Kõige kindlam vahend varaste vastu?!

Vaba teema
fenzo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 31.01.2006 15:14 56

Kõige kindlam vahend varaste vastu?!

Postitus Postitas fenzo »

Tere,
Usun et siin foorumis on sellel teemal kindlasti palju nämmutatud, kuid olen siin uus ja pole otsides leidnud konkreetset teemat. Ikka olnud et kellelgi varastati see ja see masin.
Mind aga huvitab just see, et mida peaksin tegema et takistada enda masina ära lohistamise. Tegu on E39, 523. Peal on nii signa kui immo, kuid olen kuulnud et pole need ka nii kindlad asjad, või!? peaks lisama veel rooliluku? käigukasti luku? No nii läheb juba paljuks - ebamugav, kumb on tõhusam?
Kuna elan Tallinnas, siis usun et ma pole paranoiline kui kardan et see ükspäev läinud on :oops:
Nii et, kellel kuidas läinud on? Kellel on vedanud, vargus pooleli jäänud - mis takistas vargaid? jne jne. Kõik kasulik mis teemaga seotud, on teretulnud.

Ette tänades ;)
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Roolilukk nüüd küll eriti kindel pole, pigem siis juba Bear Lock käigukastile, kuid ka see pole kuigi mugav. Isiklikult soovitaks seda: http://www.autoalarm.ee/index.php?gsmdialer
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Üks asi E39 puhul on ka see, et võtmega avades ei läheks immo maha. Seda saab UM 1 min jooksul kenasti teha. See ei takista varastamist aga lisab sellele mõne minuti. Iga minut arvel.
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Ilmselt on kasutamismugavuselt üsna mõttekas kasutada lisaimmot. Kõikvõimalikud mehaanilised abimehed on muidugi ajafaktorit arvestades teretulnud, kuid teevad igapäevase ja tiheda kasutamise suht ebamugavaks. Pigem tulevad need kõne alla pikemaks ajaks seisma jätmisel.
Samas arvan, et kui ikka väga tahetakse just sinu auto ära viia, siis see ka ära viiakse... kuid - tehes varastele asi pisut keerulisemaks on tõenäosus, et leitakse sinu oma asemel mõni, mis just Saksast tulnud ning mingeid turvaelemente ei oma, palju suurem...
Kindlustusest on ka südamerahu saavutamisel veidi abi.
Ja veel - kui ikka väga-väga kardad, siis jäta auto ostmata :)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
fenzo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 31.01.2006 15:14 56

Postitus Postitas fenzo »

ok, mul on olemas immo ja signa, imma ei lähe maha avades ust. Nüüd küsimus: kas kellelgi on olenemata nendest ikka ära viidud? ja kui, siis kuidas? :|
Kasutaja avatar
LOWRY
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 12.05.2005 20:42 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas LOWRY »

Roolilukk tundub üsna olevat. Kasutasin mitu aastat sellist 1 pulgaga, mis käib armatuuri peale. Maksis 500-600 krooni vahel. Ja siis ühel heal päeval andis selle lukku mehhanism otsad. Ise ma seda lahti ei saand ja siis kutsusin lukumeistrid, nohh need kes lahti muugivad. Tuli siis 1 vene kutt ja läks tal kuskil 1,5 min. selle lahti tegemisega. Siis ma uurisin tema käest nende roolilukude kohta ja ta rääkis et praegu läks nii kaua aega (1,5 min) kuna tegi asja viisakalt ja ei tahtnud lõhkuda! Et siis mõelge ise, kui kiiresti saaks selle luku lahti mõni pätt, kelle kõigest täiesti savi. Teiseks veel uurisin, et kas on Eestimaa pinna peal ka müügil selliseid nö. turvaliseid roolilukke, mille peale võib rohkem kindel olla. Selle peale kutt vangutas pead ja ütles, et tema silm veel küll näinud ei ole. Vot sellised lood roolilukudega. Asi toimus see suvi mis nüüd oli! Ja kui keegi äkki siiski teab mõnda tõeliselt head roolilukku, siis võiks siia teada anda.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Suht vana ja kulunud teema.

