Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Vaba teema
Vasta

Kas märgatavalt suitsev sõiduk on väärt tehnoülevaatuse tühistamist?

Hääletus lõppes 24.10.2015 15:26 14

Ei, tehnoülevaatus on range: suitsevaid/tossavaid/haisevaid sõidukeid on väga vähe.
21
16%
Ei, veidi nõme on, aga mis teha: omanikul puuduvad ressursid või teadmised.
56
42%
Jah, piisab kui mitu liiklejat teavitavad tehnoseisundi rikkest ja liiklusjärelevalve saadab erakorralisele.
56
42%
 
Hääli kokku: 133
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Idee on lihtne. Kitume üksteise peale ja kõik läheb paremaks.
Aastatega on asi vast paremaks läinud, kuid siiski näeme iga päev
vähemalt mõnda vanakest taksomersut või volvokuuti, mis ühtlaselt
suitseb igasuguse gaasipedaali puudutusele.
Kui ma nüüd ei eksi, siis peaaegu kõigil (jah on veel väga vanu
sõidukeid liiklemas, kes sündisid enne EURO1 normi aega) on
piirangud peale pandud. Ja kõige kurikuulsamad on tahm ja toss diislitel.
Mitte natuke, me räägime üüratutest kogustest, mida on silmaga näha.
Olgu siis tegemist TAK bussiga või 530d-ga, igasugused sõidukid praktiliselt.

Tagasi idee juurde. Mis oleks, kui liiklusliin koguks liiklejate tähelepanekuid ja
peale teatud piiri ületamist (näiteks 5 kaebust ühe sõiduki kohta) antaks andmed
üle liiklusjärelevalvele, kelle ülesandeks on veenduda ja saata erakorralisele ülevaatusele?
Trahvida ei saa, sest omanik võib olla rikkest mitteteadlik (eile läks, vanaema sõidab),
kuid see ei anna alust venitada järgmise ülevaatuseni, kus asjale silm kinni pigistatakse.
Ja ma ei räägi DPF filtritest. Enamikel meil siin isegi pole veel DPFi ja päris paljudel
(ma võiks julgelt öelda, et isegi pooltel) ei tule üldse mitte midagi visuaalselt tagant välja,
ei tühipööretel ega põhjagaasiga kiirendades.

Süsteemil on veel omad plussid: vanaisa, kes sõidab külavaheteed piima järele ei saa niikuinii
oma kaebuste numbrit kätte (kui ta just naabrinaisega trikke ei tee), samas taksojuht, kes
teenib leiba teistele näkku s*ttudes, saab kohe paugupealt oma tagumenti tunda. Pealegi,
reostus külavaheteel ei ole samatähtis kui Tallinna koolide/lasteaedade territooriumi kandis.

Kui Eesti suurimas autofoorumis asjale positiivselt kaasa elatakse, võiks asja puhuda siit
foorumist välja, äkki näkkab. Paljudel on siin facebook jms olemas, saavad kaasa elada,
kui asi petitsioonini näiteks välja venitab. Ootame näiteks 50 häält siin teemas.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas darklight »

ei poolda, sest minuarvates võiks selle energia kuhugi vajalikumasse kohta rakendada, kindlasti leidub suuremaid valupunkte.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Suur tükk ajab suu lõhki. Üldjuhul tegelikult suur tükk tahab raha palju saada.
Antud idee miljonit ei vaja, samas sisse ka otseselt midagi tule (riigile), ainuke
sissetulek on ilusamas linnapildis ja parema tervisega ühiskonnas (täpsemini
ainult linnas aega veetva ühiskonna tervises (töö, kodu, kool, lasteaed).
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Henri. »

Taksomersud ja volvokuudid, ma ütleks, et põhilised rämedad suitsejad on T250 ja T270 kerega (ehk 2003 ja edasi) Toyota Avensised. Neid on lihtsalt niiiiiiiii palju meie tänavatel liikvel ja kuna neil laialtlevinud tüüpvea tõttu hakkab tagant rämedalt sinist tulema, siis need jäävad juba kaugelt silma. Iga nädala-kahe tagant jääb 1 silma ja kuigi numbreid pole üles kirjutanud, siis pakuks, et iga kord näen erinevat sõidukit. Tallinnas.
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas darklight »

a kui 5 "sõpra" teeb nalja ja ütleb et su auto tossab siis kes ja kuidas su aja kompenseerib, et sa asjatult ÜV punkti pidid külastama? pealegi kui tavainimeselegi need tossavad autod silma jäävad, miks nendega ei võiks siis tegeleda politsei ja neid kuhugi saata - võibolla piisaks lihtsalt neile ülaltpoolt vastava teema meeldetulemtamisest?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Tauri_J »

Henri jõudis ette, aga tahtsin ka Toyotasid mainida. Jube lihtsalt, milline sinine lont enamustel taga on.

