Täna tuli esimene lumi

Vaba teema
Vasta
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas V2ike_Suur »

coleybwoy kirjutas:Täna nägin ma üllatavat pilti, kus BMW X1 (vist oli 2.0d) ei läinud hommikul käima külmaga... Auto kompuuter näitas -18.5*C :roll:
Karta on, et uutel BMW-del ka mingid 35A/h patareid tehasest.
Ja kui tegu diisliga, siis vb mingit solki saanud lihtsalt.
730iA e32 138kW 12/1992
karmo
Huviline
Postitusi: 1351
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas karmo »

kõikvõimalikud pöördetaskud ja kiirendus/pidurdus rajad on lääne-virumaal nagu peeglid :mad: jube libedad igatahes 15-20km/h keerates läheb nii risti ära,et jube,isegi gaasi ei pea vajutama...
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas StenV70 »

coleybwoy kirjutas:Täna nägin ma üllatavat pilti, kus BMW X1 (vist oli 2.0d) ei läinud hommikul käima külmaga... Auto kompuuter näitas -18.5*C :roll:
Äkki ostis narvast salakütust mis oli "talvine" :D :D
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas coley »

V2ike_Suur kirjutas:Karta on, et uutel BMW-del ka mingid 35A/h patareid tehasest.
Ja kui tegu diisliga, siis vb mingit solki saanud lihtsalt.
Näha oli, et ei jõudnud üldse ringi vedadagi või no ei tõmmand pöördeid ülessegi. Mina nende masuudipresside hingeelust suurt midagi ei tea. Kahtlustan lihtsalt, et pisike aku ja pidevad lühikesed linna otsad. Muidugi pulli pärast oleks omanik võind ju tuled ja muud viled (kont ja asjad) välja lülitada käivitamise hetkeks aga **** teab kas sellest oleks ka mingit reaalset kasu olnud. Suht naljakas vaatepilt oli lihtsalt 2010 aasta auto ja ei käivitu :lol:

Anyhow, eks näis mis saab kui ma täna siit lõuna osariikide päälinnast Tallinna poole sõidan. Eile siia sõites oli tee suht okei aga ridade ja kohati ka ratta rööbaste vahel oli lihtsalt täiesti peegel. Korra tekkis päris halb moment kus möödasõidule minnes tõmbas lipa-lapa saba käima - otsustasin möödasõidu katkestada, pidurdada ja oma ritta eessõitja taha uuesti passima jääda aga varba otsaga pidurit puudutades tõmbas ABSi kohe käima sest kõik 4 ratast olid täiesti klaasjää peal ja hea, et pidurdamisega eessõitjat rajalt maha ei võtnud. Muidugi eessõitja reaktsioon oli ka geniaalne - nägi et ma libisen ühele ja teisele poole ja sellepeale vajutas pidurit kuigi oleks ta oma kiirusega jätkanud - poleks mingit ohtu otseselt olnud :roll:
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas ImreR »

See on kõige hullem kui nad nii teevad jah. Tavaline reaktsioon paraku kui näed enda kõrval äktsionit, siis pidur(eks see on instinkt).
Ise käisin eile Hiiumaal ja Haapsalu maantee oli kohati ka päris jääs. Esiveolisega seekord sõitsin ja tundsin ennast väga kindlalt. Sai kasutatud ka Euroopa(vist oli) pikimat jääteed :cool: Rohukülast Hiiumaale kokku 25,5 km. Päris muhe, muidugi polnud see mul esimene kord seda sorti teed kasutada, aga igakord tunned kui mõnus see on :D
EBK Kossutiim
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas coley »

ImreR kirjutas:See on kõige hullem kui nad nii teevad jah. Tavaline reaktsioon paraku kui näed enda kõrval äktsionit, siis pidur(eks see on instinkt).
Point oli selles, et ma polnud veel kõrvalegi jõuda. Ma olin temast 5m tagapool vastassuunavööndis ning ma suutsin möödasõidu katkestamiseks märku anda ka suunatulega - mille peale ma ees ainult piduritulesid nägin :roll:

Igatahes jõudsin ilusti Tallinna tagasi ja Tartu mnt oli täiesti kuiv. v.a. need samad jää rööpad mis eilegi kohati :| Ärge kihutage! :)
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas andresv »

See pidurdamine on kahjuks jah selline automaatne reaktsioon ohu korral ja sellega peaks arvestama.
Üldiselt arvatakse, et kui ollakse juba kõrval rajal, siis ka mööda minnakse.

