

Muhv kirjutas:
InguPingu kirjutas:http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1 ... 1/showroom
Ei tea miks neid ei toodeta? i3-st palju ilusam, kuid läbisõit ka muidugi vähem kui S-l.
Neid toodeti ja müüdi. Tegu oli i3 tehnikat ettevalmistava mudeliga. Selle auto omanikud said eelisjärjekorras i3 peale üle kolida.
Täpsustuseks, mitte ühtegi ei müüdud, vaid liisiti programmis osalejatele, ning programmi lõppedes läheb iga mudel BMW-le tagasi ja ilmselt pressi alla.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

ooDDoo kirjutas:Kujutan ette ,et 10 a pärast mul küll sellepärast häbi pole. Isegi kui kasutatud tesla maksab 10x rohkem kui praegu uus.

Ja Arnis kui sa arvad ,et ma ei tea mis on kuluosa ja lagunemine siis mina vahetasin oma enda autol juba kuluosasid kui sina alles oma neljanda klassi armastust patsist sikutasid.
Läks nüüd küll väga isiklikuks ära, aga mind huvitaks pigem, et mis sa ise tegema hakkaksid, kui peaksid maksma kahe aasta jooksul sama palju automaksu kui su auto üldse väärt on? Müüksid auto maha ja hakkaksid ise kah klubides tsikke tutis...sry patsist sikutama? :) Sest Tesla elektriauto on saan ja BMW i3'ga jääksid ju naisi ringi sõidutades tee peale.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

MuiduMees kirjutas:Peab olema ikka loll inimene( või raha liiga palju), kui ostab auto, mille tootmisajalugu on nii lühike nagu Tesla S.
Tesla kompanii asutati 2003 ja Tesla Model S ei ole esimene pääsuke. Aga ole mureta. Neid lolle õnneks jagub enam kui küll. Ja jagub ka neid lolle, kes ostavad uue BMW F10 ja i3, mis sest et vastupidavuse kohta pole eriti palju infot.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Kustas kirjutas:Täpsustuseks, mitte ühtegi ei müüdud, vaid liisiti programmis osalejatele, ning programmi lõppedes läheb iga mudel BMW-le tagasi ja ilmselt pressi alla.
See on tõesti täpsem kirjeldus.
Siin ka ühe (ex)kasutaja kommentaar:
With the BMW i3, we will save approximately 100kwh a month, compared to the same milage in the BMW ActiveE. Why? the I3 weighs 2,650lbs and the ActiveE nearly 4,000lbs, a savings of over 1,300lbs and 1,200kwh annually.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ooDDoo »

hillarr kirjutas:
ooDDoo kirjutas:Kujutan ette ,et 10 a pärast mul küll sellepärast häbi pole. Isegi kui kasutatud tesla maksab 10x rohkem kui praegu uus.

Ja Arnis kui sa arvad ,et ma ei tea mis on kuluosa ja lagunemine siis mina vahetasin oma enda autol juba kuluosasid kui sina alles oma neljanda klassi armastust patsist sikutasid.
Läks nüüd küll väga isiklikuks ära, aga mind huvitaks pigem, et mis sa ise tegema hakkaksid, kui peaksid maksma kahe aasta jooksul sama palju automaksu kui su auto üldse väärt on? Müüksid auto maha ja hakkaksid ise kah klubides tsikke tutis...sry patsist sikutama? :) Sest Tesla elektriauto on saan ja BMW i3'ga jääksid ju naisi ringi sõidutades tee peale.
Mina maksaksin seda auto maksu ja sõidaksin edasi. viimase 5 aastaga on elektri hind protsentuaalselt tublisti rohkem tõusnud kui kütte hind. lisaks tuleb akud mingi aja tagant välja vahetada. Või kui eelmine omanik on kõva vajutaja olnud siis pole mähised ka enam parimas nooruses. Bmw viin kuhugi fedja juurde teeb korda. Teslaga saab vist esialgu ainult keilas Arnise juures remondis käija. Mähib mootorile uued keerud peale ja minek. Kasutadud varuosade saadavusest pole mõtet rääkidagi.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