Tossutamist ja DPF-i eemaldamist ei toeta.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

darklight kirjutas:a kui 5 "sõpra" teeb nalja ja ütleb et su auto tossab siis kes ja kuidas su aja kompenseerib, et sa asjatult ÜV punkti pidid külastama? pealegi kui tavainimeselegi need tossavad autod silma jäävad, miks nendega ei võiks siis tegeleda politsei ja neid kuhugi saata - võibolla piisaks lihtsalt neile ülaltpoolt vastava teema meeldetulemtamisest?
Hea küsimus. Esiteks, pole see eriline nali (protsess ei toimu kellegi nähes), teiseks, kui reaalset probleemi ei ole (ei tossa), siis politseionu enne ülevaatusele saatmist võib asja n.ö. ära tühistada.
Ja loomulikult teavitajate andmed salvestatakse (kui oled kordki helistanud liiklusliini siis tead). See, kes ei valeta, sel pole midagi varjata. Ning loomulikult on tegemist valesüüdistamisega, mis on omaette teema.

See on ka hea küsimus, "miks politsei iseseisvalt tööd ei tee". Sellele küsimusele mul vastus puudub.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Eva »

Kui sissetulekut riigile ei ole, siis politsei ja liiklusjärelvalve ei liiguta lillegi. Põhjenduseks tuuakse niigi puudulike ressursside raiskamist.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1742
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Mart_L »

Tekkis kohe küsimus, kui paljud suudavad eristada seda ollust, mis summutist väljub. Minul on näiteks jahedatel hommikutel tööle sõites esimesed paar minutit tihtipeale kondentsist tekkinud aurupilv taga(jutt käib siis V8 bensiinimootorist, mis vahest teist pereautot asendab) kuna tööle ja tagasi lühikesed otsad. Et siis nädala lõpuks võiksin korduva saada? :) Mulle isiklikult piisab juba nendest jauramistest, et kuumal suvepäeval tihtipeale parklates ligi astutakse ja tähelepanu juhitakse, et mu auto lekib. Kui siis mainin, et tegemist on kõigest kondentsist tekkinud veega, vaadatakse mulle sellise näoga otsa, et "mis ma selle bemmimehega siin ikka seletan, see loll nagu lauajalg". Nii et sellest võib olla palju kasu aga ka sama palju kahju, sest "uskmatuid" on palju.
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Sa pole ainuke, kel veeaur kondenseerub :D . Tavaliselt on ikka nii, et kui juba
tuleb, siis tuleb päris paljudel. Ja veeaurul ja tahmapilvel on vastupidine värv.
Raskem oleks tuvastada mitte tahma, vaid suitsevat bensukat. Sellist, mis pigem
ajab süsivesikuid ja muid eriti rõvedalt haisevaid ühendeid, helehall/sinakas jama.
Pealegi on siiski erinevad teatajad need, mis tulemuse annab. Üsna ebatõenäoline,
et veeaurutaja nüüd viit helistajat ära petab. Helistajad tavaliselt on haritud inimesed,
kes mõistavad, mis asi see üldse on ja kui tõsiselt halb see ollus on. Karta on, et
isegi väga kõva kampaaniaga 95% ei teaks niikuinii, mida-kus-millal helistada.

Mul on hea meel, et meil on ka kriitilisi mõtlejaid. "Kulutame raha teeremondile"
ei ole antud teema puhul väga mõistlik reaktsioon, pigem standardne vingumine.

