Tehnoülevaatus !

Vaba teema
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Tehnoülevaatus !

Postitus Postitas Cardo »

'Sai siis täna see asi protseduur taas ette võetud ja mis siis uut oli.
Enam ei nõutud tehnilise passi A poolt (seda suuremat). See just see asi oligi miks mul võttis kuujagu rohkem aega asja ette võtmine kuna tuli paberipahnaseest vajalik paber üles leida :)
Üllatas ka see , keegi ei üritanudgi mind läbi kukutada nagu alati on olnud ?? Kas see on nüüd keelatud või oli lihtsalt hea päev.
CO lubati ka 3,... millegipealt õigeks keerata.
Kuna suviläbi sõitsin ilma vasakpoolse kaugtuleta ja kolmesilmne auto olla ei tohi ja kuna tuled peaksid küljes olema siis krudisin laterna tagasi nagu korralik poiss ikka ja heh.... sellekohta küsiti et miks :) oleksin võinud lihtsalt üleliigse kaugtule kinni katta ja oleks asi vask olnud , kuigi kaugtuled oleks puudunud aga see taevasse suunatud kiirkätetöö kõlbas hädapärast siis ka :P
Üle pika aja üks meeldiv üritus. Enne kartsin nagu hambaarsti kuid nüüd lähen järgmisel aastal hea meelega juba ..... loodan et siis pikki päid-jalgu ei saa.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Kellel veab ja kellel ei. Järgmine kord keeravad sulle 2 korda rohkem:D Endal ei ole kunagi probleeme olnud, auto tehniliselt korras ja süda rahul :cool:
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

Äkki avalikustad kah, kus siis selline meeldiv vastuvõtt oli. Endal ka vaja aasta lõpuks ülevaatus teha, ei tahaks mõne kibestunud tähenärija juurde sattuda. :o
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

See mis üks aasta on ei tähenda et teine aasta sama õnnelikult saab.
Aga üllatusi tuleb ikka.Minul juba 2 aastat kokkuvõttes meeldiv ülevaatus olnud.

See aasta pidin küll kordusülevaatusele minema, kuid teine kord juba oli meeldiv.
Source
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.07.2006 09:18 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Source »

Tõstaks teemat.
Kus Tallinnas on norm koht kus pigistatakse mõne koha pealt silmkinni?
Olen kuulnud et Järvel kus Ben autokaubad asuvad on mingi tehnoylevaatus, kus ehk ei kontrollita kõike nii millimeetri pealt.
Mul ei põle yks tagumine pidurituli, kas see võib kukutada läbi?
Ostsin suvel auto ja pole aimugi mis seisus kata yldse on, sumbutist mingit tossu ei tule, ei oska hinnata palju ta keskkonda reostab. Auto tundub korras, pidurid vahetasin ära, esisilda on ka kontrollitud, ainus asi on pidurituli mis ei põle, kysimus oleks kas on mõttekas yritada või peaks uurima ostmise võimalust?
Kui ma lähen õigesti tegema ja läbi kukun, mis saab edasi? Mul saab sep kuu jooksul ylevaatus läbi, kas siis pean sep kuu jooksul tegema vea korda ja uuesti minema ja palju ma siis maksma pean, jälle täis summa?
Autoks 96a 318i
Tänud.
Kasutaja avatar
Dilidon
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 15.09.2006 15:07 35
Asukoht: Pärnu ja Läänemaa

Postitus Postitas Dilidon »

Loe ja imesta.... Kas ülevaatuse ostmine on nii lihtne ja odav,et kaalub üles uue ühe pirni ostmise. :idea: Piduri tuli ei põle? No pirni vahetusega peaks ju küll hakkama saama igaüks. Või mis...... :?:

EDIT. Kat.i seisundit kodusel vaatlusel on suht võimatu teha,selleks on vaja ikka neid tarku aparaate,mis ülevaatuspunktis on. kordusülevaatus kehtib vist 2 nädalat,võin eksida, Vaheta pirn ära ja mine ikka nö. puhtale ülevaatusele. ;)
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Source kirjutas:Kui ma lähen õigesti tegema ja läbi kukun, mis saab edasi?
Siis juhtub see, et Sa tohid enese autoga sõita vaid remondikohta ning kordusülevaatusele. See vähendab tunduvalt tõenäosust, et keegi Sulle tagant sisse sõidab Sinu puudulike piduritulede pärast. Seega on "win-win" seisukord.

