Elektriautorubriik

Vaba teema
Vasta

Kas sul on kodus oma parkimiskoht?

Hääletus lõppes 31.12.2015 01:28 45

Jah (või ainult talvel määran oma koha mida koristada)
49
63%
Ei, kuid vajadusel saaksin ühele kohale parkima jääda
9
12%
Ei, selleks on kindlasti vaja ühistu abi, olen juba proovinud
12
15%
Pole tähelepanu pööranud, ei tea veel
8
10%
 
Hääli kokku: 78
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

Esindus oleks väga abiks siiski. Esiteks regulaarsed proovisõidud soovijatele, teiseks kaoks ära liisingute ikaldus kus hetkel on nokk kinni ja saba lahti kuna liisingud nõuavad, et auto peab olema Eestis arvel enne kui saab liisingusse võtta jne.

Samuti kohalik hoolduskeskus oleks siiski abiks kui on mingeid probleeme inimestel, et ei pea rangerit kutsuma, samuti retrofittide jaoks (enamus Tesla uusi featuure on retrofititavad varasematele autodele jne). Samuti kukuks koheselt kasko hind kuna avariid siiski juhtuvad niiet esinduse olemasolul on vähemalt konkreetne koht kus remonti teostada jne.

Ja ma ei välistaks esinduse loomist. See, et nad proovisõidu päeva korraldasid on juba suur samm turu tunnustamise suunas. See ei pruugi tulla 2014 aga ma ei imestaks 2015-16.
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas siim .j »

Seda peab lihtsalt jagama:
"Tesla owner scans Model S’ internal ethernet network, receives security call from Tesla"
http://www.bmwblog.com/2014/04/06/tesla ... all-tesla/" onclick="window.open(this.href);return false;
Meenutab natuke mõnda tsensuuri, kus valvsa ''peremehe'' pilgu all kogu aeg oled. :D
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

Ma sügavalt kahtlen, et tema tegevus autos avastati, pigem hoiti tal juba mõnda aega pilk peal selle threadi alusel:

http://www.teslamotorsclub.com/showthre ... et-network" onclick="window.open(this.href);return false;

On ammu teada, et Tesla loeb aktiivselt neid foorumeid ning ma olen ka täiesti ise seda kogenud kus alla 24h peale ühte postitust täiesti lambikas teemas pidurite osas helistas mulle Tesla Kopenhaageni service center ja uuris pidurite kohta, et kas kõik on ikka ok. Neile oli US headquarters teada andnud, et mul oli mingi issue piduritega. Praktikas oli minu kommentaar hoopis foorumis, et peale pikka seismist on normaalne, et selliste sport ketastega käib raksatus (olin nädala Zürichis ja esimest korda sõitma hakates raksusid nad lahti). Postitasin selle vastuseks ühele kes muretses selle heli pärast. Aga tean veel kümneid case kus inimesed on uurinud mingi auto imeliku käitumise kohta ning enne kui keegi on jõud postitada on juba Tesla ise asjaga tegelenud. Kellelgi oli kojamehega probleem mille peale ta sai kõne Teslast, et Ranger on juba tema poole teel ning vahetab kojamehe ära jne. Mulle seda sorti jälgimine täitsa meeldib, pole kunagi ühegi auto ja tootjaga näinud sellist hoolimist klientide rahulolu ja kvaliteedi osas.
tafkin
Huviline
Postitusi: 375
Liitunud: 17.04.2005 10:18 21
Peamine sõiduk: Bmw 650i xDrive Coupe M-Sportpakett/Individual
Asukoht: Tartu/Viimsi/München

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas tafkin »

Mario Kadastik kirjutas:Esindus oleks väga abiks siiski. Esiteks regulaarsed proovisõidud soovijatele, teiseks kaoks ära liisingute ikaldus kus hetkel on nokk kinni ja saba lahti kuna liisingud nõuavad, et auto peab olema Eestis arvel enne kui saab liisingusse võtta jne.

Samuti kohalik hoolduskeskus oleks siiski abiks kui on mingeid probleeme inimestel, et ei pea rangerit kutsuma, samuti retrofittide jaoks (enamus Tesla uusi featuure on retrofititavad varasematele autodele jne). Samuti kukuks koheselt kasko hind kuna avariid siiski juhtuvad niiet esinduse olemasolul on vähemalt konkreetne koht kus remonti teostada jne.