ooDDoo kirjutas:Või kui eelmine omanik on kõva vajutaja olnud siis pole mähised ka enam parimas nooruses. Bmw viin kuhugi fedja juurde teeb korda. Teslaga saab vist esialgu ainult keilas Arnise juures remondis käija. Mähib mootorile uued keerud peale ja minek. Kasutadud varuosade saadavusest pole mõtet rääkidagi.
Näha kohe, et inimestel puudub igasugune elementaarne arusaam elektrimootorist ja viimasest kooli füüsikatunnist on liiga palju aastaid möödunud. Sellest ka kõik need arusaamatused ja poolehoid sisepõlemismootoritele, mis sest et nad palju rohkem kokku jooksevad kui elektrimootori mähis maha põleb. Kui tihti sa oled oma kodumasinaid pidanud maha kandma, kuna elektrimootori mähis on üles sulanud?

Elektrimootri mähis nüüd sul küll sellest ei kulu kui sealt elektrivool läbi läheb. Vastasel juhul peaksid sa iga 10 aasta tagant oma majas elektrijuhtmestiku välja vahetama pärast elektrikaminate kasutamist (loe: andsid valu süsteemile) :)

Elektrimootori mähis lõpetab enneaegselt töö ja sulab üles siis kui ta saab nii pikalt ülekoormust, et mähis läheb kuumaks. Ma väga kahtlen, et Tesla insenerid on arvutustega nii puusse pannud, et mootor töötab pidevalt üle nominaalvõimsuse ja läheb tulikuumaks. Kui see tõesti peaks nii olema, siis pean oma mütsi hakkama sööma ja oleks sügavalt pettunud Tesla insenerides.

Ja tuletan veel korra meelde, et akudele kehtib garantii 8 aastat.
Viimati muutis hillarr, 08.12.2013 23:04 44, muudetud 1 kord kokku.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas MuiduMees »

hillarr kirjutas:
MuiduMees kirjutas:Peab olema ikka loll inimene( või raha liiga palju), kui ostab auto, mille tootmisajalugu on nii lühike nagu Tesla S.
Tesla kompanii asutati 2003 ja Tesla Model S ei ole esimene pääsuke. Aga ole mureta. Neid lolle õnneks jagub enam kui küll. Ja jagub ka neid lolle, kes ostavad uue BMW F10 ja i3, mis sest et vastupidavuse kohta pole eriti palju infot.
Noo esimesed pääsukesed lendasid ka tunduvalt hiljem välja kui 2003 ju.
Nagu ma ütlesin, et mul ei ole Tesla vastu midagi, kuid praktilise inimesena ma lapsekingades autot ikkagi ostma ei läheks.
Ja mis puutub uutesse bmw-desse( sinu mainitud F10 ja I3) siis bmw maine on end inimestele tõestanud ja selle kvaliteet või selle puudumine on ka teada neile.
2000 a. 320d, e46
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

MuiduMees kirjutas:Noo esimesed pääsukesed lendasid ka tunduvalt hiljem välja kui 2003 ju.
Nagu ma ütlesin, et mul ei ole Tesla vastu midagi, kuid praktilise inimesena ma lapsekingades autot ikkagi ostma ei läheks.
Ja mis puutub uutesse bmw-desse( sinu mainitud F10 ja I3) siis bmw maine on end inimestele tõestanud ja selle kvaliteet või selle puudumine on ka teada neile.
Kui kasutaja autode rubriike lugeda ja enda kogemust arvestada, siis mul tekib küsimus, et miks BMW enam ei rakenda oma suurt kogemuste pagasit, sest iga uue põlvkonnaga läheb vastupidavus järjest kehvemaks. Sama teema ka kõikide teiste tootjadega. Nagu näiteks Toyota, kes oli kunagi vastupidavuse lipulaev, figureerib nüüd pidevalt uudistes oma gaasipedaalide ja jumal teab mis kriitiliste vigadega.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui autod kestaks samamoodi nagu 80lõpp ja 90 algul siis lihtsalt ei ostetaks uusi autosid ja autotootja ja kogu maalima majandus kannataks selle all.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

ooDDoo kirjutas:Kui autod kestaks samamoodi nagu 80lõpp ja 90 algul siis lihtsalt ei ostetaks uusi autosid ja autotootja ja kogu maalima majandus kannataks selle all.
Selge pilt. BMW puhul on see OK kui laguneb, aga Tesla ja ükski teine ei tohi seda teha ja peavad tõestama oma kuulikindlust :) Igal juhul müts maha kõikide fännide ees, kes siin teemas on tõestanud oma vankumatut truudust BMW-le. Tõelised patrioodid olete. Ka minu enda jaoks on siiani auto sünonüümiks BMW, aga Tesla Model S on esimene, mis on pannud mind mõtlema. Hetkel siiski puuduva raha tõttu ostuks ei lähe ja liisingust pole huvitatud, nii et vähemalt tänasel päeval tuleb leppida kasutatud autodega.

