Müüsin auto järelmaksuga

Vaba teema
Vasta
-Karmo-
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 01.09.2009 17:50 50
Peamine sõiduk: BMW E34 525 TDS TOURING
Asukoht: Tallinn

Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas -Karmo- »

Tere foorumlased. Mõtlesin küsida nõu või on ehk keegi olnud samas olukorras ja oskab head nõu anda. Nimelt müüsin sõbrale auto järelmaksuga. Auto summa 1500 eurot. Maksis 2 kuud 150 eurot ehk kokku on maksnud 300 eurot. Nüüd inimene lihtsalt kadunud. ei vasta telefonile ega smssidele. Auto seisab tal maja ees ja aeg ajalt on liikunud. Pull ongi see, et tean inimest üle 20 aasta ja nüüd selline värk. Suure usalduse peale andsin muidugi mõlemad võtmed talle ja ka dokumendid. Aga auto on siiani minu nimel ja me ei teinud ka ostu-müügi lepingut. Siin kohal ongi mul küsimus. Kas ma võin lihtsalt auto treilaga minema vedada ja uued võtmed lasta teha ? Arkist uued dokumendid juba võetud. Kellel on midagi asjaliku öelda võiks sõna võtta.
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas KnX »

Kui lepingut pole teinud, siis viimane aeg auto tagasi võtta. Muidu hakkad veel ta kiiruskaamera- ja parkimistrahve ka kinni maksma.
Kasutaja avatar
Rene_V
Huviline
Postitusi: 1847
Liitunud: 10.03.2004 22:55 16
Peamine sõiduk: E39-d
Telefon: 55560543
Asukoht: Pealinn

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas Rene_V »

Kui lepinguid pole tehtud siis pole sa ju autot müünud ka.Treila sappa ja järgi :cool:
Bmw E28x 5 ex / Bmw E30x29 ex / Bmw E34x 6 ex / Bmw E39 525d touring x2-ex /Bmw e39 530d touring-00-ex
Bmw E61 530d -06-ex / Bmw E61 530d -05 ex / Bmw E39 525i -00 ex/ Bmw E39 525d Touring-01 ex
Hetkel BMW e39 540i sedaan `02 ,BMW e39 525d sedaan `02
-Karmo-
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 01.09.2009 17:50 50
Peamine sõiduk: BMW E34 525 TDS TOURING
Asukoht: Tallinn

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas -Karmo- »

Ise mõtlen ka, et õigus peaks mul olema. Ehe näide sellest, et kui tahad sõbrast lahti saada, anna talle võlgu !
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas MargusA »

Võta arvelt ajutiselt maha.Saad sõbra koos autoga politseist kätte :mrgreen:
-Karmo-
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 01.09.2009 17:50 50
Peamine sõiduk: BMW E34 525 TDS TOURING
Asukoht: Tallinn

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas -Karmo- »

Arvelt võtsin kusjuures juba maha. Homme ilmselt saab treilaga minema viidud.
jaanvoldemarmets
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 02.12.2017 17:05 51

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas jaanvoldemarmets »

Suuline leping on ka leping. Kui olete leppinud kokku, et omand on üle läinud (suuliselt), siis on auto ikkagi su sõbra oma. Asjaõigusliku lepingu kehtivus (omandiüleminek) ei sõltu võlaõigusliku lepingu täitmisest (tema kohustus sulle raha maksta).

Ehk siis sul on õigus nõuda talt raha, aga auto on tema oma. Iseasi, kuidas ta saab auto arvele, kui tal maanteeametile kirjalikku lepingut pole näidata.

http://www.juura.ee lehelt saab teinekord hea nõu sellist laadi küsimustele.

Vaata ka: abstraktsiooniprintsiip, https://www.riigiteataja.ee/akt/120042017021#para6
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas jargo »

kui parkimistrahvid,kiiruskaameratrahvid ja bensiinivargused kunagi ilmsiks peaksid tulema,siis vaevalt sõber tunnistab,et olemas suuline leping,auto tema oma ja tema vastutab!

Suuline leping on küll leping,kuid samas ainult sõna sõna vastu! Ehk kellel rohkem raha see võidab! Saab lihtsalt parema juristi palgata!

