Vaimsed invaliidid

Vaba teema
Suletud
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
hollow kirjutas:kui ma jätan auto uksed lahti või mootori tööle või auto peatumine kestab vähem kui 5 minutit, siis on tegemist peatumisega... alates sellest hetkest kui ma auto mootori välja suretan ja autost välja astun ja ukse kinni löön... ja mu auto jääb selle kohapeale kauemaks kui 5 minutiks, siis on tegemist parkimisega
Kehtivas LE's ei ole sõnakestki peatumise ajalisest kestvusest minutites. 5 min oli kunagi ammuses LE's.
Provokaator kirjutas:Kui seal parkiv tegelane teab, et see on keelatus ja vahest saab ka karistuse, siis ka seda teatakse, sellega arvestatakse.
Siit jääb mulje, et osade inimeste jaoks on invakoht lihtsalt kõrgemalt tasustatud parkimiskoht? Sellisel juhul on on igasugune kuri/väärtegevus legaalne, lihtsalt hind on erinev?

jJanno
exTouring
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Postitus Postitas H_Margus »

jjanno kirjutas:Siit jääb mulje, et osade inimeste jaoks on invakoht lihtsalt kõrgemalt tasustatud parkimiskoht? Sellisel juhul on on igasugune kuri/väärtegevus legaalne, lihtsalt hind on erinev?
Haiguse ja köhahoogude vahele sündisid sul kuldsed sõnad, 100% nõustun sinu mõttekäiguga.
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Igaks juhus siinsetele kõige ausamatela ja viisakamatele pean ikka ära ütlema, et kedagi otse, nimeliselt tümitada oleks. Mina pargin nii invakohale kui vahest keelatud kohtadesse. Üritan vaid järgida olu selliselt, et ma ei oleks risti jalus ja ei ohustaks liiklust.
Kasutan autot jalavaeva vähendamise eesmärgil, seega kui saaks, siis sõidaks uksest sisse ka, peaasi, et võimalikult vähe ise liikuma peaks.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Provokaator kirjutas:Igaks juhus siinsetele kõige ausamatela ja viisakamatele pean ikka ära ütlema, et kedagi otse, nimeliselt tümitada oleks. Mina pargin nii invakohale kui vahest keelatud kohtadesse. Üritan vaid järgida olu selliselt, et ma ei oleks risti jalus ja ei ohustaks liiklust.
Kasutan autot jalavaeva vähendamise eesmärgil, seega kui saaks, siis sõidaks uksest sisse ka, peaasi, et võimalikult vähe ise liikuma peaks.
Tubli oled siis.
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

diislijoodik kirjutas:Jutt ei olnud ainult invakohtadele parkimisest. Minu jaoks tekitas poleemikat Elli pilt ja tema arutluskäik. Invakohtadele parkimise nõmedusega olen üldjuhul päri.
Mis täpsemalt Sulle minu arutluskäigu juures ei meeldinud?
Ma nägin oma silmaga, kuidas see BMW antud kohale sõitis, kuidas blondiin autost välja astus, uksed puldist lukku lasi ja tikk-kontsadel poodi jalutas. Ma ei eelda ega arva midagi. Nagu varem mainisin, ei olnud blondiinil jalg välja väänatud, vanaema käevangus, kaupa ka ei tassinud ning kiiret tal ka ei olnud. Häda korral oleks ta vähemalt ohutuledki peale pannud, et keegi talle kogemata otsa ei sõidaks.
Aga ei, tal oli lihtsalt SELLINE AUTO, mis andis talle tema arvates õiguse ukse ette parkida ja niimoodi ka 1 sõidurida kinni panna. Terve mõistusega inimese jaoks lubamatu käitumine. Või...?

Mul on kahju, kui kedagi see pilt solvab või häirib. On fakt, et mingi foorum kellegi mõttemaailma ei muuda. Aga kui vähemalt üks inimene tunneb tänu sellele pildile ja mitmeleheküljelisele arutlusele, et selline käitumine on vastuvõetamatu ja seeläbi hoidub ise niimoodi parkimast, siis ka see on väike töövõit :!:


OT: Aga kaubalaadijad võiksid endale tagaaknale või mõnele muule aknale kinnitada kileümbrise ja sinna sisse panna A4 paberilehe tekstiga "KAUBA LAADIMINE". Kui laadimist ei toimu, keerake leht tagurpidi... kui peate aga taaskord kaupa otse kaupluse ukse eest majja tassima, siis keerake silt jälle õigetpidi ja iga teine kodanik saab aru, miks te seal seisate... lihtne ju. Tahtmise asi ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Elli kirjutas:Aga ei, tal oli lihtsalt SELLINE AUTO, mis andis talle tema arvates õiguse ukse ette parkida ja niimoodi ka 1 sõidurida kinni panna.
Ei, tal on selline suhtumine, mis annab talle õiguse :) See ei olene autost.
Indrek
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

no okei, ütleme siis nii :)
Aga paraku on nii, et hea auto jätab tunde, et lubatud on rohkem... mõni lihtsalt ei suuda materiaalsetest asjadest üle olla.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Indrek_M kirjutas:
Elli kirjutas:Aga ei, tal oli lihtsalt SELLINE AUTO, mis andis talle tema arvates õiguse ukse ette parkida ja niimoodi ka 1 sõidurida kinni panna.
Ei, tal on selline suhtumine, mis annab talle õiguse :) See ei olene autost.
kui tegemist oli "blondi" tibiga siis käivad need asjad ikka käsikäes :P