Ma ainult loodan, et BMW ei muutu liiga laisaks oma arenduses, kuna ta teab kui palju paadunud fänne tal on, keda naljalt juba pole võimalik teistel firmadel üle osta.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

8 viga tekstis on vähemalt 1 viga päriselus.
Miks sa küll tulid välja uue argumendiga: mis-sa-arvad-et-tesla-ei-lagune-?
Kui see oleks nii, siis tasuks ta ennast esimesel päeval ära ja kestaks see
meie viimse päevani. Iga foorumilugeja teab vastust sellele küsimusele.
Jah me ei tea täpselt mismoodi elab mudel S pärast viit eluaastat, kuid
me teame, mitte paljud just muidugi, kuidas elavad meie ustavad
uuemad BMW-d (~2008). BMW pole kaugeltki töökindlusega esirinnas.
Seega, kasutada argumenti: "Tesla laguneb ja varuosasid ei saa", on väär.

Nagu ma juba ütlesin, ei saa Tesla endale lubada sellist luksust nagu
Planned obsolescence. Kui sa tahad päriselt diskuteerida sellistel teemadel
nagu vananemine ja töökindlus, siis sa pead väga tõsiselt läbi puurima
eelmainitud väljendi, sealhulgas kurssi viima endaga, mis asi on
ZeitGeist Movement, millega see tegeleb ja miks ta üldse olemas on.

Kusjuures, ma ei pane pahaks, et kõigile ei ole uus meeltmööda, see on
inimloomuses väga normaalne nähtus. Kuid ilma reaalsete materjalideta
ei tohi, kordan, EI TOHI öelda, et miski uus on kuidagigi halvem kui vana
ja ustavalt teeninud.
See mõte, et "korralik vajutaja" võiks tuksi midagi keerata, on VÄGA õiges
suunas liigutav mõte. Inspiratsioon muidugi sisepõlemismootorite vallast,
ärahooratud kõikvõimalikud mehhaanilised komponendid.... oh neid.
KUID, nagu juba jõuti vihjata. Kui tihti kantakse pesumasin maha põhjusega,
et sel on mähis läbi põlenud? Väga väga harva. Eriti keeruliseks läheb siis,
kui pesumasina mähis on vesijahutusega. Elektrimootoris peab mehaanilist
väntsutamist taluma ainult üksainus osa ja see on laagerdus. Mina, kui pea
kuuenda astme masinaehituse insener, võin öelda, et need laagrid ei ole
korpusega niimoodi ühes, et nende suremisel peaks uue mootori ostma.
Ja kui kaua need laagrid vastu siis peavad? Kõvasti kauem kui ustav
E39 salongiventilaator, ehk siis vähemalt üks gigameeter, kui mitte kaks.
"Kust sa tead?" - Ma oskan seda paska arvutada.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Kustas »

arnis kirjutas:"Kust sa tead?" - Ma oskan seda paska arvutada.
Pilt
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Peab vist valusale tõele otsa vaatama :D
Viimati muutis arnis, 15.12.2013 12:18 28, muudetud 1 kord kokku.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

arnis kirjutas:sealhulgas kurssi viima endaga, mis asi on
ZeitGeist Movement, millega see tegeleb ja miks ta üldse olemas on.
...
Mina, kui pea
kuuenda astme masinaehituse insener.