Mina läheks kohe autole järgi! Kui sõber pole siiani suulisest lepingust kinni pidanud(raha maksnud,kõnedele ei vasta),siis ilmselgelt pole tal sellest lepingust sooja ega külma!

Ainuke asi! Kuidas ta sulle esimesed maksed tegi! Ülekandega? Kirjutanud selgitusse näiteks,et auto nr:XXX XXX eest! Siis oleks juba mingi seaduslik alus tema kasuks asi keerata.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
-Karmo-
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 01.09.2009 17:50 50
Peamine sõiduk: BMW E34 525 TDS TOURING
Asukoht: Tallinn

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas -Karmo- »

Maksed teinud sulas.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas Henri. »

-Karmo- kirjutas:Arvelt võtsin kusjuures juba maha. Homme ilmselt saab treilaga minema viidud.
Viisid minema siis?
-Karmo-
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 01.09.2009 17:50 50
Peamine sõiduk: BMW E34 525 TDS TOURING
Asukoht: Tallinn

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas -Karmo- »

Viisin. Tehakse uus võti. Kui hästi läheb saab täna veel auto kätte .
Rain01
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 08.01.2011 21:13 34
Peamine sõiduk: M535i

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas Rain01 »

Hea sõber ikka.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas BumBum »

Suuline leping. Kuidas seda tõestada, et tegu on müügiga. Suulise lepingu võib teha ka autorendiks, mis klapib päris hästi kuumaksetena.

Autot ei ole mõtet müüa järelmaksuga. Kui seda teha, siis ei tasu teha lepingut. Politsei ei aita, menetleb ja läheb kausta. See kaust võib omakorda kahjulikuks saada, kui peaks asi minema kätega seletamiseks.
Halduskohus on selliste tehingute lahendamiseks ja seal vaieldakse selle üle, kas saad raha kätte või mitte. Ost-müük on juba tehtud.
Leping peaks olema vähemalt notari poolt kinnitatud ja lepingusse ka kirjutatud, mis juhtub siis, kui ostja jätab maksmata.
Lepingu puhul võid auto äravedamisega jääda ise varguses süüdi.
jaanvoldemarmets
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 02.12.2017 17:05 51

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas jaanvoldemarmets »

BumBum kirjutas:Halduskohus on selliste tehingute lahendamiseks
Eraõiguslike vaidluste jaoks on esimene kohus Maakohus.

Aga üldiselt ma arvan ka, et selliste vaidluste puhul pole kohtult ega politseilt abi loota.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas m2x »

Arvajad arvajad... Ise olen järelmaksulepinguga müügi puhul maksmata jätmistega lõpuni läinud ja sain ka rahad kätte kohtutäituri kaudu. Aega läks küll ligi poolteist aastat, kuna ega kui raha kuskile ei laeku, pole täituril seda ka eriti kuskilt võtta. A näed kuskilt pigistas ikkagi sidruni tühjast veel tühjemaks.
Eeldus on korrektne leping- maksegraafik, lõpptähtaeg, maksmata jätmise puhul sanktsioonid jne jne jne, läheb see asi üsna lihtsalt. Politseis läks aega ehk tund aega, kuna minu kirjakunst avalduse kirjutamisel oli üsna mahlakas ja detailne ning uurijal läks ka natukese aega et see arvutisse sisse taguda. Avaldus kohtule maksekäsu vormistamiseks ja täiturile edasiandmiseks võttis tiba üle kuu ja sealt edasi ainult oodata..
Eks muidugi kannatust peab olema ja mõnes kohas peale lendama suhtumisega et "mul on õigus ja ma tahan et te selle teoks teeksite". Muidugi peab siis õigus olema ka :D Vähemalt on endal südametunnistus rahulik, ei karda kellegi "tagasitegemist" vms jama selle eest kui asja ise ära lahendad.
jaanvoldemarmets
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 02.12.2017 17:05 51

Re: Müüsin auto järelmaksuga

Postitus Postitas jaanvoldemarmets »

m2x kirjutas:Eeldus on korrektne leping- maksegraafik, lõpptähtaeg, maksmata jätmise puhul sanktsioonid jne jne jne, läheb see asi üsna lihtsalt.
Antud juhul ju kogu point ongi selles, et korrektset (kirjalikku) lepingut pole.

Kui on korrektne leping, siis on asi ilmselgelt ju lihtsam!
Vasta