Tee pidurituli korda ning sõit on kohe ohutum. Ise olen kasutanud Kadaka selveri vastas asuvat ülevaatuspunkti ning mingit norimist seal ei toimu (vead pannakse ausalt kirja, minul näiteks üks aasta ei põlenud 1 numbritule pirn). Kui pirni vahetus on keerukas, siis seal kõrval on ka CarStop'i teenindus, kust võibolla mõni spetsialist on nõus tulema ja Su pirni ära vahetama.

Edit: Järvel Amservi kõrval paiknevat kohta ei soovitaks. Või kui sinna lähed, siis arvesta sellega, et kordusülevaatusel hakatakse piinlikult uusi vigu otsima, et Sind veel läbi kukutada. Sai käidud seal kunagi ühe 316'ga, millel karpa vajas väheke regulli...

jJanno
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Minu arust peaks igauks teadma oma masina tehnilist seisukorda ja tulesid oskab igaüks vaadata kas põleb või mitte. Meil on olemas teenindus punktid kus saab auto üle lasta kontrollida ja isegi kui kindel ei ole mine ARK-ki ja lase seal kontroll teha. Auto on su igapäeva sõiduvahend ja meil kõigil on turvalisem kui autod mis liiklevad meie tänavatel on korras tehniliselt! :!:
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Ma käin juba aastaid ülevaatuspunktis kus ka kliendile soovi korral kohvi, kommi ja istet pakutakse.

OT. Cardo samas mu hambaarsti ooteruumi seina peal on raamitud hamba väljatõmbamise tangid ja see on juba rõve ning katsu siis rahulikult oodata oma järge.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Source
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.07.2006 09:18 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Source »

Dilidon kirjutas:Loe ja imesta.... Kas ülevaatuse ostmine on nii lihtne ja odav,et kaalub üles uue ühe pirni ostmise. :idea: Piduri tuli ei põle? No pirni vahetusega peaks ju küll hakkama saama igaüks. Või mis...... :?:
Pirn on vahetatud aga tuli ei läinud tööle, usun et juhtmes on viga aga pole aega olnud seda vaadata.
TO Veljo_V ma tean nii palju et mu masin on väga turvaline liiklema, ainus milles kahtlen on kata, kas see teeb liiklemise siis tõesti nii ohtlikuks? :)
Uuendasin teemat kuna lootsin kuulda kuidas olukorrad on ylevaatus punktides, sry et liiklen rondiga, usun et paljudel on pisi vead ja soovisin kuulda kas pigistatakse silm kinni või ei anta armu.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

mul tekkis ka paar nädalat tagasi tehnoülevaatusega seoses üks küsimus :P
nimelt kas mu natuke tuunitud e28 saaks puhtalt ülevaatuselt läbi? :D
ma millegipärast arvan et kargavad kõrri selle wide bodykiti pärast :lol:
või peab auto arkis ümber ka regama :?:
keegi oskab äkki kosta midagi selle kohta :P
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Viga võib olla ka pirni pesas, klemmid ära oksüdeerunud või ei lähe korralikult vastu pirni.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

