Split: Naastud, lamellid ja muud kummid ..

Vaba teema
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Split: Naastud, lamellid ja muud kummid ..

Postitus Postitas icedog »

Käin sõbral rehviboksis abis. Täiesti ulme milliste pasteldega sõidetakse praegu veel..Ise nad on veel uhked,et näe sõitsin täna veel 200km maha.Sellised rehvid ei pea isegi sügisvihmadega. Jätke oma ledid ja tümakad ostmata,ning ostke korralikud (UUED) talverehvid!
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Margusja »

Ma ei tea, osa eelpool (iga aasta esimese lumega) kriitikat tuleb kindlasti ka minu pihta. Loomulikult ei käitu ma juba aastaid enam nii, kuid võin mõne mahlaka loo pajatada.
Kindlasti olin ka mina 90a alguspoolel just ülalkirjeldatud prioriteetidega tegelane. Mis me siis nüüd teeme? Sõimame mind kõik? Ehk isegi kasutaks vägivalda kui peaks kohtuma?
Mäletan ühte seika, kui aasta võis olla '94. Politsei pidas mind talvel kinni. Mul oli mingi VW Jetta, millel olid all täiesti siledaks kulunud suverehvid. Kui nüüd põhjust otsida, siis minu jaoks olid tollel ajal korralikud rehvid ülemõistuse kallid, mitte et minu või kellegi teise elu ja/või tervis antud diapasooni mahtus. Aga see oli tollel ajal minu suhtumine - võta või jäta. Nojah politsei pidas kinni ja tegi 100 EEK trahvi - üüratu summa seegi. Lisaks aitas politsei mind taas teele lükata, sest suverehv ei vedanud mind teeäärest enam välja.
Vot selline lugu. Kindlasti ei kutsu nüüd lugejaid ülesse suverehvidega libedal uisutama vaid hoopis hurjutajaid pigem pehmemalt sellistesse tänastesse minusugustesse pisut teise nurga alt õpetlike sõnu seadma.
On küll ilus tõde, et õpi parem teiste vigadest kui omadest.
Samas, kui iga inimene õpiks tõesti teiste inimeste vigadest, mis esmapilgul oleks tore, aga kas Homo Sapients oleks enam see. Ma arvan, et homo sapientsi ja 100% teiste vigadest õppiva tegelase vahe on sama suur kui neandertaali ja homo sapientsi vahel.
Kindlasti mäletab sarnaseid lugusid oma minevikust ka paljud antud teema lugejad ja tänased hurjutajad, iseasi kas nad seda tunnistavad.

Tervitades, Margusja
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Ma®tin »

Kõik õige. Sel ajal olid muidugi teised ajad ka, nii liikluses kui üleüldiselt.
Praegune probleem on pigem selles, et seda lihtsalt lükatakse tuima näoga edasi, muidu ju ei oleks järjekorrad ülipikad, kui asi rahapuuduses oleks.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas arnis »

Margusja, minu filosoofia ei ole selles kinni, et halvad rehvid võivad omaniku
auto ära lõhkuda, selle vastu mul otseselt midagi ei ole. Kuid halvad rehvid võivad
teiste vara rikkuda ja mis veel hullem, halvad rehvid võivad teisi lõhkuda, surmani välja.

100EEK on ülilamp, aga arvestatav. Kujutame ette, et rehv ja ainult rehv, mis on alla
igasuguse arvetuse, põhjustas kellegi surma. Miks mitte panna juht vangi paariks kuuks?
Olgu see "pole raha" või "pikad järjekorrad" või "mul oli just täna väga vaja" või "sõidan vaikselt".

Karistuse eesmärk ei ole ainult karistatavat õpetada, eesmärk on ka teistele eeskuju näidata,
mis juhtub kui oled ühiskonna ees "pohhuist". Ja täiesti normaalne on see: "mida noorem, seda ...".