Lugesin just teema algusest lõpuni läbi ja viimased 4-5 lk teksti võiks ära kustutada! :P

Olen Elli tähelepanekuga nõus- ise nägin ca aasta tagasi vaatepilti hullari selveris kus tibi sõitis e klassi punnsilmaga parklasse. Parkla oli täiesti tühi ja muia pani ennast joonelt sinise ratastooli kohale- see oli naljakas vaatepilt- ma ei vihastanud vaid naersin- just nii nagu me naerame blondiini, tsuktsi, sommi või mõne muu pseudo tegelase anektootide peale, mis räägivad ise-enesest ju inimese rumalusest!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Vaimsete invaliitide alla võib liigitada ka selle juhi kes täna Tammsaare pikendusel mul selja taga signaalitas... ole tervitatud minu poolt ka :lol: . Juhtum ise oli selline, et kuna esimesel sõidurajal oli üks MB ära koolenud siis oli vaja esimese raja autodel teha möödasõit sellest masinast. Arvasin viisakalt, et kuna olen teises reas siis tõmban kolmandasse (ülejäänud sõitsid teises edasi ja esimesel rajal viibijatel ei jäänud muud üle kui oma aega oodata) ritta ja sõidan sellest kohast mööda ning reastun uuesti hiljem teisele rajale. Panin suuna sisse, reastusin... juba peaaegu omal rajal ja siis tuli tagant mingi E60 ja hakkas esimesest teise reastuma ja kuna mina seal juba olin siis kukkus signaalitama. Võtsin hoo maha (arvasin, et ehk vajab abi (ehk on rooli tihendiga midagi juhtunud ja vajab väikest abistavat müksu)) selle peale jäi see E60 üldse maha ja enam ma teda ei näinud. Krt... õpigu sõitma... mina olin ees, sooritasin reavahetuse koos suunaga... kui sina tagant tuled ja keegi juba sinu rajal on siis ei ole vaja signaalitada!

SRY...
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
kopamees
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 27.01.2004 22:46 20

Postitus Postitas kopamees »

Hea lugeda, et on nii palju aatelisi inimesi meie seas - vaata ,et saavad või ise närvivapustuse kui näevad kedagi vähegi seadust rikkumas või natukenegi üldisest moraalitundest ja avalikust korrast kõrvale kaldumas. Sellest on muidugi kahju, et inimesed omi närve rikuvad ja muud teha pole kui teiste eksimuste pärast südant valutavad ja vere rõhku üles ajavad.
Mina igatahes otsin samuti parklas enda sihtpunktile kõige ligemat kohta, samas kui on märk ja sinine värv maas siis sinna ma ei pargi (lihtsalt häbi oleks), kui aga tänu lumele pole koht eristatav teistest kohtadest siis risti ette ei löö ja sinna ka pargin - missiis, et tõenäoliselt see on invakoht aga ma ei pruugi ju seda teada ja tõenäoliselt pole ma ainus kes sama taktikat kasutaks. Muidu tuleb liis lass ja pargib ise.
Aga loomulikult kui on normaalses kohas parkimiskohti, siis ma ikka neid kasutan, kui ei, alles siis on vaja hakata kombineerima. Kui aga on kiirest vaja aparaadist raha võtta siis sõidan ka kõnniteele ,võtan raha ja kaon minema - ei hakka ju südant valutama kas ikka nii on ilus.
Ise sõiman aga täiega kõiki pededeks, kes ees töllerdavad ja minu trajektoori segavad st. ennekõike tuleb ikka iseenda heaolule mõelda.
Ja paremakäe reegliga kepin mõnuga teisi liiklejaid - ikka nii ,et nina natuke välja ja kui tont teed ei anna siis viimasel hetkel ette - siis hea vaadata kuidas idikad tõmblema kukuvad - küll kindlustus maksab. Tehku siis endale selgeks mis reeglid ilma "anna teed märgita " parklates kehtivad. Mõnega on isegi vaat et löömaks läinud - aga teravaid elamusi ma ju otsingi - parem karjun päeva stressi mõne idika peale välja kui kodi naist ja lapsi sõiman :cool:
E21 320; E30 320; E28 524TD; E34 524TDA; E34 525 TDS T
Tehnosüsteemide ehitus ja pinnasetööd, ekskavaatorid, kallurveod http://www.multiprofiil.ee/
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Omaarust olen suht salliv, aga vat see tahtlikult teisele paha tegemine, no kuidagi ei istu. Üritagem ikka nii, et keegi viga ei saaks räigustest. Raha pole siin elus kõige tähtsam!
Viimati muutis Provokaator, 12.01.2008 22:31 45, muudetud 1 kord kokku.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Provokaator kirjutas:Omaarust olen suht salliv, aga vat see kahtlikult tisele paha tegemine, no kuidagi ei istu. Üritagem ikka nii, et keegi viga ei saaks räigustest. Raha pole siin elus kõige tähtsam!
Kui sa mõtled sama, mis mis mina Kopamehe postitusest, siis on see vist esimene kord, kui ma Sinuga nõus olen. Liiklusohtlike olukordade (raskete või kergete, süüliste või mitte, vahet pole) provotseerimine on HAIGE.
Oma tööga seoses külastan enamiku Tallinna kaubanduskeskuste parklaid vähemalt korra nädalas ja praktiliselt kõigis neist on välja kujunenud kindel liiklemiskord, mis on ilmselt igale idioodile esimesest pilgust selge. Ja kui mingi jobu tuleks seal oma seaduslikku õigust taga ajama, poleks õnnetuse tekitamine mingi küsimus.

