Suure ringi küsimus - Tulede vilgutamine

Vaba teema

Kas sa vilgutad tulesid, kui näiteks vastutuleval autol ei põle tuled, sõitsid politeist mööda vms?

Alati
163
64%
Vahel
89
35%
Kunagi, kuigi tean
3
1%
Pole kuulnud sellisest kombest
0
Pole hääli
 
Hääli kokku: 255
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

nordman kirjutas:olen sõitnud palju soomes ja seal on siis minu meelt mööda nii õelad inimesed et keegi ei vilguta ei lase mööda ega anna märku politseist, muidugi seda on juhtunud väga harva ka kui olen näinud vilgutamist. a see on suht imelik tgelt arvestades nende liikluskultuuri arengut eestiga
Kui ma esimest korda Soomes sõitsin, siis vilgutasin ka paarile ilma tuledeta sõitjale. Aga selle eest, et minust aru saada, vaatasid nad mind niimoodi :shock:... rohkem ma pole kaugtulesid Soomes vilgutanud :D
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kustas kirjutas: Endal ka nagu välja kujunenud see vilgutamine nii, et vilgutan "pimedate" peale ühe korra.
See ei pruugi alati tulemust anda, kuna vastutulev juht ei saa aru, kas sõitsid lohust läbi ja tulede kõrguse muutuse tõttu tundus nagu vilgutaksid.
Mina ise aeg-ajalt ka hakkan mõtlema, kas vastutulija vilgutas tulesid ühe korra või ei.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

hanno kirjutas:See ei pruugi alati tulemust anda, kuna vastutulev juht ei saa aru, kas sõitsid lohust läbi ja tulede kõrguse muutuse tõttu tundus nagu vilgutaksid.
Mina ise aeg-ajalt ka hakkan mõtlema, kas vastutulija vilgutas tulesid ühe korra või ei.
Võib ka olla jah, aga tavaliselt ma vilgutan siis, kui olen vilgutatavale autole juba päris lähedal ja alati proovin enda auto suunata nii, et kaugtuled oleksid otse vastutuleva auto peal (st., et ei vilguta enda ees sõitvale autole). Ja BMW'l on ju kaugtuled lähituledest eraldi, nii, et peaks ikka aru saama, et tegu oli vilgutamisega.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

silver kirjutas:Vilgutan ohukaid kui tagumisel autol tuled ei põle
Sedagi teen, aga kahjuks ei saa paljud aru, mida ma nüüd vilgutan.

Teinekord vilgutan ka kaugtulesi tuttava auto tervituseks :)
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

mätas kirjutas:Arvan, et see tuli sellest, et mujal maailmas kasutatakse ohutulesid ohu korral. Tundub, et Eestlaste fantaasia on piiritu ja nii on tekkinudki igal võimalikul juhul ohukate lülitamine. Parim viis kaasliiklejaid tänada on viisakalt liigeldes ja ka teistele teinekord teed anda. Muidu jõuame otsaga selleni, et liikleme nagu Moskvas kõiksugu tulesid vilgutades ja signaalil elades. :lol:
Kui kellelgi Saksas käimisega kogemusi on kas siis autosid toomas käies või niisama reisil siis võibolla olete märganud asjaolu et autobahnil sõites pannakse enne pidurdamist ohutuled hetkeks peale ja alles siis viiakse läbi antud manööver. Seda tasuks kindlasti meeles pidada kuna sealsed kiirused ei ole teps mitte madalad ja kui taganttulijale jääb märkamata et ees sõitja järsku pidurdab võivad tagajärjed olla kurvad :(
Muidugi jääb süüdi see kes tagant tuleb aga "pigem karta kui kahetseda"

Et võrdlusena Eestiga, kus tänatakse ohutuledega, teatatakse Saksamaal OHU tuledega eest tulevast ohust, mille tagajärjel tuleb pidurdama hakata. Usun et viimane väljakujunenud otstarve on rohkem mõistlikum.