Mitte kunagi, ma kordan, mitte kunagi ei saa öelda, et rehvid maksavad palju (tänapäeval). Võtame isegi
mitte alumise klassi sõiduatuod, võtame keskklassi, näiteks Passat või E39. Üldjuhul ei sunni miskit
toppima 16+" velge alla. Alati on võimalus panna väiksem. Ja nagu tõsiselt, KORRALIKUD rehvid
terveks hooajaks saab umbes poole paagitäie raha eest.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas pancho villa »

Margusja kirjutas: Kindlasti mäletab sarnaseid lugusid oma minevikust ka paljud antud teema lugejad ja tänased hurjutajad, iseasi kas nad seda tunnistavad.
mis oli selle postituse mõte? et 20 (kakskümmend) aastat tagasi sõideti nii ja naa? kõik autofoorumid on vürtsitatud heietajatega, kes tuletavad pisar silmanurgas meelde päikselist nõukogudeaega, kui paagitäis kütet oli tasuta, sest muidu pidi tööautost põllu peale valama ja kuidas talverehve polnudki "ja kõik sõidud said sõidetud ja pärast sõime seda õiget plombiirijäätist ning ametiühing andis veel tuusiku mineralnõje vodõsse".

kui kõik olid võrdsed, sõidetigi võrdselt kehvade rehvidega, tänapäeval on juba seadusandluses see korralike talverehvide nõue ning seda eirates oled sa parimal juhul teistel jalus oma venimisega ning halvemal juhul konkreetselt ohtlik.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas toivoku »

Tegelt ei ole ju ohtlik, mittekuskilt otsast kui sa vaatad veidikene kaugemale kui auto esine. pole küll hirmus uhke, aga tänapäevased autokoolid võiksid õpetada inimesi vastutustundlikult sõitma. Kui sa oled loll ja teistega ei arvesta siis ei loe mis kuradima rehv sul see seal all on. lumi tuli maha nüüd ja inimestel kõigil hirmus paanika, sõidetakse 30kmh jne, ise lasin suvekatega ikkagi 50 alas 50nega kuigi suvel tavaliselt 60nega. Saab kenasti sõidetud ja ei tule ka mingeid ootamatuid pidurdusi kui jälgid mis ees toimub.
Muidugi kui suvekad all siis ei tasu hakata järvevanal tegema mingeid hirmsa hooga ja järske möölda sõite nagu yks taksist oma opel vectraga tegi ja lopendas tal see pill vasakule ja paremale kord yhtepidi külg ees ja teistpidi kylgees, minu jaoks jäi mõistmatuks see,et kudiuas esiveolise ta niikergelt külje ette sai, kas tõesti oli täis tainas seal roolis?
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas pancho villa »

samuti on igas foorumis eluparimad **** juhid, kes iga rehvi, auto ja liiklussituatsiooniga võrreldes on teistest peajagu üle. võibolla tasuks saata teele petitsioon, eri märge lubadele, kui oled keskmisest parem juht (nagu ennast peavad enamik juhte)? eluparimal **** juhil ei pea olema sõidukil talverehve, kuna tehnoseisukorda jagab juba sünnist saati, siis tüv on ajaraisk ning kuna ta peale 200g viina sõidab paremini, kui kõik autokoolist tulnud, siis puhuma panek oleks tema suhtes nii solvang kui ebaseaduslik.

pancho@ miljon kopikatega km seljataga.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas arnis »

Tegelt ei ole ju ohtlik, mittekuskilt otsast kui sa vaatad veidikene kaugemale kui auto esine.
Vaidlen täie rauaga vastu. Halva rehvi kõige kriitilisem näitaja on pidurdusmaa,
edasi tuleb suuna hoidmine, loomulikult vesiliug/lögaliug.
Kui liiklus oleks lill ja pidu, siis oleks võimalik kõiki aspekte juba 2x kaugemalt
näha, aga ei ole. Võtame näiteks reguleerimata ülekäiguraja või lihtsalt lapse.
Kui tekib vajadus, siis piduri tallamine ei aita, ei anna ka seda ette planeerida.

Ja lisaks teame me, et möödasõit on saatanast ja ülirahulikud sõitjad on suuremaks
nuhtluseks kui need, kes hullu panevad ja mööda sõidavad.
OIII kuidas mul vere paneb keema, kui üsna viisaka ilmaga maanteel -20-ga sõidetakse.
Normaalne auto PEAB sellisest mööda sõitma ja seadma ennast ohtu, sellepärast et
eessõitja on rahulik 3mm-ste pastlatega sõitja ja kardab oma elu eest.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas oo7 »

Enda autol ka suverehvid all (väga head). Vahetan järgmine nv ära.