Näiteks tooks kasvõi Rocca Al Mare keskuse keskmise ühendustee ringteelt Uno X tankla juurde. Keskuse poolt parklaridade vahelt tulles võiks külma rahuga ringtee poolt tulijatele ette sõita, iseasi kas seda ka mõistlik teha oleks. Mina küll ei tahaks, et keegi mul juhiuksest sisse sõidaks, olgu mul õigus või mitte.

Sama asi Nõmme väikestel tänavatel, võõras ei pruugi seal teadagi, kuskohas mõni ristuv tänav asub või mis liikluskorraldus seal on. Kui näeb ristuvalt teelt tulevat autot, mis näiliselt annab talle teed, jääb ju mulje sõidueesõigusest. Kui see "teed andev" sõiduk siis sihilikult talle ette sõidab on tegu lihtsalt õelusega. Ja õelad inimesed on vastikud, toogu nad vabanduseks mida tahes.
730iA e32 138kW 12/1992
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Noh, kui esimest, siis esimest :lol:
Kui liiklus ikka keeratakse pinnale, kus rahumeelselt ja kahjudeta enam osapooled asju selgeks ei saa, siis see on lihtsalt isiklikult mulle sobimatu.
Veel sellest paremakäe reeglist. Peab kahjuks mainima, et meil eestis on autokoolist tulnud tihtipeale väga kesise sõiduoskusega. Veel hullem on asjajuures see, et need kõige ohtlikumad liikusalgajad on naised. Kohati seda õudust liikuses nähes tekib tahtmatult küsimus, et kas tegelane on üldse enne roolis istunud. Foorumit loevad siin ka naised. Vahest tuleks naissoost isikult aus ja emotsioonideta kommentaar sellele.
Väga armastatakse meil soomet ja rootsit näiteks tuua. See, et seal suht palju purjakil sõidetakse, kiirust ületatakse ikka suht kõvasti ja punase tulega üle ristmiku sõidetakse, seda teab vast iga veidi enam sealkandis ringi liikunu. Teab seda ka, et seal juba selliseid juhte ei kohta, kes nii nagu meil liikluses ohtlikult eksleb. Kas see peahaigus ei alga just autokoolidest, kus juhiluba igale nn eksami sooritanule välja kirjutatakse?!
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

Jaanus_P kirjutas:
kait kirjutas:2) kui sul pole kollast vilkurit siis on ee LE rikkumine ja kogumoos.
Kõnniteel parkimine on minu teada lubatud. Tuleb ainult jätta jalakäijatele ruumi mööda saamiseks :roll: . Täpest protsenti/meetreid ei mäleta enam.
Ülejäänut LE-d ka ei mäleta enam?
§ 143. Asulas tohib alla 6 m pikkust A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alakategooria sõidukit parkida ka: ... 3) osaliselt või täielikult kõnniteel, kus seda näitab vastav liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale seal vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Vaadake nüüd kohe TV3est liiklussaadet- seal tuleb täna parkimisest juttu :p
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

jap, jutt oli ikka keelatud kohtadest.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

umptsik kirjutas:Vaadake nüüd kohe TV3est liiklussaadet- seal tuleb täna parkimisest juttu :p
Nojah, saatejuht ajas tutvustusega kõvaks aga sobival viisil juttu siiski ei olnud- sry :p
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

kui juttu tuli meie liiklus saadetest siis müts maha Allan Muugi ees, kes oskab saadet adekvaatselt teha ja asjalikke kommentaare jagada. Kahjuks meie teised liiklussaated jätavad sellise ärapanija ja võsapetsi mulje ja ma liigitaks ka need saatejuhid ajuinvaliidideks. Kahju, et Kummer loobus saatejuhi kohast- temast hakkas aastatega kujunema nö. normaalne saatejuht- uuel on taas reitingu tõstmiseks vaja ajuinvaliidi mängida :roll:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

