autokooli ja ARK'i teemadel

Vaba teema
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

autokooli ja ARK'i teemadel

Postitus Postitas hollow »

Niisiis paluti uurida mida ka foorumirahvas asjast arvab:

Nimelt tahab ARK paigaldada 1. Jaanuar 2007 oma autodesse kaamerad ja salvestada eksamisõite. ARKi eksami saaks teha siis ainult ARKi enda autoga.
Minul tuleb sellega seoses kohe 2 probleemi...

Ükski algaja kes on 40 või tiba rohkem sõidutunde võtnud yhe autoga (näiteks nissan micra) ei ole võimeline eksamit läbima suvalise kätte antud autoga... seega sunnitakse eksamiletulijaid käima autokoolis vähemalt 2 korda kauem kui on miinimum lubatud

ja teine aspekt on see, et autokoolid hakkaksid, siis ostma omale sama marki sõidukeid mis on ARKis kasutusel eksamite tegemiseks... mis omakorda on vastuolus äritegemise heade tavadega... ja kui autokoolid hakkavadki omale uusi autosid ostma, siis läheb kindlasti ka autokooli hind kallimaks

Mina arvan, et sellele tuleks vastu astuda... kas teie oleksite nõus tegema eksamit võõra autoga ja kaamerate pilgu all või pigem selle autoga millega te olete viimased 2-3 kuud harjutanud aga kaamerate pilkude all? Võiks ju olla see kaamerate systeem autost teisaldatav ja teise autosse tõstetav kui nad tahavad seda kaamerat niiväga kasutusele võtta!?

Samas jäi ka kuskilt kõrva, et tahetakse nn. platsieksam ära kaotada... ise arvan, et kindlasti ka sellearvelt läheb linnasõidueksam pikemaks ja hakatakse rohkem pedistama... mis iseenesest ei ole paha aga vaadates kuidas praegu inimesed pargivad näiteks sellel tänaval kus ma elan või rocca parklas, siis ma küll kahtlen kas on mõttekas platsieksam ära kaotada.

Ühesõnaga ootaks mingit sõnavõttu ja arvamusi.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

Kes sõita oskab, sõidab iga autoga.
Mina näen probleemi hoopis selles, et õppesõitu tehakse väikeautodega, millel on järsult lõppev tagaots - nn "luukpära". Õppesõitu teha on kindlasti hea aga paraku eriti head gabariiditunnetust sellega ei teki. Hiljem on klassikalise kesksuure sedaaniga häda käes.

Platsieksam peab kindlalt jääma. Samas võiks ta olla täies mahus, mitte nii nagu praegu, kus valitakse ainult kolm elementi.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Re: autokooli ja ARK'i teemadel

Postitus Postitas ruut »

hollow kirjutas:Ükski algaja kes on 40 või tiba rohkem sõidutunde võtnud yhe autoga (näiteks nissan micra) ei ole võimeline eksamit läbima suvalise kätte antud autoga... seega sunnitakse eksamiletulijaid käima autokoolis vähemalt 2 korda kauem kui on miinimum lubatud
Kui ta ei suuda eksamit ära teha mõne muu sõidukiga on ta ju potentsiaalne ohu allikas igapäevaliikluses. Vaevalt, et olles "micraga" sõidutunde võtnud ja eksami teinud, noor juht läheb peale eksamit autopoodi ja ostab sendale sama marki auto mida autokool kasutas. Võibolla oleks autokoolil mõttekas omada erinevaid õppesõidukeid, et anda koolitatavale aimu millised erinevused on suurel ja väikesel või esi- ja tagaveolisel masinal. Aga seda on vist palju tahetud.
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

raimo_r kirjutas:Mina näen probleemi hoopis selles, et õppesõitu tehakse väikeautodega, millel on järsult lõppev tagaots - nn "luukpära". Õppesõitu teha on kindlasti hea aga paraku eriti head gabariiditunnetust sellega ei teki. Hiljem on klassikalise kesksuure sedaaniga häda käes.
Ja sealt siis need parklakriimud ja -mõlgid tulevad :evil:
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

kas momendil mitte linnasõitu ei tehta ARK autoga ja platsi võid enda omaga teha?

Mina teeks siin vahetuse- linnasõitu võiks teha endale tuttava autoga- võõras autos algaja juht on paratamatu ohuallikas! Platsi jälle peaks tegema ARK autoga (ARK-l võiks olla ka erinevaid keremudeleid) mis oleks siis teiste gabariitidega kui linnasõidu auto!

