Elektriautorubriik

Vaba teema
Vasta

Kas sul on kodus oma parkimiskoht?

Hääletus lõppes 31.12.2015 01:28 45

Jah (või ainult talvel määran oma koha mida koristada)
49
63%
Ei, kuid vajadusel saaksin ühele kohale parkima jääda
9
12%
Ei, selleks on kindlasti vaja ühistu abi, olen juba proovinud
12
15%
Pole tähelepanu pööranud, ei tea veel
8
10%
 
Hääli kokku: 78
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

arnis kirjutas: Miks sa arvestasid ainult elektri hinda? Eesmärk ei ole ju elektrit müüa, vaid
vähendada ostetud elektri kogust. Ostetud elektri puhul peab aga maksma
võrgutasusid, kuid kodukootud elektri puhul seda tegema ei pea :?
Ma lootsingi, et seda küsid :D

Arvutus sai ju alguse sellest, et soovisid autot päikesega laadida. Laadimine toimub reeglina öösel, seega reaalselt müüd oma toodangu päeval ikkagi odavalt võrku ja ostad öösel kallilt tagasi. Maadlen just enda majapidamises selle küsimusega - kuidas suunata tarbimist vastavalt tootmisele. Ei ole lihtne.

Sisuliselt oleks mõistlik paigutada oma PV lahendus töökoha katusele.

Jjanno - kas ma võin Sinu graafikut teinekord kuskil loengus kasutada?
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

Noh veidi statistikat siis:
Pilt

Mul ei ole laadija juurde pandud mõõdikut niiet ei tea mis on efektiivsus aga võtame konservatiivselt 20% otsa kuna talvekuud. Siis Detsembri eest maksin järelikult €57, Jaanuar €72, Veebruar €90. Samadel kuudel siis vastavalt 100km hind €3.56, €4.24, €3.30. Ehk siis kõige külmemal kuul oli tarbimine piisavalt palju suurem, et andis ka tunda hinnas.

Praktikas küll ma ise nii palju maksnud ei ole kuna olen laadinud ka väljaspool kodu kellegi teise juures kes on sõbralikult selle kinni maksnud. Sinna alla kuulub sugulaste juures laadimist kui ka näiteks Valmieras hotellis laadimine mille eest raha ei küsitud. Samuti kui lähen Talsisse on hotell samuti lubadud tagada laadimise ja pole olnud mingit juttu selle eest maksmisest ;)

Eks nüüd täna vahetan suvekummidele ning sealt alates hakkab siis tõenäoliselt oluliselt teine pilt kujunema kuna soojad ilmad juba näitavad tarbimist sinna 16-17kWh/100km piirkonda nagu ka eilsel Tartu sõidul märkasin ning tolle pruuni Model S omanik nägi keskmiseks käies Pärnus (tal on all-season kummid niiet madalam veeretakistus).

Mis puudutab kodust laadimist, siis isegi eile 5% aku jäägini sõitmise järel panin ma auto laadima alles kell 2:15 öösel arvestusega, et on hommikul 10-ks ilusti 80% jõudnud. Seega kogu õhtune tegutsemine jne ei seganud autot ja ta laadis peamiselt öösel. Ise ma olen paaril korral korgid läbi lasknud küll kui olen pannud auto laadima ja siis juurde mingi intensiivne tarbija lisaks maja üldtarbimisele (maja peakaitse 3x16A, laen 3x13A niiet seal väga palju marginali vahel pole). Aga 3+ kuu kohta on see suht hea tulemus ;) Alati saaksin ka näiteks 3x10A laadida vms aga pole siiani väga põhjust olnud.