V2ike_Suur kirjutas:
Provokaator kirjutas:Omaarust olen suht salliv, aga vat see kahtlikult tisele paha tegemine, no kuidagi ei istu. Üritagem ikka nii, et keegi viga ei saaks räigustest. Raha pole siin elus kõige tähtsam!
Kui sa mõtled sama, mis mis mina Kopamehe postitusest, siis on see vist esimene kord, kui ma Sinuga nõus olen. Liiklusohtlike olukordade (raskete või kergete, süüliste või mitte, vahet pole) provotseerimine on HAIGE.
Oma tööga seoses külastan enamiku Tallinna kaubanduskeskuste parklaid vähemalt korra nädalas ja praktiliselt kõigis neist on välja kujunenud kindel liiklemiskord, mis on ilmselt igale idioodile esimesest pilgust selge. Ja kui mingi jobu tuleks seal oma seaduslikku õigust taga ajama, poleks õnnetuse tekitamine mingi küsimus.

Näiteks tooks kasvõi Rocca Al Mare keskuse keskmise ühendustee ringteelt Uno X tankla juurde. Keskuse poolt parklaridade vahelt tulles võiks külma rahuga ringtee poolt tulijatele ette sõita, iseasi kas seda ka mõistlik teha oleks. Mina küll ei tahaks, et keegi mul juhiuksest sisse sõidaks, olgu mul õigus või mitte.

Sama asi Nõmme väikestel tänavatel, võõras ei pruugi seal teadagi, kuskohas mõni ristuv tänav asub või mis liikluskorraldus seal on. Kui näeb ristuvalt teelt tulevat autot, mis näiliselt annab talle teed, jääb ju mulje sõidueesõigusest. Kui see "teed andev" sõiduk siis sihilikult talle ette sõidab on tegu lihtsalt õelusega. Ja õelad inimesed on vastikud, toogu nad vabanduseks mida tahes.
Selles suhtes sinuga nõus , et provotseerida liiklusõnnetust , on pehmelt öeldes lollus ! Kui keegi küljeuksest sisse lajatab , siis hiljem haiglas vedeledes(käe-jalaluud katki), võtab vast mõtlema küll , kas seda ikka oli vaja . Aga sinu väide , et iga idiootki peaks aru saama , mingi kohaliku parkla väljakujunenud liiklusskeemist ? :roll: Selle asemel , et sellist küündimatut juttu ajada , tee parem vastavatele ametkondadele oma ettepanekud liikluskorralduse muudatustest mainitud kohtades . Kui peaks sattuma sellisesse kohta võõras , või välismaalane näiteks ? Ma keeran rooli juba 17 aastat ja kui ma sõidan eeskirjade järgi , kas see annab põhjust mind idioodiks sõimata ? Selle asemel , et propageerida siin suht ohtlikku LE rikkumist , mõtle enne natuke :evil:
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

jackpuuk kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:
Provokaator kirjutas:Omaarust olen suht salliv, aga vat see kahtlikult tisele paha tegemine, no kuidagi ei istu. Üritagem ikka nii, et keegi viga ei saaks räigustest. Raha pole siin elus kõige tähtsam!
Kui sa mõtled sama, mis mis mina Kopamehe postitusest, siis on see vist esimene kord, kui ma Sinuga nõus olen. Liiklusohtlike olukordade (raskete või kergete, süüliste või mitte, vahet pole) provotseerimine on HAIGE.
Oma tööga seoses külastan enamiku Tallinna kaubanduskeskuste parklaid vähemalt korra nädalas ja praktiliselt kõigis neist on välja kujunenud kindel liiklemiskord, mis on ilmselt igale idioodile esimesest pilgust selge. Ja kui mingi jobu tuleks seal oma seaduslikku õigust taga ajama, poleks õnnetuse tekitamine mingi küsimus.

Näiteks tooks kasvõi Rocca Al Mare keskuse keskmise ühendustee ringteelt Uno X tankla juurde. Keskuse poolt parklaridade vahelt tulles võiks külma rahuga ringtee poolt tulijatele ette sõita, iseasi kas seda ka mõistlik teha oleks. Mina küll ei tahaks, et keegi mul juhiuksest sisse sõidaks, olgu mul õigus või mitte.