Autokoolis võiks need 40 sõidutundi jaguneda stiilis 20 tundi valitud autoga (sedaan, luukpära või touring) ja 10 + 10 tundi teist keremudelt autoga- nii kaoks uutel juhtidel foobia erinevate keremudelite osas ja ehk paraneks ka meie parklakultuur!

...ehk
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Aga huvitav, mida selleks peaks tegema, et liikluskultuur üldiselt paraneks- ma ei tea, kas kõigil on peale lubade kättesaamist savi või ma ei tea milles asi, aga ükspäev vihastasin end Tallinnas peaaegu pooleks- suunatuld absoluutselt ei austata, ok, see juba ammu teada asi, et suunatuld ei näidata, aga maa ootasin korra kaks fooritsüklit, et ma vabaduse platsi juures parklast (see, mis kahe suuna vahel on) välja saaks. Idioodid on ikka küll ilmas, ma ei tea, kas seda siis autokoolides õpetataksegi (muidugi ei saa ma 100% väita, et seal algajaid oli)- selle tõttu, et ma paar autot kusagilt vahele lasen, ei jää ma nüüd küll kuhugi hiljaks ja endal ka tuju parem, et sain jälle head teha. Kui seda siin ka algajad juhid loevad, siis proovige seda, see on täitsa mõnus ja omal ka rahulikum liigelda, selle asemel, et kogu aeg tõmmelda ja karta, et keegi kellelegi külge sajab.
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Ise autokoolis käies oli mul täpselt selline situatsioon nagu teemaalgataja sõnul juurutada tahetakse. Minul selle vastu otseselt midagi ei ole.

Ütlesin eksamineerijale, et lubage mul paar tiiru parkla vahel teha, et aru saada siduripedaali ja piduripedaali erinevast tundlikkusest jne võrreldes autokoolis kasutatud autoga ja peale seda linnavahele. (Platsi tegin enda autoga).

Seda eelnimetatut peaks iga eksamineerija loomulikult lubama. Mind eksamineerinud inimesel selle vastu midagi ei olnud, ning probleemi ei tekkinud.
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Re: autokooli ja ARK'i teemadel

Postitus Postitas Ingmar »

ruut kirjutas:Kui ta ei suuda eksamit ära teha mõne muu sõidukiga, on ta ju potentsiaalne ohu allikas igapäevaliikluses.
Olenevalt inimesest ilmselt ikkagi 40 tunniga sõitu selgeks ei saagi.
Juhile antakse selle paari kuuga mingisugused algteadmised ja edaspidi lihvib ta oma sõiduoskust juba ise (katse-eksitusmeetodil).
Seega algajad juhid ongi ju potentsiaalsed ohu allikad.
hollow kirjutas:Ükski algaja kes on 40 või tiba rohkem sõidutunde võtnud yhe autoga (näiteks nissan micra) ei ole võimeline eksamit läbima suvalise kätte antud autoga... seega sunnitakse eksamiletulijaid käima autokoolis vähemalt 2 korda kauem kui on miinimum lubatud
Sunnitakse käima neid, kes hakkama ei saa.
Õppeaja pikendes peaks ka ju õppe kvaliteet paranema.
Seega liiklusohutuse kohapealt peaks kaamera positiivselt mõjuma.
Viimati muutis Ingmar, 11.06.2006 16:47 07, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: autokooli ja ARK'i teemadel

Postitus Postitas toivoku »

mina kardan hetkel platsisõitu kuigi olen mingi poolteist aastat ringi sõitnud ja pole hättakunagi jäänud, lihtsalt kardan neid poste ja seda 20cm, sest krt need postid pole autot mida mõlkides peaksin maksma, need labased postid , tõenäoliselt platsi teen oma autoga :) linna teeks kah oma autoga.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: autokooli ja ARK'i teemadel