TO Veljo_V ma tean nii palju et mu masin on väga turvaline liiklema, ainus milles kahtlen on kata, kas see teeb liiklemise siis tõesti nii ohtlikuks?
Uuendasin teemat kuna lootsin kuulda kuidas olukorrad on ylevaatus punktides, sry et liiklen rondiga, usun et paljudel on pisi vead ja soovisin kuulda kas pigistatakse silm kinni või ei anta armu.
Ma ei mõelnud et kulged rondiga tahtsin lihtsalt öelda et selleks on lihtsalt igasugu ülevaatus eelsed kontrollid ;)
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Source, isegi numbritule mittepõlemine loetakse veaks ja neid vigu üldse ülevaatusel kokku võis olla 3 või 4, et läbi saada. Sõltub paljuski ka ülevaatajast, mõnda häirib näiteks kasvõi praoga udutule klaas mõnda ei.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Kasutan ülevaatuspunkti TAK õuel. Probleemi ei tehta seal mittepõlevast numbritulest ega minu puhul ka mittetöötavatest tagurdamistuledest. Amordistendi läbimist ei nõuta. Samuti ei pahandata kui kuskilt mõni juhe natuke tilpneb või kui põhjaalt pisut õline. Ühesõnaga ei norita pisiasjade pärast.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Source kirjutas:Pirn on vahetatud aga tuli ei läinud tööle, usun et juhtmes on viga aga pole aega olnud seda vaadata.
TO Veljo_V ma tean nii palju et mu masin on väga turvaline liiklema, ainus milles kahtlen on kata, kas see teeb liiklemise siis tõesti nii ohtlikuks? :)
1. See ei ole koht, kust uurida, kas tasub osta ülevaatust. Ülevaatuse ostmine ei ole seaduslik tegevus.
2. Kui sul pidurituli ei põle, siis see on ohtlik.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

hanno kirjutas:See mis üks aasta on ei tähenda et teine aasta sama õnnelikult saab.
Aga üllatusi tuleb ikka.Minul juba 2 aastat kokkuvõttes meeldiv ülevaatus olnud.

See aasta pidin küll kordusülevaatusele minema, kuid teine kord juba oli meeldiv.
Mille eest sind kordusele saadeti??? :D
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Väga mõistlikud mehed on Pikaliiva Grupis. Ei peedistata väikeste puuduste pärast kui lubad need ilusasti kohe korda teha...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

Endal on negatiivne kogemus Laki tänava ülevaatuspunktiga. Iga aasta on hullult peedistatud seal. Nüüd viimane aasta taheti korduvat vormistada, vead olid järgmised, käsipidur liiga nõrk, rooliots lõtkuga, käigukast kergelt õline ja CO paigast ära. Ühesõnaga auto laideti täielikult maha. Korduvat vormistada ei lasknud, maksin 200.- niisama stendi eest. Sai siis mindud Ariticu spordiklubi juurde, Õismäe kõrvale. CO oli korras, öeldi, et mootor väga hea, õli lekke kohta öeldi, et kui loiku alla ei tilgu, siis pole hullu, esisillast ei leitud ühtegi lõtku ja käsipidurit lubasin peale keerata , mida hiljem ka tegin. Tulekustuti taadeldi ka uuesti ära. Kokkuvõttes läks puhtalt läbi. Minuarvates tuleks ikka auto vanusega ka arvestada, 17 aastat vana auto, mida igapäevaselt kasutatakse ei saa olla nagu uus. Katsusin ise ka ennem ülevaatust silda, seal rooliotsas oli imepisikene vaevalt tuntav lõtk, kolinat polnud, nüüd 2,5 kuud hiljem on väike kolks tulnud, vahetan selle esimesel võimalusel ära. See õli asi on tõesti seaduses kirjas, aga CO, sellega on iga aasta peedistatud seal Lakis.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Mul on Laki tänava ülevaatuspunktiga positiivsed kogemused. Mõni aasta tagasi kui müüsin oma Astra GSi-d, siis uus omanik soovis ühendada tulevase ülevaatuse ja ka ostueelse tehnilise kontrolli, siis leppisimegi kokku, et läheme koos ja teeme ülevaatuse, siis näis, mis saab. Esimene ettejuhtuv koht oli Laki tn ülevaatuspunkt ning auto läbis ülevaatuse ideaalselt, miskit häda polnud (ei kartnudki, et on) ja kõik oli norm. Muidugi läks pärast ka ostuks-müügiks :)
Kasutaja avatar
Morten
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 16.09.2006 22:04 00