Sama asi Nõmme väikestel tänavatel, võõras ei pruugi seal teadagi, kuskohas mõni ristuv tänav asub või mis liikluskorraldus seal on. Kui näeb ristuvalt teelt tulevat autot, mis näiliselt annab talle teed, jääb ju mulje sõidueesõigusest. Kui see "teed andev" sõiduk siis sihilikult talle ette sõidab on tegu lihtsalt õelusega. Ja õelad inimesed on vastikud, toogu nad vabanduseks mida tahes.
Selles suhtes sinuga nõus , et provotseerida liiklusõnnetust , on pehmelt öeldes lollus ! Kui keegi küljeuksest sisse lajatab , siis hiljem haiglas vedeledes(käe-jalaluud katki), võtab vast mõtlema küll , kas seda ikka oli vaja . Aga sinu väide , et iga idiootki peaks aru saama , mingi kohaliku parkla väljakujunenud liiklusskeemist ? :roll: Selle asemel , et sellist küündimatut juttu ajada , tee parem vastavatele ametkondadele oma ettepanekud liikluskorralduse muudatustest mainitud kohtades . Kui peaks sattuma sellisesse kohta võõras , või välismaalane näiteks ? Ma keeran rooli juba 17 aastat ja kui ma sõidan eeskirjade järgi , kas see annab põhjust mind idioodiks sõimata ? Selle asemel , et propageerida siin suht ohtlikku LE rikkumist , mõtle enne natuke :evil:
Ei propageeri ma midagi. Kui sa oled Rocca parklas käinud, siis saad aru, mida ma mõtlen, seal lihtsalt on kindel liikumiskord, hoolimata sellest, et LE-ga vastuolus. Arvatavasti see oligi juba projekteerimisel niimoodi mõeldud. Reeglitepärase liiklemise tõttu kedagi idioodiks pole sõimanud ja ei kavatsegi seda teha, aga iga hinna eest oma õiguse taga ajamine on küll idioodi tunnus.
Magistrali parkla taolise olukorra kohta esitati kunagi vist Autolehes mingile tegelinskile vastavasisuline küsimus. Adekvaatset vastust aga ei tulnud.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
kopamees
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 27.01.2004 22:46 20

Postitus Postitas kopamees »

V2ike_Suur kirjutas: Oma tööga seoses külastan enamiku Tallinna kaubanduskeskuste parklaid vähemalt korra nädalas ja praktiliselt kõigis neist on välja kujunenud kindel liiklemiskord, mis on ilmselt igale idioodile esimesest pilgust selge. Ja kui mingi jobu tuleks seal oma seaduslikku õigust taga ajama, poleks õnnetuse tekitamine mingi küsimus.

Näiteks tooks kasvõi Rocca Al Mare keskuse keskmise ühendustee ringteelt Uno X tankla juurde. Keskuse poolt parklaridade vahelt tulles võiks külma rahuga ringtee poolt tulijatele ette sõita, iseasi kas seda ka mõistlik teha oleks. Mina küll ei tahaks, et keegi mul juhiuksest sisse sõidaks, olgu mul õigus või mitte.

Sama asi Nõmme väikestel tänavatel, võõras ei pruugi seal teadagi, kuskohas mõni ristuv tänav asub või mis liikluskorraldus seal on.

Ma väitsin selgelt, et ma pistan nina natuke välja ja annan seega täiesti selgelt märku, et tahan oma eesõigust kasutada ja manöövrit sooritada - kui aga see "paremakäe reegli" mittetundja enamuses oma ülbusest ei kavatse pidurdada, sest tal "hea otse uhada" või on tõesti nii loll, et ei tea kus ja mismoodi märkidega reguleerimata või üheliigilise ristmikega alal sõidetakse - siis tulebki talle ette sõita ehk ehmatab oma mõistuse paika ja järgmine kord võib ise teisi "õpetada" kui oma auto plekitööd korra ise kinni plekib.
Eks ma ikka hindan olukorda ja kamikazet ei mängi, ega üleliia ohtlikuks võivat olukorda meelega ei provotseeri, nagu mõni mees siin arvas - kelle arvates võib seadust pidevalt rikkuda kui kõik seda teevad ja nii neile mugavam liigelda tundub, kuigi sõidavad pidevalt teistele nö. seal parklas peateele ette. Samamoodi ta nähtavasti arvab, et linnas on kollasega norm. üle sõita ja norm. on tipptunnil ristmikud kinni sõita jne. kuna nii on ju tallinnas välja kujunenud :evil: Ausalt jube mõnuga sõidaks ka neist masinatest kes ei oska liiklust hinnata ja ristmikud lihtsalt kinni sõidavad risti üle kui tohiks või lükkaks kopaga kahte lehte laiali - mida ma omalajal ka peaaegu teinud olen, närv kohe puhkab lolle karistades.
Kord ummimkus (a´la järvevana - tartu mnt.) olin veokaga foori taga ülesõitu ootamas ja kui roheline läks põlema said mõned autod üle aga mina jäin foori taha seisma - kukkus üks sõiduauto taga hirmsasti signaalitama, et miks ma ei liigu roheline põleb - kuigi polnud veel eelminegi sats autosi jõudnud ristmikult õieti üle + veel ristuvad autod ootasid manöövri lõpetamist - selle tsükliga ma ei saanudki üle , oleks lihtsalt risti kinni sõitnud. Aga idioot pasundas kuni kollanegi veel põles ja vilgutas paar korda tuledegagi - selge - kässar peale autost välja ja lähen annan raisale pasunasse - oleks saand kah kui poleks XX kromosoomidega maailma siginenud isend olnud.
E21 320; E30 320; E28 524TD; E34 524TDA; E34 525 TDS T
Tehnosüsteemide ehitus ja pinnasetööd, ekskavaatorid, kallurveod http://www.multiprofiil.ee/
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tüüpiline- miskipärast tundub, et Tallinnas ei osata eesolevat olukorda piisavalt adekvaatselt hinnata, paljud näevad asja ainult oma mätta otsast.
Täna üle pika aja Tallinna sattununa sattusin kaks korda peale olukorrale, kus minu ees sõitev auto ületas ristmikku konkreetselt punase tulega- punane oli juba ammu enne tema ristmikule jõudmist ees ja vennad isegi ei pidurdanud- täitsa haige ikka!
Ja siis ei suudeta avarii korral kokkuleppele ka veel jõuda, kui midagi peaks juhtuma- kuigi siin ei tohiks üldse kaksipidi mõtlemist ollagi.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

kopamees kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas: Oma tööga seoses külastan enamiku Tallinna kaubanduskeskuste parklaid vähemalt korra nädalas ja praktiliselt kõigis neist on välja kujunenud kindel liiklemiskord, mis on ilmselt igale idioodile esimesest pilgust selge. Ja kui mingi jobu tuleks seal oma seaduslikku õigust taga ajama, poleks õnnetuse tekitamine mingi küsimus.

Näiteks tooks kasvõi Rocca Al Mare keskuse keskmise ühendustee ringteelt Uno X tankla juurde. Keskuse poolt parklaridade vahelt tulles võiks külma rahuga ringtee poolt tulijatele ette sõita, iseasi kas seda ka mõistlik teha oleks. Mina küll ei tahaks, et keegi mul juhiuksest sisse sõidaks, olgu mul õigus või mitte.

Sama asi Nõmme väikestel tänavatel, võõras ei pruugi seal teadagi, kuskohas mõni ristuv tänav asub või mis liikluskorraldus seal on.

Ma väitsin selgelt, et ma pistan nina natuke välja ja annan seega täiesti selgelt märku, et tahan oma eesõigust kasutada ja manöövrit sooritada - kui aga see "paremakäe reegli" mittetundja enamuses oma ülbusest ei kavatse pidurdada, sest tal "hea otse uhada" või on tõesti nii loll, et ei tea kus ja mismoodi märkidega reguleerimata või üheliigilise ristmikega alal sõidetakse - siis tulebki talle ette sõita ehk ehmatab oma mõistuse paika ja järgmine kord võib ise teisi "õpetada" kui oma auto plekitööd korra ise kinni plekib.
Eks ma ikka hindan olukorda ja kamikazet ei mängi, ega üleliia ohtlikuks võivat olukorda meelega ei provotseeri, nagu mõni mees siin arvas - kelle arvates võib seadust pidevalt rikkuda kui kõik seda teevad ja nii neile mugavam liigelda tundub, kuigi sõidavad pidevalt teistele nö. seal parklas peateele ette. Samamoodi ta nähtavasti arvab, et linnas on kollasega norm. üle sõita ja norm. on tipptunnil ristmikud kinni sõita jne. kuna nii on ju tallinnas välja kujunenud :evil: Ausalt jube mõnuga sõidaks ka neist masinatest kes ei oska liiklust hinnata ja ristmikud lihtsalt kinni sõidavad risti üle kui tohiks või lükkaks kopaga kahte lehte laiali - mida ma omalajal ka peaaegu teinud olen, närv kohe puhkab lolle karistades.
Kord ummimkus (a´la järvevana - tartu mnt.) olin veokaga foori taga ülesõitu ootamas ja kui roheline läks põlema said mõned autod üle aga mina jäin foori taha seisma - kukkus üks sõiduauto taga hirmsasti signaalitama, et miks ma ei liigu roheline põleb - kuigi polnud veel eelminegi sats autosi jõudnud ristmikult õieti üle + veel ristuvad autod ootasid manöövri lõpetamist - selle tsükliga ma ei saanudki üle , oleks lihtsalt risti kinni sõitnud. Aga idioot pasundas kuni kollanegi veel põles ja vilgutas paar korda tuledegagi - selge - kässar peale autost välja ja lähen annan raisale pasunasse - oleks saand kah kui poleks XX kromosoomidega maailma siginenud isend olnud.
No meeldiv, et mulle nüüd seitse surmapattu kaela riputatakse.
Parklatest rääkides: Seal on igal juhul ohutum liigelda nii nagu välja on kujunenud, pole ju mõtet plekki lõhkuda selle nimel, et LE järgi on õigus.
Ristmike kinnisõitmine pole minu rida, aga huvitav igatahes, et kuna ma liiklen parklas nagu teised, siis järelikult olen ma ilmselt krooniline liiklushuligaan.
Ja juhtumeid kõikvõimalike idiootidega võiks siia ju lõputult kirjutada, mis sest kasu.