Samas Eestis ei ole nagunii selliseid teid..nii et teeme nii nagu endale parem. :cool:
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
siim_s kirjutas:Samas Eestis ei ole nagunii selliseid teid..nii et teeme nii nagu endale parem. :cool:
Olen ka Eestis ohutulesid kasutanud pidurdamisel. Tammsaare pikenduselt maha keeramisel (Nõmme poole) oli pimeda kurvi taga tarvis päris mitmel autol järsult seisma jääda. Oli vist mingi tänavapuhastusmasin paanikat tekitamas. Usun, et ohutuled päästsid auto taguotsa, kuna seal on ju kiirus suurem 50'st ning ülesse pöördel pole hästi näha, mis nurga taga toimub.

jJanno
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Näiteks Citroen C3 on tehasepoolt selline idiootne süsteem , et kui lased ratta ringi siis vilgutab ohutulesid, pidurdades lased rattad blokki vilgutab ohutulesid.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Sass525
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 10.06.2005 22:29 25

Postitus Postitas Sass525 »

Annan alati märku kustu jäänud tuledest,tänan ohukatega ja märku annan ka pollarite eest.

Aga ühte olen täheldanud küll,mida kallim masin siis seda vähem suunda näidatakse lihtsalt trügivad vahele kas või lükkvad teelt välja,nendele teadmiseks et suuna näitamis kang asub vasakul pool rooli all ja palun kasutage seda.Või on asi nii et kui ostsin miljonilise maasturi siis on ülejäänud liiklejatest pohhui.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Ei saa küll nõus olla, et eksisteerib pöördvõrdeline seos auto maksumuse ja suunanäitamise sageduse vahel. Eestlasel eksisteerib aga kindlasti võrdeline seos naabrimehe auto maksumuse ja kadeduse vahel, mille tõttu ka kiputakse kallimate masinate vigu enam märkama. Ja sellest pole ju üldse nii huvitav rääkida,et teel Piritale nägin kuidas blond naine suure musta (ja kalli!) bemmiga vanatädi üle tee lasi või kuidas mind 2 milline Range Rover Voyager suunavahetusel vahele lasi. Ja pärast veel ise ka reavahetusel suunda näitas.

Jobusid liikleb igasugu hinnaklassi masinatega. Sealhulgas ka täiesti risudega.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Kahjuks ei näe ma pirital hommikuti (tipptunnil) vanu autosid sõitmas nii, et üks pool autost äärekivil ja teine pool teepeal (tekitades uue rea). Ainult ajuhälvikutest maasturi omanikud teevad nii...

Aga jah, sellel teemal võibki rääkima jääda. Kretiine, kes pole lubade tegemisega hakkama saanud ja siis nad ostnud, leidub palju.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Vilgutan alati kui kellelgi tuled ei põle või mõni muu tehniline tähelepanek on vaja edasi anda kuid mitte iial kui politsei näiteks teeb "kõik puhuvad" operatsiooni.Põhimõte selline.
Puhas sõidurõõm
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

Jarlo kirjutas:Vilgutamisest: Tulede mittepõlemisest teavitan peamiselt korraks enda tulede välja lülitamisega. Maanteel annan teinekord ka ise parema suunaga mööda sõita soovivale autole märku, kui ta veel autovaba teed märganud pole. Kui mulle "rohelist teed" näidatakse või kõrvale tõmmatakse, siis tänan alati ohutuledega. Linnas saab hakkama harilikult käeviipega või naeratusega ;) Politsei passimisest reeglina ei teavita, kuna need kes kihutavad, teevad seda teadlikult ja kui julged kihutada julge ka politseiga diskuteerida sel teemal...
Ei tahaks ka udukate teemaga seda topicut solkida, aga ei saa ütlemata jätta nende kasutamise põhjust.... mina kasutan sellepärast, kuna ei näe vajadust päeval lähitulesid kasutada, sest seal asuvad suurema valgusjõuga pirnid (+50), mis kipuvad suhteliselt kiirelt läbi põlema. Sellega säästan nende tööiga ja raha, kuna nad pole kõige odavamate killast...
Muigama paneb natuke. Arvan et tarahv on kallim kui need lähituled.
Aga eks see ole igaühe enda teha mis otstarbel oma tulesid kasutavad. No offence :)
Sass525 kirjutas:Annan alati märku kustu jäänud tuledest,tänan ohukatega ja märku annan ka pollarite eest.