Seoses politseiga, jääb arusaamatuks, mis vahet seal on, kas politsei, kes föönitab
kusagil põõsas terve vahetuse või jõuab iga 20 minutiga ühe erakorralise välja
kirjutada. Asi ei ole ressursside raiskamises, asi on ressurssidega mitte midagi tegemises.
Ma olen, käsi piiblil, läinud mölisema ühe Sõle tn patrulliga, kes lasi tuimalt 1,5sek punasega
ületaja (70-75 sees) üle. Sõites bussile lähemale nägin, et mõlemal oli ajakiri ees.
30 sekundit suutsin neid kritiseerida, kuni endal närv alla andis ja leebet tõmbasin.
Täiesti tuimalt ja üleoleva suhtumisega nad alustasid ja lõpetasid, tunnistamata oma viga.
Harjutamine teeb meistriks ja järgmine kord on registraator ka mul olemas.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ooDDoo »

Kuidagi haigeks on see maailm jäänud.. inimestel on oma elu nii närune, et peavad teiste sumpatossu tahmakogust tänaval analüüsima..
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
hs_
Huviline
Postitusi: 448
Liitunud: 18.05.2011 19:21 31
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas hs_ »

ooDDoo kirjutas:Kuidagi haigeks on see maailm jäänud.. inimestel on oma elu nii närune, et peavad teiste sumpatossu tahmakogust tänaval analüüsima..
Inimesel on oma elu nii närune, et üritab seda tossavatest autodest lahti saades natuke parandada. Mina oleks küll poolt, ehkki erilist usku, et riigi tasandilt sellele ideele vastu tullakse, ei ole.
'93 318is | '06 C180K | '95 316i | '15 Golf GTI | '17 Golf R | '18 A4
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

Arnisel on lihtsalt mingi liigapalju vabaaega, et ta viitsib kodus genereerida välja mingeid lollusi, mis siin foorumis elu taas käima ajaks,et ta saaks vaielda kellegagi :)
Lambiseid vanu autosid tossamas näen väga vähe, enamus on ikka 2005+a masinad mis tossavad nii,et tagumine auto ei näe midagi.
POlitseinikud ei ole küll piisvalt kompetentsed,et hinnata mis ja kui palju mul sealt summutist välja tuleb.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Eva »

Pigem oli asi püstitatud nii, et iga suvaline hindab ja siis liiklusjärelvalve/politsei kinnitab. Mõlemitpidi väär. Esmalt on neid va õeluskotte päris palju, kes leiavad, et see või too masin talle ei meeldi (tegi möödasõitu, värv häris, päike siras velgedelt vastu blablaba) ja esimese asjana haaratakse siis telefoni järgi. Lõppkokkuvõttes on see igatepidi ressursside raiskamine ja kui soovida sellest tulu teenida, siis pead pettuma. Tulu oleks vaid vastatud kõnedelt või sms-idelt saadud tulu (umbes nagu tasuline infotelefon).

Iseenesest ei oleks see mõte üleüldse paha AGA see võiks toimida tõesti vaid heaoluühiskonnas, kus terve riik toimib nö tervelt. Meie vigases riigis see toimima ei hakka.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas TiitR »

Mingi krdi bensuka meeste aktsioon diislimeeste/naiste vastu? :lol: Mul proual on näiteks eelmise sajandi VW Passat, mis viskab musta pahmaka vaid minu käes, kui trassil korra tühjaks vajutan, augustis läbitud TÜV (ausalt) ja juba teise korraga puhus suitsutesti välja, kuigi naine töristab linna tööle ja tagasi (5+5km.) Autot hoian korras mina (remondiarved ammu üle auto turuhinna), ei ühtki niginat, naginat autol pole, kliimaautomaatik uhab mis hirmus (uus pump, korralikus kohas täidetud kliima), varuosadelt kokku ei hoia (Lemförder, Hella, Bosch, jne.. osad ainult), samuti tüüpvead, EGR, uus õhulugeja, uued pihustid, sisselase puhastatud, rehve ei sõida kunagi nulli, Hiinakaid alla ei pane (eriti talvekaid) - krt. ikkagi oma naine ja laste ema ju sõidab! :D Ja nüüd selline aktsioon vanemate autode pihta! :D
P.S Samas foori taga olen pidanud kordi õhuvoolu siseringluse peale lükkama, kui mõni veokas kõrval lihtsalt rämedat tossu aknasse puhuda üritab :|
P.S.S .. ja kui nüüd konkreetselt pealkirjas küsitule vastata, siis iga kord, kui mõni sõidukas ees tossab, mõtlen, et "palju õnne" omanikule, mingi hetk tuleb väiksem v. suurem väljaminek teha. Näiteks ükspäev kiirendast must mööda Audi C5 (2001..2004a.) Avant, 2,5 tdi Q, mis suitsetas kahtlaselt halli tomu mõlemist sumpast ja jäigi pidevalt seda halli välja ajama.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