Kui kuskil parklas või kõrvalteel on libe siis lihtsalt sõidab natuke rahulikumalt ja kõik. Ma ei saa aru hull häda nende rehvidega, pigem ei saa aru neist, kes saevad juba oktoobri algul naeltega mööda asfalti :roll: Asfalt igalpool väljas ju praegu. Üks õhtu oli natuke libedam, muidu saab täiesti tavaliselt sõita.

Ei pea teisel piixus sõitma kogu aeg ja ongi kõik.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Ma®tin »

Kuskil mingi laps või niisama hullumeelne teepeale hüppab ja sul täpselt need meetrid pidurdusmaast või auto reageerimisest puudu jäävad ja keegi seetõttu vigane või surnud on, mõtled vast teistmoodi. Niikaua kui endaga ei juhtu või keegi su lähedast suverehvide tõttu vigaseks ei sõida, on hea targutada muidugi.
Ise võid ju mõistlikult sõita, see ei tähenda kaugeltki seda, et teised seda teeks.

Poolest oktoobrist polegi vaja naastudega ringi saagida. Nädal enne libeda saabumist oli igalpool suurelt uudis, et politsei soovitab talverehvid alla panna. Samuti räägiti ilmselgelt nii raadios kui telekas sellest, et lumi tuleb maha, ootamatu ei saanud see kellelegi olla. Kes raadiot ei kuula, vaatab telekat ikka või loeb uudiseid, digitaalselt või paberilt, vahet pole.

Olen üsna kindel, et vähemalt pooled nendest 120+ plekimõlkimistest olid põhjustatud puuduvate talverehvide tõttu. Pluss veel samapalju neid, mida ei registreeritud.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas oo7 »

Täiesti märg asfalt on ju Tallinnas igalpool. Ma arvan, et mu uute suverehvidega auto suudab isegi varem peatuda, kui kellegi 3 talve uhanud naeltega pill ;)

Üldiselt inimesed, kes oma autodega hakkama ei saa võiks tarvitada lamellrehve, ning need varakult alla keerata. Ma olen naastrehvide keelustamise poolt.

P.S Ise kasutan ka sel talvel naastrehve, kuid kruvin need alla alati reaalse talve saabudes ja ka kevadel esimeste sulade ajal alt ära. Sõidan autoga palju jäärada, seetõttu siis. Muidu ma ei näeks neil küll Tallinnas elades mõtet. Ma sõidan suvel ja talvel erineva autoga, kuid siiski on talve auto jaoks ka suverehvid olemas.
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Raemees »

Praegu võib ju märg asfalt olla... kuid reedel kella 11 aegu Järvevanas ja Musamäel sõites seda ei olnud. Sadas vist jäävihma... sigalibe oli, Järvevanas sai korraks pidurdatud, hoog ei vähenenud, olid ikka kuklakarvad püsti küll :mrgreen: Tööautol(ei ole BMW) suverehv ca 15000km sõitnud, korralik brand.
Rehvivahetus oli kell 12.00, õnnestus siiski tervelt kohale jõuda, seega:

Ega ikka ei õisustaks küll suvepapudega sellisel ajal sõitu...
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas JanekEnde »

Ma ei mõista üldse neid, kes hakkavad talverehvide peale mõtlema alles siis, kui lumi maas ja teed libedad. Laks käes on, huvitav kas siis jõuab kohale? Suverehv võib pidada jah teil puhtal asfaldil, aga minge kuskile libedale teele ja vajutage korraks gaasi.
Isiklikult toppisin juba ammu naelad alla ja "saen" ringi, vähemalt ei pidanud muretsema külmade ilmade pärast ning rehvivahetuse ajast.
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Anti_K »

oo7 kirjutas: Üldiselt inimesed, kes oma autodega hakkama ei saa võiks tarvitada lamellrehve, ning need varakult alla keerata. Ma olen naastrehvide keelustamise poolt.