Ise sama moodi pidurdanud, kui nägin et möödasõitja mööda ei saa (arvasin, et ta lisab gaagi ja saab mu ette). Aga pidurdasime mõlemad.
Teine olukord oli siis, kui olin ise möödasõidul ning kui siis tagasi möödasõidetava taha sain restatud oli kiiruseks meil mõlemal ~40km/h. Õnneks asfalt oli kui ning polnud probleemi piduripedaal põhja vajutada.
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Renku »

mina olen taolistes situatsioonides pedalit andnud et möödasõitja jõuaks ikka ohutult oma suuna vööndisse naasta,kui kriitilisel hetkel tal kohale jõuab, et ei jõuagi kolonnist mööda. muidugi kui ees ka kässardavad siis ei jää muud üle jeh kui ise ka kergelt pidurdada et mitte eesliikujaile sisse sõita :)
=||= 0000
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas V2ike_Suur »

See on ikkagi konkreetse olukorranägemise teema, siin kedagi süüdistada küll ei saa. Ega eessõitja ei saanud ju minut aega peeglisse vahtida, et mis sa seal taga teed, reageeris vastavalt sellele, kuidas olukord talle tundus.
Antud juhul võinuks jah muutumatu kiirusega edasi sõita, olnuks ohutum.

Aga igasugune kiirendamine möödasõidetavana (ka siis kui möödasõitja on ebaõnnestunud) on täiesti OUT! Asi lihtsalt selles, et vääritimõistmise korral on 2 kõrvuti kiirendavat autot kordades suurem oht kui kaks pidurdavat. Kiirendamine on pikema viitega ja raskemini reguleeritav protsess, lisaks kaasnevad kõik suurema kiiruse halvad omadused.

Aga igatahes külma närvi ja ohutut liiklemist kõigile!
730iA e32 138kW 12/1992
silver
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 13.11.2002 09:09 21
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas silver »

Selle asemel et kiirendada ja pidurdada võtke nii tee serva kui võimalik ja mahub keskelt eduliselt läbi, ülejäänud euroopa vähemalt teeb nii.
Kasutaja avatar
2XX5
Huviline
Postitusi: 305
Liitunud: 07.09.2010 10:25 49

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas 2XX5 »

silver kirjutas:Selle asemel et kiirendada ja pidurdada võtke nii tee serva kui võimalik ja mahub keskelt eduliselt läbi, ülejäänud euroopa vähemalt teeb nii.
Ülejäänud Euroopas on ka teeääred märksa laiemad ja asfaldist. Eestis tee äärde tõmmata, eriti veel talvel on ilmselge lollus. Meil pole lihtsalt kuskile serva tõmmata. Praegune seis on see, et lumi on lükatud nii, et on suur oht sattuda pehmele teepeenrale ja siis on mats kerge tulema. Kui lumi läinud on teepeenrad kas märjast pehmed või lahtise kruusaga(mida pannakse teepeenraks tulenevalt mnt ameti juhistele) kaetud.
Minule ei meeldiks saada pidevalt kivirahet klaasi ja kapotile, ka ei taha ma sellepärast avariid teha, et mingi mees ei suuda möödasõitu õigesti kalkuleerida...
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas leko »

Tõstke käsi kellel Tallinnas suvekad all juba :)
Kasutaja avatar
HeavyCuda
Huviline
Postitusi: 2836
Liitunud: 09.06.2010 23:59 02
Peamine sõiduk: põrkepall
Asukoht: Viimsi - Tallinn - Tartu - Ahja