Ja ma ei välistaks esinduse loomist. See, et nad proovisõidu päeva korraldasid on juba suur samm turu tunnustamise suunas. See ei pruugi tulla 2014 aga ma ei imestaks 2015-16.

Tere

Olen samal arvamusel, et esindus tuleb õige varsti. Kuna neid autosid on järjest juurde tulema hakanud ja eks ikka juhtub õnnetusi, ning abi tahavad kõik saada.
Huvitav on siin ka see, et suuri reklaame meil ju pole ja kõik autod on eelnevalt omanikul vaja välja osta. Aga hea asi pidigi ise ennast müüma :D Samas, kui oleks juba esindus meil olemas, siis arvaks, et neid oleks 10x rohkem. Ei pea suurt raha alla panema ja ikkagi kindlus on parem olemas, kui midagi peaks juhtuma.

Kuna ise töötan finantsasutuses, siis õnnestus ka endal teie liikur ülevaadata. See on ikka ulme, heas mõttes. :shock:

Mis puudutab Bmw i3-e, siis neid ka täna Eestis juba rohkem kui 1. Keredetöödega, muidugi kehvem seis, kuna see kere pole ju metallist ja meil pidi tehnoloogia puuduma hetkel. Aga UM-i arvates on kas see tulevikus teostatav.

Münchenis on linnapildis Tesla tavapärane nähtus, kuigi olen näinud ka üksikuid Bmw i3-sid.

Parimat
Taavo
320d-320xd-330d-330dA-330xd-330xdA-530iA-530d-530dA-530xdA-535dA-540iA-650ixDrive-745iA-X3sdA-X5dA,A4Q,S4,S5,A6Q,A6Allroad,A8LQ,RS6:)))
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas MuiduMees »

Sai ka siis Tartus üks kirsipunane Tesla ära nähtud. Piltide peal nii kena ei tundugi, kuid reaalis võtab pead keerama küll :)
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Nägin paar päeva tagasi Haabersti kandis i3-e, vist oli standardvärvi ja vist olid ka Eesti numbrid :?
Silmaga vaadates polnudki nii väga pisike auto.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

Ma imestan, et siia pole veel jõudnud need lingid:

http://forte.delfi.ee/news/auto/eksklus ... d=68479945" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi mis mul kohe silma kriipis nendelt piltidelt kus on ratas välja pööratud on see imeõhuke rehv. Väkk, see jätab sellise sapaka mulje koheselt kuna ikka ultra peeneks on aetud, et veeretakistust vähendada. Seda igasugustel stock fotodel pole näha olnud mistõttu ma ei olnudki teadlik sellest.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Kommentaarid on head :lol:
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Mario Kadastik kirjutas:Ma imestan, et siia pole veel jõudnud need lingid

On ikka, aga bmw elektriauto teemasse.
Peene rehvi kohapealt - harju ära, see on uus standard. :D

Huvitav on see, et esimesed ringrajakatsed pole midagi paha nende kilukarbikaante kohta välja toonud. Positiivne on, et nad on umbes täpselt poole odavamad kui tavalised 19-20".
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Henri. »

..ja mitte ainult BMW elektriautode teemasse, nagu Muhv juba korrektselt ära märkis, vaid ka "videod" teemasse. Pelgalt pealkirja järgi pidigi neisse kahte enne jõudma.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Veel üks rahulolev proovisõitja:
http://tallinncity.postimees.ee/2776780 ... tib-teslat" onclick="window.open(this.href);return false;

Ning lõpphea uudis liisinguvõimalustest LHV-st:
http://www.kahvel.ee/30501/eestis-hakat ... liisingut/" onclick="window.open(this.href);return false;
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Ultron »

Mario Kadastik kirjutas:Ma imestan, et siia pole veel jõudnud need lingid:

http://forte.delfi.ee/news/auto/eksklus ... d=68479945" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi mis mul kohe silma kriipis nendelt piltidelt kus on ratas välja pööratud on see imeõhuke rehv...
Arvestades, et see auto kaalub 2x vähem kui Tesla, siis polegi laia rehvi tarvis. Hea muidugi välja ei näe aga keskkonna säästmise nurgast igati omal kohal lahendus.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Ultron kirjutas:
Mario Kadastik kirjutas:Ma imestan, et siia pole veel jõudnud need lingid:

