Aidake liiklusraevu uurida!

Vaba teema
RaelPADS
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 30.04.2015 16:40 23

Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas RaelPADS »

Tere!

Olen Tartu Ülikooli psühholoogiatudeng ning mul on lõputöö jaoks vaja võimalikult palju katseisikuid, et saaksin kohandada ühe liiklusraevu testi Eestis kasutamiseks. Usun, et paljud teist on kohanud liikluses ohtlikult sõitvaid juhte ja mõistate, et see on päris suur probleem. Minu küsimustikku täites saate anda panuse selle probleemi uurimiseks, mõistmiseks ja ennetamiseks!

Küsimustiku täitmine võtab aega vähem kui 5 minutit.

Link on siin: http://www.goo.gl/fWdVPu" onclick="window.open(this.href);return false;

Testi täitmine on anonüümne ning andmetele pole ühelgi kõrvalisel isikul ligipääsu.

Suur tänu ette :).

Rael
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas oo7 »

Ei viitsinud lõpuni täita vabandust, lihtsalt liiga palju tuli küsimusi, kus on kõik variandid sellised, mida ei teeks :roll:
RaelPADS
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 30.04.2015 16:40 23

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas RaelPADS »

Seda probleemi on enne ka mainitud, ja ma saan täitsa aru. Asi on lihtsalt selles, et test on tõlgitud ja seetõttu ei saa väga suuri muutuseid teha, muidu ei saaks originaali tulemustega võrrelda. Aga suur tänu, et proovisidki, ehk kunagi viisid lõpetada :D.
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

Misasi on liiklusraev? Ja mis on ohtlik sõitmine?
Kui asja loogilisest küljest võtta siis sellist asja nagu liiklusraev ei ole olemas. On reageerimine teiste autojuhtide rumaluste peale. Ja rumaluste all pean silmas siis kõiki nö ohtlikke manöövreid ja käitumisi liikluses- ettekeeramised suunda näitamata ja/või napilt, keset kaht sõidurida sõitvad autod, napid möödasõidud, liiga väikesed pikivahed jne. Sellistest tegudest võibki tekkida nö liikleja raev ehk viha. See on tegelikult võrreldav tapmiskatsega inimeste pihta ja reageering on igati mõistetav.
Vabandan aga ma ei viitsi isegi küsitlust vaadata sest liiklusraevu ei eksisteeri.
Kui soovid teada põhjuseid MIKS inimesed liikluses vihaseks lähevad teatud situatsioonides siis uuri parem MIKS inimesed liikluses debiilsusi teevad ja teisi tappa üritavad. Puhas psühholoogia.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
janek p
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 28.11.2012 20:44 46
Asukoht: Viljandimaa

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas janek p »

Link ei tööta.
E 39
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Tauri_J »

töötab küll
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas m2x »

Eva- tahad sa väita, et ÜKSKI pooletoobine madallendur ei lähe kuni varbaküünteni siniseks, kui onu Ants oma mk4 Golfiga sõidab täpselt kiiruspiirangul (ehk ei tee mitte midagi valesti, ei ohusta kellegi elu jms Sinu väidetest)? Otse loomulikult inimesed vihastuvad, kui nende vastu midagi tehakse, aga vaata vähe ringi- palju on siiski ka viha juhtide vastu, kes mitte midagi valesti EI tee- kuigi offensive pool seda täiel usul arvab.
Vaata või Venemaad- vahet pole, kas tegid midagi õigesti või valesti- suurema käest saad kolaka niikuinii.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Henri. »

oo7 kirjutas:Ei viitsinud lõpuni täita vabandust, lihtsalt liiga palju tuli küsimusi, kus on kõik variandid sellised, mida ei teeks :roll:
Sama.

#14 küsimus näiteks - loomulik on ju autost väljuda ja võimalikke kahjusid tudeerida, aga siin on see automaatselt kombineeritud teise juhi peale karjumisega. WTF?