Minu point on selles, et liikle ise ja lase teistel liigelda, kui on võimalik ohtu vältida, siis tee seda, olgu sul seaduse poolest õigus või mitte.
730iA e32 138kW 12/1992
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Kas te ei ole mõelnud, et ehk oleks targem autoga sõitmisest loobuda mõneks ajaks näiteks? Aastake jalamees olla ja närve puhata? Kui pisiasjad ajavad närvi (keegi andis signaali), teiste parkimine on suurem mure kui enda oma, provotseeritakse liiklusõnnetusi, antakse molli, tehakse bmw-klubi foorumis delfit - siis on aeg peeglisse vaadata ja asjade üle järele mõelda ;)
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Provokaator kirjutas:Noh, kui esimest, siis esimest :lol:
Kui liiklus ikka keeratakse pinnale, kus rahumeelselt ja kahjudeta enam osapooled asju selgeks ei saa, siis see on lihtsalt isiklikult mulle sobimatu.
Veel sellest paremakäe reeglist. Peab kahjuks mainima, et meil eestis on autokoolist tulnud tihtipeale väga kesise sõiduoskusega. Veel hullem on asjajuures see, et need kõige ohtlikumad liikusalgajad on naised. Kohati seda õudust liikuses nähes tekib tahtmatult küsimus, et kas tegelane on üldse enne roolis istunud. Foorumit loevad siin ka naised. Vahest tuleks naissoost isikult aus ja emotsioonideta kommentaar sellele.
Väga armastatakse meil soomet ja rootsit näiteks tuua. See, et seal suht palju purjakil sõidetakse, kiirust ületatakse ikka suht kõvasti ja punase tulega üle ristmiku sõidetakse, seda teab vast iga veidi enam sealkandis ringi liikunu. Teab seda ka, et seal juba selliseid juhte ei kohta, kes nii nagu meil liikluses ohtlikult eksleb. Kas see peahaigus ei alga just autokoolidest, kus juhiluba igale nn eksami sooritanule välja kirjutatakse?!
Vaata, selles on sul õigus, et kõige ohtlikumad algajad on naised-- meeste arust. Võibolla. Sest naistel ei ole kohe rooli taga lõvi mõtlemist, mis enamikul meessoost isikul, kui ta on load kätte saanud. Naine mõtleb ohuolukordadele ja üritab ohutult sõita. Enda jaoks. Ja siis neid hagijatest algajaid meessoost autojuhte vihastab, kui algaja naissoost autojuht ees koperdab jne, sest tema- mees- oskab juba sünnist saati sõita ja teab kuidas on ohutu ja õige. Ei ole feminist, aga alati ajab harja natuke punaseks, kui kõik naised ühe blondiini pärast ühise kaabu alla pistetakse.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

V2ike_Suur kirjutas:
Parklatest rääkides: Seal on igal juhul ohutum liigelda nii nagu välja on kujunenud, pole ju mõtet plekki lõhkuda selle nimel, et LE järgi on õigus.
Ei saa mitte vait olla. Mis pärast meil siis üldse LE kasutusel on? Sõidame parem nii nagu välja kujunenud on, kõik saavad ju hakkama?!? Kui on ristmik parema käe reegliga siis ei ole midagi kummalist kui juht soovib oma eesõigust kasutada. Sõites peateel mis on tunduvalt kitsam kõrvalteest ei tule ju sulle sellist mõtet, et jääks seisma ja laseks need inimesed üle kes kõrvalteelt tulevad sest neil on laiem teeots, mis sest, et neil on konkreetselt anna teed märk ees. Je parkimise teemast - liikluskultuur saab algise meist endist, matsid jäävad matsideks.
Suur
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 25.06.2005 21:04 37

Postitus Postitas Suur »

Ei haaku küll eelneva teemaga, aga eile sattus mu teinepool tõelise ajuinvaliidi ohvriks. Kaubanduskeskuse parkla kaugemasse nurka pargitud auto kallal oli lihtsalt naaskliga sigatsemas käidud.
Pilt

Mina ei mõista sellisest asjast muud midagi arvata, et kui kunagi kellegi sellise teo pealt taban, siis lähen eriti sadistliku mõrva ja laibarüvetamise eest kinni.
BMW 735i E32 1991+BMW 318iS E36 1992+ Suzuki GSX-R 600 K3
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

