Liikluskultuur

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Liikluskultuur

Postitus Postitas Cardo »

Liiklus ja naised teemaall tahaks arutleda pisut minu mõneaastaste tähelepanekute tulemusel tekkinud arusaamadega.
Hommik (minujaox) kell 9-10 sõidan Tartu mnt.pidi Tallinnasse ja liigun pisut üle lubatud kiiruse mitte üle +10. Ütleme siis et tänase päeva seisuga 100 km/h. Üldjuhul trassipeal möödun 4-5 autost kes liiguvad 80 km/h . Teised liiklejad eriti jalgu ei jää. KUID SIIS minu tahavaatepeeglisse lähenevad tagantsõitja tuled ja mõne ajapärast sõidab reaktiiv minust mööda , kiire vaade vasakule annab taas oodatud vastuse -- NAISTERAHVAS !! 90% nendest kes minust kiiremini sõidavad on naised. Loomulikult lennuväljajuures ma temast möödun kuna linnapiiridesse jõudes nende ramm katkeb ja linnaalal lubatud 70 tsoonis on nende kiirus paremal juhul 65 km/h. Tegu pole mitte samade isenditega vaid pidevalt on erinevad näolapid.
Kätte jõuab lõunaaeg 13-14 on seiklevaid naisetrahvaid vähem näha kuna ärganud rullnokad(opel astra , ford sierra) omanikud teevad ristmikel ja nende läheduses enneolematuid mööda ja vahele , üle ja alt põikeid. Naised on varjusurma vajunud.
Õhtu kell 17-18 on oht liikluses takerduvate naissõitjate päralt. Liiklusummikud on nende hirm ja hirm aina süveneb kuna iseloomult jaotuvad nad kahex. Ühed kes istuvad kõht vastu rooli ja hoiavad suunatuld pidevalt sees ja teised kes (vähemus) hoiavad eessõitjal sabast kinni ja ......... saate ise aru.

ÖÖ on hea aeg sest naised on mehed täis jootnud ja kulgevad pooltühjade linnatänavate vahel vaikselt ja nendest möödumine on probleemivaba.
Algab uus päev ....................... :)[list=][/list]
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

nimesid ei hakka mainima aga üks mu tuttav naisterahvas sõidab nagu tõukerattaga- annab gaasi-laseb kiiruse alla, linnas kihutab vähemalt 20kmh üle, maanteel ei tea
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Sõitjaid on tõesti mitmesuguseid. Neid, kellel rind vastu rooli, käed higised ja krampis, on tõesti muidugi parasjagu halenaljakas kõrvalt vaadata, mis aga sugugi ei tähenda ju seda, et naissugu üldse sõita ei oskaks. Vaadake kasvõi rahvarallidel osalevate tublide naissõitjate tulemusi.
Ennast ajavad kiruma pigem meessoost sarnase sõidustiili harrastajad. Mehi on autoroolis märksa ikka rohkem mu meelest ja seega satub sinna hulka ka selliseid "eksperte" rohkem.
Üldse on raha ja autosid nö amatööridele liialt palju kätte antud. Selle plaanitava ummikumaksu asemel võiks ikka rohkem tulevasi (ja miks ka mitte staazhikaid lubadega) juhte koolitada ja mitte päris igaühele lube kätte anda, kes autokooli uksevahelt jala sisse pistavad.
PS. Ennast ka loomulikult profiks ei pea.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Võin siia näitena tuua lasnamäe kanali , kust kauda ma iga jumala hommik tööle sõidan.
Mina reeglina sõidan 80-90km/h
ja siis 4reas on alati mingid jobud kes arvavad et 70km/h on hea kiirus.
Kui tagant tuledega vilgutada, siis mõni üksik saab aru, et vist mingi kiirem vend trügib mööda ja tõmbab kõrvale, aga enamus naisterahvaid ei julge kõrvalegi vaadata, rääkimata rea vahetusest.
JA on ka mingeid pässe , kes on nagu naelutatud sinna ritta ja ei saa neid mingi nipiga sealt minema.
:mad: omikuti kui veel tööle kiire on siis ikka ajab si.. keema küll.

Ja ummikutest ei maksa nagu rääkidagi.
Cardo tõi need kaks tüüpi täpselt välja.

Aga jah, mitte ainult uusi juhte ei peaks koolitama, vaid ka neid kes oma load on saanud aastal 65.

Igaljuhul meie liikluskultuur on:o
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Algselt postitas Tarmo
Igaljuhul meie liikluskultuur on:o
millest sa räägid?! su enda väite najal (80-90 km/h 70 alas) on tegu pigem sinupoolse kultuuritusega.

pigem on teema liiklusviisakusest. ja see on siiski kahepoolne. temal on õigus teel liikuda vastavalt liikluseeskirjale. viisakus on see, kui ta "kiiremale" teed annab. kui ei anna, siis suhtu asjasse rahulikult.

selle kohta on tqhq foorumis ka üks tõsiselt võetav pärl:
Algselt postitas ylovoitka
Ühiskonnas on reeglid, millede täitmise nõusolekust oled sa märku andnud allkirjaga juhilubadel.. Mina ei kavatse ona elu kihutajate pärast raskemaks teha.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Selge siis
rohkem siin teemas sõna ei võta.

