Trahvi vaidlustamine kohtus

Vaba teema
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas ..heigo.. »

Sooviks nõu inimestelt, kes on politseilt saadud trahvi vaidlustanud kohtus.
Viimati muutis ..heigo.., 19.04.2016 14:50 47, muudetud 2 korda kokku.
M3
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas tonisk »

Elu on näidanud, et kohus määrab alati väiksema trahvi kui politsei kohapeal. Päris ilma maksmata kindlasti ei pääse.
Kogemuse mõttes võid selle tee läbi teha, konsulteeri Kuunoga, tema on vist 10 neid kordi seda vahet käinud.
E36 320. 95/11
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas Eva »

Kas 80 eurot on väärt lisaraha ja närvikulu kohtus? Fakt on, et kohtukulud tuleb kellelgi kinni maksta. Kohtud ei menetle tasuta ja vaevalt kohtukulusid politsei sinu eest maksma hakkab.Trahvi pead sa maksma ära NAGUNII, sellest sa ei pääse..kui just kinniseid pangakontosid ei soovi.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
siim78
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 31.08.2012 18:45 50
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Vasalemma

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas siim78 »

Esimese astme kohus on tasuta, mingeid lisakulutusi ei kaasne. Isegi kui otsust ei muudeta.
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas ..heigo.. »

Pigem tahaks saada ka trahvi vaidlustamise kogemust, arvestades, et järgmisel aastal võib sellise rikkumise eest juba 400 eurot trahvi saada.

Sellisel juhul ma ka õpiksin selle 80 euri eest midagi:)

Eva kirjutas:Kas 80 eurot on väärt lisaraha ja närvikulu kohtus? Fakt on, et kohtukulud tuleb kellelgi kinni maksta. Kohtud ei menetle tasuta ja vaevalt kohtukulusid politsei sinu eest maksma hakkab.Trahvi pead sa maksma ära NAGUNII, sellest sa ei pääse..kui just kinniseid pangakontosid ei soovi.
M3
Kasutaja avatar
P2rnakas
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 18.02.2007 15:31 28
Peamine sõiduk: BMW 520iA 2003
Asukoht: Pärnu/Helsinki

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas P2rnakas »

See riik ongi juba lolliks läinud oma maksudega. Kohutav huiamine ja peedistamine mis toimub. Ma loobunud lõplikult siin mingeid trahve või asju maksmast. Isikliku pangaarvet pole juba tükkaega, sissekirjutus puudub, auto pole ka endanimele pandud kuna siis mingi masuurik paneb käpa peale. Haige mendiriik kus eesotsas istuvadki pätid kes öösiti jälle midagi debiilset välja mõtlevad. Inimesed elavad enamus vaesuses ja need tõstavad trahvid juba selliseks, et 10 aasta pärast pooled maksavad järekaga trahve.

80 euri pärast kohtusse pole mõtet ronida. Ajakulu meeletu ja see võit on nii minimaalne, et oled selleks ajaks juba kütusele kulutanud. Muidu esimese astme kohus suht olematute kuludega ning ennast saad ise esindada.
Milleks mulle autot vaja millel on pedaale rohkem kui inimesel jalgu?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas Tauri_J »

Kõige lihtsam on ju reegleid mitte rikkuda.

Ja ega Soome riigiski trahvid odavamad ole.
Kasutaja avatar
-vr6-
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 22.10.2008 18:33 14
Peamine sõiduk: F11 535i E63 630i , e46 325ti ,E30 cabrio
Asukoht: Tallinn Nõmme
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas -vr6- »

Kas seal mitte ei sõltu trahv sissetuleku suurusest?
E30 pole lihtsalt auto, E30 on stoori omaette!!!
Savukoll
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 26.12.2011 20:49 24

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas Savukoll »

Olen käinud kohtus, mingeid lisakulusid ei olnud ja trahv muudeti väiksemaks. Parem on kui avaldad soovi isiklikult istungil kohal olla.
Kasutaja avatar
ozzu
Huviline
Postitusi: 988
Liitunud: 19.07.2007 18:52 03
Peamine sõiduk: 328 individual
Asukoht: Perth

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas ozzu »