No need 2 asja nüüd kuidagi kokku ei sobi. :D ZeitGeist'i tõeseks pidada. No ma ei või :D :D :D


Püüdkem siiski algses teemas püsida. See on põnevam.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Henri. »

Miks siin jutt alati mootorile viiakse kui varuosadest jutt??
Sõidab 2a Eestis ja õõtsapuksid vahetusse. Näiteks. Then what? Et igale sellisele varuosale peaks transa otsa arvutama? Või on see ka üks neid asju mida Tesla endale lubada ei või?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Muhv, see on üsna keeruline ja valus probleem, see tarbimisühiskond,
kus sisemajanduse koguprodukt on edu näitaja. See on väär. Mõhh? jah!
Miks on kaasaegsed tooted kuidagi "lühiajalised". Miks on garantiiaeg
2 aastat? Kui kaua kestab üks kööginuga ja kahvel ja kui kaua kestab
luts nutitelefon? Jujust.. Plastiknuga ei kestagi nii kaua. Ei no need olid
ju kogu aeg olemas. Küsi vanamatelt järele.
Ega see täitsa nali ei ole, et veneaegsed värgid kestavad igavikku.
Kestavad tõesti ja põhjus on huvitav. Ei olnud motivatsiooni teha
asju, mis katki lähevad. Nüüd on.
Kurb, et ka BMW ei ole erand. Ei ole ka Samsung, ei ole ka Snaige.
Peaaegu kõik on praegu kasumi peal väljas, v.a. üksikud valdkonnad.
Ma ei oska palju nimetada, vast ainult militaarne osa ja kosmosevärk.


Ahjaa.. täiesti kogemata tuli meelde. Olete kuulnud midagi uudsetest
keraamilistest kööginugadest. Arvake ära, mis nende puudus on :lol:
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Henri. kirjutas:Miks siin jutt alati mootorile viiakse kui varuosadest jutt??
Sõidab 2a Eestis ja õõtsapuksid vahetusse. Näiteks. Then what? Et igale sellisele varuosale peaks transa otsa arvutama? Või on see ka üks neid asju mida Tesla endale lubada ei või?
Minuteada pole BMW-le Eestist võimalik osta mitte ühtegi silladetaili, kõik tuuakse siia välismaalt, sh UM.
Transpordi hind on ALATI seal sees, olgu see UM või Alvadi.
Kõige kavalamad meist oskavad osta ise välismaalt ja maksavad HEA meelega posti kinni. ebay.de.
Eelmine nädal tellisin Inglismaalt endale riideid/jalanõusid 300€ väärtuses (Eestis maksaksin umbes 550-650€), hea meelega maksin 10€ kullerteenuse eest enda koduukseni :)

Tesla ei näe probleemi, kui keegi teine paigaldab nende jubinaid nende autole, vastupidiselt BMW-le.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ttsys »

Näiteks nende määratud sihtotstarve on piirav puudus, sest köögist eemale viies need ei kesta, taastada ülimalt kulukas ja materjal ei ole taaskasutatav(?) See ju tõupuhas jänkilik optimeeritud inseneeria.
arnis kirjutas: Ahjaa.. täiesti kogemata tuli meelde. Olete kuulnud midagi uudsetest
keraamilistest kööginugadest. Arvake ära, mis nende puudus on :lol:
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ooDDoo »

Kas keegi on kursis kuidas tesla peaks vastu meie soolases talves 10a. Kr Arnis sa peaksid poliitikasse minema. seal on sellised egod koos kes arvavad, et nad teavad kõike.
Näiteks kui sa küsid suvalise inimese käest mis on arvut ta vastab sulle kohe, et muidugi ta teab seal ekraan
klaviatuur..jne. Aga kui küsid seda IT spetsialisti käest , siis ta nagu ei oskagi kohe vastata.
Mul näiteks hakkas kolisema ükspäev 3a vanal pesumasinal direct drive mootor Garantii on küll 10 a, aga ma olen andnud sellele kõvasti kuuma. Aga kui mul tesla oleks saaks see kõrdades kõvemini kuuma kui mu pesumasin. Lisaks on kere nii jäik n, et kere ei deformeeru avarii korral eriti üldse, aga üõrutus sees on võrdeline smardiga .
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

ooDDoo kirjutas:Kas keegi on kursis kuidas tesla peaks vastu meie soolases talves 10a.
Mõtled kere? Ei usu et kellelgi sellist infot on enne 10 aastat, kui võib hakata korralikku statistikat tegema. Küll aga on meil info, et BMW alumiinium silladetailid ei pea. Õnneks on meil teed piisavalt pees, et detail kulub üldjuhul enne füüsiliselt ära kui sool jõuab oma töö teha. Aga eks ABS andureid on ikka saadud vahetada ja meistrimehed nööki näinud, et see oksüdeerunud detailist kätte saada.
ooDDoo kirjutas:Aga kui mul tesla oleks saaks see kõrdades kõvemini kuuma kui mu pesumasin. Lisaks on kere nii jäik n, et kere ei deformeeru avarii korral eriti üldse, aga üõrutus sees on võrdeline smardiga .
Kahjuks ei anna sa meile ise kah võimalust imetleda sinu teadmistes. See et su pesumasina mootor kolisema hakkas ei tähenda, et mähis oleks läbi kärsanud, vaid kehvat mehaanika disaini. Tõestasid järjekordselt oma teadmiste vajaka jäämises.