Aga ühte olen täheldanud küll,mida kallim masin siis seda vähem suunda näidatakse lihtsalt trügivad vahele kas või lükkvad teelt välja,nendele teadmiseks et suuna näitamis kang asub vasakul pool rooli all ja palun kasutage seda.Või on asi nii et kui ostsin miljonilise maasturi siis on ülejäänud liiklejatest pohhui.
Mul on samuti tunne et kõige kallimatel autodel on suunatuled lisavarustused, mida ei jaksa isegi kõige jõukamad juhid oma kallile masinale lisaks osta :D

Kunagi kui veel autokoolis sai käidud rääkis sõiduõpetaja ühe loo taksojuhist, kellel ajas harja punaseks see kui üks kallimate killast auto talle jõhkralt ette tügis (ilma suunata) õnne kombel jäi õnnetus tulemata.
Kuni valguasfoorini sõitis vaene taksojuht mehel sabas. Kui punane fooris põles astus mees autost välja läks ees seisva "kantpea" juurde tegi ukse lahti ja kiskus suunatule kangi küljest, mille peale öeldes: "Teil ei lähe seda nagunii vaja" :D
Hea teada et leidub ka taksojuhte kes mõistavad eeskujulikku liiklemist ;)
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
sm. pelle
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 09.04.2004 23:26 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sm. pelle »

Kustas kirjutas:
nordman kirjutas:olen sõitnud palju soomes ja seal on siis minu meelt mööda nii õelad inimesed et keegi ei vilguta ei lase mööda ega anna märku politseist, muidugi seda on juhtunud väga harva ka kui olen näinud vilgutamist. a see on suht imelik tgelt arvestades nende liikluskultuuri arengut eestiga
Kui ma esimest korda Soomes sõitsin, siis vilgutasin ka paarile ilma tuledeta sõitjale. Aga selle eest, et minust aru saada, vaatasid nad mind niimoodi :shock:... rohkem ma pole kaugtulesid Soomes vilgutanud :D
Mul just vastupidine kogemus, suvel olin ca 1 kuu soomes ja siis sai ikka päris palju oldud roolis. Neid ilma tuledetta sõitjaid ikka oli ning kui vilgutasin siis 95% neist said aru ja väga paljud ka sõbralikult viipasid käega, endal oli kah siis kohe parem tunne :)

Ise muidu kah ikka üritan vilgutada ja tänada ohukatega üldiselt.
MB 300CE turbo '88
Kasutaja avatar
reimz
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 09.03.2006 16:32 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas reimz »

oeh. just roolist ära tulnud. ja kuidagi nii hea meel on. kui vahele lasti, tänasin ohukatega, ja enne koju jõudmist parklateel tuli üks tuledeta vastu, kui korraks enda tulede kustutamisega märku andsin, pani ta tuleb põlema, nägu lõi särama ja tegi tänava noogutuse.

uskumatult hea tunne nüüd. ma enne ei teadnudki et teistele head tehes võib ka enda tuju heaks muutuda.

:)
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

yldjuhul vilgutan tulesid siis kui politsed näen ja lasen pikalt kaugeid siis kui vastusõitjal tuled ei põle... kui aga lastakse mul korralikult ja ohutult möödasõit sooritada, siis 1 korra vilgutan ohukaid
enthusiast
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.01.2006 12:04 20

Postitus Postitas enthusiast »

...vilgutan ka alati heameelega....olgu siis mikid põõsas või tuled surnud :)
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Mina olen enamasti alati tuledekeele võimalused ära kasutanud, olgu see siis ohu märkamiseks, tulede põlemapanekuks, tänamiseks vms . Ja väga positiivne on, kui sulle sedasama tehakse :)
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
centrum
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 25.07.2006 11:41 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas centrum »

Olen isegi katse teinud ja tuled maha keeranud. Olin sõitmas Tartusse 1000 euro race´le kui otsustasin, et vaatan, mitu autot 30-st vilgutab...