Pilt
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

m2x kirjutas:Eva- tahad sa väita, et ÜKSKI pooletoobine madallendur ei lähe kuni varbaküünteni siniseks, kui onu Ants oma mk4 Golfiga sõidab täpselt kiiruspiirangul (ehk ei tee mitte midagi valesti, ei ohusta kellegi elu jms Sinu väidetest)? Otse loomulikult inimesed vihastuvad, kui nende vastu midagi tehakse, aga vaata vähe ringi- palju on siiski ka viha juhtide vastu, kes mitte midagi valesti EI tee- kuigi offensive pool seda täiel usul arvab.
Vaata või Venemaad- vahet pole, kas tegid midagi õigesti või valesti- suurema käest saad kolaka niikuinii.
SEE EI OLE LIIKLUSRAEV. Sa loed ka või lihtsalt üle ühe rea ja paugutad lampi mingit teksti?
Kas siis lennuki piloot lennu ajal närvi minnes peaks ka ütlema et tal on lennuteeraev? Või laevakaptenid tunnevad meretee raevu?
Üleüldine närvihaigus, vahet ei ole KUS see avaldub, on ikkagi närvihaigus- see siis ameeriklaste suure üllitise LIIKLUSRAEV kohta. Raev on raev. See, et inimesed, kes liikluses debiilselt käituvad on siis misasjad? Liiklusdebiilikud või? Samahästi võib juba igale asjale omaette nime anda ja veel eraldi kategoriseerida ka.

See, et üks ahv mõtles, ei tee temast veel professorit.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas ttsys »

Eesti Keele Instituut pakub tõlkena, et "road rage" võiks eesti keeles olla liiklusraev. Saan aru, et tudeng on võtnud luubi alla raevu ja selle ilmingud jne just valdkonna erisusega nimelt liikluses. See võis/võib olla selgitus, miks (koos juhendajaga?) selline pealkiri või sõnastus.
http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=1&otsi=liik
"Liiklusraevuna" on hakatud seda nähtust nimetama ja kirjeldama ka pea kõikjal ajakirjanduses jne. http://www.autoleht.ee/foorum/1178/2075
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

Ameeriklastel oli järjekordne mõttevälgatus. Enamik ameeriklaste mõttevälgatused on jaburad. Seetõttu ka ütlesin, et üks mõte ei tee veel professorit. See on ka põhjus miks liikluses närviline käitumine sellise nime nende poolt ka sai 80ndatel (alles). Tegelikkuses aga on närviline inimene närviline ka igal pool mujal. Ei ole sellist asja, et tänaval jalutades või kohvikus vms oleme rahulikud ja liikluses järsku tekib haigusnähe. Eestis sellist sõna ei ole, road rage- liiklusraev on vaid tõlge.
Selle põhjuste väljaselgitamine kuulub puhtalt psühholoogia valdkonda. Ehk siis miks inimesed üleüldse teatud situatsioonides närviliseks muutuvad ja põhjuseid võib olla üpris mitu. On selliseid inimesi, kes reageerivad mingisugustele rumalustele liikluses. Ja on ka neid inimesi, kes on juba oma loomult närvilised (mis ei pruugi avalduda üleüldse nt tuttavate ja sõradega suheldes) ja ei kannata teisi inimesi liikluses. Võin julgelt väita, et mina lähen väga vihaseks kui keegi mind liikluses tappa üritab ja ma tean ka väga paljusid, kes sellistele tapmiskatsetele väga tuliselt reageerivad. See on igati mõistetav ja tegu ei ole siin nimetatud liiklusraevuga.
Samamoodi ei ole pidev sõelumine ja kiirustamine liikluses raev, sellele võib olla palju põhjuseid- inimesel on kiire, talle ei meeldi teistega kolonnis sõita vms. Samamoodi on autojuhte, kes liikluses takistavad kiiremate masinate möödasõite ja dikteerivad, kes kuidas liiklema peab- siinkohal on tegu minu arust juba nii tapmiskatse kui ka puhta õelusega. See pole raev vaid inimese haige psüühika kus ta tunneb puhast rõõmu teisi liiklejaid ohtu seades. Selliseid näiteid võib tuua kümnetes kui mitte sadades aga nimetusi on neile käitumismallidele ainult mõni.

