BMW E39 Style 32 velje värvikood

Vaba teema
Vasta
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

BMW E39 Style 32 velje värvikood

Postitus Postitas ringo34 »

tere!
Otseselt ei ole ostu teema, aga pöördun siia ikkagi oma palvega. Nimelt olen paar kuud näinud vaeva oma Style 32 velgede restaureerimisega. Veljed on nüüdseks ettevalmistatud värvimiseks. Hakkasin seda värvi koodi teemat põhjalikumalt uurima, kui veljed juba endal töös olis ja selgus, et tootjatel ei olegi ideaalset sobivust originaalvärvile. Värv on niivõrd spets - brilliantline, mida tehti vaid mõnele velje seeriale. Originaalis tootis veljed Hayes and Lemmerz, värvi tarnija oli keegi muu. Tehas värvi koodi ei taha avaldada, andis mulle vaid Standoxi analoogi. Viimane aga tegelikult ei ole päris hea.

Niisiis pean valima värvi kõrvutades värvinäidised ja originaalvärviga velge. Siin palukski foorumlaste abi - kas keegi saaks mulle laenata ORIGINAAL seisus velge, millel on värv säilinud VÄGA hästi (nt varuratas, mis pagassis olnud), et saaksin sellega minna Standoxisse ja sobiva värvi valida?

Tänan
58 148 430
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas ringo34 »

Pilt
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas Jan »

ringo34 kirjutas:Pilt
Kui see pildil peaks olema originaal värv siis tehti neid kahte värvi. Esimene siis metallik hall ja see mis pildil see on argentumiga värvitud. Selle värvi liitri hind maksab u. 250 euri ning sellega on suht keeruline värvida. Kui maaler pole sellega ennem värvinud siis on väga kerge värvimine nässu keerata.

Parimat
Jan
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas ringo34 »

See, mis pildil on originaal. Minu enda veljed olid samasugused - värvis oli selline väga spetsjomm helk sees.
Lasin Standoxil teha värvinäited vastavalt koodile (oli vist A57 ja A55) ja kumbki ei olnud ikkagi päris hea - hõbeda tera tundus liiga suur ja spets metalset helki ei tekkinud. Originaalis on see velg hästi selline "metalne" ja särav.
Oskad sa ehk mulle konkreetsemaid koode ja värvi tootjaid soovitada? Hind ei ole probleem.
Ja keda lasta oma velgede värvimise kallale (suhtlesin ka Penuga sel teemal). Auto on mul tehtud AK Autos Rakveres ja nende töö oli 5+!
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas Jan »

Otseselt koodi ei olegi..... selle värvi nimi ongi argentum. Sellega hakatakse mustale pinnale järjest toonima kuni on sobiv tumeduse või heleduse aste käes ja siis lakitakse. Kui vaja heledat tooni siis pannakse alla ka hele hall ja toonitakse. Penu peaks kindlasti hakkama saama.
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas Jan »

viewtopic.php?f=4&t=129968&start=210

Minu kunagises auto teemas ka selle samaga tehtud veljed aga pisut tumedamad.
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas ringo34 »

Jajaaa - need on nüüd kaks eraldi asja. Ega sa ei pea argentumi all silmas värvimistehnoloogiat chromeshadow? See on jah hinnaga paarsada liiter ning alustatakse mustale pinnale hõbedase pihustamisega. Väga keeruline töö.

Minu Style 32 on nimetusega brilliantline, seal musta aluspinda ei kasutatud. Aluskrunt oli õrnalt kollakas-hall.