http://forte.delfi.ee/news/auto/eksklus ... d=68479945" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi mis mul kohe silma kriipis nendelt piltidelt kus on ratas välja pööratud on see imeõhuke rehv...
Arvestades, et see auto kaalub 2x vähem kui Tesla, siis polegi laia rehvi tarvis. Hea muidugi välja ei näe aga keskkonna säästmise nurgast igati omal kohal lahendus.
Laiem rehv on lähedane sugulane teemaga "madaldatud auto". Kui funktsionaalselt ei ole mõistlik
kasutada, siis mõistlik on mitte kasutada. Silma kriipimine on kitsa kontingendi kõrvalnähtus.
Need, kes sellist autot ostavad, ei pane pahaks, et autol 255 pastlad all pole - enamikel juhtudel
liigselt lai rehv põhjustab rohkem probleeme kui lahendusi, sama ka auto madaldamisega.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Artikkel täpselt teemasse. Ise ma 100% sellega nõus pole, aga intellektuaalselt huvitav lugemine sellegipoolest.
http://blogs.marketwatch.com/energy-tic ... ctric-bmw/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Jaakk »

Ausalt öeldes päris rumal artikkel, i3 ja i8 ei saa kuidagi ühte patta panna Teslaga, i3 -e saab võrrelda ikka rohkem Leafiga, sest range ja hinnaklass on neil samas suurusjärgus, ning ka autode target on sama. i8 on pigem ikka sisepõlemismootoriga auto, mida aidatakse kaasa elektrimootoriga ehk tüüpiline hübriid (vahet pole kas sisepõlemismootorit kasutatakse elektri tootmiseks või otse ratastesse). Tesla Model S-i võiks rohkem võrrelda Rimac -iga, kuigi Rimac on kaks korda võimsam, neli korda rohkem mootoreid ja aku capacityt veelgi rohkem, kuigi samas ei saa neid oma hinna pärast kuidagi samasse patta panna Tesla 100K euri vs Rimac-i 700K euri.
Tesla on teinud ikkagi midagi sellist mida keegi teine pole siiani julgenud teha ehk Tesla on reaalne alternatiiv keskklassi sõiduautole, suurimat edu saavutatakse riikides kus on kõrged autode ja saaste maksud, kütus kallis nagu näiteks Norras.
Viimati muutis Jaakk, 07.05.2014 11:49 00, muudetud 1 kord kokku.
toomik
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 19.09.2013 10:42 59
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas toomik »

Nõustun ka täielikult eelkõneleja vaadetega.

Lisaks tundub see i8 veel eriti imelik ettevõtmine. Nagu kõiki hübriide reklaamitakse selle võimsust kui bensiini- ja elektriajami summana, kuid aku rammu jagub elektri osale ainult 22 "miili" jaoks. Edasi siis sõidab auto ikka bensiinimootori jõul. Igasugune energia, mille ta sõidu käigus tagasi teenib, teenib ta ikkagi bensiini mootori arvelt, seega 1+1 loogika ütleb, et enamus oma elueast ei ole sel autol mitte 362 hobujõudu, nagu reklaamitakse, vaid ainult 231, mida see bensiinimootor pakub.
Kui nüüd sellest bensiinimootorist rääkida, siis vähemalt näitajate järgi tundub see väga hea pill olevat. 1.5 liitrit ja 231 hobujõudu ja 154 hj liitri kohta. Sellist näitu väga palju mootoreid ei paku. Kui nad oleks selle niigi kerge ja madala õhutakistusega autost kogu selle aku ja elektrijama koos seda tavamootoriga siduvad peene käigukastiga minema visanud, siis oleks tulemuseks väga hea võimsuse ja kaalu suhtega masin. Ma julgeks pakkuda, et kokkuvõttes oleks võimekuselt tegu isegi parema asjaga, kui i8 praegusel kujul on. See elektri osa selle auto küljes on puhtalt reklaamotstarbeline.
See elektri ja roheline värk on lihtsalt pop ja noortepärane praegu, ning ilmselt toob sellele autole hulga ostjaid, kellel on raha rohkem, kui mõistust. Praktikas suurt kasu tast seal masinas ei ole, eriti, kui teda, kui sportautot, otstarbe kohalelt kasutada.
Seda on Honda eelnevalt oma "sporthübriidi" CR-Z-iga tõestanud. Vaadake näiteks Fifth Gear-i shootout-i CR-Z-i ja mingisuguse diiselkäraka vahel.