Ja sul pole isegi nii palju viitsimist, et enne oma väidete esitamist natukenegi infot koguda. Nimelt, Tesla Model S on osutunud üheks turvaliseimaks autoks crash testides. Salong ei tohigi deformeeruda, aga laupkokkupõrke korral neelas esiots imeliselt kineetilist energiat.

PS! Infoks, et selliste ilma faktidel põhinevate laimamiste eest on inimesi ka varem kohtusse kaevatud. Sinu õnneks Tesla ilmselt ei loe seda foorumit.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

ooDDoo kirjutas:Kas keegi on kursis kuidas tesla peaks vastu meie soolases talves 10a. Kr Arnis sa peaksid poliitikasse minema. seal on sellised egod koos kes arvavad, et nad teavad kõike.
Näiteks kui sa küsid suvalise inimese käest mis on arvut ta vastab sulle kohe, et muidugi ta teab seal ekraan
klaviatuur..jne. Aga kui küsid seda IT spetsialisti käest , siis ta nagu ei oskagi kohe vastata.
Mul näiteks hakkas kolisema ükspäev 3a vanal pesumasinal direct drive mootor Garantii on küll 10 a, aga ma olen andnud sellele kõvasti kuuma. Aga kui mul tesla oleks saaks see kõrdades kõvemini kuuma kui mu pesumasin. Lisaks on kere nii jäik n, et kere ei deformeeru avarii korral eriti üldse, aga üõrutus sees on võrdeline smardiga .
Täiesti katastroof :cry:
Kere peab vastu ligikaudu nii nagu see metall detailil nr 1:
Pilt
Kui sa ei saa essugi aru avariidest, siis toetu crash-test tulemustele.
Tesla on esimene sõiduk maamuna peal, mis sai igas valdkonnas 5 tärni.
Sinu teadmised deformatsioonitsoonidest jäävad alla igasuguse arvestuse.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Ma®tin »

Tesla on vähemalt esmapilgul väga hea auto, okei. Sina, Arnis, algatasid selle teema ja oled ilmselt väga paljusid (ka mind) selle aparaadi suhtes harinud ja huvitavaid teadmisi jaganud. AGA, tegu on BMW foorumiga, sa oled Teslat taevani kiitnud ja kõik BMW-d maha teinud, mis siin mainitud on. Veidi ebaeetiline, kas pole? Saame aru, et tegu on sinu unistuste autoga ilmselgelt hetkel, aga see ei tähenda, et see kõigist BMW märki kandvatest autodest parem oleks. See on selleks liiga ratsionaalne ja üritatud liiga ideaalseks ajada.
Kui Audil, BMW-l, MB-l, kellel iganes mingi auto välja tuleb, vaatan pilte ja andmeid ja mul tekib mingi emotsioon. Positiivne või negatiivne. Tesla model S andmeid ja pilte vaadates kunagi ammu.. Mitte midagi.

M5-l on ajalugu ja kindel eesmärk inimene enda roolis õnnelikuks teha, näiteks poolpõiki rehvisuitsu saatel ja V8 lörisedes kurve läbides. Tesla seda ei tee. Tesla ei tee üldse mingit häält. Ja ainuüksi sellest piisab siin foorumis väga paljudele. Olgugi et see on kallis ja saastav.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