P.S Ise kasutan ka sel talvel naastrehve, kuid kruvin need alla alati reaalse talve saabudes ja ka kevadel esimeste sulade ajal alt ära. Sõidan autoga palju jäärada, seetõttu siis. Muidu ma ei näeks neil küll Tallinnas elades mõtet. Ma sõidan suvel ja talvel erineva autoga, kuid siiski on talve auto jaoks ka suverehvid olemas.

See on tore, et käid jäärajal autot tundma õppimas ja libedatunnetust omandamas, aga meie oludes naastu keelame on natuke absurd. Tallinnas jah, kus teehooldus on mõneti parem ja kiirus linnasiseselt legaalselt sõites üle 70 ei kasva on naast palju. Aga kui nüüd minna mõnele kõrvalisemale maanteele (kasvõi Keila-Haapsalu mnt, sõidan seda väga tihti) siis sa saad aru, et seal pole lamelliga mitte midagi teha.

Üldiselt jah, õppige oma auto käitumist tunnetama, kuskil kus teisi ei ohusta. Kui see esimene kassikaka härmatis asendub päris lume ja jääga lähen lennuväljale möllama, :mrgreen:
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas arnis »

Tõsijutt, ma olen ka huvitatud naelrehvide keelustamisest.
Meie teed on liiga nõrgad ja raha vähe. Tallinn on 99% talvest mitte jäine vaid lögane.
Nael ei aita absoluutselt lume/löga peal, pigem on lamell lumel parem.
Pressitud lumel (maakohad, kus ei puistata) on tõesti naelast abi, kuid nendel
teedel niikuinii liigeldakse aeglaselt + vähe.
Tallinnas naelaga ringi vuhada on üsna taunitav.
Endal praegu ühel autol korralik suverehv. Asfaldil on super, aga igasuguse löga
peal on pidurdusmaa rohkem kui 3x suurem. Abisüsteemid ei lase küll käest, kuid
seisma ikkagi ei saa jääda.
Muideks -10 kraadiga on suvekas ka asfaldil üsna möku, täielik plastikpapu.

Muideks uudis, et kõige paremad lamellid (Hakkapelliita R2) on võrreldavad naeltega,
isegi märjal jääl.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas TarmoV12 »

arnis kirjutas:Muideks -10 kraadiga on suvekas ka asfaldil üsna möku, täielik plastikpapu.
Nõus, suverehvid ei ole mõeldud külmaga töötama ning haarduvus väheneb oluliselt juba madalamal +5 kraadist.
arnis kirjutas:Muideks uudis, et kõige paremad lamellid (Hakkapelliita R2) on võrreldavad naeltega,
isegi märjal jääl.
Ära esita valeinfot. Mul on hetkel nina all Tehnikamaailm 10/2014 ning sinu esitatud väide ei vasta kuskilt otsast tõele.
Mitte üheski jää- või lume katses ei võida lamellrehv ning eriti jääkatsetes on kõik üheselt selge - esimese poole tabelist moodustavad naastrehvid, teise poole lamellrehvid.
Näitlikustamiseks toon välja vaid ühe võrdluse, ABS pidurdus jääl 60 km/h pealt: parim naast Continental saavutas tulemuseks 32,4 m, parim lamell Goodyear 39,4 m.

Lamellrehvid saavutavad naastudest mõnevõrra paremaid tulemusi kuival ja märjal asfaldil ning loomulikult mürataseme võrdluses, mis on ka loogiline.
V8
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1766
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Roland325 »

Peab ikka natuke rumal olema kui aravata, et lamellrehv on jääl naastuga võrdne :D
Kusagil jäärajavõistlustel oleks päris naljakas stardirivis mõnda lamellidega pilli näha, Isegi Märtin oleks vist viimane :)
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas pancho villa »

Anti_K kirjutas: meie oludes naastu keelame on natuke absurd
norras on sellised linnad nagu oslo, bergen ja trondheim, kus naastrehvidega sõitmise eest tuleb lisatasu maksta. ilmselgelt ei ole meie olud karmimad, kuid trondheimis ja bergenis
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Tauri_J »

kuule on ikka küll.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas pancho villa »

kehv nali või puudulikud geograafiateadmised?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Tauri_J »

pancho villa kirjutas:kehv nali või puudulikud geograafiateadmised?
Tallinna kolme talve talvekuu keskmine temp. on madalam kui Oslos. Bergen-is ei ole üheski kuus temp. keskmiselt miinuskraadises. Trondheim juba natu külmem, aga siiski soojem kui Tallinn.