Postitus Postitas Morten »

Laki tänava ülevaatuspunkti kohta võin öelda, et algul oli suhtumine umbes selline, et "ou tõmba oma bemmiga siit eest ära nüüd", kuid kui vana nägi et kõik on täiesti ok, muutus ta kuidagi leebemaks ja ütles et mõningad asjad võib vahel kahe silma vahele ka jätta ja tutvustas mulle miskit skeemi, mis neil seal on. See nägi välja selline, et annad oma ülevaatuslehe kellelegi, kes seal varem pole käind ja see saab kohe 50 eeki odavamalt ülevaatusele, ning mina omakorda saan järgmine kord 100 alla jne..
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Tarmo kirjutas:
hanno kirjutas:See aasta pidin küll kordusülevaatusele minema, kuid teine kord juba oli meeldiv.
Mille eest sind kordusele saadeti??? :D
Vaata selle posti kuupäeva :D

Aga ma olen sattunud ühe mehe peale mitmes erinevas punktis.
Kunagi ammu oli ta Peterburi teel viadukti juures Silberauto salongi juures ning nüüd Sõle tänaval, ning see vanem meesterahvas oli küll muhe sell :D
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

:oops: :oops: :oops: ma nüüd lähen ja häbenen paar tundi :oops: :oops: :oops:
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
davidsoniharald
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 29.12.2005 14:26 31
Asukoht: Tallinna lähedal

Postitus Postitas davidsoniharald »

Selline küsimus seaduse meestele, et mingi punkt kuskil seaduses lubab sõita tehniliselt korras sõidukiga lühimat teed pidi tehnoülevaatuspunkti.

KAs keegi teab mis punkt ja kus seaduses see on?

Vaja vaidlustada rikkumine, mis ilusti ilma ülevaatuseta sõitmise eest välja kirjutati kuigi MA OLIN teel tehnoülevaatusele.

Tänud juba ette, davidsoniharald.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

davidsoniharald kirjutas:Selline küsimus seaduse meestele, et mingi punkt kuskil seaduses lubab sõita tehniliselt korras sõidukiga lühimat teed pidi tehnoülevaatuspunkti.

KAs keegi teab mis punkt ja kus seaduses see on?

Vaja vaidlustada rikkumine, mis ilusti ilma ülevaatuseta sõitmise eest välja kirjutati kuigi MA OLIN teel tehnoülevaatusele.

Tänud juba ette, davidsoniharald.
võta oma autodokumendid ja isikut tõendav dokument ja protokoll ja sõida politseijaoskonda kes sulle protokolli vormistas ja seal kirjutad vist avalduse ja seda protokolli enam ei ole.

tegelikult tohib ka remondi kohta sõita autoga ilma TÜV omamatta, aga kindlustus peab olema.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Kas mitte korduva ja puuduva ülevaatuse puhul ei olnud niiviisi, et võid sõita lähimasse remondikohta või lähimasse ülevaatuspunkti.

Parandage, kui eksin.
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Mäletan, et kunagi sai selle kohta loetud mingit artikklit, ei tea kas see on nüüd sama aga postimehe arhiivis selline vastus leidus (trahvimäära ei tasu vaadata sest artikkel pole ilmselt viimasest paarist aastast):
Kuidas sõita, kui ei tohi sõita?
MEELIS SÜLD
Autojuhile võib tõsist peamurdmist valmistada küsimus, kuidas toimetada tehnilisele ülevaatusele oma pikemat aega kasutamata ja sellepärast tehniliselt kontrollimata sõiduk. Seadus ei luba erandeid teha ning vaatamata juhi heale kavatsusele sõita autoga ülevaatusele, võib politseinik teda trahvida tehniliselt inspekteerimata liiklusvahendiga sõitmise eest. Eeskirju täites tuleks auto toimetada ülevaatusele treileriga.