Tauri_J kirjutas:Kõige lihtsam on ju reegleid mitte rikkuda..
Kas sa olukorra kirjeldust ka lugesid?
See on täiesti anaalne, et sellise asja eest trahv kohe tehakse.
Pealegi ei tasu Tallinnas kollase süttides meelevaldselt kohe pidurit tallata, sest üsna tavaline on, et sul on veel keegi stanges kinni ja 2 tulevad veel punasega üle.
Kui sa ütled nüüd, et nende oma viga kui pidama ei saa, aga kas tasub selle teadmise pärast oma auto ära lõhkuda?
Huviline
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas Tauri_J »

Seadus on täitmiseks ja pealegi hakkab enne kollase põlemist enamuses foorides roheline vilkuma.
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas ..heigo.. »

Elu ei ole vaid must ja valge, vahepeal on ka 50 halli varjundit.

Fakt on see, et politsei on teinud omale kollasest fooritulest rahalehma. Kui auto jõuab kollase tule põlemise ajal üle ristmiku, siis mingit ohtu see liiklusele, ega kaasliiklejatele ei põhjusta.

Ma ei teinud seda teemat selleks, et neitsi Maria tuleks moraali lugema, vaid selleks, et kaasliiklejad saaks kogemusi vahetada ebaõiglaste trahvide vastu võitlemisel.
Viimati muutis ..heigo.., 19.04.2016 14:51 37, muudetud 1 kord kokku.
M3
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas icedog »

Oleks sa 20 euri trahvi või hoiatuse saanud,siis ehk järgmisel korral paned jälle kollasega üle.Väänati korralik trahv,et järgmisel korral ei taha enam üle lennata.
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
kurikristjan
Huviline
Postitusi: 425
Liitunud: 16.02.2014 19:36 35
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 53858447
Asukoht: mandri keskel

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas kurikristjan »

Vastavalt LS §7, keelab kollane tuli liikuda, kuid peatumiseks ettenähtud kohast tohib edasi liikuda vaid juhul, kui seal peatumine on liiklust ohustamata võimatu. Kui tuli süttib hetkel, mil juht on ristmikul või ülekäigurajal, tuleb liikumist jätkata.
Mõtle situatsioon läbi, kuidas täpselt oli ning kui leiad, et oled kõik õigesti teinud, vaidlusta otsus.
Tallis: E39 525d Touring, E30 325e, E38 750i, E39 530d 35d, E30 318is
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas tonisk »

Kas politseil videot pole antud olukorrast, viimasel ajal nad ilma tõendusmaterjalita väga ei toimeta.
E36 320. 95/11
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas AARE540 »

icedog kirjutas:Oleks sa 20 euri trahvi või hoiatuse saanud,siis ehk järgmisel korral paned jälle kollasega üle.Väänati korralik trahv,et järgmisel korral ei taha enam üle lennata.
Jäi Tallinnas mõni päev tagasi silma selline seik- seisime Tartu maanteel paremas reas ning ootasime rohelise tulega ristmiku ületamist, mis venis mingi eespool oleva seisaku tõttu. Seisak ulatus meieni senikaua, kuni foorituli punaseks läks. Tuli oli juba sekund-paar punane olnud, kui vasakus reas olnud auto juht pani käigu sisse ning rahulikult isegi mitte kergelt roosaga ristmiku ületas, Vot selliseid peaks ment püüdma! Ja olen kindel selles, et kui sellisele keegi küljelt sisse sajab, taob see rusikaga rindu ka veel. Sry väikse OT pärast, kuid selle taustal on see teemaalgataja suhtes ilmselge ülekohus.
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas ..heigo.. »

:)
Viimati muutis ..heigo.., 19.04.2016 14:52 05, muudetud 1 kord kokku.
M3
Kasutaja avatar
testivoitja
Huviline
Postitusi: 2073
Liitunud: 30.11.2005 20:35 24
Peamine sõiduk: BMW X5 E53
Asukoht: Helsinki