Postitus Postitas AARE540 »

toivoku kirjutas: lihtsalt kardan neid poste ja seda 20cm, sest krt need postid pole autot mida mõlkides peaksin maksma
Minu meelest sellest see parklaprobleem pihta hakkabki- isegi nende postide vahel platsisõitu tehes tuleks endale sisendada, et need ei olegi postid, vaid teised autod, sisendamaks vastutust teiste inimeste vara vastu. Kui seda võetaksegi nii, et need on lihtlabased postid, siis ei olegi sealt midagi head loota ja kõik läheb samas vaimus edasi. Senikaua aga jätkan mina parkimist supermarketite parklate kaugematesse ning tühjematesse nurkadesse... See on minu arvamus asjast. :roll:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: autokooli ja ARK'i teemadel

Postitus Postitas toivoku »

nu ma ytlen, saan liikluses lõdvalt hakkama ja pole siiamaani probleemi olnud ,aga kui viimanekord pullipärast platsil käisin siis ajas ikka hirmu nahka küll,et kuradima postid. võiks panna ju nagu sellised rondid autod vms sinna nagu on virmalise õppeplatsil tehtud.
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Platsisõit on ju tunduvalt kergem kui linnasõit ja selle peaks ikka igaüks perfektselt selgeks saama on endalgi pärast lihtsam. Selle poolt olen ka, et autokooli sõitjad peaksid sõitma vähemalt kahe erineva keremudeliga autoga enne kui omapäi liiklusesse lastakse. Ise sõitsin universaali ja sedaaniga ja andis väga hea ülevaate autode erinevast käitumisest. Eksami tegin ka ARK-i autoga ja kaamera olemasolu kindlasti hädavajalik kuna paljud eksamitulemuse vaidlustavad (eriti need kes arvavad, et kuna on ilma lubadeta tavaliikluses juba kõvad tegiad kuid eksamil kolinal läbi kukuvad) , siis kasutatakse videot tõendina, muidu on sõna-sõna vastu ja enamasti jääb õigus ikkagi eksaminandile.
X3 3,0D E83 & 123c E82
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

mitme keremudeli proovimist ma vajalikuks ei pea. Gabariidi tunnetus tuleb üldjuhul kiiresti. (vähemalt mul) Tegin ise esmased load eksternina, ARKi võõra autoga. Esimest korda eksamil rooli. Polnud häda midagi. Ka siduri ja gaasi tunnetus tuleb mõne minutiga.

Pooldan, et platsisõitu võib teha, nagu praegugi, oma autoga.

Üldjuhul pooldan sellist süsteemi, et kui sõiduõpetaja leiab, et õpilane pole veel valmis, siis võtab veel sõidutunde. Sest sellised varasemad lubadeta sõitjad, kes arvavad, et linnavahel on nad igelt kõvad juhid, võiksid ka liikluseeskirjad selgeks saada ja neid järgida.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

See, miks kaameraid paigaldada tahetakse, on selle pärast, et väga paljud eksami sooritajad esitavad kaebusi eksamineerijate peale. Selline lahendus peaks olema mõlemale poolele sobilik.

Ja muuseas, eksamineerija saab lisaraha iga korduseksami pealt....
Ehk, mida rohkem linnasõiduga läbi kukub, seda rohkem pappi tuleb.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

hanno kirjutas:See, miks kaameraid paigaldada tahetakse, on selle pärast, et väga paljud eksami sooritajad esitavad kaebusi eksamineerijate peale. Selline lahendus peaks olema mõlemale poolele sobilik.

Ja muuseas, eksamineerija saab lisaraha iga korduseksami pealt....
Ehk, mida rohkem linnasõiduga läbi kukub, seda rohkem pappi tuleb.
kuna ma seda ei teadnud siis sain nüüd vastuse oma ammusele küsimusele :)

aitäh Hanno
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

leidsin siis mingi vana teema aga oma lugu ei oska kuhugi mujale postitada.
et just avanes huvitav pilt mulle, nimelt oli mingi õppesõiduõpetaja toonud ühe õpilase parklasse autode(kahe auto) vahele parkimist õpetama :?
sellel õpilasel oli tegemist et sirge tee pealgi sõita, ma nüüd ei saagi aru, miks ta sinna autode vahele toodi siis.
ja see parkimine õnnestus tal alles peale 5 minutit- niigi parklakriime jms piisavalt palju saadud.
minu arust peaks sellist asja platsil ju õpetatama- vähemalt seda õpilast poleks küll veel tohtinud linna lubada.
ja minu auto oli üks kelle kõrvale pargiti :evil:
pärast lähen vaatan kas juhtus ka midagi või mitte...
sinna pargiti siis ära ja sõideti 10 m eemale ja prooviti mujale.
minu arust päris nii ka see autokool ju ei tohi või kuda sellega on lood
:roll:
2000 a. 320d, e46
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