Kui siin foorumis on mõni psühholoogiale ja psühhiaatriale pühendunud inimene, võiks terminid ja nende avaldumise välja tuua, mina nii palju trükkida ei viitsi.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas ttsys »

Tõesti see on puhas demokraatliku riigi/ühiskonna tunnus, kus rooli lubatakse ka nn hullari paberitega subjektid. Sinna hulka kuuluvad ka subjektid, kes suudavad sisuliselt elada ainult rahustite/anti-depressantide toel. http://raulpage.org/depress/depress8.html
Enne 1990 oli selliste subjektide liiklusesse sattumine siin suht-koht madal indeks, sest need subjektid ei omanud lihtsalt õigust juhtimisõiguse taotlemiseks. Noor tudeng ei pruugi selliseid asju lihtsalt teada ega ka arvestada vaid vaatleb maailma üksnes demokraatliku ühiskonna võtmes. USA läbis selliseid "haigusi" 30 aastat tagasi ja nagu näha siis sellele ei olegi ravina mingit head "tabletti". :D
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

Nii ta on. Meil siin liikluses sõidavad ka invaliidid ehk siis füüsilise ja/või psüühilise puudega inimesed mis PEAKS olema täiesti välistatud. Minu sõidukooli õpetaja kord ütles, et tema käe alt on autokooli läbinud sellised närvihaiged inimesed, kes ei tohiks mittemingil juhul liikluses osaleda, sest nad ükspäev tapavad kellegi lihtsalt ära. Kuna aga inimesed tegid läbi eksamid ja ka ARK eksamid siis kätt ei saa ette panna..nii nad liikluses ongi. Siinkohal oleks ma kahe käega poolt pigem uuringule mis käitleb perearstide tegevust. Miks lubatakse haiged, pimedad, kurdid, värvipimedad ja puudega inimesed liiklusesse. Mu tuttava auto läks mahakandmisele, sest puudega vana mees sõitis talle külje pealt sisse. Pauk oli väga tugev.. Selliseid juhtumisi on ülipalju. Ise olen pidanud peateel sõites KAKS korda rattad blokki pidurdama, sest Eesti Posti auto tagurdas mulle ette... Ma võiks jätkata nende ohtlike olukordadega lõputult...

Psüühika uurimine peaks olema üks suur osa tervisekontrollist aga kahjuks ei ole meie tervisekontrollgi Eestis suurem asi. Naabrimammi 90 aastane läheb oma sõbranna juurde tervisekontrolli ja saab läbi, ise kurt, pime ja lombakas- nii need asjad meil käivad.

Kokkuvõtteks ütleks, et keerulise teema oled endale valinud kui tahad jätkata võtmes liiklusraev. Raev liikluses oleks juba teine teema, sest tegu ju vaid närvilise käitumisega liikluses mis üldjuhul avaldub ka väljaspool liiklust.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas MargusA »

Kui inimesel on puue siis liikluses ta osaleda ei tohi???Suht kehva näide et puudega inimene sõitis teise inimese auto sodiks.Seda juhtub kõigiga olgu puue või mitte.Samas sõiduõpetaja jutt täitsa õige.Mõnest saab juba jutu järgi aru et talle ei tohiks lube anda.
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

Puuet kui sellist on alates kergemast kui üsna raske puudeni. Meie liikluses on nii jalutuid kui poolikuid. Selle sõna otseses mõttes. Ma mõstan, et teema on mõne jaoks valus aga kes võtab vastutuse? Kes määrab kas ta on adekvaatne liikluses ohutult liiklema? Arst või õde, kes tervisetõendi väljastab? Tema on ainukene, kel on sõnaõigus, tema väjastab paberi mille alusel sind kooli vastu võtab?