Teda puhta elektri autoga, nagu teslad, võrrelda on lihtsalt kas reklaamilüke, või niisama ajakirjaniku rumalus.
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Jaakk »

Päris nii ka öelda ei saa, et sellest elektrikärakast kasu poleks seal i8 või miks mitte ka P1 või 918 juures, kasu toob see elektriline vidin just nendes vahemikes kus asub turbo lag. Seda vahemikku täidab läbi "starteri" aetav kiirendi väga hästi oma paarisaja hobujõuga.
toomik
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 19.09.2013 10:42 59
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas toomik »

No ma päris nii ei mõelnud, et "üldse ei ole kasu". Ma pigem pidasin silmas, et kas on praktiliselt mõttekas süsteemi keeruliseks ja enne kõike raskeks ajada akude, elektrimootori, mootoreid siduva ülekande ja elektroonikaga.
Kõrvalt vaatajale jääb mule, et (vähemalt i8 puhul) ei ole dünaamika võit päriselus see, miks need asjad sinna külge on poogitud - eriti, kui tehnilisi näitajaid ja reklaami omavahel kõrvutada.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Igasugune "mikrohübriidsus" on väga positiivne kütusekulule ja võimsusele.
Enne i-seeriat oli BMW juba aastaid müünud ActiveHybrid mudeleid,
kus on peal mikroskoopiline akupatarei 3-7 kilomeetri läbimiseks.
Seda akut kasutati kui puhvrit kineetilise energia päästmiseks.
Ajamit kasutati samas ka tippvõimsuse tõstmiseks.

Ka i8 ei sõida akut nulli. Lubatud võimsus on olemas siis kui
pedaal põhja kukub, mitte kauaks, kuid keegi ei tahagi kauaks,
peaasi et 200 on rauas ja seda võimalikult kiiresti :)
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Ja veel...
Pisut analüütilisemalt

http://www.valuewalk.com/2014/05/tesla- ... vs-bmw-i8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Igatahes Eestis müüb Tesla paremini kui BMW. Pakun, et Mariol ei ole selles just kõige väiksem roll.
Allpool Kredexi eraldatud toetused 21. aprilli seisuga

Nissan Leaf 192
Mia Electrics 37
Mitsubishi i-MiEV 25
Polaris Ranger 23
Tazzari Citysport 31
Micro-Vett Fiorino 19
Tesla S 12
Opel Ampera 6
BMW i3 3
Citroen C-Zero 3
Peugeot iON 2
Toyota Prius Plug-In 2
Mitsubishi Outlander PHEV 1
Porche Panamera e-Hybrid 1
Kasutaja avatar
täpp
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 12.06.2007 18:21 25
Asukoht: hps
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas täpp »

Kaspar ja Sergei käisid Teslat uurimas. Selgus, et tulevik on küll ilus, kuid mitte veel päris valmis.

kliki pilti või http://petrolheads.ee/2014/05/tulevik-e ... is-valmis/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Pildid on kenad :)
Seoses touchscreeni puudumisega tagumistele:
esiteks, autol on kliimaautomaatik - taga pole tarvis õhurestile
temperatuurivalikuid KUI kliimasüsteem töötab korrektselt.
teiseks, istmesoojendused peaksid olema on/off tsükliga,
ehk kui valida "võimsuseks" 1/3, siis esimesel minutil vurab
soojendus maksimumis ning siis võtab pöördeid alla.
Kolmandaks, tegelikult tuleks pöörduda emme poole, mitte issi poole.
Ehk üldjuhul esiiste ei jää üldse vabaks.

Põranda ja lae vahele jääb tõesti vähevõitu seda ruumi, kuid seda
siis mitte lastele, vaid täiskasvanutele, kes tihtipeale ei sõida
tagapingis, vaid sõidavad enda auto roolis, nagu eestlastele kohane :lol:

Ja neljandaks hakkas mind ennast huvitama, kas lapsel võiks olla
nutitelefon ja ta saaks sealt nutitelefonist endal istet soojendada?

See, et Model S pole maailma luksuslikuim sedaan, selle vastu ei saa vaielda,
kuid odavuse järgi sellel autol küll lõhna pole.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
täpp
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 12.06.2007 18:21 25
Asukoht: hps
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas täpp »

arnis kirjutas:Pildid on kenad :)
Seoses touchscreeni puudumisega tagumistele:
esiteks, autol on kliimaautomaatik - taga pole tarvis õhurestile
temperatuurivalikuid KUI kliimasüsteem töötab korrektselt.
Ja kui tagumine ei taha seda temperatuuri, mis eelnevalt määratud?
arnis kirjutas:teiseks, istmesoojendused peaksid olema on/off tsükliga,
ehk kui valida "võimsuseks" 1/3, siis esimesel minutil vurab
soojendus maksimumis ning siis võtab pöördeid alla.
Jällegi, kui tagaistuja ei taha seda "võimsust" või tahab et see välja lülitataks?

arnis kirjutas:Kolmandaks, tegelikult tuleks pöörduda emme poole, mitte issi poole.
Ehk üldjuhul esiiste ei jää üldse vabaks.
Sul on ainult naine ja lapsed, sõpru ei ole? Või sõidab sinuga koos ainult üks sõber?