:D
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Saksamaal antaks sellele ylovoikale konkreetselt peksa ja soliidsete härrade poolt. Liikluseeskirjas on ka punkt, et sõidatakse võimaluse korral parempoolses reas ja ei takistata kiiremini liikujaid. Kui read on tihedalt ja võrdselt koormatud, siis veel aga muidu ....

Ah jaa ei mäleta enam oli see hispaanias või prantsusmaal aga juhtusin nägema kuidas tollroadi peatuse juures parasjagu üht "karvamütsi" noomiti :)
Kasutaja avatar
Priit Peljo
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 30.05.2003 16:36 32
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit

Postitus Postitas Priit Peljo »

Muhv ja Tarmo
PEACE&LOVE

Muhv, ka meil on igasuguseid ajukääbikuid kes oskavad kätega rääkida.
Ja su jutust jääb mulje et oled nende kätegarääkijate poolt.:(
Peace

Tarmo, miks kihutad?
Arvan et kui sul tööle kiire siis ise süüdi oled.
Peace
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

"Kätega rääkimist" pole ma elu aeg pooldanud. Mulle lihtsalt meeldib kui respekteeritakse ka neid kellel on kiire - kiirustamise põhjusi me ju oma auto rooli taga ei tea. Neid kes mõtetult aeglaselt sõites jalus tolknevad, oleme me sunnitud ju nagunii arvestama. Ma saan väga hästi aru, et eriti praeguste mudaste ilmadega ei ole võimalik kõigi autodega lubatud kiirusega sõita - tuled ei näita, salongid udused, kojamehed vanad jne. Samas on ikka ülim häbematus kui selline vennike ei saa aru, et teiste jaoks ei pruugi olukord nii hirmus olla.

Kui nüüd keegi mõtleb, et ma hirmus rullnokk ja huligaan olen, siis teadke, et vähemalt liikluspolitsei arvamusega see ei ühti. Viimase 100 kkm jooksul on nad vaid korra pidanud mulle näppu vibutama.

Cuba Libre
bizarrini
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 30.09.2003 11:44 07
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas bizarrini »

Miks peaks respekteerima liikluseeskirjade rikkumist? Kas 70-ga 70 alas sõitmine on sinu arust "mõttetult aeglane sõit", "ülim häbematus" jne?
Kui ei, siis uhoh, millest sa üldse räägid?
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

No kiirus kiiruseks, aga ülimalt nõme on, kui mõlemad read ühes sõidusuunas kinni pannakse :mad: Tulemuseks on see, et istud tagumikus kinni ja vilgutad tuledega ning hea juhul saab inimene sellest aru ja vabastab rea!

Ei õhuta siin kiiremat sõitu linnas või maantel, aga fakt on see, et igalühel on õigus valida oma sõidukiirus vastavalt oma rahakoti paksusele;) Endal on tavaliselt kombeks liiklusega kaasa minna ja mitte seda pidurdada ning kui see nõuab 75 km/h sõitmist 70km/h alas, siis ma seda ka teen!

Korra olen meie liikluspolitseid sponsoreerinud, aga seda ka ainult 600 EEK'uga :D

Peace inimesed!
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Minu jutu mõte ei olnud mitte see , et ma oleksin tahtnud välja tuua , et ma nüüd hirmus kihutaja olen ja tõesti olen ma selles ise süüdi , et tööle kiire on.
Aga ikkagi...
Kui ikka mingi koll sõidab oma siksi , hyndai või kasvõi S-mersuga 4 reas ja tagant tuleb keegi kiiremini, olgu see siis minusugune rullnokk(ise küll nii ei arva) või olgu see eravärvides politsei, siis lihtne ja loogiline viisakus oleks eest ära astuda.
Ise olen hoolas peeglikasutaja ja kui näen peeglist , et mingi lennuk tagant tuleb, ega ma ikka ei hakka küll pe.....rima et ma teda mööda ei lase.
Kui tal on kiire , siis tal on kindlasti ka omad põhjused selleks.
Reedel 5.12.03 sõitsin mina tartusse kui maanteel möödusin 90 km/h sõitvast Opel omegast 100km/h ja äkki.....
opeli vennal hakkas kiire.Kutt vajutas mingi 130-140 km/h minust mööda ja siis 1km hiljem oli tal vaja kusagile kõrvalteele keerata. Vot see on narr minumeelest.

