Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Vaba teema
Vasta

Kas märgatavalt suitsev sõiduk on väärt tehnoülevaatuse tühistamist?

Hääletus lõppes 24.10.2015 15:26 14

Ei, tehnoülevaatus on range: suitsevaid/tossavaid/haisevaid sõidukeid on väga vähe.
21
16%
Ei, veidi nõme on, aga mis teha: omanikul puuduvad ressursid või teadmised.
56
42%
Jah, piisab kui mitu liiklejat teavitavad tehnoseisundi rikkest ja liiklusjärelevalve saadab erakorralisele.
56
42%
 
Hääli kokku: 133
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

patrik kirjutas:jah nagu näha, läks see paljudele südamesse. seepärast suitsege edasi või pange end kasvõi põlema
margiesinduses vaatab auto üle siis terve delegatsioon mitte 1 mees?
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

patrik kirjutas: seepärast suitsege edasi või pange end kasvõi põlema
Pigem ütleks: ärge hoidke ennast tagasi, pange end pigem põlema.
IDEAALSELT AUSA vahendamise suure tõenäosusega mõttetuks.
Pigem on mõistlikum väsimusmärgid ära fikseerida ja müüa "as is". Defektse/kulunud/väsinud toote müümine on täiesti aktsepteeritud viis äri tegemiseks. Ainukene nõue on puudused dokumenteerida enne müüki.

Ja mina olen endale autosid just nii ostnud ja nii neid ka müünud. Ma mainin, mis on tuksis ja kui palju see võiks maksta, põhjuseta tingimist ei aktsepteeri.
Kui ma ostan, siis märkimata vigade avastamise arvelt ma tingingi. Näiteks kui kuulutuses kirjas: auto heas korras, Webasto ei tööta, tagaluugi amordid on väsinud. Proovisõidu ajal avastan, et hooratas koliseb. See on koheselt 400€-ne hinnaalandus. Põhjusega tingimine mõjub paremini kui lihtsalt nuumamine. Samas tegemist oli ikkagi valetamisega (kuulutuses oli märgitud "auto heas korras"). Kui "heas korras" poleks olnud märgitud, siis oleks müüjal vabanduseks "ma ei teadnud, andsin võimaluse tootega tutvuda ja hilisemaid pretensioone ei arvesta". Sel juhul ostja on ise süüdi, et ise ei osanud kontrollida ja ei lasknud oskajal asja kontrollida. "Heas korras" tähendab, et auto on tehniliselt korras, v.a. märgitud defektid.

Aga see on bürokraatlik lähenemine. Päriselus tahab Vasja pressida nii palju klotsi kui võimalik, olgu nii raibe kui võimalik. Sealmaal see "mõistlik piir" lõpeb ja läheb üle pettusele. Vahepeale jääb "ise oled süüdi" ala.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Henri. »

arnis kirjutas:Pigem ütleks
Palun ära kirjuta kui midagi öelda pole.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas pancho villa »

sõitsin pärastlõunal raasikult jürisse ja selle põgusa teekonna vältel keerasid mulle ette (kaugelt, aga ei omanud kiirendusvõimet) kaks rõvedalt suitsevat panni, üks ca 2000 passat ja sama vana voyager. nii tore kui see ka poleks nende kohta politseile teada anda ning surmad (elu on näidanud, et suitsetav pannil ei ole ainuke tehniline defekt suitsemine) liiklusest laibaka peal minema toimetada, siis pigem laseksin vabadel patrullidel toimetada alko- ning narkojoobes tegelaste liiklusest eemaldamisega. eriti, kuna neid vabasid patrulle väga ei eksisteeri.
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas darklight »

käisin ka sõitmas, tossavate autodega õnneks täna ei kohtand, annan teile teada kui mõnda näen :idea:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

darklight kirjutas:käisin ka sõitmas, tossavate autodega õnneks täna ei kohtand, annan teile teada kui mõnda näen :idea:
ülihea, hakkame siia numbreid kirjutama mis autod tossavad :D, panen kohe alustuseks ära:
234AIV
750TGT
382AUB
***TAY
MIngi pann on mul veel ,mis kindlasti tossab või kuidagi kellelegi meelehärmi põhjustab aga nr ei tule meelde.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas m2x »

Mul kõik naabrid ümberringi rõdude peal tossavad, jube närvi ajab. Arnis, tule tee korda!
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Oled palunud neil mitte suitsetada rõdul?
Oled tõstatanud teemat ühistu koosolekul (sa pole ainus, kes ei suitseta ikkagi)?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Silver88
Huviline
Postitusi: 1694
Liitunud: 05.09.2010 22:56 34
Peamine sõiduk: X5 3.0sd 08’ /E91 320dA 06'
Telefon: 56642342
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Silver88 »