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas HeavyCuda »

Tunnen neile sügavalt kaasa, kes suure hurraaga panid juba suvekad alla :lol:, ise praegu Tartus ja arvatavasti lähen ilma nautima mingi aja pärast :mrgreen:
e36 coupe in progress.....
Kasutaja avatar
Sander S.
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 06.07.2009 13:19 31
Asukoht: Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Sander S. »

HeavyCuda kirjutas:Tunnen neile sügavalt kaasa, kes suure hurraaga panid juba suvekad alla :lol:, ise praegu Tartus ja arvatavasti lähen ilma nautima mingi aja pärast :mrgreen:
Ei ole siin midagi karta :D
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas allanasi »

oehjah põlvamaal läheb samuti vist asi käest :)
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TiitR »

Tuules hiljuti just mööda Tartu-Võru mnt-d Tartusse tabas kogu trassil liikuvat seltskonda täielik purgaa...no kohe mitte s*ttagi ei näinud! Nähtavus vaevalt oma 2m. kui sedagi ja liikluse halvas täiega - kes tõmbas teeäärde, kes pidurdas lihtsalt end keset trassi kinni :shock: , no hullumaja. Siis mõtlesin küll, et kus krt te nüüd oma tagumised udukad olete pannud? Mõni laseb suvel linnavahelgi tagumised udukad säramas, aga nüüd ei kuskil...üks A4-ga ahv polnud tähelegi pannud, et ta autol üldse tuled ei põle, no krt. :evil:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Edgar »

Ise ka õnnelik, et suvekaid pole alla pannud. Tartus oli küll üsna korralik poole tunnine torm .
Päike, mõnus soe ilm ning pehme lumi. Tõeline talv on alles kevade alguses. :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas AARE540 »

Mul pole õnneks vajadust sellega kiirustada- lamellid nö. suvevelgedega all :D
Ilm on ilmselgelt ''naljakas'' ka, seega pole põhjust kiirustada, vähemalt Eestis mitte.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas seppa »

Rakvere kandis on meeletu tuis ja nähtavus minimaalne .Pidama jäämine on ka kehva võitu ,lihtsalt libe on .Näide :Näpi sissesõidul buss ja auto avarii.Tegin vajaliku sõidu ära ja kobisn kähku koju .Pärast sõidab keegi või ise autod kokku .
TiitR: kasutasin mõlemaid udukaid . :evil: Rekka sõitis vastu ja tuisu sees tuli järsku minu ette üks C3 kiirusel 40km/h ja tulesid vaevalt näha .Endal oli kiirus ,no 70km/h.Peale seda roomasime mõlemad kodu poole ,kuna möödasõitu ei julgend ette võtta.Kuigi talvekad veel autol all.

Ühesõnaga,ärge minge niisama sõitma ,ilm on JUBE.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TiitR »

seppa kirjutas:TiitR: kasutasin mõlemaid udukaid
Ise põletasin samuti mõlemaid...krt, selle jaoks need ju ongi :D
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Lauri_R

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Lauri_R »

Ilm oli eile nii ja naa :D Korraga tuiskas nii kõvasti, et nähtavus nulli lähedal, järgmine hetk paistis päike...väga ohtlikud ilmamuutused igatahes.
Kasutaja avatar
MehisM
Huviline
Postitusi: 2042
Liitunud: 29.06.2008 14:55 31
Asukoht: Tallinn.

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MehisM »

leko kirjutas:Tõstke käsi kellel Tallinnas suvekad all juba :)
Mul suvekad all ja noo krt eile panin väikse laksu ka juba seepärast maha ja tagutuli ning tagunurk veitsa segamini ! :( See kellele sisse lendasin see kutt ka kohe, et no selliste madal profiil rehvidega muidugi hea sõita, aga see rohkem suve teema.Et hetkel veel talv ! ;)
Et ei ole ikkagi veel õige aeg nende suverehvide kasutamiseks !! :lol:
E34 535d M57N & E34 M5
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas toivoku »

