Kuidas teha paremaid pilte autost?

Vaba teema
Kasutaja avatar
juut
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 06.01.2005 18:21 42

Kuidas teha paremaid pilte autost?

Postitus Postitas juut »

Mõtlesin siin, et oleks päris asjalik teema kus saaks jagada näpunäiteid paremate piltide tegemiseks.
Kunagi oli ajakirjas MAX POWER väga hea jutt selle kohta kuid ei suuda seda üles leida. Soovitati pilte mitte teha kohtades, kus auto on muru peal ja taustaks näiteks lehes puud. Taustal olevad pisiasjad tõmbavat tähelepanu autolt endalt ära või nii... . Ise näen seda suhteliselt kasuliku teemana, kuna osad pildid on ikka väga nigelad. Selline asi jäi sellest ajakirjast meelde, et kõige paremad pildid saab kui asfalt all ja taustaks tööstushooned. Selle kohta ütlen jälle, et asi on maitses ehk A.Le Coq. :)
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas teha paremaid pilte autost?

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

juut kirjutas:.... Soovitati pilte mitte teha kohtades, kus auto on muru peal ja taustaks näiteks lehes puud.... Selline asi jäi sellest ajakirjast meelde, et kõige paremad pildid saab kui asfalt all ja taustaks tööstushooned. Selle kohta ütlen jälle, et asi on maitses ehk A.Le Coq. :)
Siis peaks kõige sobivam pildistamise koht olema EMEX :D
Kasutaja avatar
urki
Huviline
Postitusi: 283
Liitunud: 23.04.2004 09:13 49
Asukoht: järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas urki »

Mõte pole paha. Muidugi võib ju lisada ka täiesti suvalise auto pildi, lingi mis postitajale meeldib. Ja seda siis kõike, mitte ilusa auto, vaid kena foto seisukohalt. Kindlasti annab see mõtteid, poseerimaks enda autot.
Kes hommikuti külas käib, see asjatult ei longi!
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas teha paremaid pilte autost?

Postitus Postitas Märt »

juut kirjutas:...Soovitati pilte mitte teha kohtades, kus auto on muru peal ja taustaks näiteks lehes puud...
Mina soovitan just pildistada kollast autot rohelisel murul,ning rohelist autot kollastel lehtedel...ainult midagi muud kaadris ei tohi olla.
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Põhiline on see kuidas sa seda pilti töötled.
Reeglina sa ei saa lihtsalt klõpsates sellist ilusat teravat pilti nagu ajakirja kaanel ilutseb, eriti kui sul ei ole 50keegist kaamerat.

Väike näidis (ma loodan, et seltsimees Are ei pahanda, et tema auto pilti kasutasin :oops: )
Ja saab ka hulga paremini aga see on ruttu mingi paari miniga tehtud.

Enne:
Pilt

Pärast
Pilt
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

aga minu arust on jälle see viimane näide jama :cry: . tundub, et tehti pilti rate´sse, et näe käisin ka keila küljeall lennuki juures vms. hetkel pilti vaadates libiseb koguaeg pilk autolt lennukile. minu poolsed stiilinäited;
http://www.zone.ee/525tdsa/bmw/pildid%200244.jpg
http://www.zone.ee/525tdsa/bmw/Dsc00048.jpg
http://www.zone.ee/525tdsa/bmw/Dsc00028.jpg
ei taha öelda, et mul midagi erilist on välja tulnud (ma harjutan seebikarbi ja VGA resoga), aga eks ma püüdlen ka täiuslikuse poole.
ma arvan, et kui sa teed autost pilti siis tee autost mitte taustast. pilt võib küll ilus olla, aga auto ei paista välja.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Kusjuures, mulle ei meeldi eriti need pildid, mis autodest tehtud on nii alt, et peaks vahtima pildilt pea poolt põhja... foto võiks olla olla tehtud enamvähem normaalkõrguselt, suti siia-sinna, sest auto ise on ilusam kui põhi :)
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

:D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
kaspar
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.

Hea näide:

Pilt
Kasutaja avatar
juut
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 06.01.2005 18:21 42

Postitus Postitas juut »

Võtsin paar näidet eestist.
Pilt
Väga jama selline.
Pilt
See on minu silmis väga kena pilt ja tähelepanu on autol puhtalt.
Pilt
Silmad otsivad aluspükse. :lol:
Pilt
Siin ehe näide taustal olevatest asjadest mis tõmbavad tähelepanu ära.
Pilt
Sama auto siin, kuigi on puhtam ja läikiva veljega aga saate pointile pihta ma arvan.[/url]
Kasutaja avatar
juut
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 06.01.2005 18:21 42

Postitus Postitas juut »

kaspar kirjutas:
Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.