Tüüpiline eestlane kogu aeg on vaja kõige üle kitse panna ja kõige üle viriseda :D
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Jaakk »

Olen ise korteriühistu esimees ja meil on sisekorra eeskirjades kirjas, et ühiskasutatavates ruumides ja rõdudel suitsetamine on keelatud. 90% inimestest saavad aru, et konitada saab maja ees kus on selle jaoks ka konitops. See 10% on need kes ei käi koosolekutel ehk siis neil on täitsa pohui kuidas teised elavad.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Sanksioneerida on tarvis, ebamugavatel viisidel. Eeskirjadesse saab alati kirja panna
"naeruväärsed punktid", nagu "naabrite häirimine", 5€. Jätab maksmata, siis algab
see aeglane võlakogunemise protsess, mis tihti lõpeb inkassoga. Kui oled esimees, siis
peaksid teadma, et eeskirjad lubavad igasuguseid "mõne arust ebamõistlikke" makse
jõuga inimestelt välja pressida, täpsemini siis nendelt 10% pohhuistidelt.

Ja raha läheb mugavustsooni, näiteks rohkem koristamist või lausa koridoride lõhnastamine.
Ja ega ma tegelikult nalja ei tee. Korralik ühistu on kui pere, kus vanemate sõna kuulatakse
ja kui ei kuulata, siis saab tagumendi tuliseks.

Lisaks tuli meelde kusagil suureks vaidluseks läinud majaesine tossutaja. Keegi kusagil
tuli hommikul enne tööle minemist autosse, et see käivitada, pooleks tunniks, et hea sõita oleks.
Ja keegi lapsevanem oli tugevalt häiritud haisust ja muretses lapse tervise pärast ka.
Ja kuna seadus ei luba elumajade lähedal teatud meetrite kaugusel teha nii, siis vist oli
mingi lahendus isegi leidunud, ilma korteriühistu teemata.
Tüüpiline eestlane kogu aeg on vaja kõige üle kitse panna ja kõige üle viriseda :D
Kas sa tead, mis juhtub, kui ühiskond lööb iseendale käega? Too mulle mõni riik näidiseks.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

Arnis, sul vist ei ole ikka sittagi oma üleliigse ajaga teha, kui tõstatada mingeid pseudoteemasid foorumis :D Aga huvitav on , sest noh vaielda sulle hirmsasti meeldib ja vahel läheb ju toredalt teravaks ka :D
Mina ka suitsetaja ei ole, aga ometigi suvel kui aknad lahti olid vms tundsin suitsu haisu ja ka vetsus tunnen suitsu haisu, sest osad inimesed teevad ju suitsu köökides kubude all, krt mul küll pähe ei tulnud,et võiks kuskile helistada või mingeid kuradima teemasid ühistukoosolekul tõstma hakata :D.
MIs järgmiseks, kui kõht on lahti ja kaka hirmsasti haiseb, siis oma kodus sittuda ei tohi ,sest vbla üleval korrusel dussi ruum haiseb siis ka,selle karu järgi, mis sai just Serenasse saadetud.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas prelude20 »

Tule rootsi üürikasse. Väga lihtne kuuse alt end leida. Suitsetamine rõdul on kui surmapatt, olenemata sellest mis lepingus kirjas. Kui saad kasvõi ühe vingatsi siis võid hakata uut kohta otsima. Isegi kui kogu rahvas oli talvepuhkusel 3 nädalat Eestis tulid ikka kirjad postkasti küll suitsuving, küll toas trampimine jne :mrgreen: . Ise elasin Taco baari peal, selle ebameeldivatest aroomidest ja muudest ebameeldivustest oleks võind raamatu kirjutada.
Nii,et kui tahad elada vabalt siis tuleb otsida maja metsa või leida samasugused naabrid :mrgreen:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