MInu autol on suvekad all.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Pille »

Milleks on vaja kiirustada suvekate alla panekuga, kui ilmaolud ei ole üldse vastavad?? 11 autot korraga avariis, teises õnnetuses sai kolm inimest viga jnejne. Kui sul enda autost ja oma tervislikust seisundist on savi, siis ära eelda, et ka teistel on savi. Mina sõidan iga päev koos lapsega ning olen äärmiselt ettevaatlik nii lapse kui enda tervise eest ning ka oma auto heakorra nimel. Te ei taha teada, mida tunneb üks lapsevanem, kelle laps on saanud viga kellegi üliinnukuse tõttu suverehvide vastu vahetamisel.
Kasutaja avatar
MehisM
Huviline
Postitusi: 2042
Liitunud: 29.06.2008 14:55 31
Asukoht: Tallinn.

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MehisM »

Pille kirjutas:Milleks on vaja kiirustada suvekate alla panekuga, kui ilmaolud ei ole üldse vastavad?? Te ei taha teada, mida tunneb üks lapsevanem, kelle laps on saanud viga kellegi üliinnukuse tõttu suverehvide vastu vahetamisel.
Mina igatahes eile lappasin talverehvid auto alla tagasi ja ennem suvevelgi alla ei pane, kui ilmad lõplikult plussis ja ei lubata enam miinust ! :cool:
Ja see võib üpriski nõme tunne olla küll, kui lapsevanemad peaks mõne viga saanud lapse eest hoolt kandma hakkama ja ega see kes lapse alla ajas, ega sellelgi kerge enam edasi elada ei oleks !
E34 535d M57N & E34 M5
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Seigo »

MehisM kirjutas:
Pille kirjutas:Milleks on vaja kiirustada suvekate alla panekuga, kui ilmaolud ei ole üldse vastavad?? Te ei taha teada, mida tunneb üks lapsevanem, kelle laps on saanud viga kellegi üliinnukuse tõttu suverehvide vastu vahetamisel.
Mina igatahes eile lappasin talverehvid auto alla tagasi ja ennem suvevelgi alla ei pane, kui ilmad lõplikult plussis ja ei lubata enam miinust ! :cool:
Ja see võib üpriski nõme tunne olla küll, kui lapsevanemad peaks mõne viga saanud lapse eest hoolt kandma hakkama ja ega see kes lapse alla ajas, ega sellelgi kerge enam edasi elada ei oleks !

Loll õpib alati oma vigadest :mrgreen:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

Mingi aeg tagasi oli kuskil ürituste teemas ka juttu et on lubatud suverehvid, samas tundus kamikaze-jutt sinna häiriv olevat...ere näide siis siin...Parastama ei hakka aga eks see ole õppetund kahjukannatajale ja loodetavasti ka teistele tarkadele.
´17 4Drive
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas coley »

Riivo kirjutas:Mingi aeg tagasi oli kuskil ürituste teemas ka juttu et on lubatud suverehvid, samas tundus kamikaze-jutt sinna häiriv olevat...ere näide siis siin...Parastama ei hakka aga eks see ole õppetund kahjukannatajale ja loodetavasti ka teistele tarkadele.
Räägid omast kogemusest? :lol:
Kasutaja avatar
Toomas_K
Klubiliige
Postitusi: 980
Liitunud: 17.10.2007 13:04 32
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Toomas_K »

Tegelt ka, ei ole vist kõige õigem inimene seda siin inimestele ninaalla hõõruma hakkama.
Mis sul viga on? Ennem olid nii normaalne.
525I-->323I-->540I-->528I-->530d-->530d
Kasutaja avatar
HeavyCuda
Huviline
Postitusi: 2836
Liitunud: 09.06.2010 23:59 02
Peamine sõiduk: põrkepall
Asukoht: Viimsi - Tallinn - Tartu - Ahja

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas HeavyCuda »

Tartus jälle möllab :D Peab vist hiljem talvehooaega ära saatma minema ;)
e36 coupe in progress.....
Vasta