PS! mina ei ole antud autot isegi mitte näinud oma silmaga, minu jutt põhineb vestlustel omanikuga ja kolleegide poolt kirjutatud siinviidatud artiklile.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

No minu jutt põhines sellel, et sellist olukorda, kus oleks vaja iga
viieteistkümne minuti pärast teha mingisuguseid muudatusi, on
liigne. Jah, ühel päeval sajab lund ja teisel paistab päike.

Meil foorumlastel on igasugused vanaaegsed E39/E38-d jms.
Kui mina autosse lähen, on mul kõik juba paras.
Talvel on kliima valitud 20, praegu 19. Samasugust juttu
räägivad mitmed kliendid: "mina neid nuppe üldse ei näpi".

KUI tegu on lastega, kellel on igav, siis ükski valik ei tööta ja
seda peavad selgeks tegema juba vanemat :)
Sellistele lastele on akendel näiteks lapselukk olemas :lol:
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

Ehk ei lähe päris teemast mööda, kuna pildilt ei puudu ka Model S. Minu meelest veel üpris haruldane vaatepilt- mitte küll S-i koha pealt, vaid üldse, kuna ühele pildile mahtusid Norras üpris levinud S ja see teine, mida eriti palju veel ei liigu :)
Pilt
PS. Mida rohkem ma Model S-i näen, seda rohkem olen arvamusel, et on ikka üks äraütlemata ilus pill välja mõeldud :)
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

Oih, polnud ammu käinud kuna siin oli väike varjusurm sellel teemal olnud :) Nüüdseks on see Kredexi taotluste arv vist isegi 17 jõudnud ja minu enda tagataskus peetav arvestus näitab 21 autot mis on tellitud (tõsi, viimane neist paar päeva tagasi mistõttu kredexi taotlus veel tegemata isegi). Samas tean ka, et juba mõnda aega ei oma ma 100% ülevaadet tellijatest kuna ka ülejäänud 4 omanikku on sõpruskonnas mitmeid autosid "müünud" ;) Niiet see tegelik number tellimusi võiks sinna 30-40 kanti juba jõudma hakata. Samas too kes alles paar päeva tagasi tellis sai juba tarneaja septembrisse kuna Tesla globaalne tellimuste kogus hüppas hiljuti peale Oatmeal-i koomiksit ja hiina launchi päris kenasti.

http://theoatmeal.com/comics/tesla_model_s" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

2015 september ma eeldan :shock: :?:

Väga lahe koomiks.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Jaakk »

Ikka 2014 september, hiljuti oli see pakkumine kus pakuti neid alt-ära-hüpanud klientide autosid, neid sai vist lausa kolme nädalaga.
Mario Kadastik
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 15.12.2013 10:59 44
Peamine sõiduk: Tesla Model S

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Mario Kadastik »

Jaakk kirjutas:Ikka 2014 september, hiljuti oli see pakkumine kus pakuti neid alt-ära-hüpanud klientide autosid, neid sai vist lausa kolme nädalaga.
2014 september jah :) Ma arvan, et see suurem lao müük tuleb uuesti kohe varsti. Nimelt on Teslal kombeks kvartali lõpus oma showroomi autosid müüa ja siis uue kvartali alguses showroomid uuesti täita. Sama käib demo autode ja service loanerite kohta. Üldiselt on neil policy, et autosid hoitakse minimaalselt 2-3 kuud enne kui neid võib maha müüa ning seda tavaliselt tehakse kvartali viimasel kuul boostimaks müüki veidi. Seega Juunis tõenäoliselt on jälle lootust saada autosid kiiremalt ja väikse allahindlusega (allahindluse suurus on mingi valemi järgi neil mis on läbitud km + auto vanus kuidagi, kauplemisruum on 0). Selles pakis müüakse ka klientide poolt võtmata jäetud autosid või nood lähevad showroomi autodeks hoopis. See kogus aga on väga väike.
Vasta