Mis paneelidesse puutub, siis see on täiesti ka endal plaanis aga ootan veidi veel tausta uurimise faasis kuna tean mis paneele jne tahan aga neil pole afaik Eestis esindajat. Hetkel uurin ka mis on normaalsed inverterid ning kuidas ehitada lahendus nii, et saaks võrgu katkestuse korral endiselt edasi tarbida (hetkel 99% lahendusi mis pakutakse lähevad maha kui võrgu vool kaob, et mitte lükata pinget võrku kus töid võib-olla tehakse). Eks annan teada kui lahenduse kokku saan. Plaan on SunPower paneelid kuna need annavad parima W/m2 ning omavad 25 aastast garantiid paneelidele + 25 aastast garantiid tootlikkusele (enamus konkurente on 10a paneelid 25a tootlikkus). Muhv, mis paneelid sul olid?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas jjanno »

Tere,
Mario Kadastik kirjutas:Samadel kuudel siis vastavalt 100km hind €3.56, €4.24, €3.30.
arnis kirjutas:Rusikareegli järgi on elektriga sõita 10 korda odavam
Minu vanal autol on need näitajad €11,75, €11,98 ning €11,72. Seega paraku päris 10 korda odavam pole elektriautoga sõitmine. Tänapäeva ökodiislitega on vahe veelgi pisem.

Janno
exTouring
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

jjanno kirjutas:Tere,
Mario Kadastik kirjutas:Samadel kuudel siis vastavalt 100km hind €3.56, €4.24, €3.30.
arnis kirjutas:Rusikareegli järgi on elektriga sõita 10 korda odavam
Minu vanal autol on need näitajad €11,75, €11,98 ning €11,72. Seega paraku päris 10 korda odavam pole elektriautoga sõitmine. Tänapäeva ökodiislitega on vahe veelgi pisem.

Janno
Sa valisid ka kõige kallimad kuud muidugi :) See number kukub kenasti nüüd ca 30-40% vähemalt kui suvekuudesse lähme ning overheadi osa peaks ka vähenema kuna akupaki soendamine jne pole vajalik enam (täna ja eile olid vist esimesed päevad kus alustasin sõitu ilma regen piirajata).

Minu eelmise Evo X puhul oleks see number näiteks ~€20 ning Tesla puhul võiks see number sinna €2 kanti tulla suvel. Seega minu jaoks on küll vahe pea 10x :) Aga eks jah, keskmise 8-10l / 100km sõitva auto puhul on see vahe pigem sinna 5-6x kanti (talvel vähem veidi) ning ökodiislitega mõned korrad.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

No jah. Kui pessimistlikult vaadata, siis ümardatud kümme ei ole väga lähedal,
kuid vaevalt ükskõik millist ökopressi saab tankida tööl või külas :)
NING keskmised elektriautod oma võimsuse poolest ei ole võrreldavad
ökopillidega. Minu lühikesed katsed ütlevad, et kui elektriauto on 80kW,
siis diisel peab olema 120-125kW (130-140 automaatkastiga), et oleks
enamvähem võrdse minekuga. Et aga reipus sarnane oleks, peab olema
bensiin ja 2x võimsam kui elektriajam.

Mario, miks sa kell 2.15 laadima panid? Kas loogilisem poleks vähendada
laadimise kiirust, et laetuse tase oleks just õigel ajal valmis?
Või sa sihid aku soojenemist hommikusse?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

arnis kirjutas:Mario, miks sa kell 2.15 laadima panid? Kas loogilisem poleks vähendada
laadimise kiirust, et laetuse tase oleks just õigel ajal valmis?
Või sa sihid aku soojenemist hommikusse?
Ma olen harjunud arvutama, et 3x13A laadides on 10% tunnis ning kui vaja oli laadida 75%, siis see on ca 7.5h, väike varu ka hommikuseks soendamiseks ja oligi 10-7.5-0.25 = 2.25 ehk 2:15 :) Aga eks see on harjumus külmadest ilmadest kus hommikuks maksimaalse võimsusega laadimine soendas akupaki piisavalt, et regen limit oli poole peal. Nüüd kus õues on soe võib pmst ajastada laadimise lihtsalt öise odava elektri ajaks ja that's it.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Mario - mul on tegelikult 4 eri tüüpi paneele. Esimesed, 7a tagasi soetatud ja ka viimati ostetud on tegelikult küllalt sarnased neile sunpoweri omadele, kuigi vastavad näitajate poolest pigem "konventsionaalsetele". Klaas on sama, tehnoloogia ka, seega reaalse eluea vahet ma seal ei usu. Efektiivsuselt on 16,2% versus sunpoweri 20,4%. Samas efektiivsus ei ole argument iseenesest. See muutub oluliseks ainult interpoleerituna watti maksumusega.