Ja teadagi, et Tallinn ei ole Eesti külmim linn talvel.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas pancho villa »

ma küll pidasin silmas kõrgustevahesid keskmisel tööle-koju marsruudil pigem
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas oo7 »

Vahet ei ole, siin lihtsalt soolatakse nii palju et vesi on maas koguaeg.

Eelmine aasta ju polnud üldse lund praktiliselt kuni aasta lõpuni
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas al101 »

Ütlen ka naastu teemal sõna sekka.
Kulla lamelli pooldajad, me oleme põhjamaa, meil on väga muutlikud ja väga erinevad teeolud, naastrehv on ainuõige valik, mis selle kõigega hakkama saab.
Millegipärast on talverehvidega sõitjatest, tihti lamellimehed need, kes esimsese jääga kraavi panevad ja siis teehooldust kiruvad, aga et vaataks enda sõiduvõtted ja rehvid üle, seda pole.

Olen ka ise rehviteste vaadanud ja naastrehv on jääl alati võidutsenud.
Teede lõhkumist ei paneks minda naastrehvi süüks.

Kuid olen märganud, et lumes ja lörtsis on lamell veidi parem olnud.
Kuid jää on ohtlikum, eriti must jää, kuna seda ei näe ja jää peal on naastu kasuks vahe suurem, kui lume peal vahe lamelli kasuks.

Vanasti oli lamelli eelis suurem lumel, aga kuna tänapäeval on naastrehvidesse hakatud palju lamelli panema, siis on vahed väga väikseks läinud.

Ma muidugi pole 2014 rehvitesti tulemusi näinud, aga minu jutt põhineb kõigil eelmistel rehvitestidel, kuni 2013 aastani välja.

Viimasel ajal on BMW tõesti kõvasti ilma teinud eestis, meenub praegu 4 õnnetust.
Viimati muutis al101, 23.11.2014 23:55 33, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas arnis »

Muideks uudis, et kõige paremad lamellid (Hakkapelliita R2) on võrreldavad naeltega
Peab ikka natuke rumal olema kui aravata, et lamellrehv on jääl naastuga võrdne
Peab ikka natuke rumal olema, kui ei mõista erinevust sõnadel võrreldav ja võrdne ; või on emotsioon nii kiire tulema, et ainult 3 tähte sõna algusest on juba piiriks.
ABS pidurdus jääl 60 km/h pealt: parim naast Continental saavutas tulemuseks 32,4 m, parim lamell Goodyear 39,4 m.
Nii, 32 ja 39 meetrit ei ole isegi kaugelt võrreldavad tulemused siis jah :roll:
Võta nüüd odavamad naelad ja R2-d ;) ja ütle uuesti, et tulemused ei ole võrreldavad.
Nüüd võta lögane tee, võrdle parimaid Conti naaste ja R2-tesid.
Ära kalluta tulemusi jää tulemuste peale ja mina ei kalluta tulemusi rehvimüra peale.

Lisaks, daamid ja härrad, naelad ei ole konstant. Nende reaalsus langeb kohe peale rehvitesti lõppu,
ehk peale 1000km läbimise ei ole rehvid enam sellised, nagu nad olid rehvitesti tegemisel.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Ma®tin »

Tipptasemel lamellide häid omadusi on ju ka siiski kaheks talveks, pärast seda pole see asi nii roosiline enam, eriti jääl. Okei, R2-l on mingid öko-kristallid sees, ehk aitavad natuke kaasa.
Aga hind mängib siiski suurt rolli. Võtame nt reff.ee, kus on suht mõistlikud hinnad ning mõõdu 205/55/16, ehk siis 3-sele sobivad. Paljudele ei mahu ju 16 tolligi alla enam.