Rida-realt seadusetähte järgides pannakse ülevaatuseta autoga sõites toime haldusõiguse rikkumine. Kui on tegemist inimliku inspektoriga ja sõiduki marsruut suundub ülevaatuse punkti, siis mina tema asemel jätaks autojuhi ilmselt karistamata, saades aru, et minnakse puudust kõrvaldama. Aga kui inspektor koostab protokolli, siis pole seaduse silmis talle midagi ette heita; selgitas Kasule liikluspolitsei büroo juhtivinspektor Villu Vane.

Tema sõnul tuleks selline sõiduk põhimõtteliselt toimetada ülevaatuspunkti treileriga, aga enamasti juhid riskivad ja sõidavad ise kohale.

Ka Tartus asuva AS Autoveod-Tehnika ülevaatuspunkti inspektor Rein Nukki kinnitas, et enamasti sõidetakse kontrollile omal jõul. Õige on auto kohale tuua treileriga või jäiga ühenduslüliga pukseerides.

Trahvi ülevaatuseta autoga sõitmise eest teel ei tehta, vaid koostatakse protokoll. Trahvi suuruse määrab liikluspolitsei komissar. Trahvi ülemmääraks on praegu 1100 krooni.

Villu Vane usub, et kui inimene, kellele koostati protokoll, põhjendab kõik ära ja näitab komisjonile, et käis samal päeval ülevaatuspunktis, siis määratakse talle nii väike trahv kui võimalik. Ma ei näe põhjust, miks peaks sellist inimest karistama maksimaalse summagaga.
Kui on pikemalt aega ja finantsvahendeid siis kohtus võiks asja vaidlustada kui maksimaalne või sellele lähedane karistus määrati.
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

Mul oli ka ülevaatus meeldiv kogemus,Peterburi teel asuv ARK,ainuke puudus mis oli et üheltpoolt olid suunatule pirnil lakk veitsa maha kulunud ja vilkusid nati liiga valgelt,lihtsalt näidati mulle seda ja vahetasin ka juba järgnevas tanklas ära need. Aga lihtsalt on üks asi millega nad võiksid üleüldiselt veidike leebemad olla,et kui pole just liiga suuri lõtke,võiksid nad õelda et näe se ja see hakkab sul kohe läbi saama,kuna tuleks ikkagi arvestad millistel teedel me siin eestis sõitma peame. Põhimõtteliselt on sellised pisilõtkud ju loomulik nähtus eestis
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

IvoMei kirjutas:Aga lihtsalt on üks asi millega nad võiksid üleüldiselt veidike leebemad olla,et kui pole just liiga suuri lõtke,võiksid nad õelda et näe se ja see hakkab sul kohe läbi saama,kuna tuleks ikkagi arvestad millistel teedel me siin eestis sõitma peame. Põhimõtteliselt on sellised pisilõtkud ju loomulik nähtus eestis
Ei ole loomulik nähtus. Üldiselt nad lasevad siiski pisilõtkudega läbi ja tagasi saadavad siis kui ikka midagi väga läbi on ja liiklusohtlik.
Indrek
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

MairoG kirjutas:Kas mitte korduva ja puuduva ülevaatuse puhul ei olnud niiviisi, et võid sõita lähimasse remondikohta või lähimasse ülevaatuspunkti.

Parandage, kui eksin.
davidsoniharald sai Biker.ee -s oma probleemile sellise vastuse:
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatuse aeg möödas...
Võite rahulikult sõita tehnoülevaatusele sest Teie liiklemine ülevaatuspunkti suunas on lubatud seadusega: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12750095
§ 3. Ülevaatuse korraldamise üldnõuded
(7) Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid sõiduki kasutamise liikluses, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või ARK büroosse või tagasi garažeerimiskohta
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Vasta