Täna tuli esimene lumi

Vaba teema
Vasta
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TarMoH »

Siiamaani ei saa aru, mida te kõik kõvatate selle lumega.... minumeelest täiesti mõttetu ollus, mis võiks rahulikult ära kaduda.

Siin ongi vist põhilised "rõõmustajad" need, kes saavad ka nüüd oma autod külg ees libisema lasta... laaaaaaaaahe :roll: ... Siia võiks rahulikult panna viite avariide teema alla ja siis rõõmustame nendega koos, kellele see talv ei ole algand just hästi ... fa fa fa.... nii äge. :roll:

:evil: vihkan lund ja seda, et auto kogu aeg mingi jamaga koos on. Suve tahaks.
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Margusja »

Viimane postitus oli küll natuke äärmuslik. Mina ise pole ei parkla - ega tänaval driftija, kuid lund ootan siiski. Minu arust on autoga seoses ka muid võlusid.
Kui nüüd enda seisukohast võtta, siis mulle tohutult meeldib talvisel lumisel kõrvalteel sõita, lumetolm taga keerutamas. Autos olles talvel eriti kuidagi õhkkond muutub hubaseks, pidage mind imelikuks. Pole siin driftimisega midagi seotud.
Teisalt tagasi tulles driftimise juurde, mis selles siis halba on, kui on suurem plats ja asja tehakse mõistuse piires. Suvel kuivaga sama tunde saavutamiseks peaks omama tohutult võimsama mootoriga isendit ja kiirused oleks ka teised, seega minu arust fun ikka.
Loomulikult on ka probleem. Kulgesine eile 17.30 ajal Tallinnast Tartu. Praktiiliselt kogu tee 60-70 km. Rivi oli nii palju kui silm ulatus ette ja taha. Samas oli ikka tegelasi, kes pressisid mööda ja siis reastusid kuhugi vahele, et terve see rivi pidi suht pidurdama. Samas lõppes asi nii, et Tartus olime ikka ühe sellisega kõrvuti foori taga.
Mina, kui autojuht, ootan talve siiski, muidu pole mõtet suve oodata :)
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas xtrcraz »

Margusja kirjutas:Viimane postitus oli küll natuke äärmuslik. Mina ise pole ei parkla - ega tänaval driftija, kuid lund ootan siiski. Minu arust on autoga seoses ka muid võlusid.
Kui nüüd enda seisukohast võtta, siis mulle tohutult meeldib talvisel lumisel kõrvalteel sõita, lumetolm taga keerutamas. Autos olles talvel eriti kuidagi õhkkond muutub hubaseks, pidage mind imelikuks. Pole siin driftimisega midagi seotud.
+1
Minumeelest on väga lahe, et meil on erinevad aastaajad, eelmised kaks talve olid õnneks ka talve moodi. Lapsest saadik on see lumes möllamine meeldinud, nüüd on lihtsalt mänguautod suuremad ;) Värskelt sadanud koheva lumega puutumata lumele esimesi poognaid vedada lumepilv küljele paiskumas... Nagu lumelauaga puutumata nõlval esimest laskumist tehes :D Ja lumised kõrvalmaanteed metsavahel on tõesti väga ilusad sõita, eriti kui on suured vallid kahel pool, lumised kuused ja tee on ka lumine, mitte soolamärg-pruun-sopp. Rootsis-Norras oli põhja pool väga kena sõita, isegi suuremad teed olid ilusad valged, mitte pruuni p*ska täis.
Talvevihkajad vist elavad Lasnamäe kortermajades ja võitlevad suurema lumega veel rohkem oma parkimiskohtade eest, mis tekitab kibestumist? Lahendused on kõik teie enda kätes - vahetage auto kõrgema vastu, vahetage elukohta või minge soojemasse kliimasse elama. Ise väiksemas majas elades olen viimastel talvedel kõvasti lund rookinud ka siis, kui teised seda ei tee, sest peale lumesaha möödaminekut ei saa ma enam bemmiga hoovist välja. Minumeelest on see lumeviskamine küll trenni eest, mitte midagi vihatekitavat.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas oo7 »

Mulle meeldib herr Tarmoh postitus :P (pole seda pöialpüsti nuppu mida vajutada)

Mis ilma puutub, siis õues sajab magusat vihma, kõik on ilusti ära sulanud.

Saab rahulikult jala maja-kõrvaolevasse Selverisse minna, ilma et seal paarutavate pillide vahelt läbi silkama peaks :lol:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

eks neil talvevihkajatel ole omad pseudoprobleemid, las nad olla...talv aga taeva ei jää ju...jõul lubati musta, aastavahetuseks pidi vaip maas aga olema..
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Margus_ »

Alguses lubati jõule ka valgeid. Jooksvalt on jutt muutunud ja võib vabalt veel muutuda. Enne ei usu, kui oma käega katsun :D Millegipärast pole sel aastal esimest korda endal ka tavapärast suurt lumeootust. Tore kui tuleks aga üleliia kurb ka pole, et teda siiani pole. Siiski loodame parimat.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TarMoH »

No olekski siis lumine talv, aga no, see sopp ja pläga, mis igal pool on ... no kellele?