Hkpl R2 - 141€tk, Hankook W419 (väga normaalsete talveomadustega rehv ja üsna popp valik ka foorumis see talv)- 84€ tk.

Keskmisele eestlasele on see vähe piisavalt suur, et mitte lamelli poole vaatamagi hakata.
Ja kui nüüd võrrelda nt nende nende hankookide omadusi sama hinnaklassi lamelliga.. Müratase ja puhas asfalt on vast ainukesed, mida üldse võrrelda.
Kasutaja avatar
jaanis3
Huviline
Postitusi: 944
Liitunud: 15.01.2008 15:02 40
Peamine sõiduk: BMW 520d'11

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas jaanis3 »

Lisaks, daamid ja härrad, naelad ei ole konstant. Nende reaalsus langeb kohe peale rehvitesti lõppu,
ehk peale 1000km läbimise ei ole rehvid enam sellised, nagu nad olid rehvitesti tegemisel.
Miks härra siis ise omale kasutatud naelad ostis?
Pressitud lumel (maakohad, kus ei puistata) on tõesti naelast abi, kuid nendel
teedel niikuinii liigeldakse aeglaselt + vähe.
Oled sa maal elanud? Seal sõidetakse alati 90+ kiirustel. Olenemata tee olukorrast (lumine, kiilasjää, lörtsine vms). Isegi küla ainus ühe jalaga traktorist sõidab kiiremini, kui on Tallinna keskmine linnakiirus.
Mina alustan oma sõitu igal hommikul Märjamaalt. Kuni Tallinnani muutub teekatte korrasolek(olenevalt teehooldusettevõttest) kolossaalselt. Nii kui Kernus teehooldusfirma vahetub on seal piix ja lörts ja lumi alati teel. Tonnide viisi soola ja sahk üleval sõidetakse sealt läbi. Märjamaa-Kernu vahe on suht kiilas igal hommikul. Teekate on aga lumest/lörtsist puhas.
Must jää/kiilasjää tekib ka +5 kraadise õhutemp juures.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1766
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Roland325 »

arnis kirjutas:
Nii, 32 ja 39 meetrit ei ole isegi kaugelt võrreldavad tulemused siis jah :roll:
No ei ole, kui ootamatu kiilasjääga jääd seisma enne vöötrada või mõni meeter peale seda.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas arnis »

jaanis3 kirjutas:

Miks härra siis ise omale kasutatud naelad ostis?
Ma olin avatud pakkumistele, kuid lamellide järelturg on nigelam. Ja nagu mainisin, siis ainult
viimase põlvkonna lamellid on märkimisväärsed, mitte kõik.
Naeltega on asjad juba päris pikalt head, sealt ka see turvatunne.
Lisaks Hakka8 naelad püsivad, tõsiselt püsivad. Mina üldistan neid odavaid naelu kui keskmise
naelapüsivusega.

Olen praegusel momendil maal ja küla on nädal otsa plöga täis, üsna keskmised tulemused naeltega.

Keegi R2tedega foorumis on üldse sõitnud? Jagagu emotsioone kiilaka jää puhul.
Naeltega sõitjad on juba oma suu puhtaks rääkinud.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Henri. »

Rehviteema on küll väga offtopic juba, aga huvitav mis see R2-e sihtgrupp on? Kodanikud, kes elavad linnades, kus naelrehvi eest tuleb lisatasu maksta või on naelad sootuks keelatud?

Isegi arnis tunnistab, et Hakka8 on tõsiselt hea. Vaatasin siis korra enda auto mõõdus rehvide (245/45/18) hindu Reifendirektis:
R2 277,80 €
Hakka8 287,40 €
RFT R2 392,80 €
RFT Hakka8 356,10 €

No mille kvradi pärast peaks selliste hindade juures R2-te keegi eelistama? Hakka8 on 30% rohkem naelu kui konventsionaalses naelrehvis ja lisaks on läbinud ka kohustuslikud testid, et suurendatud naelade arv teekatet rohkem ei riku. Rehvimüra? Lisatasu? Naelte keelustatus?
Vasta