toivoku kirjutas:Arnisel on lihtsalt mingi liigapalju vabaaega, et ta viitsib kodus genereerida välja mingeid lollusi, mis siin foorumis elu taas käima ajaks,et ta saaks vaielda kellegagi :)
Lambiseid vanu autosid tossamas näen väga vähe, enamus on ikka 2005+a masinad mis tossavad nii,et tagumine auto ei näe midagi.
POlitseinikud ei ole küll piisvalt kompetentsed,et hinnata mis ja kui palju mul sealt summutist välja tuleb.
Genereeri mulle üks mitte lollus. Ja kui sa seda ei tee, siis ära hala, et teised pole veel alla andnud.
Seda ma mõtlengi, et pigem on probleem nende autodega, mis on määratud mitte tossama, aga seda teevad. Võtame passi järgi EURO4 (järelevalve näeb seda juba reg märgi abil). Kui sealt kasvõi midagi tuleb, on juba täiesti kindla peale tegemist rikkega.
Politseinikud peavad olema kompetentsed, neil on isegi blanketil selle jaoks lahter olemas.
Kui politseinik ei ole kompetentne, siis a) las õpib b) tuleb välja vahetada.
Olen üsna kindel, et sa ise näiteks ei kujuta ette, kui palju on näiteks k=3 ja kui palju on tossav Avensis.
Mina näiteks ei kujuta ette, mis numbrit tossav Avensis välja puhuks, aga olen üsna kindel, et tegemist ei ole mõnekümne protsendise ületamisega.

Ma pole palju väljamaal käinud, kuid olen üsna kindel, et OBD2 kiirülevaatus on reaalne lahendus (uuemad sõidukid, seda näeb ette euronorm ise).
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas m2x »

No aga mida sa siin foorumis kired, mine riigikokku ja tee ära. Sobiksid sinna hästi, juttu, millest keegi aru ei saa, oskad sa väga hästi ajada.
Siin seletamisest ja teoretiseerimisest ei muutu mitte kunagi mitte midagi. Isegi kui sa oma 50 häält kätte saad. Garanteerin.
Kasutaja avatar
Silver88
Huviline
Postitusi: 1694
Liitunud: 05.09.2010 22:56 34
Peamine sõiduk: X5 3.0sd 08’ /E91 320dA 06'
Telefon: 56642342
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Silver88 »

No sõiduauto toss pole kordagi häirinud. Kui häirib, siis igast vanad bussid, rekkad, veoautod jms, kuid siis aken kinni ja tossu sisse ei tule. See korduvÜV saatmine ka selline mitme otsaga asi. Politseil ju tahmakoguse mõõtjat nagunii kaasas pole ja silmajärgi tahmakoguse hindamine ka õige pole.

Aga minule näiteks käivad närvidele jalgratturid kes niigi kitsastel teedel sõidavad teinekord kaks jalgratturit kõrvuti!

Ühesõnaga mind see toss EI häiri. Vajutan jala sirgeks ja sõidan mööda kui häirima peaks :D
Kasutaja avatar
C4V6
Huviline
Postitusi: 632
Liitunud: 25.02.2008 13:52 39
Asukoht: Kilulinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas C4V6 »

Pilt
Kasutaja avatar
-vr6-
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 22.10.2008 18:33 14
Peamine sõiduk: F11 535i E63 630i , e46 325ti ,E30 cabrio
Asukoht: Tallinn Nõmme
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas -vr6- »

Like Tanel :D
E30 pole lihtsalt auto, E30 on stoori omaette!!!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ttsys »