Paneelid on Schüco MPE seeria MS 60 265w

Foorumitest on näha kuidas mitmed on oma Leafid varuakudeks muutnud. Põhimõtteliselt peaks see ka ju teiste ev-dega võimalik olema. PV paneelide võrguinverter ei puutu siin üldse asjasse. See tuleb nagunii EE reeglite järgi valida. Ainus, mida tasub veel inverteri juures jälgida on kuidas ta saab hakkama paneeli osalise varjutuse konpenseerimisega.
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

SunPowerit tahangi rohkem garantii pärast ning muidugi on hea see m2 kohta tulev aastane kWh ka kuna plaan on kogu katus katta seega mida rohkem kWh / m2 seda suurem kogutootlus eluajal.

Mis puudutab inverterit, siis ma tahaks teha selle off-grid lahenduse käsitsi switchitavaks vähemalt ja ka ilma akudeta. Ehk siis kui vool ära läheb aga paneelid on võimelised tootma, siis mitte ei lasta maasse vaid saaks majas edasi töötada ning kui vool tagasi tuleb switchib tagasi on-grid peale. Annaks vähemalt mingigi lahenduse mis akupakke ei vaja kohe.

Akude osas ma ootan kuni Tesla oma gigafactory valmis saab ning hakkab tootma spetsialiseeritud off-grid akusid mõistliku hinnaga. Nimelt on loota, et nad teevad sarnase õhukese ja väikse paki mis on endiselt ülisuure energiatihedusega võimaldades seda mõistlikult paigutada kuhugi.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Miks sul seda garantiid vaja läheb? 10a garantiid on neil kõigil, selle ajaga tuleb tootmispraak kenasti välja. Tootlikuse vähenemist on nii keeruline mõõta, et ma parem ei mõtlegi selle peale. Mingit 20% langu mõõta, no ma ei tea. Lang tuleb paneelidel peamiselt keskkonnamõjudest klaasile. Ajaga see kriimustub ja tuhmub. Reaalsus on paraku see, et kevadine õietolm mõjutab oluliselt rohkem. Ma aeg-ajalt olen paneele fairiga pesnud, aga asendustegevus on see kõik ikkagi.

Imho ei ole on-grid majapidamisele sellist asja nagu mõistliku hinnaga akupakk. Seda on lihtsalt nii harva vaja. Parem mõtleks välja kuidas auto akupakki kasutada.
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

No ma eelistaks, et kui mingi paneel 20 aasta pärast mis iganes põhjusel sureb, siis ma saan uue paneeli. Ehk siis tõenäoliselt väikse lisa raha eest saada 2.5x kauem garantii on seda väärt ma olen suhteliselt kindel.

On-grid lahendusele akupakki on vaja selleks, et aeg-ajalt käib vool siiski ära ning ma tahaks endiselt ka autoga sõita ehk siis kui on pikem katkestus ja ma olen päeval kontoris, siis ma saan õhtul pakist ümber laadida. Ma ei hakka sellepärast ju autot jätma seisma. Mis on küll variant mingi hetk on see, et peale 8a Teslaga sõitmist saab teha upgrade mingi 150kWh akupaki peale ning see 85kWh akupakk võtta paneelidele taha. Ta suhteliselt kompaktne ning Tesla kindlasti omab selleks hetkeks tehnilist lahendust mis selle integreerida lubab.