Probleem, kui selline, on tõsine ja kõigile teada-tuntud. On sellest ajakirjandus pasundanud, on köögilauas vaagitud. Kas on midagi muutunud?
Ma ei soovi siin kedagi solvata kui seda arvate. Ja ei ole minu maailmapilt ka nii radikaalselt must ja valge. Võimalik, et teie näete seda teisiti ja keegi ei ole keelanud diskuteerida.

Tõele näkku vaadates on pimedaid ja kurte vanaprouasid ja vanahärrasid liikluses VÄGA palju..Liiga palju. Reaktsioonikiirus on nullilähedane. Paljud meist näevad neid liikluses iga päev, ka mina. Ma isegi ei pea selleks toast välja astuma, sest piisab ka aknast kahjuks. Ma ka isiklikult tean inimest, kes on võimeline kasutama vaid ühte keha poolt- kätt ja jalga. Minu isiklik arvamus on, et liikluses ta osaleda ei tohiks. Aga see on vaid minu arvamus.
Meie liiklus ei saa kunagi olema ka mitte OHUTUM kui kusagil mujal muudatusi läbi ei viida.
Miks ei viida? Sest siis jäävad kellegi rahakotid tühjemaks. Nagu öeldakse- raha paneb rattad käima.

Ma muudan oma postitust, sest ilmselgelt on inimesi, kelle kaasamõtlemise võime ei ole eriti arenenud ja haaravad kaasa paarist repliigist ja jäävad sinna lõksu.
Ehk siis puudega inimeste liikluses osalemise välistamise osas pidasin mina silmas raskema astme puuet. Et teil ei tekiks kahetimõistmist. Ma ei viitsi puht füüsiliselt pikalt seletada ja mu sõnavõtud on isegi liiga pikad. Võin ka täpsemalt ja keerulisemalt aga ei näe pointi. Kes soovib asja tuumast aru saada, saab nagunii.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
RaelPADS
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 30.04.2015 16:40 23

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas RaelPADS »

Eva kirjutas:Misasi on liiklusraev? Ja mis on ohtlik sõitmine?
Kui asja loogilisest küljest võtta siis sellist asja nagu liiklusraev ei ole olemas. On reageerimine teiste autojuhtide rumaluste peale... Sellistest tegudest võibki tekkida nö liikleja raev ehk viha.
Täiesti õigus, aga see, mida sa kirjeldad, ongi liiklusraev.

Eva kirjutas:Kui soovid teada põhjuseid MIKS inimesed liikluses vihaseks lähevad teatud situatsioonides siis uuri parem MIKS inimesed liikluses debiilsusi teevad ja teisi tappa üritavad. Puhas psühholoogia.
Ka see MIKS osa on osa mu lõputööst :). Küsimustik käib sinna juurde, aga on ka teoreetilist põhja.
Eva kirjutas:Üleüldine närvihaigus, vahet ei ole KUS see avaldub, on ikkagi närvihaigus- see siis ameeriklaste suure üllitise LIIKLUSRAEV kohta. Raev on raev. See, et inimesed, kes liikluses debiilselt käituvad on siis misasjad? Liiklusdebiilikud või? Samahästi võib juba igale asjale omaette nime anda ja veel eraldi kategoriseerida ka.
Ka see on tõsi, et inimesed, kellel on kõrge trait anger (st kipuvad igas olukorras pigem vihaselt7agressiivselt reageerima), kogevad ka rohkem liiklusraevu. Trait anger pole aga ainus faktor.
Eva kirjutas:Samamoodi ei ole pidev sõelumine ja kiirustamine liikluses raev, sellele võib olla palju põhjuseid
Ei olegi, aga see võib teistes liiklusraevu tekitada.
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