See tuleb. Uus 2014 direktiiv peab olema Eestis ülevaatuspunktides Maanteeameti kodulehel oleva tööplaani kohaselt rakendatud tähtajaga oktoober 2015. See sisaldab OBD lugemist ja ka euro normidele vastavat tahma mõõdistust. Kui usinad saavad olema kontrollijad EURO4+ eemaldatud tahmafiltrite osas näitab aeg.
arnis kirjutas: Ma pole palju väljamaal käinud, kuid olen üsna kindel, et OBD2 kiirülevaatus on reaalne lahendus (uuemad sõidukid, seda näeb ette euronorm ise).
Kasutaja avatar
Priidik199
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 12.12.2010 19:04 44
Peamine sõiduk: E60
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Priidik199 »

Minu arvates tossamist suht vähe näha, ei tee küll sellest probleemi. Ja isegi kui mõni tossab siis kuhugi helistama küll ei viitsi hakata, vajadusel on roolil nupp mis lülitab siseõhu peale ja sõidan tahmajast mööda.
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Eva »

Kui politseinik ei ole kompetentne, siis a) las õpib b) tuleb välja vahetada.
Kulla laps, mismoodi nad siis välja vahetatakse?
Oled sa üleüldse kursis KUI palju (tegelikult siiski vähe) on neid, kes politseikooli lähevad? Arvad, et see on koht mis pakub suuri hüvesid ja palka, mis tänapäeva ühiskonnas ära elamiseks vajalik on? Praegu ongi nende tööjaotus selline, et tavalise külakolka paberimäärijad ei ole ka enam mingid paberimäärijad vaid istuvad oma fööniga tee ääres ja neist sai automaatselt liikluspollar. Resursside puudumise tõttu. Väiksemaid rikkumisi (vargused jne) enam niiväga ei uuritagi, sest resursse ei ole. See tähendab, et ei ole ei tööjõudu koolist peale tulemas ega ka palka mida neile maksta. Riigikassat täidetakse trahvide ning suuremahuliste operatsioonidega nagu nt narko ja salaviin/-sigaretid.
Soovitus sulle- mine sõpradega välja lõbutsema või ma ei tea..mängi arvutimänge kui sul igav on.

Aga noh..mida mina ka tean, ma olen ju see, kes lobotoomiat vajab, sest ei sõida potsensiaalselt ohtlike 80ga kökerdavate rontide taga oodates eest eluohtlikku manöövrit ja teen möödasõitu ka kõvasti kiiremalt kui lubatud piirkiirus ise seejuures soovitades neil tolmu närida
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
Tiit
Huviline
Postitusi: 532
Liitunud: 19.08.2008 00:35 43
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Tiit »

Kui on hirmus isu maailma parandada- http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=392205&w=1

Tööinimeste ajud jäta palun n***imata.
Kasutaja avatar
matuling
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 20.08.2010 21:32 07
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Tln

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas matuling »

Kui kapoti alt tuleb ikka korralikult musta või sinist suitsu(midagi põleb), siis üldjuhul suhtun järgmiselt:
1)Leeki nähes helistan päästeametisse
2)Abistan omanikku laenates tulekustutit
3)Ei tee selfiesid koos põleva autoga

Mis tossavatesse diislitesse puutub, siis meie liikluses on kordades suuremaid probleeme millega tegeleda.
E36 318i--> E34 520i--> E38 730iA--> E46 330D--> E39 530i--> E30 325i
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ooDDoo »

Lisaks ei saa kõik autoomanikud endale koheselt remonti lubada. kujutage ette ise kui teil peaks 4 last korraga kooli minema ja umbes samal ajal hakkab auto musta tagant ajama. Arnis kimaks otsejoones remonti ja siis viiks lapsed kooli. Tavakodanik teeb enne olulisemad asjad ja siis kui raha jääb üle ,siis võibolla remondib ka auto.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas m2x »

Eva kirjutas:
Aga noh..mida mina ka tean, ma olen ju see, kes lobotoomiat vajab, sest ei sõida potsensiaalselt ohtlike 80ga kökerdavate rontide taga oodates eest eluohtlikku manöövrit ja teen möödasõitu ka kõvasti kiiremalt kui lubatud piirkiirus ise seejuures soovitades neil tolmu närida
+1
Ma olen ka ilmselt juba arnise privaatses lobotoomiajärjekorras sundkliendina kirjas. tegus mees, tegeleb mitmel rindel korraga maailmaparandajana.