Aga hetkel tahaks ilma akupakita hakkama saada, lithsalt, et oleks võimalus jätkata maja voolu tarbimist ka grid failure korral mis ma saan aru, et pole hetkel Eestis müüdavate on-grid lahenduste puhul võimalik.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Madis. »

Kuulge palun kolige enda ökomajade jutuga privaatsõnumitesse. :)

Kui nüüd tagasi teemasse minna (kas on võimalik üldse määratleda selle teema eesmärki?), siis viimases Top Gear Eesti ajakirjas on artikkel i3'st. Kiidetakse taevani.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Raivo »

Madis. kirjutas:Kuulge palun kolige enda ökomajade jutuga privaatsõnumitesse. :)
Pigem võiks teema splittida ning jätta vaba teema alla siiski võimalus arutleda huvitavatel tehnoloogilistel teemadel :)
530d
Kasutaja avatar
2XX5
Huviline
Postitusi: 305
Liitunud: 07.09.2010 10:25 49

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas 2XX5 »

Raivo kirjutas:
Madis. kirjutas:Kuulge palun kolige enda ökomajade jutuga privaatsõnumitesse. :)
Pigem võiks teema splittida ning jätta vaba teema alla siiski võimalus arutleda huvitavatel tehnoloogilistel teemadel :)
Arvestades BMW foorumi konservatiivsust(vahetuse teemad, huumoriteema) on täitsa imekspandav, et see teema siin nii kaua on lahti püsinud..
Kasutaja avatar
täpp
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 12.06.2007 18:21 25
Asukoht: hps
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas täpp »

Ja tuleb tunnistada, et see on selle foorumi kõige huvitavam teema :)
Muhv ja Mario, mis suunas teil maja katused üldse on?
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas coley »

täpp kirjutas:see on selle foorumi kõige huvitavam teema
+1
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

täpp kirjutas:Ja tuleb tunnistada, et see on selle foorumi kõige huvitavam teema :)
Muhv ja Mario, mis suunas teil maja katused üldse on?
:lol: :lol: :lol:


Huvitav tõesti, enne valitses foorumis vägev füürer-kord. Postitused ja teemad kadusid või muutusid võluväel, praegu räägi või oma maja veetarbest ei juhtu midagi :roll:
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

coley kirjutas:
täpp kirjutas:see on selle foorumi kõige huvitavam teema
+1
+1


Katuse suund on veel kaudselt seotud antud teemaga, kuid veearve ei ole.
Kraaklemist on siin päris palju, kuid seda on ka oodata, kuna teema on pingetpakkuv.

Huvitav on see, et siiamaani ei ole väga räägitud sellest, milline teine automark/mudel
on parem kui Tesla või BMW. Selliseid hääletajaid on päris mitu, ootaks neilt tagasisidet.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Minuarust olen ma ise siia mitu autot postitanud ja on seda ka teised teinud, palju sa neid tahad ?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

oo7 kirjutas:Minuarust olen ma ise siia mitu autot postitanud ja on seda ka teised teinud, palju sa neid tahad ?
Lugesin su postitused kõik läbi ja mina küll peale BMW ja Alpina (mis on BMW) kiitmist ei näinud.
Teistest automarkidest on siin haisu vähe.

Mario, sa tegid endale (või ostsid?) 22kW laadimiskaabli?
Kust sa "Type 2" pesa/pistiku leidsid?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
EnnR
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 21.06.2007 23:39 21
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas EnnR »

Madis. kirjutas:Kuulge palun kolige enda ökomajade jutuga privaatsõnumitesse. :)

Kui nüüd tagasi teemasse minna (kas on võimalik üldse määratleda selle teema eesmärki?), siis viimases Top Gear Eesti ajakirjas on artikkel I3'st. Kiidetakse taevani.
No ei ole nii!
Elu, elamine ja autod (nii BMW kui teised) on omavahel juba nii integreerunud, et ökamajadki (ja nende energiavarustus) on osa autondusest (loe: bmw-ndusest :) )
Niiet seega on selline teemakäsitlus vägagi osa sellest foorumist - BMW = elu :)
X1 E84 2.0d 2011 a.
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas coley »