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas testivoitja »

icedog kirjutas:Oleks sa 20 euri trahvi või hoiatuse saanud,siis ehk järgmisel korral paned jälle kollasega üle.Väänati korralik trahv,et järgmisel korral ei taha enam üle lennata.
Ja kollane ei olegi veel keelav värv. Vaid annab teada, et foor vahetab värvi :P
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas Tauri_J »

testivoitja kirjutas:
icedog kirjutas:Oleks sa 20 euri trahvi või hoiatuse saanud,siis ehk järgmisel korral paned jälle kollasega üle.Väänati korralik trahv,et järgmisel korral ei taha enam üle lennata.
Ja kollane ei olegi veel keelav värv. Vaid annab teada, et foor vahetab värvi :P
on ikka ju, kollane keelab ristmikule sõita.
Kasutaja avatar
testivoitja
Huviline
Postitusi: 2073
Liitunud: 30.11.2005 20:35 24
Peamine sõiduk: BMW X5 E53
Asukoht: Helsinki

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas testivoitja »

Kas ikka on? Keelav tuli on siiski punane.
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas icedog »

testivoitja kirjutas:Kas ikka on? Keelav tuli on siiski punane.
Loodame,et sa teise samasugusega ristmikul kokku ei saa. ;)
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
Kasutaja avatar
Tranter
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 18.11.2006 11:33 18

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas Tranter »

Liiklusseadustik

§ 7. Fooritulede tähendus
1) roheline lubab liikuda;
3) kollane keelab liikuda;
4) punane keelab liikuda;
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas porku »

Niipalju kui ma olen trahvi saanud (õnneks pole neid kordi palju),

Olen kasutanud lahendust :

1. Küsin palju nad kohe teevad (kiirmenetlus)
2. Kui eelnev summa ei sobi siis loodan, et kuu aja jooksul tehtud otsus midagi muudab.

Üldiselt aga, kui on juhi tähelepanematusest liiklusrikkumine, siis sellest ei pääse kui just väga mõjuvat tegurit ei ole,

antud juhul siis vilkuv roheline annab märku, et sa ei jõua kui sa arvestad teeolusid, mis on ka LS-is oluline punkt.

Üldiselt lihtsam see 80€ ära maksta,
(mille pead nagunii maksma, kohtus võidu korral makstakse lihtsalt tagasi).

Ehk siis kohus trahvi makse tähtaega siinkohal ei pikenda.

Üldiselt olen nõus olukorraga, aga kollane tuli on pigem fooris just ohutuse mõttes, et viimasel hetkel süstiad üle saaksid,

kui fooris oleks lihtsalt kaks tuld ala Jah / Ei siis need viimased Jah-id saaksid kindlasti uute Jahidega kokku ja jama kui palju.

Ehk siis LS-i järgi võid kollasega üle sõita kui ristmikule sõites põles sulle roheline, kui enne risti veel kollast näed siis on tuleb kiiresti ringi vaadata, et siniseid kuskil ei piiluks. :D.

Ise liigun igapäev mööda tartu mnt-d linnast sisse ja linnast välja, tipptunnis ilma kollase või "roosata" on suht keeruline "lainel" püsida..
Kasutaja avatar
hs_
Huviline
Postitusi: 448
Liitunud: 18.05.2011 19:21 31
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas hs_ »

porku kirjutas: Ise liigun igapäev mööda tartu mnt-d linnast sisse ja linnast välja, tipptunnis ilma kollase või "roosata" on suht keeruline "lainel" püsida..
Natuke teemaväline, aga kuna ise ka seda teelõiku pea igapäevaselt kasutan, siis parandaks pisut. Võtaksin su lausest tipptunni välja ning keerulise asendaks võimatuga. Ikka päris närvi suudab see teejupp ajada oma mõne fooriga. :(
'93 318is | '06 C180K | '95 316i | '15 Golf GTI | '17 Golf R | '18 A4
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas porku »

hs_ kirjutas:
porku kirjutas: Ise liigun igapäev mööda tartu mnt-d linnast sisse ja linnast välja, tipptunnis ilma kollase või "roosata" on suht keeruline "lainel" püsida..
Natuke teemaväline, aga kuna ise ka seda teelõiku pea igapäevaselt kasutan, siis parandaks pisut. Võtaksin su lausest tipptunni välja ning keerulise asendaks võimatuga. Ikka päris närvi suudab see teejupp ajada oma mõne fooriga. :(
Ma olen kaheksaks töölejõudmisest loobunud (õnneks on nii võimalik :D)

Aga umbes 8.15 sealt läbi tulles peab ainult max 3 foori all passima (kuni sikupillini siis sealt edasi mul õnneks foorid lõppevad saab pallasti hooga läbi sõita :D).