1. Vargakindlat lahendust pole. Kui varastada ei saa röövitakse, viiakse treileriga vms.
2. Korralik signa + immo on kohustuslik. Tark on hoida immo juhtimise pult süütevõtmest/signapuldist eraldi. Või kasutada PIN koodiga immot. Sõrmejäljelugejad lähevad ruttu rikki.
3. Kindlustust ei tee need kellele auto kaotus ei ole rahaliselt oluline. Või lihtsalt nõrgamõistuslikud.
4. Mehaanilised vahendid eemaldatakse kiirelt suurema mehaanikaga.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

ma olen mõelnud, et lisaks tehase signalisatsioonile peaks panema sellise lisa pasuna mis hakkab tööle kui süüde sisse keerata. kuna ise tead siis lükkad välja lülitist (kusagil peidetud). samas võiks olla variant selline, et isegi kui pätt kohe süüte välja keerab jääb pasun ikka niikauaks tööle kuni nupust välja lükad. seda siis selleks, et kui saadaksegi sinu pult, signa kood teada siis seda nad ei oska ikka maha võtta.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Selles suhtes Jaanusel õigus, et väga hästi aitavad autot alles hoida nö ise leiutatud kaitsevahendid. Nende peale on vargal raske tulla. Eeldades, et nad on ikka korralikult endal läbi mõeldud.
Kasutaja avatar
lauri86
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: 27.01.2004 18:51 51
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas lauri86 »

kõige ebameeldivamad asjad varastele pididki olema ise kompunnitud asjad, nimelt omal naabrimees oleks jäänud ilma oma 124 mersust, kuid kuna peal oli vana hea pedaalilukk, leidis politsei auto 200 m eemalt enne seda kui omanik varguse ise avastada jõudis. ja päris kaval on näiteks rooli ööseks tuppa kaasa võtta, mingi firma vahepeal pakkus sellist asja, kus või kes kahuks ei mäleta.


Lauri
320d `02
Kasutaja avatar
Toomas_V
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 25.07.2004 15:35 50

Postitus Postitas Toomas_V »

Ja jah , rool tuppa nagu mr Bean tegi :D , samas võib siis ka hundirauad pedaalidele asetada, nagu ühes vanas vene filmis..., nime muidugi ei mäleta :) . Sorry muidugi, et tõsist teemat reostasin
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Minagi olen jõudnud järeldusele, et kui tahetakse, siis viiakse nii-ehk-naa.
Endal on lisaimmo, millel ei ole ühtegi välist tunnust, tähendab, et võtmete küljes on üks pisike pulgake millega pean kuskilt teatud kohast mööda minema ja alles siis läheb immo maha, sellekski on aega ainult teatud sekundid ja tagatipuks on tal veel üks oma nõks, endalgi läks natuke aega, et selgeks saada, mispidi see maha võtta, kuigi töömees oli kõrval ja seletas.

Põhiasi mis on, on see, et see koht, kust selle pulgakesega mööda pean minema ei ole(ks) süüteluku juures, tähendab, et nii kogemata see ka maha minna ei saa..
Alarmil mina suuremat mõtet ei näe, kuna meie kallis banaanivabariigis ei tee keegi sellest piuksumisest niivõinaa välja ja sellest saadakse üsna kiirelt, näpitsate/lõiketangide või millegi muu näol, jagu.
Kasutaja avatar
Mario_Õ
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 03.11.2005 19:52 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mario_Õ »

karu lõks pedaalide alla või käbi granaat kapoti alla :roll:
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

Ega varastamise vastu siiski vahendid ei aita - ei mehaanilised, elektroonilised ega ka ka mingid muud salanõksud. muidki mittestandartne käivitusblokeering on asi omaette aga mitte kaitse ärandamise vastu. Mina pakuksin sellist võimalust.