Muhvile head uudised aga eks ta ilmselt juba teab ise ka seda:
Möödunud nädalal allkirjastas United Motors BMW i-mudelite hoolduslepingu. See tähendab, et peatselt saavad kõik i-autode omanikud hooldada oma autosid Eestis kohapeal. Ametliku BMW i-hoolduse juurde kuulub ka ühe BMW i3 omamine, Eestisse jõuab esimene i3 lähikuudel. Siis saab seda ka Eesti teedel ja oludes reaalselt proovida ning seeläbi olla paremini valmis BMW i-mudelite teenindamiseks.
http://www.whatcar.ee/uudiste-artiklid/ ... oldusiguse" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool:
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

coley kirjutas:Muhvile head uudised aga eks ta ilmselt juba teab ise ka seda:

Suurepärane uudis! Ise ootasin seda alles sügiseks.
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas marek555 »

Kuidas valmib Tesla Model S, ca 47 minutit huvitavat vaatamise materjali ;)
http://youtu.be/pkO5u4AJkwQ
Kasutaja avatar
Glipz
Huviline
Postitusi: 276
Liitunud: 20.04.2010 19:00 18
Asukoht: Türi, Järvamaa

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Glipz »

marek555 kirjutas:Kuidas valmib Tesla Model S, ca 47 minutit huvitavat vaatamise materjali ;)
http://youtu.be/pkO5u4AJkwQ
On tõesti huvitav. Sattusin sama saadet vaatama paar kuud tagasi NG kanalil
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Keegi lives näha tahab, siis üks Tesla liigub tihti Ülemistes uue Selveri ees peale tööpäevi. Minge luurake :lol:
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

täpp kirjutas:Ja tuleb tunnistada, et see on selle foorumi kõige huvitavam teema :)
Muhv ja Mario, mis suunas teil maja katused üldse on?
Mul on kõige suurem ja ühtlasem katuse osa kahjuks põhja poole aga pea sama suur on vastavalt ka lõuna poole (seal lihtsalt ka mingi korsten vahel ukerdamas). Samas kui ma arvutusi tegin, siis selgus, et ida ja lääne suunas olevad paneelid kaotavad vaid ca 10-15% aastasest tootlikkusest niiet see polegi kõige hullem tradeoff. Samas see on mingi arvutaja niiet hui jevo znajet. Muhv oskab selles osas äkki paremini reaalelust rääkida.
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

arnis kirjutas:Mario, sa tegid endale (või ostsid?) 22kW laadimiskaabli?
Kust sa "Type 2" pesa/pistiku leidsid?
Ostsin hollandist. Neid pakkujaid on erinevaid aga enamus eesti pakkujatest ja ka teistest on suhteliselt kirve hinnaga seda müümas. Mitte, et kaabel ka niisama odav oleks, ca 6m kaabel on ~€300 grr...
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

oo7 kirjutas:Keegi lives näha tahab, siis üks Tesla liigub tihti Ülemistes uue Selveri ees peale tööpäevi. Minge luurake :lol:
Haha, nojah, see on kui liiga regulaarselt käituda ning tõenäoliselt maanteelt sõites mu tavaline parkimiskoht ka suhteliselt hästi näha. Samas mu eeliseks on see, et mul nii ebaregulaarne eluviis, et ennustada mis päeval ja kellaajal see võiks juhtuda on päris keerukas ;)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Mario Kadastik kirjutas:
arnis kirjutas:Mario, sa tegid endale (või ostsid?) 22kW laadimiskaabli?
Kust sa "Type 2" pesa/pistiku leidsid?
Ostsin hollandist. Neid pakkujaid on erinevaid aga enamus eesti pakkujatest ja ka teistest on suhteliselt kirve hinnaga seda müümas. Mitte, et kaabel ka niisama odav oleks, ca 6m kaabel on ~€300 grr...
Justjust. Mul väike uurimine käib seoses laadimisvarustusega ja Type2 on pesa/pistik ise (puhtalt käepide ja klemmid) jõhkra hinnaga. Kas asi on konkurentsis või litsentside saamises, ma veel ei tea.
Antud teema kehtib kõigile elektriautodele, sh i3.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

BMW- l jääb vastav kaabel reipalt alla 200€, täpsemalt 161€
Viimati muutis Muhv, 20.03.2014 07:52 41, muudetud 1 kord kokku.
Vasta