prelude20 kirjutas:Tule rootsi üürikasse. Väga lihtne kuuse alt end leida. Suitsetamine rõdul on kui surmapatt, olenemata sellest mis lepingus kirjas. Kui saad kasvõi ühe vingatsi siis võid hakata uut kohta otsima. Isegi kui kogu rahvas oli talvepuhkusel 3 nädalat Eestis tulid ikka kirjad postkasti küll suitsuving, küll toas trampimine jne :mrgreen: . Ise elasin Taco baari peal, selle ebameeldivatest aroomidest ja muudest ebameeldivustest oleks võind raamatu kirjutada.
Nii,et kui tahad elada vabalt siis tuleb otsida maja metsa või leida samasugused naabrid :mrgreen:
Rootsi üürikas on nagu rootsimaal? jah siis mõistan.
Mu arust on loogiline see,et korteris elamine ,eriti kuskil ala nimeta baari peal on ebameeldiv ja alati on troppidest naabreid. Kui ei meeldi koli ära. Samas ma tahaks näha seda,et kui mul on isiklik korter siis keegi tobitamise eest hakkab minult trahve väljapressima , mina pole ühelegi lepingule alla kirjutanud ja need debiilsed trahvid võivad nad omale sinnasamusesse toppida, samaväljamõeldud kui mingite europarkide parkimis alad.
Olen täiesti maja inimene, mulle meeldib kuulata kell 3 öösel kõvasti tympsu ja parasjagu täiest kõrist kaasa laulda, hetkel õnneks on mul garaaz lähedal kus kõike seda teha saan :D
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas darklight »

arnis kirjutas:
Tüüpiline eestlane kogu aeg on vaja kõige üle kitse panna ja kõige üle viriseda :D
Kas sa tead, mis juhtub, kui ühiskond lööb iseendale käega? Too mulle mõni riik näidiseks.
käega löömine on vale termin antud, sest seda võib ju käsitleda lihtsalt common sensina kui ei taheta uusi mõttetuid kontrollsüsteeme ja karistusi. aga mis neil juhtub.. no nätieks see, et nad ei jõua niipea täiusliku politseiriigini :(
Kasutaja avatar
chillbill
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 02.08.2007 01:40 51
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas chillbill »

Andmaks perspektiivi heidete mõjust:

Pilt

Blue sky vanishes immediately after Beijing's massive parade /.../ Hundreds of factories were shut during this time, while half of Beijing's five million registered cars were banned from the streets.

http://edition.cnn.com/2015/09/04/asia/ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
+
https://www.upworthy.com/beijing-banned ... c=hpstream" onclick="window.open(this.href);return false;
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ooDDoo »

toivoku kirjutas:
patrik kirjutas:jah nagu näha, läks see paljudele südamesse. seepärast suitsege edasi või pange end kasvõi põlema
margiesinduses vaatab auto üle siis terve delegatsioon mitte 1 mees?
Margiesindus on ametlik esindus mille õigused on vastav automark andnud. Saad tehase recalle teha jne...
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

aga see ei tee ju neid pädevamaks kui noh mõni teine firma.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas patrik »

Helgemad pead, kes margiesinduses algse väljaõppe on saanud, on enamus enda töökojad teinud. Tänu palgapoliitikale toimub margiesindustes sisuliselt koguaeg väljaõpe. Kas nt poekassas õpilase peale oled sattunud?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ooDDoo »

Arusaadav. keegi ei kahtlegi,et mõistlikum on auto Patricu juurde kui UM-i viia. Kuid uue auto ostja peab ikkagi algul käima litsentsiga töökojas hoolduses,et garantii ja värgid kehtiks.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas patrik »

Sellist piina, nagu mina sain tundma oma uue autoga garantiitoimingutel seal majas, ei soovita isegi oma vaenlasele. Täpsemaks kirjelduseks mul jõudu pole, sealt saadud kogemusi ei soovi enam meenutada. Inimesele, kel puudub tiim juristist, tehnikust ja vast ka psühholoogist sinna sellisteks toiminguteks asja pole.


Jätaks selle, see teema on algsest liiga kõrvale kaldunud.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Tauri_J »

Millise mudeliga tegemist? või on see saladus :?:
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Rist0 »

Tauri_J kirjutas:Millise mudeliga tegemist? või on see saladus :?:
e92 335i peaks olema
Kasutaja avatar
Priidik199
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 12.12.2010 19:04 44
Peamine sõiduk: E60
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Priidik199 »

Patrik äkki viitsid meenutada, tekitasid huvi. :D
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas patrik »

Sellest võib raamatu kirjutada, liiga pikaks läheb. Alates sellest et tellimisel kõigepealt automudelit ja siis lapseautot pakuti ning lõpuks üldse müümast keelduti (lõpuks tuli tutvuse kaudu tellimise aeg kokku leppida) kuni carmastersis koos um-ist tulnud tehnikutega veermikus katkiolevaid detaile tuvastati sest um-i tõstukil oli "kõik terve"
Sinna vahele siis igasugu vaidlused, auto korduvad puruks sõitmised ja lõhkumised jne
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas TarmoV12 »