...tulemus oli hämmastav- mitte ükski!!

Kordasin seda ka Tartu all. Tulemusteta!

Endal on mul ka selline süsteem välja kujunenud, et
1) pimedatele- 1x
2) politsei olemasolust v ohust teel 2x
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Sai siin eesti kõige suuremat saart külastatud, no ma ei tea andke andeks aga saarlane on vist tiba unine inimene:)
Koguaeg pidi tähelepanu juhtima päevatulede kasutamisele :P :D



terv Are
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

samas vilgutan ise teistele juhtidele siis lehvavad ja tänavad siis jobust kõrvalistuja saab alati kysid jälle tuttav vä :lol:

Ega jah maale sõittes pärnu kantti siis vilgutati ikka tihti ja kuna ma peale igat vilgutamist tuled põlema panin ja 100 m kaugusel jälle välja lylitasin.
Parim mees oli igatahes hämaras ja suure rekkaga kes korra kõik oma tuled põlema pani ja mis täiesti ära pimestas ei saand kohe mitte märkkamata jääda et endal tuled ei põle :D
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rynno300 »

Ise annan ka märku tuledega kui keegi on unustanud oma tuled 0 asendisse. Kui politsei kuskil, siis 1222! Muideks Tartus on küll väga viisakad juhid, sõidavad a8, x5 jne. vilgutavad 20a. vana autoga sõitjale. Pani imestama mind, ei tea miks küll, aga ikkagi pani :)
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Are kirjutas:Sai siin eesti kõige suuremat saart külastatud, no ma ei tea andke andeks aga saarlane on vist tiba unine inimene:)
Koguaeg pidi tähelepanu juhtima päevatulede kasutamisele :P :D
terv Are
~

ise ma enam ammu ei vilguta, ja olen vahest ikka üritanud kuid tulemusetult, sellest tegin järelduse: " need kes sõidavad tuledeta on uimased nagu kevadised kärbsed, anna kasvõi kaikaga pähe ikka nad aru ei saa, minul kah poogen" .

Mainiti, et ei sõideta ilma tuledeta ja nii edasi, sest ei unusta kunagi ära tulesid peale keerata. Vot sellega on selline lugu, et kui unustad siis ju ise ei teagi et sõidad ilma tuledeta. Kuda siis nii kindel on , et eluaeg refleks sees hmmmm .

Veel toredam on see kui vastu tuleb 2-3 autot järjest kellel tuled ei põle !
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Politsei puhul ei vilguta kunagi, ei näe nagu pointi - normaalset juhti ei ole vaja politsei eest hoiatada, kes trahvi on ära teeninud - saagu. Kontroll on niigi nii harv, et peaaegu polegi sellist asja nagu liiklusjärelvalve. Las siis vähemalt teevad need harvad korradki tööd rahulikult.

Kui aga kellelgi tuled ei põle siis selle puhul vilgutan alati meeldetuletuseks ja hea on näha kuidas tuled põlema pannakse.
Indrek
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Ma ka vahepeal ei vilgutanud kui kellelgi tuled ei põle aga ükskord kodulinnas tuli mööda peateed üks Volvu millel tuled ei põlenud...
Kui ma ei oleks viimasel hetkel toda näinud oleks ta mul naisel süles olnud.
Ma ei ole pime, uimaseks ka ennast ei liigita aga no k***t ei olnud teda näha noh, mõni auto on sellist si**a värvi, et lihtsalt ei näe kui ta juhuste kokkulangevusel looduse jms ühte sulandub.
Tollel hetkel ma oleks sellele Volvo roolijale kallale ka vast läinud aga õnneks (ei tea kas minu või tema) ta seisma ei jäänud.
Peale seda mõistan, et on tegelikult ikka nati ohtlik ka kui ei põle.
Kui kasvõi keegigi panneb tuled peale mu vilgutamist põlema siis olen ma äkki ühegi õnnetuse vähemalt ära hoidnud :roll:


terv Are
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Tõesti, tuledeta autosid ei pruugi alati näha. Kui minna Eestist kaugemale sõitma, siis alates Leedust on üpris keeruline sõita, sest harjumuspäraselt vastutulevat autot ei erista tulede järgi, vaid märkad seda tükk maad hiljem.
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

