Kuidas teha paremaid pilte autost?

Vaba teema
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Raivo kirjutas:Ega nö seebikarpidega ei saagi pimedas ja välguga eriti normaalset pilti teha.
Ise olen veel proovinud valge balanssi maha kruttida, et välk liiga hele ei jääks. Imo teeb see pildi natuke paremaks.

Veel võib proovida ISO't kruttida, kui jällegi seebikatel teeb pildi hirmus "täpiliseks".

Päevasel ajal saab nagu hakkama, aga pimedas ja õhtul on täitsa võimatu head pilti saada.
Ning et pilt terav ja läkiv oleks, peab ikka vastavaid fototöötluse programme kasutama.

raivo, kasutab seebikat ixus 750
Lisaks Raivo jutule

Makro võtteid olen välguga teinud nii pimedas kui ka valges ja tulemus on vaga hea jäänud. Tugeva läikega pindasid (nt. metallpinnad) pildistan siiski ilma välguta. Enamusel tänapäeva seebikatel peaks saama välgu tugevust ka ise reguleerida.
ISO´ga on nii, et väiksem on ISO number, seda puhtam on pilt, kuid samas pikeneb säriaeg. Kui pildistada näiteks ISO 400´ga ja ISO 100´ga nii pimedas kui ka valges, siis valges tehtud piltidel ei ole pildi kvaliteedi vahe nii märgatav, kui pimedas tehtud piltidel.
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

draggo kirjutas:Targemad võiks jagada ka nõuandeid selle kohta kuidas ja mida mudida piltide juures, et paremini ja teravamad paistaksid.
Kui hiljem pilti töödelda siis kõige lihtsam ja kiirem on kopeerida pilt uuele kihile (siis on 2 ühesugust pilti üksteise otsas) ja määrata ülemisel kihil blendinguks overlay (ja siis kruttida silma järgi layeri tugevus %).
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

Siin härrad ja prouad räägivad natuke oma pildistamisest:

video 1
video 2
video 3
enthusiast
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.01.2006 12:04 20

Postitus Postitas enthusiast »

kaspar kirjutas:
Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html ;)
oliverm
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 08.07.2004 12:43 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas oliverm »

Palju häid nõuandeid on teil :)

Mina isiklikult liialt järeltöötlust ei poolda, väga lihtne on keskpärasest pildist teha väga kehv pilt Photoshopis (sisesta oma lemmikprogrammi nimi).

Tähtsaimad nõuanded siit teemast olid minu arvates
1) Statiiv
2) Madal ISO (väike number siis, nt 100)
3) Aegvõte (tähtis asi, mida väga tihti unustatakse)
4) Huvitav asukoht, mis aga annaks pildile juurde, mitte ei tõmbaks tähelepanu
5) Õige aeg (päris tähtis õnnestumiseks)

Parim nõuanne, mis mulle anti kui ma pildistama hakkasin (5 aastat tagasi :) ) oli - harjuta, harjuta, harjuta.

Kaamera ei tee pilti :)

Parimat,
Oliver
Viimati muutis oliverm, 22.06.2009 09:38 28, muudetud 1 kord kokku.
enthusiast
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.01.2006 12:04 20

Postitus Postitas enthusiast »

Veel võib proovida ISO't kruttida, kui jällegi seebikatel teeb pildi hirmus "täpiliseks".

seletage ISO lahti mulle....aitähh :)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

enthusiast kirjutas:seletage ISO lahti mulle....aitähh :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Film_speed
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta