Vaimsed invaliidid

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas renxxx »

Kristo_V kirjutas:ei ole õelnud et neid ajuinvaliide vähe ei oleks , aga päris nii ei saa ka võtta et kui on uus 7 mene või s ja pargib inva kohal või kusagil mujal keelatud kohas , et siis kohe huligaan, kas need inimesed ei või jalga välja väänata kunagi või mis iganes võib juhtuda ja umbes nagu sitemate autodega inimesed ei pargi valesti.
Pargivad ka muude parsade omanikud.Lihtsalt valusalt on silma jäänud pea ühed ja samad autod Rocca rimis. Lõpuks hakkab mõõt täis saama. Mehed ma räägin teile. Enne te ei tee sellest nr-it kuni ise või keegi tuttav sant.

See,kui sa jala välja väänad ei anna sul õigust sinna parkida. ( ei ole 100% kindel,sest ple uurid LE-d selle kohapealt) Samas antaks sulle ka selline tegu vast andeks kah. Aga noh...EV võid parkida auto ka sinna,kui sul ei ole jalg välja väänatud. Praktika näitab seda.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Olen Saksamaal näinud mõnes kohas invaliilidi kohtade juures sellist silti:
"Parkimine lubatud, kui on vabu kohti, lühiajaliselt"
Viimati muutis umptsik, 10.01.2008 23:03 33, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

eh jah, muarust see invakohtadega ässamine ei ole eriti intelligentne käitumine.

ise pole kunagi sinna parkind...ja ksjuures, täitsa hea on öelda välja seda :)
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas renxxx »

No see käib sul otse järelvalve kohta. Tahan, siis pildistan edasi. Niikaua kuni kolakat voi trahvi pole saanud.Oleneb, kui hästi kolakat ka saab :lol: Kui üldse saab. Trahv väga ei hirmutagi vast.

Võiksid välja uurida hoopis selle parkimise seadusandluse. Saaks teised ka aru, kuhu võib ja kuhu ei ole viisakas oma lustikummutit (või siis nn. discot) parkida.


Pole ka kordagi sinisele parkinud ja loodan,et ei pargi ka.
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Olen enne seda välja ütelnud ja ütlen veel-mulle ei meeldi selline isehakanud korrameeste akiivsus :evil:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Provokaator kirjutas:Olen enne seda välja ütelnud ja ütlen veel-mulle ei meeldi selline isehakanud korrameeste akiivsus :evil:
Sulle ei meeldi ka mitte-isehakanud korrameeste (politsei) aktiivsus ju :lol:
Indrek
InguPingu
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 27.04.2007 19:55 39
Peamine sõiduk: BMW E39 535i
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas InguPingu »

"Kui ma mõnele pildistajale 2 raudse P...U vahele pistan siis ta hakkab sügavalt kahtlema et ma "terve olen :roll: "". Aga jah suht p...i on tegelt :cool: . Pargitakse ja jäädaksegi parkima sinistele kohtadele :oops: . Endal polnud veel vajadust parkida sinisele kohale :)
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

Kristo_V kirjutas: ma ei saa aru mis poolest need eetika ja viisakus sinu arust puudulikud on, loe tekst korralikult läbi, kui ikka mitte sittagi aru ei saa siis on juba probleem sinus, igasugused pedandid ja raudsete põhimõtetega on kõige hullemad.
Kas reeglite ja kokkulepitud standardite järgi elamine on hull või pedantlus?

Kuidas mõned inimesed suudavad seda teha ja teised mitte? Milles on asi,et mõni ei suuda foori taga rohelist ära oodata ja stardib kollasega? Või sõidab juba põleva punasega niigi umbes ristmiku veel rohkem kinni? Miks mõni ei suuda 5meetritki jala käia ja sõidab kasvõi poe trepist üles? Miks mõni pendeldab reast ritta ja vilistab iga foori taga rehvi-selleks,et järgmisel ristmikul plokki pidurdada? Miks mõni peab maanteel iga hinna eest 5-6 sõidukist pimedas kurvis mööda pressima ja siis rivi ette venima jääma? Miks mõni foorumis räuskab ja ropendab aga ise ei tunne kirjavahemärkegi rääkimata grammatikareeglitest? Miks mõni tormab juba enne aplausi lõppu saalist välja garderoobi poole,et jumala eest esimene olla? Miks mõni poes kassasabas sinust lihtsalt ette trügib visates üle õla,et "ma ostan ainult suitsu"? Miks-miks-miks lõputult....
Inimesed miks te ennast teistest paremaks peate? Kuhu te tormate? Mis siis juhtub,kui te kusagile 2minutit hiljem jõuate või kellegi järel ootama peate? Kas ligimest jalge alla trampides on oma saavutustel parem maitse juures?
Selle asemel,et rooli vihaselt taguda ja signaalitada hingake parem sügavalt sisse või vaadake aknast välja. Las ta kohmitseb seal ees oma käigukangiga ega teie närvitsemine teda kiiremini liikuma pane. Keegi nõelub ridade vahel ja õnnetuseks keerab just sinu nina ette. Ära hakka iga hinna eest teda taga ajama põhjustades veel lisaks umbes 6+ ohtlikku olukorda. Ja seda ainult selleks,et talle nina ette keerata. Ära pargi keelatud kohale või haljasalale põhjendusega "mul on kiire" või "teised teevad ju ka"....
On tehtud igasuguseid kampaaniaid a`la Traksid peale" või "Helkur külge" aga need ei aita ju mitte midagi. Midagi ei muutu. Seni kuni me ise enda suhtumist ei muuda. Sest kõik mis juhtub juhtub ikka kellegi teisega mitte minuga ja kusagil kaugel eemal.Mina sõidan ju korralikult ja ei kihuta ja minu pea kannab ikka need 4 õlut ära ja mul pole vaja ju kaugele sõita ja nii edasi ja nii edasi...
Ma olin ka kunagi samasugse suhtumisega-kõigepealt mina siis tükk tühja maad ja siis ülejäänud. Ega see praegugi kadunud pole aga ma püüan ennast kogu aeg paradada. Proovige mõnel hommikul tööle sõites mitte närvitseda ja tõmmelda. Tööle jõudes öelge kolleegile tere hommikust,mis sest,et ta võib olla maailma suurim mölakas. Õhtul poodi minnes pange auto just nimelt parkla kaugemasse nurka,võtke naisel-tüdrukul käe alt kinni ja JALUTAGE ukse juurde. Koju jõudes ärge vahtige 2-3ni öösel telekat-arvutit.Kui uni ei tule pange riidesse ja kõndige kasvõi 5minutit väljas.Kasvõi ümber maja. Hommikul ärge ärgake viimasel minutil ja kogu maailma peale tige olles,et jälle ei jõua. Parem ärgake 20 minutit varem ja kasvõi ringutage.....
Inimesed alustage igasuguseid kampaaniaid iseendast. Muutke oma suhtumist. Kasvõi üheks päevaks. Hea küll-kasvõi üheks tunniks. Äkki hakkab meeldima. Olla korralikum... Olla rahulikum... Olla natuke parem...
Siis äkki polegi ühel hetkel enam vaja neid "isehakanud korravalvureid" ega a`la Auto24 ja Krimi fotosüüdistusi. Äkki ei olegi Eesti enam ühel hetkel Euroopa esimeste hulgas liiklussurmadelt. Äkki ei suregi Eesti mehed enam ühel hetkel nii noorelt. Äkki...
Aga äkki proovite?
Viimati muutis iisak, 10.01.2008 23:23 58, muudetud 1 kord kokku.
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

minu iva oli see , et on olukordi mis nõuavad vahest kiiremat egutsemist ja mõndade reeglite rikkumist, mida tahtis ka diislijoodik minu arust selgeks teha, muidugi ma saan aru mida sa õelda tahad viimases postis, ise ma olen väga rahulik sõitja ja ka ei ole vist kunagi invakohta kasutanud, aga ükskord kui sõber tööl kogemata veenidesse lõikas, sai küll väga mitut liikluseeskirja rikutud, et ta kiiresti haiglasse saada.
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

diislijoodik kirjutas:Meenutab nagu papi jutlust, kes krikuveini liiga palju maitses :) Kuid küsimus: "miks te ennast paremaks peate?", tuleks adresserida ka isehakanud korravalvuritele, sest olgem ausad, on see tegevus ka teatud laadi varjatud rahulolematuse, saamatuse, küündimatuse väljaelamise moodus või üritus mingilgi kombel juhuslikult ettejäänud-ettekujutatud "konkurendist" (S-mersu, jeebid, lexusesd, suurem bemm jne) korrakski üle olla- olla viisil, et näh saan näidata, kui paha, loll, v'rdjas- mis iganes, ta on.

Kogu oma jutuga ma ei taha väita, et eeskirjade rikkumisega kellelegi kannatust põhjustanud tegelaste peale ei peaks näpuga näitama, neid hukka mõistma ja neile seaduslikku järelevalvet kraesse ässitama. Kuid meetodid peaksid olema tsiviliseeritud ja nende eesmärk läbi kaalutud.
täpselt. 10 punkti sulle
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

diislijoodik kirjutas:Meenutab nagu papi jutlust, kes krikuveini liiga palju maitses :) Kuid küsimus: "miks te ennast paremaks peate?", tuleks adresserida ka isehakanud korravalvuritele, sest olgem ausad, on see tegevus ka teatud laadi varjatud rahulolematuse, saamatuse, küündimatuse väljaelamise moodus või üritus mingilgi kombel juhuslikult ettejäänud-ettekujutatud "konkurendist" (S-mersu, jeebid, lexusesd, suurem bemm jne) korrakski üle olla- olla viisil, et näh saan näidata, kui paha, loll, v'rdjas- mis iganes, ta on.

Kogu oma jutuga ma ei taha väita, et eeskirjade rikkumisega kellelegi kannatust põhjustanud tegelaste peale ei peaks näpuga näitama, neid hukka mõistma ja neile seaduslikku järelevalvet kraesse ässitama. Kuid meetodid peaksid olema tsiviliseeritud ja nende eesmärk läbi kaalutud. Muidu langevad "järelevalvajad" "rikkujatega" samale tasmele.
No nahhaalide pildistamiseks rahvale näitamiseks-naermiseks pole vaja mingit luba ega mingit kaalumist...eesmärk on alati olemas: näide kuidas ei ole viisakas ja tihti isegi LE vastane! Ja nagu aamen kirikus on kõige rämedamad parkimiskorralduse rikkujad poodide juures kallite autode omanikud. Ma pole vist kordagi näind mõnd keskklassi tarbeautot seismas nii, et äratab tähelepanu...alati helgib midagi pilkupüüdvat..kas edevus ja laiskus üheskoos on nii ravimatu komplekt et autoga peab kassade taha välja sõitma? senikaua kuni me kasvõi ise sellistele po**uistidele tähelepanu ei pööra, seni midagi ei muutu ka...pigem läheb hullemaks..
ja vabanduseks pole vaja enam hakata erandeid välja tooma nagu siin ülevalpool mitmetes postitustes kirjas oli...erand on erand ja kinnitab reeglit...aga neid eranded on tühine hulk tegelikult...

olgem sallivad ja üritame mitte teha seda, mida me ei taha endale tehtavat...
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Mardo
Huviline
Postitusi: 1238
Liitunud: 05.10.2005 22:25 01
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Mardo »

rikastejaoks ongi auto riistapikendus :) ( ei pea silmas kõiki, vaid täpselt neid letitaha sõitjaid ja muidu sinisejoone armastajaid! )
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aamdnil »

Seadus on seadus. Kui invakohad on mõeldud invaliididele, siis peavad nemad seal ka parkida saama. Kui parklas on maha joonitud parkimiskohad, siis peab parkima vastavalt märgistusele. Kui teekatte märgistust pole näha, siis peaks iga intelligentne inimene mõistma, et antud olukord ei anna põhjust parkida meelevaldselt - samuti mitte poe ukse ees, kõnniteel jne. Kui tegemist on kaubaveoga, siis tuleb autole nähtavale kohale paigutada vastavasisuline silt.
Issanda loomaaed on issanda kirju. Eriti leiab neid loomi just liikluses. Ja sellest on ääretult kahju. Alustagem oma ühiskonna paremaks loomist just suhtumisest ja eeskirjade täitmisest. Ärgem olgem ülbed kujud, kellele seadused korda ei lähe.
Aitäh.
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ma ei saa aru, mis pagana pärast õigustatakse neid lolle ja lollusi (antud juhul siis invakohale parkijad). Tegelikult teavad ju enamus väga hästi, et kui invakohale pargib uhke merss ja sealt kasukaga daame välja ronib, siis see ei ole kaubaauto. Ma käin ise ka Rocca Rimis ja samuti ka keskuses ja mõlemal pool on olukord ühtemodi nutune- invaliididel küll sinna invakohtadele asja ei ole...olen ise näinud kui hädine taadike kuskilt parklasügavusest poe poole koperdas.... Mul lihtsalt on selline tunne, et neid teistest "paremaid" õigustavad vaid need, kes ise samamoodi teevad. Loll ja ise nnast lolliks ei nimeta ja vaevalt need invakohale parkijadki siin ennast avalikult risti löövad.
Tänan tähelepanu eest.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

aamdnil kirjutas:Seadus on seadus. Kui invakohad on mõeldud invaliididele, siis peavad nemad seal ka parkida saama. Kui parklas on maha joonitud parkimiskohad, siis peab parkima vastavalt märgistusele. Kui teekatte märgistust pole näha, siis peaks iga intelligentne inimene mõistma, et antud olukord ei anna põhjust parkida meelevaldselt - samuti mitte poe ukse ees, kõnniteel jne. Kui tegemist on kaubaveoga, siis tuleb autole nähtavale kohale paigutada vastavasisuline silt.
Issanda loomaaed on issanda kirju. Eriti leiab neid loomi just liikluses. Ja sellest on ääretult kahju. Alustagem oma ühiskonna paremaks loomist just suhtumisest ja eeskirjade täitmisest. Ärgem olgem ülbed kujud, kellele seadused korda ei lähe.
Aitäh.
sa räägid, et seadus on seadus ja siis hakkad rääkima intelligentsusest, et kui ei ole teekatte märgistust näha jne... seadusest on see aru saadav, et kui teekatte märgistus või liikluskorraldus vahendid ei ole nähtavad, siis on nad kehtetud... aga sellest, et mõnel inimesel on tõesti vaja kiirustada ja jätab auto seisma kõnniteele 2 minutiks... ja sellest sa aru ei saa ja erandeid ei suuda teha ja intelligentse inimese kombel ei suuda sinna ka inimlikku faktorit lisada... kas ei tundu silmakirjalik?
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Jälgisin teema kulgu ja tuli mõte arutleda kogu seda kremplit natuke teise mätta otsast.
Iga inimene tahab olla keegi, isiksus. Kui on juurde lisada majanduslik edu, mis on teistest keskmiselt parem, siis annab see osadel inimestel "isiksuse kasvule" hoogu juurde. Inimene tunneb, et ON teistest parem. Sellega kaasneb automaatselt "privileeg" käituda erinevalt, ülbemalt, enesekesksemalt. Ja kui selline käitumine toob kaasa avaliku huvi suurenemise tema vastu ( nt. käesolev teema), siis on see vesi tema veskile. Tekib ahelreaktsioon, hakatekse otsima omasuguseid "sõpru", kellega koos end tõestada, et TA ON PAREM INIMENE!!! Sest meie ju aktsepteerime nende erinevust (nimeteme ajukääbikuteks jne.) . Kas oleme konksu alla neelanud?

Kui nüüd oleks sellest kõigest üle äkki? Mis arvate? Et ei sarjaks neid, ei pildistaks, ei vinguks nendega... EI paneks neid tähele, ei annaks neile seda tunnet, et näe, lollid vahivad mind ja kulutavad oma närve. Et kaotaks ära nende tähtsustamise. Siis ei tunneks nad end MEIST parematena.

Pikk jutt sai, aga mina teeks nimelt sellise ratsukäigu!

Päikest kõigile!
Viimati muutis Genne, 11.01.2008 20:26 28, muudetud 1 kord kokku.
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

hollow kirjutas: sa räägid, et seadus on seadus ja siis hakkad rääkima intelligentsusest, et kui ei ole teekatte märgistust näha jne... seadusest on see aru saadav, et kui teekatte märgistus või liikluskorraldus vahendid ei ole nähtavad, siis on nad kehtetud... aga sellest, et mõnel inimesel on tõesti vaja kiirustada ja jätab auto seisma kõnniteele 2 minutiks... ja sellest sa aru ei saa ja erandeid ei suuda teha ja intelligentse inimese kombel ei suuda sinna ka inimlikku faktorit lisada... kas ei tundu silmakirjalik?
K***t lõpetage ükskord see "kiirustamise" jutt ära. Jube kaotus on küll auto 25meetrit eemale parkides 20sekundit kõndimise peale kulutada. :evil:
Kui on vaja pidevalt poe ukse ees seista kauba peale-maha laadimiseks siis kas on raske printerist üks A4 leht välja lasta kirjaga "Kauba laadimine". Ja olekski kõik korras. Ma ei usu,et leidub mõni inimene,kes sellise lihtsa selgituse peale kiunuma hakkaks. Ka mul on tunne,et kõige vihasemad "õigustajad" on ise samasugused pohhuistid kelle lõpuks "argumentide" lõppedes enam muud pähe ei tule kui mõnitama hakata stiilis "joobnud kirikupapp" ja nii edasi....
Masendav kaader :cry:
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

issand jumal, kaua te jahute?! Tunnistage, et parklates omavolitsevad 99,9% uhked BMWd ja muud automargid. Kui jalad küljes ja töötavad, siis ei õigusta mitte miski ukse ette või invakohale parkimist (ja ärme räägi jälle kaubalaadimisest!). Vaevalt, et selle tulise mõttevahetuse põhjustanud blondiin Fordiga poe ukse ette oleks parkinud...

Paraku on nii, et täiesti terve inimene võib jääda pealtnäha ravimatult haigeks ajuinvaliidiks, kui saab hea auto istumise alla. Üks mu oma sõber keeras niimoodi ära, kui Corolla Subaru vastu vahetas. Väga kurb on tõdeda, et inimeste käitumine sõltub otseselt AUTOST... "fa-fa-fa ma olen tegija, sest mul on kallis ja vinge auto, mulle teie väikekodanlikud reeglid ei kehti, sest mul on savi... kirjutate trahvi, maksan ära, so what?" Kui madalalaubaline...

Lihtsalt paljud kallite autode omanikud/juhid jala ei käi ja vett ei joo. Mida siin vaielda :|
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

pange lukku see jura, vastik lugeda. las korravalvurid tegelevad nendega, muretsege millegi asjaliku pärast ja ärge mängige mente.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kõlab nagu "omast arust" intelligendikesed üritavad põhjendada miks nad käituvad nagu matsid :lol:
Mõni põhjendus on isegi andekas :)
Indrek
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

iisak kirjutas:K***t lõpetage ükskord see "kiirustamise" jutt ära. Jube kaotus on küll auto 25meetrit eemale parkides 20sekundit kõndimise peale kulutada. :evil:
Kui on vaja pidevalt poe ukse ees seista kauba peale-maha laadimiseks siis kas on raske printerist üks A4 leht välja lasta kirjaga "Kauba laadimine". Ja olekski kõik korras. Ma ei usu,et leidub mõni inimene,kes sellise lihtsa selgituse peale kiunuma hakkaks. Ka mul on tunne,et kõige vihasemad "õigustajad" on ise samasugused pohhuistid kelle lõpuks "argumentide" lõppedes enam muud pähe ei tule kui mõnitama hakata stiilis "joobnud kirikupapp" ja nii edasi....
Masendav kaader :cry:
Ei tea... minul ei ole autos printerit... samuti kui sa sõidad poe treppi, et aapteekist osta nomaeitea... insuliini, sest on juhtunud inimlik äpardus ja see on sul ennem otsa saanud kui sa oled saanud oma tagavarasid täiendada. kasuta natuke fantaasiat miks võib kellelgi kiire olla... see võib vabalt olla elu ja surma küsimus kellelegi... ja sealjuures ei ole auto margil ja hinnal mitte mingisugust vahet.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

diislijoodik kirjutas:Kas sulle ei hakka juba kohale jõudma, et nii nagu iga auto on erinevat moodi pekkis, on ka iga väidetav väärtegu eriline ja neid ei saa 1 teibaga lahmida?
Iga väärtegu on siiski väärtegu ja ilmse LE rikkumise puhul ei pea mitte kõrvalseisja nuputama, mis selle põhjuseks on, vaid väärteo sooritaja tõestama ära, et on põhjendatud. Liiklusdebiilikute ohjeldamisel vaevalt mingist pildistamisest kasu on, aga riivatud õiglustundega inimesed teevad hullemaidki asju.
Jutu point on see, et kui rikud reegleid, siis vastuta või põhjenda ära, miks sa ei peaks vastutama. Ja omamoodi (kodaniku)vastutus on ka see, kui pead taluma kõõritavaid pilke ja hukkamõistu (kas sealsamas poe ukse ees, kus suu saan seisab või hiljem internetis). Kui see Sind segab, on 3 lahendust: a) otsida internetist kõik süüdistavad pildid välja ja leida moodus oma põhjenduste avaldamiseks; b) reegleid rikkudes teha põhjus üheselt mõistetavaks (nt. silt aknal); c) mitte rikkuda reegleid.
Variant a on ilmselgelt raskestiteostatav, seega jäävad üle b ja c.

Tegelen ise ka igapäevaselt kaubaveoga, silt "kauba laadimine" on stabiilselt aknal, kuid sellest hoolimata üritan võimaluse korral siiski reeglite järgi parkida.
730iA e32 138kW 12/1992
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

diislijoodik kirjutas:Kui kähmlemine käib eramaal olevate parkimiskohtade pärast, siis see on sama, kui külla minnes külalised hakkaksid omavahel kohtade pärast võistlema; ettekäändeid otsima, kes on õigem, kes väärakam ja üksteise peale ajalehtedesse või neti8portaalidesse pilte saatma. Pealekaebajatele ja ülearenenud õiglustundega kodanikele jõudu nende Kolgata teel.
Selline metafoor sobib hästi. Enamik külalisi istub laua äärde vabale toolile, aga mõned "võrdsemad" istuvad laua peale lihavaagna kõrvale.
Kas sellist käitumist ei vaadataks viltuse pilguga? Kui keegi mõnel vastuvõtul niimoodi teeks, küllap leiduks ka keegi, kes seda pildistaks ja pärast pildi kuskile huumorirubriiki riputaks.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

enne kui lukku läheb tsiteerin veel üle. võtab ilusti antud teema kokku.
Kairi kirjutas:Ma ei saa aru, mis pagana pärast õigustatakse neid lolle ja lollusi (antud juhul siis invakohale parkijad). Tegelikult teavad ju enamus väga hästi, et kui invakohale pargib uhke merss ja sealt kasukaga daame välja ronib, siis see ei ole kaubaauto. Ma käin ise ka Rocca Rimis ja samuti ka keskuses ja mõlemal pool on olukord ühtemodi nutune- invaliididel küll sinna invakohtadele asja ei ole...olen ise näinud kui hädine taadike kuskilt parklasügavusest poe poole koperdas.... Mul lihtsalt on selline tunne, et neid teistest "paremaid" õigustavad vaid need, kes ise samamoodi teevad. Loll ja ise nnast lolliks ei nimeta ja vaevalt need invakohale parkijadki siin ennast avalikult risti löövad.
Tänan tähelepanu eest.
ning on veider mõelda et kui keegi teeb siis ühe pildi jookseb kohale diislijoodik kes hakkab mingitest seaduserikkumistest jahuma. duh. :|
Viimati muutis kait, 11.01.2008 11:44 16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

hollow kirjutas: Ei tea... minul ei ole autos printerit... samuti kui sa sõidad poe treppi, et aapteekist osta nomaeitea... insuliini, sest on juhtunud inimlik äpardus ja see on sul ennem otsa saanud kui sa oled saanud oma tagavarasid täiendada. kasuta natuke fantaasiat miks võib kellelgi kiire olla... see võib vabalt olla elu ja surma küsimus kellelegi... ja sealjuures ei ole auto margil ja hinnal mitte mingisugust vahet.
Luba,et ma tsiteerin sind:
Hollow kirjutas:"näiteks kui ma toon poodi kaupa laost... praegu on rocca keskuse tagune kinni seega ma sinna ei saa autoga sõita, et tagant uksest kaupa sisse tuua... seega pean tooma eest ukses... kui mul on aga auto täis kaupa, siis kuskilt kaugelt parkla servast tassida ja 15 korda joosta auto ja poe vahet... sealjuures nii tulles kui minnes vaja uksed sulgeda ja avada... ma arvan, et on ikka küll vahet... samuti toob vahest ülemus kaupa... ta sõidab touaregiga... ma ei usu, et ta inva kohale pargib... aga täiesti poe ukse ette kõniteele on küll sõitnud... ja siis?"

Kui sa seda pidevalt siis leia oma "ülitihedas päevakavas" 2minutiline auk ja prindi sellise kirjaga paber välja. Ja tee kingitus ülemusele ning tee copy ka talle. Nii lihtne see ongi!
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

jap. asi saabki alguse suhumiset (parem in eng. attitude).
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas renxxx »

hollow kirjutas:
iisak kirjutas:K***t lõpetage ükskord see "kiirustamise" jutt ära. Jube kaotus on küll auto 25meetrit eemale parkides 20sekundit kõndimise peale kulutada. :evil:
Kui on vaja pidevalt poe ukse ees seista kauba peale-maha laadimiseks siis kas on raske printerist üks A4 leht välja lasta kirjaga "Kauba laadimine". Ja olekski kõik korras. Ma ei usu,et leidub mõni inimene,kes sellise lihtsa selgituse peale kiunuma hakkaks. Ka mul on tunne,et kõige vihasemad "õigustajad" on ise samasugused pohhuistid kelle lõpuks "argumentide" lõppedes enam muud pähe ei tule kui mõnitama hakata stiilis "joobnud kirikupapp" ja nii edasi....
Masendav kaader :cry:
Ei tea... minul ei ole autos printerit... samuti kui sa sõidad poe treppi, et aapteekist osta nomaeitea... insuliini, sest on juhtunud inimlik äpardus ja see on sul ennem otsa saanud kui sa oled saanud oma tagavarasid täiendada. kasuta natuke fantaasiat miks võib kellelgi kiire olla... see võib vabalt olla elu ja surma küsimus kellelegi... ja sealjuures ei ole auto margil ja hinnal mitte mingisugust vahet.
Kõik on ilus ja tore, kuid selliseid hädajuhtumeid ei ole sul päevas 100:100 ! Loomulikult on raske eristada selliseid juhtumeid. Ühesõnaga kui on inva koht, siis palun ära pane on sara sinna. Kui sind tõesti midagi sellist ei vaeva, kellele see koht tegelikult mõeldud on.

Pildistamise koheapealt nii palju,et kaamerga ringi jooksma ei hakka. Aga kui krt võtaks mõni "debiil" tõesti ette jääb, siis teen selle kasvõi telefoniga ära. Kui sedagi viitisib. Need, kes aga hobiga kohe pildistavad...Andke minna ! :D Küll keegi ükskord need tiblad ka käsile võtab.

PS! Mees,kes soovitas mul siin koera ja naist hankida.Kasuta PS-i , kui midagi isiklikku on öelda.Umbes lahmimine võiks "lasteaia aegadesse" jääda.
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas renxxx »

Genne kirjutas:Jälgisin teema kulgu ja tuli mõte arutleda kogu seda kremplit teise mätta otsast.
Iga inimene tahab olla keegi, isiksus. Kui on juurde lisada majanduslik edu, mis on teistest keskmiselt parem, siis annab see osadel inimestel "isiksuse kasvule" hoogu juurde. Inimene tunneb, et ON teistest parem. Sellega kaasneb automaatselt "privileeg" käituda erinevalt, ülbemalt, enesekesksemalt. Ja kui selline käitumine toob kaasa avaliku huvi suurenemise tema vastu ( nt. käesolev teema), siis on see vesi tema veskile. Tekib ahelreaktsioon, hakatekse otsima omasuguseid "sõpru", kellega koos end tõestada, et TA ON PAREM INIMENE!!! Sest meie ju aktsepteerime nende erinevust (nimeteme ajukääbikuteks jne.) . Kas oleme konksu alla neelanud?

Kui nüüd oleks sellest kõigest üle äkki? Mis arvate? Et ei sarjaks neid, ei pildistaks, ei vinguks nendega... EI paneks neid tähele, ei annaks neile seda tunnet, et näe, lollid vahivad mind ja kulutavad oma närve. Et kaotaks ära nende tähtsustamise. Siis ei tunneks nad end MEIST parematena.

Pikk jutt sai, aga mina teeks nimelt sellise ratsukäigu!

Päikest kõigile!
Vot selle tählepanu nurgapealt pole asja veel vaadanudki.Huvitav lähenemine.Sul võib isegi õigus olla :roll:
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

seljuhul peab ikka väga juhm olema. üldiselt sellistel pole autot.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

iisak kirjutas:Luba,et ma tsiteerin sind:
Hollow kirjutas:"näiteks kui ma toon poodi kaupa laost... praegu on rocca keskuse tagune kinni seega ma sinna ei saa autoga sõita, et tagant uksest kaupa sisse tuua... seega pean tooma eest ukses... kui mul on aga auto täis kaupa, siis kuskilt kaugelt parkla servast tassida ja 15 korda joosta auto ja poe vahet... sealjuures nii tulles kui minnes vaja uksed sulgeda ja avada... ma arvan, et on ikka küll vahet... samuti toob vahest ülemus kaupa... ta sõidab touaregiga... ma ei usu, et ta inva kohale pargib... aga täiesti poe ukse ette kõniteele on küll sõitnud... ja siis?"

Kui sa seda pidevalt siis leia oma "ülitihedas päevakavas" 2minutiline auk ja prindi sellise kirjaga paber välja. Ja tee kingitus ülemusele ning tee copy ka talle. Nii lihtne see ongi!
ma ootasin millal sa küsid, et seda... ma ei too nimelt igapäev kaupa... vahest juhtub, et see kes kaupa toob ta on kuskil liikluskeerises ja lihtsalt ei jõua tuua.. vahest helistatakse vabal päeval ka küsitakse kas saan hädast välja aidata ja kauba poodi viia... ise olen samal ajal kuskil keset liiklust... laos ei ole printerit... kui ma aga lähen esimene kord laost poodi ja poes prindin välja selle "lipaka" siis selle ajapeale on jõutud arvatavasti 5-6 korda pildistada ja pärast ei teagi keegi, et inimene läkski tooma seda kirja sinna akna peale vms. aga nagu ma ytlesin... ise pargin auto alati uksele kõige lähemale parkimis kohale kus on vähemalt 3 vaba kohta... ei otsi seda yhte tyhja mulku kuhu ennast vahele pressida... aga on erandeid kus tõesti sõidan treppi ja ei juhtu sellest midagi... LE's näpuga järge ajama olete kõvad mehed aga kui paljud teist LEd päevas rikuvad? miks te siis enda peale kisa ei tõsta.
Nagu ma ütlesin on täiesti taunimisväärne parkida inva kohtadele... samas kui mõni sõidab kõnniteele või pargib yle 2 parkimiskoha risti tee äärde kui tal on sedasi lihtsam/kiirem kaupa tuua/viia või surevale sõbrale rohtu tuua, siis jummala eest... kas sind tapab ära see kui ta pargib seal 1-2 minutit?

nii muuseas LEs on punkt mis lubab sõita/parkida kõnniteel tööülessandeid täitval autol.
Suletud