Tegelikult on vähemalt minu meelest see arutelu väga sarnane iga-aastase aruteluga suverehv vs. talverehv (parandus: pidasin silmas naastrehv vs. lamellrehv) ainukese vahega, et viimatinimetatud teemal on kaasarääkijatel oma arvamus tekkinud oma KOGEMUSE põhjal. Kui paljudel siin foorumis on isiklik kogemus Teslaga, kas siis oma käega kogetud või tuttavate kogemuste põhjal? Kaldun arvama, et mitte kellelgi, seega tegelikult ei vii see arutelu enam mitte kuhugi- kõik, kes on tahtnud, on saanud oma arvamuse välja öelda ning kuni esimese kogemuseni ei muutu see nagunii. Iseasi, kas ja millal see kogemus tekib.
Lisaks veel see, et autoost on siiki enamustele suurelt jaolt emotsionaalne ost, mida Tesla kindlasti ei ole, kuna selle põhisuunitlus on siiski kokkuhoid. Samas- nagu me kõik teame, et hea küll, hoiad mingi raha kokku, kuid alles see nagunii ei jää- leitakse mõni muu "auk", kuhu see kulutada :D
Ja veel- Martinil oli absoluutselt õigus, kui ta ütles, et see siin on ikkagi BMW foorum ning veidi kohatu on BMWd ja Teslat võrrelda.
Arnis, ära solvu, kuid kohati jääb su jutust mulje nagu risti(Tesla)rüütlist, kes teisi risti(Tesla)usku tahab pöörata, kuid usun, et selle valiku (võimaluse tekkimisel) teeb igaüks siiski ise.

Mis minusse puutub, siis vähemalt lähiaastatel mina oma õuel/garaažis Teslat siiski ei näe, selle asemel löristan (nagu Martin ütles) mõne aasta pärast suvel hoopis 4-liitrise E34ga ringi, muhelus näol, sest BMW tunnuslause on ikka sõidurõõm :D
Viimati muutis AARE540, 09.12.2013 16:43 54, muudetud 1 kord kokku.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

AARE530 kirjutas:Tegelikult on vähemalt minu meelest see arutelu väga sarnane iga-aastase aruteluga suverehv vs. talverehv, ainukese vahega, et viimatinimetatud teemal on kaasarääkijatel oma arvamus tekkinud oma KOGEMUSE põhjal. Kui paljudel siin foorumis on isiklik kogemus Teslaga, kas siis oma käega kogetud või tuttavate kogemuste põhjal? Kaldun arvama, et mitte kellelgi, seega tegelikult ei vii see arutelu enam mitte kuhugi- kõik, kes on tahtnud, on saanud oma arvamuse välja öelda ning kuni esimese kogemuseni ei muutu see nagunii. Iseasi, kas ja millal see kogemus tekib.
Nii ta paraku on, et puudub kogemus nii Tesladega kui ka uute võimsate BMW F10'tega ja ega ta muidugi nüüd ilus pole kiita teisi marke BMW foorumis. Aga veel vähem ilus on alusetut laimu laduda teiste aadressil, mis põhinevad ainult emotsioonidel ilma igasuguste tõendatud faktideta või pigem isegi olemasolevatel aga ümber pööratud faktidel.
AARE530 kirjutas:Lisaks veel see, et autoost on siiki enamustele suurelt jaolt emotsionaalne ost, mida Tesla kindlasti ei ole, kuna selle põhisuunitlus on siiski kokkuhoid.
Selle väitega ma päris nõus pole, et Tesla Model S ainukene eesmärk on kokkuhoidmine ja nagu mugavus ja emotsioonid oleks täiesti viimasele kohale jäetud. Täpsem oleks, et teist sorti emotsioonid ja mugavus kui sisepõlemismootoritega. Ka ei ole BMW i8 ainukene eesmärk kokkuhoid ja ei saa seda ka olema i5.

Omalt poolt lisaks lõpetuseks, et seni kuni me jääme sõltuma välistest energiaallikatest ja riigist voolab nii palju raha selle tõttu välja, ei tasu isegi unistada mingist viie rikkama riigi staatusest ega isegi mitte järgi jõudmisest ülejäänud Põhja- ja Lääne-Euroopale. Eesti ainukene võimalus suuremaid samme edasi astuda tekiks, kui transpordile kuluvat energiat saaks kohapeal toota. Alternatiivkütusel autod võiksid anda ka väga suure võimaluse kohapeal midagi juppide näol toota, kasvõi allhanked elektroonikas, millel on väga suur osakaal sellistes autodes. Tõenäosus, et sisepõlemismootori teemadel võiks Eesti sõna sekka öelda on suht nullilähedane.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ttsys »