Miks ei tohi? Ka mina pidin oma õppesõidul parkima vahest sõidukit tänavale, kuhu õpetaja käskis. See käib koolituse juurde! Ma usun,et Sinu kirjeldatud situatsiooni puhul oldi ikka tehtud enne platsil harjutust, kuid õpilane ei tundud veel vb ennast parkimises hästi vms! Vb tal oli täna esimest korda plastikust tokkide asemel autod, tekkis väike närv! Nii et minu arvates pole siin probleemi! ega sa ju eluaeg ei jää kuhugile tühjale platsile tokkide vahele parkima!

;)
Mercedes- Benz V250 - 2016
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

noo okei, kui inimene natukenegi sõita mõistab.
ega konkreetset õpilast raudselt ei oleks tohtinud veel platsilt välja lasta!
2000 a. 320d, e46
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

Jah võimalik....eks autokool praegusel ajal üks rahategemise koht on...Ühed kiirelt eest ära, uued peale ja ma usun, et järgnevat juttu teavad juba ise kõik edasi rääkida, kui koolitatud ja haritud juhid meie autokoolidest tulevad !
Mercedes- Benz V250 - 2016
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Selle parkimisega on praegusel hetkel autoõppes pahasti. Platsieksam kaotati ju ära, seega on igasugune manööverdamisõpetus autokoolide südametunnistuse küsimus. Väidetavalt kontrollitakse platsielemente muu sõidueksami käigus, aga pole kuulda olnud, et eksami niigi piiratud aega erinevate parkimiselementide kontrollimisele oleks kulutatud. Täiesti masendav lollus minu meelest, kohati on ikka päris õudne vaadata kuidas vahtralehed on elementaarsete tagurdamistega hädas.
730iA e32 138kW 12/1992
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

Jah,

ise ka kunagi kurtsin platsieksamit aga näe asja sai. Eelmine kuu käisin korraks niisama platsil kõikidele harjutustele tiiru peale tegemas ning kõik tuli välja veatult esimese korraga.

Ma leian ka, et peaks parkimisele rohkem rõhku pöörama, nagu vanasti, mitte et ainus estakaad on Nõmme mägi ja kõik.
Kasutaja avatar
janayza
Huviline
Postitusi: 619
Liitunud: 24.02.2007 12:01 17
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas janayza »

Leidsin ka selle teema siit, avaldan ka veits arvamust :D
No näiteks, mina kui autokooli minnes täiesti rumal, mitte midagi ei osanud, absull mitte midagi, sain väga hea õpetaja ( oli Rüütli autojuht vene ajal, siis kiirabi autojuht, siis taksojuht ja siis ralli sõitja). Tal oli uus Ford Focus, see luukpäraga, kuna see oli tema auto oli ta mootorit lasknud kiiremaks teha, ja noh alustuseks oli mulle väga hea.
Aga mul vedas, sest kuna mu õpa võttis ka kooli eksameid vastu ja kui see juhtus olema samal ajal kui minu sõit oli, siis sain teiste õpadega sõita ja nende autodega. Sai siis peugeot 307 mitu korda proovitud, ja paar korda Ford focus universaal kerega, kogemus jälle autokooliga koos.
Aga kõige parem oli see kui õpetaja ise kõrvalt gaasi vajutas ja vahel ise rooli ka võttis ja sosistas;" Ära sina kül nii tegema hakka!" paar korda pidi süda ka seisma jääma aga jälle, väga häid nippe näitas mitte jalgu jäämiseks :cool:
Ma jäin sinna kampa kes tegi veel platsisõidu aga pidi juba ARKi autoga eksmait tegema linnas. Sain siis VW diisli, aga kusjuures, vahet ei olnud, auto mis auto. Kaamerad ei seganud mitte üldse :D
Aga leian ise ka ,et platsisõit võiks ikka olla, sest mingil määral on lubade kättesaamine lihtsamaks tehtud, jama on selles, et harjutamise käigus võivad nüüd algajad juhid kellegi auto ära rihtida ja see on muidugi paha :roll:
Ma siiski eelistaks ikka seda vana süsteemi, plats ja linnasõit :D
Ja kui oskad ikkagi sõita siis teed sõidu ka VW golfiga ära :D
Janayza ja Tieego
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Platsisõit peab KINDLASTI olema, ja mida rohkem, seda parem, samuti ka mida rangem, seda parem- saaks äkki parklates ka neid mõlke ja kriime vähemaks...
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Iseenesest väga vastuoluline jutt:
1) dubleeritud pedaalid on pidur ja sidur... seega gaasi ei saanud ta anda
2) sama õpetaja ei tohi oma õpilasel kooli eksamit vastu võtta
janayza kirjutas:Leidsin ka selle teema siit, avaldan ka ...
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