Hea näide:

Pilt

See on väga hea taustaga pilt. :) Must auto enamvähem ühtlaselt hallil taustal.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

kaspar kirjutas:
Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.
dääm........ ei ütle rohkem midagi. tehke siis autost pilte ja las tesised vahivad tausta, kuna sulle meeldib taust.
ei olegi öelnud, et minu pildid head on! :mad:
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

Jaanus_P kirjutas:
kaspar kirjutas:
Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.
dääm........ ei ütle rohkem midagi. tehke siis autost pilte ja las tesised vahivad tausta, kuna sulle meeldib taust.
ei olegi öelnud, et minu pildid head on! :mad:
naljatilgad :lol:
minu arust ilusa pildi saab juba väga lihtsa võttega..enne pildistamist tuleb auto puhtaks pesta :) kui auto puhas ja särab, siis ta tõmbab kohe tähelepanu endale, muidugi kui on ka ilus looduskaunis koht, siis saab eriti kauni pildi.Selline on minu arvamus.
E82
kaspar
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

Jaanus_P kirjutas:
kaspar kirjutas:
Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.
dääm........ ei ütle rohkem midagi. tehke siis autost pilte ja las tesised vahivad tausta, kuna sulle meeldib taust.
ei olegi öelnud, et minu pildid head on! :mad:

Nu see, et taust on hea ei tähenda et ainult seda passima peab või mis. See lihtsalt lisab väärtust pildile.

Taolise pildi puhul on vbolla tõesti raske autot märgata aga selliseid pilte pole just palju siin foorumis üleval :D

Pilt
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Jaanus_P kirjutas:
kaspar kirjutas:
Jaanus_P kirjutas::D need pildid olid toodud näitena pigem selleks, et näidata autot erinevatel taustadel ilma, et pilk autolt väga mööda libiseks.
No offence aga sinu tehtud pildid on väga kehvad :D

Minule isiklikult meeldivad pildid, kus on just mingisugune huvipakkuv taust.
dääm........ ei ütle rohkem midagi. tehke siis autost pilte ja las tesised vahivad tausta, kuna sulle meeldib taust.
ei olegi öelnud, et minu pildid head on! :mad:
Tooks ka paar pilti näidiseks, tehtud lihtsalt klõpsti kaameraga ja töötlus puudub täielikult. Minu jaoks on kaameral ja kaameral ikka vahe sees. Kui sa suudad ühe klõpsuga välja tuua erksamad ja loomulikumad värvid, siis selline pilt on minu silmis ülihea.
Mckie piltide vastu ei saa muidugi keegi hetkel :D Nad on lihtsalt erilised.
See on kõik puhtalt MINU arvamus.

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Tere mehed.

Löön lehe lahti ja mis ma näen minu roostekäkk on esilinal :D

Jaanus_P kribas :
tundub, et tehti pilti rate´sse, et näe käisin ka keila küljeall lennuki juures vms.
Kuna BMW tootis esmalt lennukimootoreid siis sealt sain ka idee pildi tegemiseks.
Rates käin ma ainult põhimõtteliselt ainult Jaanipäeviti :lol:
See teine variant mu autost on natukene isegi parem ja teravam aga pildi tegemiseks ei pea olema 50k aparaat hingetaga...

Pilt on tehtud Olympuse kaameraga C-370 ZOOM 3,2 megapikslisega.
Pilt on tehtud otse peost ja statiive ei seganud asja sisse...
Kui tahta siis saab ka odavalt, ja fotolabor tegi asjast isegi A3 pildi ilma suuremate raskusteta.
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
maru
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 23.01.2006 00:49 51

Postitus Postitas maru »

sorry, et mul BMW'd veel pole, aga oma tsiklist oled saanud selliseid pilte: Töötlust pole teind ja tehtud jumalast seebikaga.