Aga trahvi kohapealt.. Üldiselt maksa kohe ära ja pärast vaidle, kui kohe maksta pole võimalik siis menetlusse.

Ma ma kunagi olin valmis ka kohtusse minema (õueala märk oli üli vale nurga all).), tuttav jurist ütles et unusta kohe ära, kui max trahvi ei saanud siis ei ole mõtet jaurama minna 50/50 võimalus on kas üldse ei pea maksma või maksad vigaseks.

Nii ma siis saingi linnas 50nega sõites trahvi :D

Ja natuke naljakas on see, et oleneb täielikult mis marki autoga sa sõidad...

Opeliga olen ainult puhumis reididel peatuma pidanud (samamoodi chrysleriga), kõik teised, mb, galant, primera, e36 on kasvõi kolonni vahelt välja nopitud et peedistada. Ometi sõidan kõigi autodega ühtemoodi..
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas porku »

Kuno_T kirjutas:
Aga trahvi kohapealt.. Üldiselt maksa kohe ära ja pärast vaidle, kui kohe maksta pole võimalik siis menetlusse.
Kui plaanida kohtusse minna, siis see soovitus on mööda.
Nope, kohus maksetähtaega ei venita, ära tuleb igaljuhul maksta ette antud aja jooksul. Olenemata sellesg kas kohtus paberid sees või mitte.
Vähemalt 2 aastat tagasi mupoga vaieldes oli teema selline.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas ttsys »

Kunol on õigus. Väärteomenetluse seadustik §-s 115.
§ 545. Trahviteate vaidlustamine
(1) Kui mootorsõiduki eest vastutav isik ei nõustu määratud hoiatustrahviga, on tal õigus kolmekümne päeva jooksul trahviteate kättesaamisest arvates trahviteade vaidlustada. Vaidlustamise korral hoiatustrahv ei jõustu.

https://www.riigiteataja.ee/akt/13260809
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas porku »

Kuno_T kirjutas:Lisan siin huvitava viite poli veebist, mis ei maini sõnagagi, kuidas inimene peab trahvi tasumisega käituma, kui ta juhtumisi otsuse kohtusse kaebab, :) https://www.politsei.ee/et/nouanded/tra ... ise-kohta/" onclick="window.open(this.href);return false;
See on see sama mis on sellel toredal kollasel lipikul ja olen käitunud alati selle järgi ..

Väärteotrahvid tuleb tasuda tähtajaks, milleks on väärteootsusel märgitud tasumise tähtaeg (üldjuhul otsuse tegemisest 15 päeva jooksul). Tähtajaks tasumata väärteotrahvid saadab infosüsteem automaatselt ilma lisahoiatuseta kohtutäiturile sundtäitmiseks. Väärteotrahvi sundtäitmisele pööramise korral alustab kohtutäitur täitemenetlust vastavalt täitemenetluse seadusele.

Kuidas saavad kaks riikluku dokumenti üksteisele sedasi vastu rääkida. :D.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas porku »

Kuno_T kirjutas:Loodetakse vist, et inimene ei loe seadusi ja ei tea kohtupraktikat. Kas hakkame järeldama siit, et politsei ja sinu väitel mupu on just rahateenimise süsteemid, :)? Aga olgu, vähemalt selgus majas ja ära mu kirjutamise laadi pärast väga erutu.
no prob, kõik on omad. :D.

Aga veidi naljakas küll, kui mõlemat kirjatükki lugeda (Riigi teatajat ja politsei info lehte), siis need risti vastupidised -.-

Saa või trahvi, et see neile selgeks teha. :D
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2608
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: Trahvi vaidlustamine kohtus

Postitus Postitas kapa »

Ei ole tervet teemat lugenud.80.- maksa ära ja kõik.See et sõber sai niipalju ja teine niipalju ei koti kedagi.Kunagi käisin vaidlustamas lubade äravõttu.Tehakse sind nii hulluks kriminaaliks ,et mine piixu.
Vasta