Postitus Postitas UrMas.L »

Kaasliiklejale tuledega vilgutamine tema tähelepanu äratmiseks on vahest meie kohustuski, vaadates paljude pereisade (sorry, ka emade) sissetulekuid ja meil kehtivat karistuse poliitikat. Loodan, et minuga ollakse nõus, kui väidan Eesti Vabariigis jagatavaid trahve ja hullemal juhul topeltkaristusena kaasta antavaid "lisameeneid" eriti jõhkrateks olema.
...seega ise teen küll kõik, et vähendada rahaliste vahendite voolu ebausaldusväärsetele riigi arveldusarvetele.
Küünikutele siis veel, et see nüüd ei tähenda, et soosin miskilgi moel ebaturvalist liiklust, pigem vastupidi.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
UrMas.L kirjutas:Kaasliiklejale tuledega vilgutamine tema tähelepanu äratmiseks on vahest meie kohustuski, vaadates paljude pereisade (sorry, ka emade) sissetulekuid ja meil kehtivat karistuse poliitikat. Loodan, et minuga ollakse nõus, kui väidan Eesti Vabariigis jagatavaid trahve ja hullemal juhul topeltkaristusena kaasta antavaid "lisameeneid" eriti jõhkrateks olema.
...seega ise teen küll kõik, et vähendada rahaliste vahendite voolu ebausaldusväärsetele riigi arveldusarvetele.
Küünikutele siis veel, et see nüüd ei tähenda, et soosin miskilgi moel ebaturvalist liiklust, pigem vastupidi.
Tohib sõnastaks Sinu laused natukene teises võtmes ;) Ära pahnda, aga ehk vaatad sellele asjale ka natukene teisest küljest...
Kaasliiklejale tuledega vilgutamine tema tähelepanu äratamiseks ning hoiatamiseks politsei eest ei saa olla meie kohustus, eriti vaadates paljude pereisade ja -emade sissetulekuid, autoliisingumakseid ning autovarguste avastamisprotsenti. Loodan, et minuga ollakse nõus, kui väidan Eesti Vabariigis autovarguste avastamise protsenti jõhkralt väikese olevat.
... seega ise teen küll kõik, et vähendada rahaliste vahendite voolu ebausaldusväärsete isikute arveldusarvetele (st autovarastele ning muudele varastele).
Küünikutele siis veel, et see nüüd ei tähenda, et soosin miskilgi moel ebaturvalist liiklus, pigem vastupidi. Olen vilgutanud ning jätkan tavapäraselt vilgutamist, kui hindan vilgutamist oluliseks liiklusohutuse seisukohalt (tuled ei põle, ootamatu takistus teel jms...)

Päikest !

jJanno
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

Postitus Postitas UrMas.L »

oeh... kohe ei viitsigi seda enam kommenteerida.
Arvamine oli öeldud pigem kahetsusavaldusene vaadates meie karistuspoolitikale ja mõte siiski seda nn vilgutamist soosiv. Ära nüüd näri paberiäärt :lol:
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ma kohe tahaks kakelda, kes tuleb rinda pistma ?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ise olen juba unustamise peale endale relee ehitanud vahele. See selleks, vilgutan ikka autodele, kel tuled ei põle, sest muidu on neid endal harjumatu näha. Tore, kui tänatakse. Tropp tunne tekib, kui tüüb isegi ei liiguta selle peale end, kui vilgutan (sry, aga tihtipeale käib see naisterahvaste kohta). Ja mõelgem selle peale, et võibolla päästad sa selle vilgutamisega mõne elu. Lapsed ju ka harjunud neid tulesid just vaatama teed ületades...
Vasta