Olgu. Selgita palun , miks ei ole pilootidel ja kaptenitel tekkiv vihahoog sinna kategooriasse seotud? Road rage on ameeriklaste ajutöö selgitamaks raevu sõiduteel liikluses, mitte õhus või vees.
Meil, Eestis, sellist asja ju ei ole. On vaid tõlge. Vot see osa jääbki minu jaoks arusaamatuks. Miks nimetada seda vihahoogu liilusraevuks kui vihahoog esineb samal inimesel nt juba enne autorooli istumist ja võibolla on inimene vihane ka peale seda kui on autost väljunud ja ründab esimesi ettejuhtuvaid inimesi tänaval? Mõistad kuhu ma jõuda üritan? Ma vihastan päris omajagu garaazis auto peale, garaaziraev? Miks ameeriklased oma tarkuses nii palju feilisid, et sellele eraldi sõnakõlksu välja ei mõelnud?

Kogu see kompott kokku ei panegi vastama küsimustikule. Selgitada midagi, mida ei ole olemas. Sest kõik see on kirjas teise nime all igas psüholoogiat lahkavas raamatus :roll:
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

Vabanda otsekohesust aga ei pea selgitama igale turuvarblasele midagi.
Ja neiust on asi paar meetrit kaugemal.
Diskussioon oleks huvitav kui seda sinugi kommentaarides oleks. Siin aga on sinu poolt ärritus minu vastu kuna ma olen emane nagu mehed öelda tavatsevad ja jumala eest ega siis ühel emasel ole õigust suud pruukida :?
Mina lõpetan..nii igaks juhuks, sest ega siis ühel naisterahval või olla oma arvamust..ajudest rääkimata.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
RaelPADS
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 30.04.2015 16:40 23

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas RaelPADS »

Eva kirjutas:Olgu. Selgita palun , miks ei ole pilootidel ja kaptenitel tekkiv vihahoog sinna kategooriasse seotud? Road rage on ameeriklaste ajutöö selgitamaks raevu sõiduteel liikluses, mitte õhus või vees.
Meil, Eestis, sellist asja ju ei ole. On vaid tõlge. Vot see osa jääbki minu jaoks arusaamatuks. Miks nimetada seda vihahoogu liilusraevuks kui vihahoog esineb samal inimesel nt juba enne autorooli istumist ja võibolla on inimene vihane ka peale seda kui on autost väljunud ja ründab esimesi ettejuhtuvaid inimesi tänaval? Mõistad kuhu ma jõuda üritan? Ma vihastan päris omajagu garaazis auto peale, garaaziraev? Miks ameeriklased oma tarkuses nii palju feilisid, et sellele eraldi sõnakõlksu välja ei mõelnud?

Kogu see kompott kokku ei panegi vastama küsimustikule. Selgitada midagi, mida ei ole olemas. Sest kõik see on kirjas teise nime all igas psüholoogiat lahkavas raamatus :roll:
Ka Eestis esineb liiklusraevu, seda on uurinud nt Marika Paaver. Road rage iseenesest on jah väga kitsas termin, see aga ei tähenda, et muud erinevate sõidukite juhtimisel tekkivad rage'id (üritasin võimalikult laia mõiste nüüd teha) ei oleks olemas/uurimist väärt. On ka nt cycle rage jne.

Mis pilootidesse puutub - nad peavad juba enne lennukooli saamist väga tihedast sõelast läbi saama ning labiilse närvikavaga inimesi sinna lihtsalt ei võetagi. Autot saab omada aga igaüks, kellel rahakott välja kannatab.

Aga tegelikult on väga huvitav, kui keegi põhjendatult oma arvamust avaldab, mitte ainult ei trolli :). Suur tänu arutelu eest!
markedmen
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 28.09.2014 20:07 27
Peamine sõiduk: BMW E60 525d

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas markedmen »

Olen samuti üks nendest mitmetest, kes suure õhinaga täitma hakkab aga pärast paari küsimust lehe kinni paneb, sest mitte ükski vastusevariantidest ei ole isegi mitte lähedale minu vastusele. Oleks ju tegelikult tore, kui iga valikuvariandi juures oleks tühi lahter, kuhu inimene saaks ise oma vastuse kirjutada, sest olgem ausad - nii palju, kui on küsitluse täitjaid, on ka erinevaid vastuseid
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas CSR »

Ma tegin lõpuni kuid vastu tahtmist. Poole peal oli jube kiusatus kinni panna, aga põhimõtte pärast juba. Alustasin, siis teen ka lõpuni. :D
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas arnis »

Üsna halb küsitlus, vabandused mind ei huvita. Nii halb küsitlus annab minu arvestuste
kohaselt kuni 30% vale tulemi. Suur osa probleemist on eelmise postis kaudselt öeldud.