Pilt Pilt
PiltPilt
mida arvate?
suuremaid pilte siit
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Aga te vaadake k6rval asuval avataril pilti, mis sellest arvate :D Ise olen ka teinud oma pildid täits aise oma digiseebikaga ja pean tunnistama seda, et minu jaoks (ma ei tea, kas on p6hjus auto hallis värvis v ma ei tea mis) on oluline see, et pildil oleks ka vähemalt natukene värve ja ilus taust, mingi päikeseloojang vms, mis mängiks natuke auto värvil jne, kuigi seni on enamus pilte tehtud oma kodus maja taga murul, pole lihtsalt paremat kohta leidnud, kuigi CR lehel on k6ik peale yhe hoopis EBK lemmikkohas seal Pirital :oops: , arvatavasti see kevadel muutub :) Samas meeldib mulle vähemalt mingisugunegi efektsus, mida oma maalähedase arunatukesega yritan tekitada :D. Pildid ise on minu allkirjas :)

P.S. See oli minu isiklik arvamus ja nägemus pilditegemisest ja k6ik n6ustuvad, kui ytlen, et Märdi tasemeni on veel looooong way to go :D
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

seda minagi, et märdi piltidele ei saa niipea vastu. aga sellest taustast sõltub jälle väga palju kui sa autot müüd. müügi hetkel peaks ikka pildile saama auto enda mitte ilusa tausta. niisama ilusat pilti võib muidugi ilusa tausta peal teha.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Noojah, tunnistan ausalt, et ei pildista autt myygi eesmärgil ja ka autot ostes ei m6tle sellele, kui raske /lihtne seda hiljem müüa on. Seega pildid ikka eputamiseks :D
kaspar
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

Kõige paremad autopildid hetkel Eestis on minu arust tehtud pprz'i poolt, silm puhkab lihtsalt neid vaadates. Pilt autost ei pea olema informatiivne auto suhtes, vaid pilt peab kena olema ja selleks on vaja kena tausta, minuarust siis.

Vaadake näiteks neid pilte:

http://pildid.audiclub.ee/pprz/stratus/
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tryku »

Kunagi sai tehtud ka igasugu pilte. Ärge siis kohta ja autot nii väga tähele pange :D , kodus parklas proovisin igasuguseid erinevaid nurkasi.
http://avs.pri.ee/martin/Picture%20007.jpg

Edit: suur veidi :D
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Minu lemmikute hulka siit foorumist kuulub pilt mis meie kalendril mai kuul.
http://www.hot.ee/kimm09/klubi/kalender2006karbitud.pdf
Autot sõites pildistada pole lihtna aga kuna auto mõeldud sõitmiseks siis see on autole kõige loomulikum tegevus. :)
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

tryku, mulle päris meeldis see pilt ja ma näppisin seda ka, loodan et sa ei pahanda :roll:

Pilt
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tryku »

Ohoh, aitähh, see siis tavalise seebikaga testides tulnud :D
Pärast modimist on ikka üpriski öö-päev.

Edit: Ei pahanda üldse :)
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

Arendaks veidi teemat edasi. Küsiks nõuandeid sees pildistamiseks. Kuidas saada võimalikult head pilti sees ka digiseebiga? Tavarežiimi välguga või välguta kasutades on suhteliselt lootusetu midagi saavutada. Ka digiseebil saab ju mingil määral seadeid sättida...
Mõned illustreerivad näited ebaõnnestumisest:

Välguga

Pilt

Ilma välguta udune

Pilt
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

oeh mul olid kunagi enda autost ylikenad pildid mingi seebikaga tehtud suures laohoones kus oli peaaegu tyhjus, igatepidi sai igast poosist pildistada, nii laealt jne :) ylikenad, aga jah kahjuks kadusid need kuskile maa alla :S


http://www.rate.ee/show.php?id=5031556 samast seeriast siis
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Tere.

Selleks, et ruumides ja vähese valgusega kohtades normaalsemat pilti saada tuleks ikkagi statiivi kasutada. Ja statiivilt pildistades tuleks kaamera panna viitega pildistama, mitte aga nii, et vajutad päästikule ja kohe teeb pildi. Või teine võimalus statiivilt pildistades on kasutada pulti.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Targemad võiks jagada ka nõuandeid selle kohta kuidas ja mida mudida piltide juures, et paremini ja teravamad paistaksid.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ega nö seebikarpidega ei saagi pimedas ja välguga eriti normaalset pilti teha.
Ise olen veel proovinud valge balanssi maha kruttida, et välk liiga hele ei jääks. Imo teeb see pildi natuke paremaks.

Veel võib proovida ISO't kruttida, kui jällegi seebikatel teeb pildi hirmus "täpiliseks".

Päevasel ajal saab nagu hakkama, aga pimedas ja õhtul on täitsa võimatu head pilti saada.
Ning et pilt terav ja läkiv oleks, peab ikka vastavaid fototöötluse programme kasutama.

raivo, kasutab seebikat ixus 750
530d
Vasta