Igal meist peaks olema mingi vanem mobla kuskil kolakana seismas. Sinna EMT kaart sisse ja siis organiseerida sellele telefonile positsioneerimine peale. Suvalisel hetkel võimalik netis tuvastada masina asukohta. Et vaja mobla paigutamisega pisut vaeva näha ja organiseerida sinna ka püsilaadimine jne jne vist pole tarvis lisada. Samas 45 EEK-u eest kuus omada iga hetk ülevaadet oma auto asukohast?? Miks mitte!??
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

sellest ei ole ka abi kuna mingi segaja pannakse peale ja ei leia sa enam oma autot. teine variant, et6 kui sinu auto on kusagile maa alusesse parklasse jõudnud sinu kontrolli ajaks siis ei ole seal levi ja jälle null.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

mingi lüliti näiteks tulede reguleerimis 3-mandasse asendisse ja see hoiab bensupumba sees.. kui lükkad regulaatori 2 või 1 siis kohe bensupump väljas.. see üks parimaid trikke või kuhugi suvalisse kohta see lüliti.. :)
Indrek I
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 17.01.2003 12:34 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

Sellistes avalikes foorumites pole mitte kõige targem rääkida teemal kuhu panna salalüliti või kus see mõnel autol on.Arvan et kui inimesel tõsine soov siis ta küsiks kes panevad ja keda usaldada
Def
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 24.09.2005 12:49 28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Def »

kuskil lugesin, et üks kutt süstiga pritsis käbi korgi viina pudelisse mürki.. kui autot varastati ära, leiti sees 2 laipa :D
Jaguar Sovereign 4.0i-24v - 1993
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Njah, kui tahetakse, siis viiakse minema kõik. Aga mis nendesse "hundiraudadesse" puutub, siis selle filmi nimeks oli vist"Ettevaatust auto!", oli seal veel koomim olukord kus tõsteti garaaz paigast ära, et autot ära varastada :D
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

mul näiteks raha puudumisel ja ka vana auto puhul on enda tehtud immo.
Starteri ja süüde vahele panin lüliti ja peitsin ära :lol: , seda saaks küll ära aga see on juba omajagu tööd :D , parem migi kaitse kui mittemidagi :D , palaanis on veel ikka signa ka külge aretada, siis oleks veel parem.
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Lisaimmo puhul soovitaks mina kasutada immot, mis koos auto võtmetega koos poleks. Näiteks on Cheetah immol nö kaardi, mis paned rahulikult oma rahakotti Säästukaardi ja Partner kaardi vahele, istud autosse, libistad kas rahakotiga kuskilt mööda ja asi maas. Samas aitab see, kui sind peaks foori tagant keegi välja tõmbama ja rahakott sinuga kaasas on.
Pilt
Lähemalt selle kohta: http://www.autoalarm.ee/index.php?ch335b
fenzo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 31.01.2006 15:14 56

Postitus Postitas fenzo »

Def kirjutas:kuskil lugesin, et üks kutt süstiga pritsis käbi korgi viina pudelisse mürki.. kui autot varastati ära, leiti sees 2 laipa :D
see on küll üks huvitav lahendus. Aga parem jätan selle kasutamata, **** seda teab millal mõni sõber täis peaga sealt lonksu võtab :lol:

Lisa lülitid on muidugi hea asjad, ning olen alati arvanud et ega need rooli lukud suuremad asjad ole, kuid minu jaoks oli nende point rohkem ka see, et pätt näed et lukk peal ja ei hakka isegi akend lõhkuma. Kuid kui see neil minuti küsimus on, siis vast pole vahet.

Aga see kaardiga immo on hea, kuid keegi mainis et "foori taga välja tõmmatakse..."
on sellist assja eestis juhtunud ka üldse vä? :|
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Mõned korrad on tehtud seda jah, et foori taga välja kistakse autost aga see suht harv juhus. Samamoodi on hea see siis kui võtmed peaksid kaotama siis vähemalt immokaart jääb sulle alles.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

fenzo kirjutas:Aga see kaardiga immo on hea, kuid keegi mainis et "foori taga välja tõmmatakse..."
on sellist assja eestis juhtunud ka üldse vä? :|
Ma ei oleks sellistes asjades väga kindel, et ei juhtu. Kõike võib juhtuda, eriti meie imelikus vabariigis.
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

Pille kirjutas:
fenzo kirjutas:Aga see kaardiga immo on hea, kuid keegi mainis et "foori taga välja tõmmatakse..."
on sellist assja eestis juhtunud ka üldse vä? :|
Ma ei oleks sellistes asjades väga kindel, et ei juhtu. Kõike võib juhtuda, eriti meie imelikus vabariigis.
ma leian, et sellise asja vastu aitab hästi uste lukustamine sõidu ajaks :D. ei nõua mingeid lisainvesteeringuid ;)
BMW 316iA
fenzo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 31.01.2006 15:14 56

Postitus Postitas fenzo »

jah, võib juhtuda küll, selle vastu aitab vist uksed lukus ringi sõitmine. Õnneks olen sõitnud palju nii, et väike laps tagaistmel, ning käe sisse on harjunud keskluku peale panemine alati :)

Eks jah, kõige kindlam variant on vist ikka kindlustus. Paraku ka kõige kallim :oops:
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Diana kirjutas:
Pille kirjutas:
fenzo kirjutas:Aga see kaardiga immo on hea, kuid keegi mainis et "foori taga välja tõmmatakse..."
on sellist assja eestis juhtunud ka üldse vä? :|
Ma ei oleks sellistes asjades väga kindel, et ei juhtu. Kõike võib juhtuda, eriti meie imelikus vabariigis.
ma leian, et sellise asja vastu aitab hästi uste lukustamine sõidu ajaks :D. ei nõua mingeid lisainvesteeringuid ;)
just :) sest mõni aasta tagasi oli Eestis "trend" varastada käekotte tagaistmelt, kui auto seisab valgusfoori taga.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Diana kirjutas:ma leian, et sellise asja vastu aitab hästi uste lukustamine sõidu ajaks :D. ei nõua mingeid lisainvesteeringuid ;)
Igat autot on võimalik varastada. Kuskil peab see juht ikka seisma jääma ning ukse lahti tegema. On varastatud näiteks sellel hetkel, kui juht läheb kodus väravat avama. Eks nüüd on kaugjuhitavaid väravaid muidugi rohkem, kuid kuskil poes, tööl vms kohas peab juht ikka autost väljuma.

Kõige kindlam vahend autovaraste vastu on autot mitte omada. Paraku :(

jJanno
Def
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 24.09.2005 12:49 28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Def »

nüüd kui auto romulas võin öelda oma süsteemist :)
oli mul üks Ford Scorpio Ghia, oli see aastal 1999, panin kalli Mongoose signa, + immo, kokku maksis siis üle 4.5k eeki...

läksin kord sünnipäevale, vanemad ütles, ära võta auto, oled noor (19.a) hakkate purjuspeaga ringi sõitma.. OK, jätsin auto ära, kell 4.00 hommikul helistasid vanemad ja räägivad, võta takos ja sõida koju, su auto taheti ära ajada...
tulin kohale mida nägin, ukselukk ära murdud, uks lahti, armatuur maha kisutud, ja korralikud kõik mutrid ühes karbikeses, signa kuidagi sait lahti, leiti immo... aga autot ikka ei saanud kätte :) kuna mul oli blokeering kütusepumba peale :) ja töötas see läbi makki :)
makk oli mul peidus, vargad ei leidnud seda :) vot see väike jubin päästis mu autot ära, aga arvan, et keegi segas neid aga ikka lisa junnike aga võtab neil aega :)

mis puudub seda, et visatakse autost välja, mul Mongoose-l oli selline lisa nagu Anti HiJack, ise pani uksed lukku, kui keerad süüse sisse, kuid see pole alati hea asi :)

kord tulin Statoil juurde, et klaase pesta, seal avasin, et pole harja, ok... valasin kannist klaasi peale vett, lülitasin autos süüde sisse, ja lülitasin kojamehed, siis kuulen "vzik" ... krt, uksed läksid kinni :) ja seal mobiil telefon jme kraam...
Jaguar Sovereign 4.0i-24v - 1993
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Ühel autol olen ka näinud süsteemi, kus kui makk töötas siis oli OK aga kui sai makipaneel eemaldatud(nagu ikka enamus ööseks välja jättes teeb) auto käima ei läinud.
Vasta