Olen liikluses ise jõle "inspektor kukeke" ja tean süvitsi seda "liiklusraevu filosoofiat".

"Sõidad vasakpoolsel rajal +20, kuidas käitud?" - mida see nüüd tähendab?
Selleks, et liiklusraevust uurimistööd teha, tuleb LS-i alustuseks selgeks õppida.

Tahad vähemalt +/-10% täpsusega tulemust, tuleb vastusevariantideks anda tegevuste valik,
seda linnukestega, mitte pallikestega (valida tuleb kõik tegevused, mida teostatakse):
Kui xxx, mida teed:
+) lasen signaali
+) vilgutan kaugtulesid
+) vilgutan ohutulesid
+) näitan käega/sõrmega
+) ropendan autos
+) ropendan autost välja/väljas
/) suhtlen viisakalt
/) suhtlen üleolevalt
-) vähendan pikivahet/tulen ette
-) suurendan pikivahet/tulen eest
+) teavitan võime
+) salvestan videosse
+) peatun
+) häirin/takistan sõidukit
+) teen sedasama vastu
+) ignoreerin, jätkan sõitu
(kui ükski pole valitud ignoreerida kalkulatsioonil)


Tahad head hinnet saada õppejõult, tsiteeri mind või ütle lihtsalt: ei kõlba uurimiseks.
Praegunegi küsimustik on liiga läbipaistev, usaldusväärsus antud variantidega ei lange grammigi.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas eero »

Keegi ei jõua tõesti mõelda välja kogu loomaaiale 1:1 personaalseid valikvastuseid alates enne sügan p..set ja pungitan silmi, pärast vannun valju häälega. Või enne vannun, siis sügan p..set ja pungitan silmi või pungitan enne ja sügan pärast jne jne.

Kui tahate inimesele abiks olla palun täitke küsimustik ära enam vähem sinna kanti vastustega. Kui ei taha ärge tehke midagi ja ärge kiunuge selle teema kallal. Ega see elu-surma küsimus pole. Ilge asi :shock:

Ükskõik, mis sealt välja tuleb, uurimuse teostaja saab väga postiivse hinde. Keegi ei süvene seal kaitsmisel sellesse teemasse / kedagi seal ei koti see teema tegelikult Hinne tuleb 4-5 nagunii.
Tundub, nagu poleks ise teinud kunagi ühtki dipolmitöö kaitsmist või pole enam meeles, kuidas see tegelikult käis :roll:
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas HannesT »

Eva kirjutas: Kui asja loogilisest küljest võtta siis sellist asja nagu liiklusraev ei ole olemas. ...sellistest tegudest võibki tekkida nö liikleja raev ehk viha.
Väga loogiline tõesti. Ega ju puulipp, mis on aia küljes on ikka lihtsalt lipp, aga mitte mingil juhul "aialipp"
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas Eva »