AARE530 kirjutas:Platsisõit peab KINDLASTI olema, ja mida rohkem, seda parem, samuti ka mida rangem, seda parem- saaks äkki parklates ka neid mõlke ja kriime vähemaks...
Täpselt. Kordamine on tarkuse ema ja parem korraku platsil kui linnas teiste autode vahel..
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Minu õppesõit ARK masinaga "kaamera ajastul" nägi välja selline, et istusin punasesse Seat´i ja sõitsin marsruudil ARK - Keskuse tn. - TTÜ parklas lihtne ring - Nõmme mägi - Tähetorni - ARK ja valmis ta saigi :) . Ei tagurdamist ega parkimist.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1160
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Sel ajal kui mina autokoolis käisin (Pärnu AIDE), siis hakkas uudis levima, et ARK paneb kaamerad autodesse. Ajas nagu vihale, et nu milleks. Võimatu on siis ju eksamit ära teha, kui mingi kaamera passib Sind.
Aga see osutus mõttetuks. Sest kui eksamiaeg käes oli, siis ei oleks nagu kaameraid olnudki. Kuna kogu tähelepanu on teel ja ümbritseval nagu autojuhil ikka ja see kaamera ununes täitsa ära. Niiet mul oli lõpuks suht savi, kas nad on seal armatuuril või mitte. Ja kellel ARK ees, siis pole vaja põdeda nende kaamerate pärast. Ise ütlen ausalt välja, et sõitsin rohkem kui 40 tundi. Võtsin neid kõvasti juurde, sest ei tundnud end nii kindlalt veel ja ka õpetaja soovitas sama teha. Ma vastu ei vaielnud. Siis tuli see ARKi eksam kätte (mille eksamineerijaks oli minu autokooli sõiduõpetaja Taivo Stubbe) :)
Platsi tegin veel ikka ARKi platsil (3 asja) ja linna ei viidud. Peale seda tuli ka see nõue, et viiakse linna autode vahele parkima. Aga tea kas nüüd viiakse või on ikka plats alles?

Aga ära tegin eksami ilusti. Nüüd siis juba tiba üle aasta load olnud ja sõidetud.
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aamdnil »

Kui aasta tagasi lube tegin, siis platsi polnud, aeti linna ja kohe autode vahele parkima. Polnud see asi hull midagi. Ise sain hakkama autokooli 42 sõidutunniga ja sõidueksam õnnestus teisel korral.
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
Kasutaja avatar
b2m5w
Huviline
Postitusi: 183
Liitunud: 14.02.2008 09:53 48

Postitus Postitas b2m5w »

mul õnnestus läbi ajada 3 sõidutunniga ning eksamisõidust sain kohe läbi :D
Transpordi võimalus Eestis kui Euroopas Ford Transit Jumboga(täispikk-täiskõrge) 14m3
Info Ps või 50 44 952
Kasutaja avatar
janayza
Huviline
Postitusi: 619
Liitunud: 24.02.2007 12:01 17
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas janayza »

hollow kirjutas:Iseenesest väga vastuoluline jutt:
1) dubleeritud pedaalid on pidur ja sidur... seega gaasi ei saanud ta anda
2) sama õpetaja ei tohi oma õpilasel kooli eksamit vastu võtta
janayza kirjutas:Leidsin ka selle teema siit, avaldan ka ...
No ilmselt siis mina vajutasin gaasi ja tema majandas kõrval :oops:
No, mingeid sõitte ta igatahes teiste õpilastega tegi vahepeal (need ei olnud tema õpilased vaid kooli teiste õpetajate õpilased), sest päris palju sain teiste õpadega sõita... et vabandust kui ma ise millestki vahepeal valesti aru sain, aga ma ei mäleta ka täpselt :oops: :)
Janayza ja Tieego
Vasta