Seega otsin, kellel oleks pakkuda Style 32 velge, et värvinäidis välja valida kataloogist.
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas Jan »

Ega mersu kah ei kasuta musta... Tehnoloogia on sama. Põhimõte on sama
Ega sa tava värviga sellist tulemust nkn ei saa.
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas ringo34 »

Võtsin kaks värvinäidist:
*Standox brilliant-line met
*Sikkens Argentum Silber

Standoxi tera on siiski nähtav ja ei jäta nii metalset/kroomist/helkivat tulemust. Jääb küll ilus, aga originaalist liiga erinev

Sikkens on pea identne originaalile. Tegin mustale pinnale testid, kus katsin erinevad alad erineva arvu hõbedase kihtidega. 2-3 kihti Argentumit on miinium, muidu jääb nende velgede jaoks liiga tugeva hallika tooniga. Mida enam kihte panna seda hõbedasemaks ja metalsemaks läheb. Pakun, et 3-4 kihti on paras. Ja tera on värvil pea olematu, samas peab aluspind ikka olema ülihea. Vähemalt 1000 paberiga. Iga väiksemgi kriim jääb näha. Hull ettevõtmine!
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E39 Style 32 velg

Postitus Postitas Jan »

Ise kasutanud ka sikkensit. Alus pinna mina lihvisin viimasena 2000 vesikaga.... pind peab jah ideaalne olema.
Pole just jah mee lakkumine see tõõ.
MSW
Huviline
Postitusi: 727
Liitunud: 16.10.2004 21:19 49
Asukoht: Jüri/Tallinn

Re: BMW E39 Style 32 velje värvikood

Postitus Postitas MSW »

*Sikkens Argentum Silber
Selle hind ka ~250€ liiter?
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

Re: BMW E39 Style 32 velje värvikood

Postitus Postitas ringo34 »

AhoI!
Parem täna kui homme :D
Avastasin täna uuesti selle teema ja meenus, et olin siis lausa juhtohjaja rollis.
Tulemus tuli selline:
must aluspõhi, ehk tehti ikkagi shadow-chrome stiilis
Tehase style 32 on heleda aluskrundi peal ja jääb rohkem "alumiinium", ilma sügavuseta.
Päris sama, mis originaal, selle tõttu ei saanud. Must aluspõhi annab nõks teise helgi või peegelduse. Mõlemad on kenad, maitse asi.

Pilt
Allu666
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 12.04.2005 20:41 35
Peamine sõiduk: -
Asukoht: Eesti

Re: BMW E39 Style 32 velje värvikood

Postitus Postitas Allu666 »

Kas värvipoest saab *Sikkens Argentum Silber nimega kohe õige värvi? mingit koodi pole?
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1766
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: BMW E39 Style 32 velje värvikood

Postitus Postitas Roland325 »

Tehases värvib neid robot ja nn pulbersüsteemis.
Käsitsi värvides ei ole võimalik ühtlaselt sama tooni saada.
Pildil olevad veljed täitsa head saanud, natuke isegi liiga palju kroomjad. Originaalis vähe rohkem hõbedased. Selliste velgede puhul minu arvates isegi lakkimine raskem üritus, et jääks sile ja jooksma ei läheks :D
ringo34
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 16.09.2011 12:19 20

Re: BMW E39 Style 32 velje värvikood

Postitus Postitas ringo34 »

Allu666 kirjutas: 07.01.2024 17:11 59 Kas värvipoest saab *Sikkens Argentum Silber nimega kohe õige värvi? mingit koodi pole?
See oli jube ammu. Aga meenutan, et küsisingi Argentumit ja vist veel, et millega tehakse "shadow chrome" stiili.


Mis see pulbersüsteem on? St. alu osa laetakse elektrostaatiliselt, mis aitab värvil ja lakil ühtlaselt peale kanduda? Originaalis on seal üliõhuke kiht lakki.
Nõksa vbl. sai tõesti "kroomine" ja ma arvan seetõttu, et aluspind oli läikiv must. Oleks teinud heledale krundile/värvile, ilmselt oleks tulnud rohkem "poleeritud alumiinium".

Värvijal üks velg läks ka jooksma. Ta oli tegelt üsna kimpus alguses, et mis tehnikaga neid teha, saamaks lakkimine ühtlaseks. Jube palju erinevaid nurki mille all lakkida ja need kodara küljed samuti. Aga üldtulemus sai ikka väga hea. Ilmselt enamus foorumlasi teavad teda ;)

risul näevad nad sellisena välja:
Pilt
Vasta