Tead, ei taha seda "helesinist unistust" purustada aga maailm on palju janusem (igas mõttes), kui see pisikest Eestist välja paistab. Hiinlastel on Tesla teemal juba ammu "kõrvad kikkis" ja see nii hirmutab (aktsionäre) kui ka lohutab (eelkõige tulevases hinnakujunduses), sest Hiinlased oskavad ja tahavad palju(t). Neil on raha ja neil on ka piisavalt eetikavaba suhtumist, et see Tesla kasvõi kloonida või keredetailide osas turundusega üle valada. Teslal on igatahes hambad ristis ja on ka põhjust, sest turuosa on magus aga samas võib olla ka nagu "bumerang".
http://www.teslamotors.com/forum/forums ... t-china-tm" onclick="window.open(this.href);return false;
hillarr kirjutas: /.../Alternatiivkütusel autod võiksid anda ka väga suure võimaluse kohapeal midagi juppide näol toota, kasvõi allhanked elektroonikas, millel on väga suur osakaal sellistes autodes. Tõenäosus, et sisepõlemismootori teemadel võiks Eesti sõna sekka öelda on suht nullilähedane.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Tõsijutt, raha säästmine on küll jäetud üheks viimaseks ülesandeks.
Võib tunduda küll, et ma laidan siin kõiki BMW-sid, kuid see ei ole nii.
Ma ei laida (ja ma ka ei saa laita) BMW-sid, mis on vanemad kui 2012:
erinev ajastu on erinev ajastu. Kuid mul on pretensioone energiakulu
poolest uutele mootoritele, mis heal juhul tarbivad veerandi võrra
vähem kui minu vanaaegne masuudipress. 10 aasta jooksul oleks võinud
progress olla tiba parem, eriti sellise suurte rahadega nagu BMW teenib.

Uudiseks lugejatele, et esimesed norrakad põhjast räägivad, et Tesla S
puhul -20C kraadine pakane tõmbab umbes kolmandiku nominaalsest
maha. Kõige hullemate oludega, -25C ja auto ei ole eelnevalt soojaks
lastud, võib sõidukaugus langeda 250km-ni. Üsna palju, kuid kui on
mobiiltelefon olemas, siis lastes enne sõitu auto salong ja aku soojaks
on võimalik pool sellest kaost ära kaotada.
Üsna sarnased numbrid sisepõlemismootoriga sõidukitelgi. Talvistel
lumistel/lögastel teedel 19"/21" pastlatega läheb kulu kuni kolmandiku
kõrgemale. Minu 15" talvekad piirduvad neljandikuga.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

AAHAAA! Näedsasiis, mäletate, ma käisin välja ühe mõtte seoses elektriauto, antud juhul siis Tesla puhul?
AARE530 kirjutas:Kuna ma tean, et Model S on Norra müüduim auto, huvitaks mind ausalt öeldes, kuskandis neid kõige rohkem seal müüdud on, samamoodi see, millistes tingimustes antud mudel muudes riikides sõidab. Huvitab just seetõttu, et teatavasti vähemalt tavaakude mahtuvus väheneb kõva pakasega enam-vähem kordades- kuidas Tesla antud olukorras käitub?
Nüüd sain siis Arniselt oma küsimusele vastuse. Muuseas, ma ei tee praegu indiaanlaste kombel võidutantsu, kuna minu jaoks ei muutu sellest teadmisest nagunii :)

Selge on see, et ka sisepõlemismootoriga kasvab kütusekulu talve tulekul, kuid pidevalt pikemaid sõite tehes kaldub kaalukauss ikkagi tavaauto (eriti diisli) poole ning seda üsna proosalisel põhjusel- aeg. Nimelt- kui elektriauto oma 250km sõidetud saab, kulub oletatavasti omajagu aega, et seda järgmise 250 km vahemaa jaoks laadida (kui palju, ei tea, kuid ma ei usu, et see 5 minutiga käib). Samas kulub tavaautol teekonna jätkamiseks just nii palju aega, kui seda võtab tankimine, seega vaid mõni minut.
Aga olgu, eks te jätkake arutelu sel teemal, kuu aja pärast vaatan, kas midagi muutunud on :D

Terv, AARE530 :cool:
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Teslat päris emotsioonituks küll nimetada ei saa.

Auto on siiski ilus ja kiire ka.


Rohkem emotsiooni (ilu ja kiirust) pakuvad BMW-d tõin välja juba mitu lehte tagasi..
Vasta