Aga tegelikult mul tuli nüüd meelde mis on selle topiku pealkiri "liiklus ja naised"
ja siinkohal lõpetan....:cool:
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Siin ka midagi teemakohast [url=http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=05.1 ... &id=149878]SLÕLEHEST[/url]:D Naised, auto ja sinine vilkur :D
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Algselt postitas Ain
Ei õhuta siin kiiremat sõitu linnas või maantel, aga fakt on see, et igalühel on õigus valida oma sõidukiirus vastavalt oma rahakoti paksusele;)
??? Ärge unustage ära, et teel on ka teised liiklejad. Olen juba ee.autos ja streetrace foorumis toonud arvutused, millest on näha, kuis kiiruse valearvestus võib põhjustada ränki õnnetusi. Ei viitsi neid siinkohal välja tuua uuesti. Aga palun ärge unustage, et te pole teel üksi...

jJanno
Kasutaja avatar
RNT
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 04.03.2003 21:07 22
Asukoht: Pealinn
Kontakt:

Postitus Postitas RNT »

Ahastusega avastan, et isegi bemmimeeste seas on isehakanud "ühiskondlikke". Marss fordi või lada foorumisse ja auto müüki.
-- E30 316i (2.7) --
Fun is not a straight line!
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Algselt postitas jjanno

??? Ärge unustage ära, et teel on ka teised liiklejad. Olen juba ee.autos ja streetrace foorumis toonud arvutused, millest on näha, kuis kiiruse valearvestus võib põhjustada ränki õnnetusi. Ei viitsi neid siinkohal välja tuua uuesti. Aga palun ärge unustage, et te pole teel üksi...

jJanno
Millest sa nüüd aru ei saanud jjanno? Ma ütlesin, et ei õhuta kiiremat sõitu ja ise sõidan ka lubatud piirides!

Tahes tahtmata kipub see nii olema, et enamus kes 150-160 lauluga vahele jäävad on S mersu(mis iganes kallim auto) omanikud ja järelikult vastutavad nad selle kiiruse(rikkumise) eest oma rahakotiga!

Hea näide siinkohal! Pirita teel(suunaga Viimsi poole) õhtu kella 23 paiku, enda kiirus oli 70 kanti või isegi alla ja mingi hetk lendas uus Audi A8 200 km/h lennuga mööda:o Asja tegi eriti ohtlikuks see, et möödumiseks minust pida ta rida vahetama ja tänu sellele kaotas ta juhitavuse auto üle, auto esiots püsis teel aga tagumik kiskus mere poole:o
Asi lõppes õnneks hästi ja mees läks Selveri juurde asuvasse Neste bensukasse rahunema :D

Järeldus: kõva kiiruse ületamine, ohtlik endale ja teistele liiklejatele!

Algselt postitas RNT
Ahastusega avastan, et isegi bemmimeeste seas on isehakanud "ühiskondlikke". Marss fordi või lada foorumisse ja auto müüki.
Järsku tood mõned nimed ka välja ja selgitus sinna juurde.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Viimasel suvel kogesin ka mina Pirita teel suunaga Pirita poole kahe Audi A6 rammukatsumist mis algas minujaox selle monumendi juures kus üks Audi vasemas reas blokkis ära esimeses reas oleva veoautojärel sõitva audi möödasõidukatse ja seejärel algas kiirenda mööda , keera ette ja pidurda täiega kinni vangerdustee kus kiirused kasvasid ka 150 peal ja siis pidurdati 70-le. Lõppfinaal oli Topi poole suunduval lõigul kus üks audimees oli teise kinni nabind ja rusikas käis avatud aknast sisse-välja . Eitea kas tehti filmi või oligi nii....... teagi kas seda oli hea või halb vaadata , kuid see vale teema selle rubriigi all.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
RNT
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 04.03.2003 21:07 22
Asukoht: Pealinn
Kontakt:

Postitus Postitas RNT »

Algselt postitas Ain
Järsku tood mõned nimed ka välja ja selgitus sinna juurde.
Ei hakka isiklikuks minema, aga mõeldud kodanikele kelle meelest seier mingis asendis annab õiguse unustada tahavaatepeeglid ja muud liiklejad. Parkimiseks ja kulgemiseks on teepeenar, sõitmiseks on esimene rida, mööda sõitmiseks kõik muud read, on siis raske aru saada. Kõige masendavam kui bemmimehed seda ei tea ...
-- E30 316i (2.7) --
Fun is not a straight line!
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Kuhu sa räägid??? 2 rida pole mõeldud ainult möödumiseks vaid ka kiiremale liiklejale - kes siis liigub kiiremini või kasutab seda möödasõidu eesmärgil pigem ikka esimesel juhul! Tundub ,et sina pole asjast aru saanud:o
Lancer EVOLUTION 9
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

a kas keegi ekspressis seda parkimise lugu luges?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
kaspar
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

[quote][i]Algselt postitas patrik[/i]
a kas keegi ekspressis seda parkimise lugu luges? [/quote]

silm puhkas:)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

[/quote]

silm puhkas:) [/quote]

Puhtaks pestud baierlase peal või? :o
kaspar
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

ei, enda munade peal

selle teksti peal muidugi
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

huvitav kas mõnele kohale ka jõudis, et enam ei mängi parklates ajuinvaliidi?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Vasta