Paar lugemist teemal õhukvaliteet vs transport (inglise k.), mis ehk otsapidi teemaga üldisemas plaanis haakuvad:

The deadly diesel deception: We were bullied into buying diesel cars to help fight global warming. Now experts say this 'green' fuel is killing thousands of us

Diesel fumes more damaging to health than petrol engines

Nine out of 10 new diesel cars exceed EU pollution limits, report finds

Põhjalik uuring: Critical evaluation of the European diesel car boom - global comparison, environmental effects and various national strategies

Lühikokkuvõttena: 15-20 aastat tagasi leidsid euroopa valitsused, et midagi on vaja ette võtta kasvuhoonegaaside ja selle läbi kliima soojenemise ning üleüldise saastamise vähendamiseks. Algselt keskenduti ainult CO2 vähendamisele, mis kerges transpordis läbi maksupoliitika tingis diiselmootorite eelistamise (diislid emiteerivad tõepoolest üldjuhul vähem CO2 kui bensiinimootorid, samas on siin olnud ka palju autotootjate lobitööd). Muu maailm eesotsas USA, Austraalia ja Jaapaniga pole sellega kaasa läinud, jätkanud bensiinimootorite eelistamist ning tasapisi otsinud alternatiive hübriidide, elektri jms näol.
Paraku avastati mõned aastad tagasi, et uuringute kohaselt on euroopa suurlinnade õhk vaid halvemaks läinud, kohati väga hulluks, järjekindlalt on tõusnud sellest tingitud enneaegsed surmad jms. Arvestamata on jäetud (meelega?!) muud saasteained, mida väljalaskegaasid sisaldavad. Häirekella on hakatud lööma alles nüüd, kui asi juba igaühe ninas tunda on.
Taheti justkui parimat, aga tulemus on hoopis halvemuse poole. Mitte et bensiinimootori väljalaskest ainult karikakraid tuleb, aga saate aru küll, milles on point.
V8
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Need on üsna vanad artiklid. Aga noh, selle aja autod on ikkagi olemas.

Kui juba läks selleni, siis lisaksin ülivärske PDFi, millega tutvusin eile. Üks autoritest on
seesama onu, kes VW munadest kinni võttis seoses pettusega heitgaasidega.
http://www.theicct.org/sites/default/fi ... 152015.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Jutt käib EURO nõuete testimisest: (NEDC cycle) ja selle ebareaalsus. Tulemas on uus
(see on juba kindel et tuleb) rahvusvaheline autode heitmete testtsükkel, mis on vähemalt
pooleldi reaalne. Antud PDFis on käsitletud 32 EURO6 sõidukit ja nende tulemustest reaalsema
sõidutsükliga. Enamik näitasid tulemusi, mis ei rahulda EURO6 NOx piiri 80mg/km. Kuid eriti
tähelepanuväärne on tõsiasi, et mõned EURO6-le vastavad sõiduautod ületavad isegi EURO3 piiri,
500mg/km.

Seetõttu esimest korda ajaloo jooksul on oodata Euronormi ranguse langemist uue testtsükliga.
Pikemalt saab lugeda PDFist.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas AARE540 »

Kui rääkida Euro6-st, siis neile normidele vastavate veokate summutitoru ei ole enam mitte must, vaid see oleks nagu asja külge keeratud- haljas metall. Kusjuures mitte just tehasest väljunud, vaid juba mitukümmend tuhat sõitnud autol. Ka lõhna pole mitte mingisugust. Lihtsalt vahelepõige.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Poolt. Arvan, et tahmaga saadi lõpuks ühele poole*, kuid NOx-iga veel mitte.
Enamik AdBlue-d kasutavad sõidukid (sh veokad) saavad NOx-i mõttes häid tulemusi.
Enamik LNT triki kasutajad aga kärvavad suuremal koormusel.
NOxi vähendamine on kõige raskem just suurel koormusel, mil seda palju tuleb.
Ja seetõttu EGR ei aita hädast välja, sest kiirendusel seda ei saa kasutada.


*Sõidukid lähevad tuksi ja jäetakse remontimata, seda ei arvesta.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Jaakk »

http://www.volvotrucks.com/trucks/eston ... Euro6.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Siin lehel on päris hästi ära selgitatud kuidas saavutatakse "puhas sumpaots".
Olen näinud ka Volvo sõiduautosid Ad-Blued tanklas tankimas, kuigi sõiduautol kulub seda vist ikka ääretult vähe.
Vasta