HannesT kirjutas:
Eva kirjutas: Kui asja loogilisest küljest võtta siis sellist asja nagu liiklusraev ei ole olemas. ...sellistest tegudest võibki tekkida nö liikleja raev ehk viha.
Väga loogiline tõesti. Ega ju puulipp, mis on aia küljes on ikka lihtsalt lipp, aga mitte mingil juhul "aialipp"
Tore, et keegi mõtelda üritab. Kahju, et ajusid selleks ei kasutata. Seal tulebki hariduse ja harituse vahe- kes loeb mõttega kogu jutu läbi ja kes üle ühe rea ilma pointi mõistmata.
Liiklusraev, nagu siin teemaalgataja välja on toonud, ei eksisteeri. Road rage meie jaoks on vaid pelgalt tõlge, ei muud.
Ja Paaver ei ole uurinud liiklusraevu, vaid impulsiivset käitumist. Ei ole tarvis omistada teistele midagi mida nad teinud ei ole. Oleks olnud algus selline, poleks tarvis vaieldagi, sest seda üritatakse ju uuridagi.
Me ei ole ameeriklased aga selle küsimustiku aluseks on võetud googli tõlge. Rikub kogu asja olemuse ära.
Ja eero ütles õieti, et tee oma töö ära, hinde saad sa ikka kätte. Seepärast ma ka mainisin, et Eesti haridus ei kõlba söömiseks, seega kasutu. On neid, kes õpivad hästi ja neid, kes teevad töö ära, et kiirelt läbi lipsata. Palju meil Eestis neid inimesi on, kes ülikooliharidusega aga töötavad kus? Pühivad tänavat ja pesevad peldikuid, jämedalt öeldes. Kogemusi ei ole, ei aita ka haridus. Haridust vaadatakse kui lisaboonust.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas pancho villa »

kas liiklusraevu võiks defineerida kui psüühikahäiret, kui autojuht tõlgendab liikluses teise juhi poolt toime saadetud eksimust tapmiskatsena?
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas paradiisivares »

pancho villa kirjutas:kas liiklusraevu võiks defineerida kui psüühikahäiret, kui autojuht tõlgendab liikluses teise juhi poolt toime saadetud eksimust tapmiskatsena?
Ei, pigem võib seda defineerida loogiliseks mõtlemiseks, sest pahatihti see võrdubki tapmiskatsega.
there is no replacement for displacement
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas pancho villa »

aok

võibolla siis piirdume kodumaja turvalise ja tuttava nelja seinaga? eestis pole õnneks tulirelvad niivõrd levinud, kui üle lombi, aga nõrgavõitu närvikavaga indiviide jagub (maali, 72, keeras ette - lasen tõpra maha).

pancho villa @ 100tkm+ per annum, siiani elus.
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas paradiisivares »

Nõus.... kui tundub, et süüdimatult ette keeramine ja seetõttu vb. mitme inimese surmaga lõppev tegevus on igati mõistetav ja andeksantav igapäevane pisieksimus, siis oleks tõesti targem ja ka teistele ohutum kodus nelja seina vahel istuda.
1 milj+ km ja ka elus.
there is no replacement for displacement
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Aidake liiklusraevu uurida!

Postitus Postitas pancho villa »

see on see vahe, et mõni inimene saab aru, et teised liiklejad tema ümber ei ole superjuhid ning juhilubasid jagatakse päris madalate kriteeriumite järgi. ja liikleb vastavalt, juba eeldades, et teine liikleja võib teha lolluse, mõni tudeeris liikluseeskirju viimati brezhnevi ajal ja siis. defensive driving oli vist selle asja nimi uhkes lääne keeles?

aga on ka seltskond, kes on roolis ÕIGUS ISE. ehk siis kedagi vahele ei lase, venijal istub kui hemorroid tagumikus kinni ja hoidku ansip, kui keegi talle juhtub ette keerama või midagi muud jubedat tegema (ÕIGUSEL on kindlasti miljon näidet, kuidas tema egot on liikluses erinevail teil riivatud, mul neid nii palju pole). siis lähevad käiku näpud, signaalid ja mida suitsevam pann ning krussis närvid seda piinlikumad manöövrid linnaliikluses.

teinekord olen mõnelt tapmisähvarduse saanult foori taga uurinud, et kuskohast pigistab, kuid kahjuks piirdub vestlus ühepoolse ja paljuski korduva roppustelaviiniga, kui sedagi. liisingud, kütuseaktsiis, papist majad teevad nõrga närvisüsteemiga 1-0, kole kahju inimestest.
Suletud