Tore on, et inimene oskab maailma ja ühiskonna seisu analüüsida ja probleeme näha, aga ideed mis sellest analüüsist sünnivad, kõlbaks küll rohkem GTA V stsenaariumimaterjaliks kui igapäevaellu rakendada.
ooDDoo kirjutas:Lisaks ei saa kõik autoomanikud endale koheselt remonti lubada. kujutage ette ise kui teil peaks 4 last korraga kooli minema ja umbes samal ajal hakkab auto musta tagant ajama. Arnis kimaks otsejoones remonti ja siis viiks lapsed kooli. Tavakodanik teeb enne olulisemad asjad ja siis kui raha jääb üle ,siis võibolla remondib ka auto.
Arnis ei kimaks remonti. Arnis teeks endale ise kõigepealt trahvi, et reostab keskkonda ja sõidab tehnonõuetele mittevastava sõidukiga, siis telliks autole treila, käiks ÜV punktis et teha kindlaks, et EURO normidele ikkagist ei vasta, siis teeb kindluse mõttes veel ühe trahvi ja siis mõtleb alles laste peale. Aga mis seal enam mõelda, kui nad tee äärde unustasid, nüüd tuleb esindusest uus auto osta ja järele minna, kui pagulased ära pole viinud...

EDIT 2: Vastan siis viisakuse mõttes küsimusele ka ära lõpuks- absoluutselt ei morjenda kes kuipalju tossab. Oma peas mõtlen ikka, et assaraks, mis sellel seal nüüd läbi on vms, aga ausalt öeldes ei tunne absoluutselt end mingil määral vastutavana selle eest, et kellelegi helistama sellepärast hakata. Kui politsei igapäevaselt huvi ei tunne, miks peaks mina? Mida vähem kedagi koinida, seda vähem koinitakse sind.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ttsys »

Vaheldusena võibolla meeldetuletuseks, et seaduse/seaduste mitte tundmine ei vabasta vastutusest.
See käib tavainimeste, tööinimeste, 4 lapse vanema, paberitega ja ilma paberiteta skisofreenikute, humanoidide jne jne kohta ehk kõigi kohta, kes on süüdivad. Kodanikuühiskonna valulävi ja ka põlemistemperatuur kumab siit teemast läbi. Pigem on tunda, et rohkem on puudutatud sellest teemast või tuld võtavad need, kes tahtlikult reostust tekitavad. Eksin?
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Eva »

Ehk, et siis leiad normaalse olevat situatsioon, kus enamik inimesi kaotavad võimaluse tööle saada, kooli saada, arstile saada, niigi vähene põllumajandus hanguks ja sõidame kõik elektriautodega (sinna hulka elektritraktorid, elektribussid, elektrirekkad jnejnejne)?
See ajudeke** eemaldaks meie riigi teedelt üle 50% masinatest. Ka suur osa suuri masinaid, kes riigile mitte just väikest kasu sisse toovad.
Tegelege reaalsete asjadega.

Mul on nii diisel kui bensukas. Kumbki ei suitse ega tossa ja mis kesta all, see ka tädab oma töölepingut nagu peaks. Usun, et siinsetel kommenteerijatel teistelgi ei ole seda tahmalonti taga.
Seega kust tuleb see süüdistus tahtliku reostuse kohta?
Tunnistan, et olen vaid niipalju reostanud, et suitsukoni stangesse tulnud mendi auto kapotile viskasin (sry, pole vaja tulla stangest 50cm kaugusele ja osta prillid kui lähemalt numbrit ei näe).
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ttsys »

Ma ei leia selles teemas mingit seost, kuidas inimesed tööle saavad, majandustegevusega tegelevad vm loetletud.
Euro normid on rakendatud sõidukitele nende tootmise hetkest ja see ei oma kuidagi seost sellega, kas inimene töötab, õpib, istub sõimes jne. Inimesed tegelevad oma asjadega ja nii peabki olema. Sama elementaarne on see, et ollakse viisakad teineteise suhtes, ei trügita ega tekitata tahtlikult reostust ehk ei tooda oma prügi ega lebra teiste inimeste lähedusse, kus see teeb kurja. Kui siin teemas ei oska heaga kaasa mõelda siis tegelege endale meelepäraste asjadega. Ei ole vaja üle reageerida ja ühe inimese algatust tümitada. See jätab teist endast pigem nihelejate mulje, kes ise ei taha ega oska ja teistel ka ei lase mi-da-gi-gi teha.
Vasta