AARE530 kirjutas:Tüüpiline- miskipärast tundub, et Tallinnas ei osata eesolevat olukorda piisavalt adekvaatselt hinnata, paljud näevad asja ainult oma mätta otsast.
Täna üle pika aja Tallinna sattununa sattusin kaks korda peale olukorrale, kus minu ees sõitev auto ületas ristmikku konkreetselt punase tulega- punane oli juba ammu enne tema ristmikule jõudmist ees ja vennad isegi ei pidurdanud- täitsa haige ikka!
Ja siis ei suudeta avarii korral kokkuleppele ka veel jõuda, kui midagi peaks juhtuma- kuigi siin ei tohiks üldse kaksipidi mõtlemist ollagi.
Avarii avariiks, mina olen Tallinna linnas liigelnud pea 7 aastat autoga ja võin öelda küll, et enamus sõidavad küll kirjutamata reeglite järgi. Kõige isekirjutatum reegel on kes ees see mees. Algajal juhil ongi siin raske see näeb ju umbes nii välja et troll trügib 1 reast 3 ndasse samal ajal kaks venda teevad X kujulisi mööda sõitte ja kolmas üritab veel trolli ja äärekivi vahelt kuidagi ikka mööda pressida.Igatahes näen ma tihti ikka selliseid asju et paneb endalgi käed roolil värisema :roll: rääkides siin kaitslike sõiduvõtetega, äsja load saanud naistest kes on kramplikult klammerdunud rooli külge. Punane tuli ve? Mis sa Aare ikka pidurdad jõuab ju küll ja teiseks piduriklotsid ei kulu ka nii palju :lol: Kui ma kollasega ristmikule satun siis ma vahest huvi pärast loen mitu autot peale minu veel nö. roosaga läbi tuli rekord oli peale minu 6 autot ma arvan et see viimane sai vaevu üle... nii et see on Tallinn. Viimasel ajal ma olen täheldanud seda et viruväljakul võetakse küll neid hiliseid lendureid päris palju maha.
Viimati muutis Martin_S, 14.01.2008 11:54 29, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Kairi kirjutas:
Provokaator kirjutas:Noh, kui esimest, siis esimest :lol:
Kui liiklus ikka keeratakse pinnale, kus rahumeelselt ja kahjudeta enam osapooled asju selgeks ei saa, siis see on lihtsalt isiklikult mulle sobimatu.
Veel sellest paremakäe reeglist. Peab kahjuks mainima, et meil eestis on autokoolist tulnud tihtipeale väga kesise sõiduoskusega. Veel hullem on asjajuures see, et need kõige ohtlikumad liikusalgajad on naised. Kohati seda õudust liikuses nähes tekib tahtmatult küsimus, et kas tegelane on üldse enne roolis istunud. Foorumit loevad siin ka naised. Vahest tuleks naissoost isikult aus ja emotsioonideta kommentaar sellele.
Väga armastatakse meil soomet ja rootsit näiteks tuua. See, et seal suht palju purjakil sõidetakse, kiirust ületatakse ikka suht kõvasti ja punase tulega üle ristmiku sõidetakse, seda teab vast iga veidi enam sealkandis ringi liikunu. Teab seda ka, et seal juba selliseid juhte ei kohta, kes nii nagu meil liikluses ohtlikult eksleb. Kas see peahaigus ei alga just autokoolidest, kus juhiluba igale nn eksami sooritanule välja kirjutatakse?!
Vaata, selles on sul õigus, et kõige ohtlikumad algajad on naised-- meeste arust. Võibolla. Sest naistel ei ole kohe rooli taga lõvi mõtlemist, mis enamikul meessoost isikul, kui ta on load kätte saanud. Naine mõtleb ohuolukordadele ja üritab ohutult sõita. Enda jaoks. Ja siis neid hagijatest algajaid meessoost autojuhte vihastab, kui algaja naissoost autojuht ees koperdab jne, sest tema- mees- oskab juba sünnist saati sõita ja teab kuidas on ohutu ja õige. Ei ole feminist, aga alati ajab harja natuke punaseks, kui kõik naised ühe blondiini pärast ühise kaabu alla pistetakse.
et sinu mitte feministliku maailma veel kõigutada, siis teen sulle puust ja punaseks... 65% meeestest saaab autokoolist ja ARKist esimese korraga eksamitel läbi... naistel on see protsent ~35.. ma arvan, et see näitab juba midagi... samas kui nüüd võrrelda mitte niiväga algajaid, siis naised on liikluses hoolsamad... samas see võib ka neile aegajalt valusalt kätte maksta...
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1767
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Suur kirjutas:Ei haaku küll eelneva teemaga, aga eile sattus mu teinepool tõelise ajuinvaliidi ohvriks. Kaubanduskeskuse parkla kaugemasse nurka pargitud auto kallal oli lihtsalt naaskliga sigatsemas käidud.
Pilt

Mina ei mõista sellisest asjast muud midagi arvata, et kui kunagi kellegi sellise teo pealt taban, siis lähen eriti sadistliku mõrva ja laibarüvetamise eest kinni.
Ja see kellegi paarisekundiline nali läheb omanikule maksmavähemalt 4000kr. :evil:
Suletud