Samas teehooldus ka selline, et anna abi. Ühed mõtlevad, et lükkaks valli niipidi, teised mõtlevad jälle naapidi. Hea näide juba eilsest hommikust, kus Tartus Maarjamõisa haigla juures lükatud vallid risti teega!! ehk siis kõnniteed puhtaks ja sealt kogu see hunnik sõiduteele ühtlase vallina. Hea, et kiirus siis väike oli, aga muidu oleks võibolla juba esimese lumega saanud midagi katki sõita. No kas see on normaalne? PS. Vall oli juba kõvaks külmund, sest hommikul läks miinusesse pärast 0 juures olekut, tee kõik läikis. :roll:

Ärge arvake, et ma nüüd täielikult halb inimene olen :D Ka mina olen igaaastaselt lumiseid kõrvalteid nautinud, võibolla rohkemgi, kui teised siin (üleelmine talv umbes 3000-4000 km ainult kõrvateid Lõuna-Eestis). Seega ma tean, kui hea tunne see on. Närvi ajabki see pläga teedel ja 24/7 must auto. :roll:

Arvamus jääb siiski samaks. Talv s*cks. :mrgreen:
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Pille »

Lund, pläga ja mida iganes ilmaolu vihata, on mõttetu energiaraiskamine. See ju ei sõltu sinust, minust, ega kellestki kolmandast mis ilm meil väljas on.

Tallinnas on lumi nüüdseks ära sulanud, vihm on selle viimasegi ära sulatanud. Ma küll ootan lund. Ootasin seda siis kui sõitsin neliveolisega ning ka nüüd. Ja seda üldse mitte selle pärast, et saaks parklas paarutada, vaid hoopis muudel põhjustel. Esitesks saab siis suusatada, kelgutada ja mõnikord sulailma puhul ka lumememme teha. :)
Kasutaja avatar
HeavyCuda
Huviline
Postitusi: 2836
Liitunud: 09.06.2010 23:59 02
Peamine sõiduk: põrkepall
Asukoht: Viimsi - Tallinn - Tartu - Ahja

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas HeavyCuda »

Ega jah küljelibistamine ei ole ainuke asi mis talvel tore on :mrgreen: Mulle isiklikult meeldib kui ilus valge lumevaip on maas ja vaikselt tuleb lund juurdegi ning siis väike jalutuskäik õues teha. Muidugi ilusad valged kõrvalteed on ka väga toredad :cool:
e36 coupe in progress.....
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MargusA »

Lumi tuli maha ja valgeks läks maaaa,
kaks väikest rullnokka kraavist välja ei saaaaa.
Nad istuvad autos ja jahe on neeeeeil,
sest esimene lumi on täielik FEEEEIL . :roll: :roll: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
k3nny
Huviline
Postitusi: 2988
Liitunud: 31.10.2010 20:50 49
Peamine sõiduk: 318is
Asukoht: Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas k3nny »

margusa kirjutas:Lumi tuli maha ja valgeks läks maaaa,
kaks väikest rullnokka kraavist välja ei saaaaa.
Nad istuvad autos ja jahe on neeeeeil,
sest esimene lumi on täielik FEEEEIL . :roll: :roll: :lol: :lol:
paha hakkab juba, kuidas see sama salmihakatis igalpool vohab.
318is
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TiitR »

k3nny kirjutas:
margusa kirjutas:Lumi tuli maha ja valgeks läks maaaa,
kaks väikest rullnokka kraavist välja ei saaaaa.
Nad istuvad autos ja jahe on neeeeeil,
sest esimene lumi on täielik FEEEEIL . :roll: :roll: :lol: :lol:
paha hakkab juba, kuidas see sama salmihakatis igalpool vohab.
See salmike on kohati lausa pildina esitatud:
Pilt
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas AARE540 »

Kuna käes on detsembrikuu, siis asju õiges järjekorras nimetades tahaks kõigepealt külma, a la 10 kraadi ööpäeva keskmine mõned nädalat ja siis lund. Külma juba eelkõige seepärast, et metsaveokaga pole see vesi ja muda just asi, mida nautida. Praegusel kuul ja aastaajal on vihm üsna masendav- pimedat aega palju ning teed ja kõik muu on must ja märg, mis teeb olemise veel pimedamaks. Muuseas, lumel on üks pluss ka, lisaks talvejärgsele kevade ja suve üle rõõmustamisele ja nii mõnelegi muule- lumega on kogu olemine valgem :)
Kuid siiski- ma võtan neid asju samamoodi nagu Pille ütles- milleks vinguda, see pole paraku meie teha :)
Ega tali taeva jää- see on kindel :)

PS. Mis sellesse luuletusse puutub- kõik oleks vbl isegi talutav, kuid see viimane sõna- FEEEEIL- no on üks haige sõna ikka eestlaste kõnepruuki toodud, tõsiselt värdjalik sõna :evil:
jyrks
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 08.04.2010 12:54 44
Peamine sõiduk: e36 cabrio/e36 318tds
Telefon: 55530740

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas jyrks »

Natuke, siis lumest..
SAmal ajal, kui tartus eile õhtul sadas vihma tulid sõbrad maale lauaga sõitma..

Lund küll vähe, kuid sõita sai.
Väike pilt. FB-s, kuid peaks kõigile olema nähtav.




Praeguse seisuga enamus lund jälle kanudunud kuna totaalne sula ikka :?
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas H_Margus »

HUA!!!

Lõpuks ometi on ka Tallinna teed pisut lumisemaks muutumas :cool:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

..jah...ja sa ei kujuta ette kui hea on liiklemiseks tagavedu... :cool: :cool:
´17 4Drive
Kasutaja avatar
captjones1
Huviline
Postitusi: 929
Liitunud: 25.10.2009 10:27 04
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas captjones1 »

Nina kukub otsast ära sellise külmaga... ei ole tervislik see külmkapi elu.

Kas ma olen ainuke kellel pärast külg ees sõitmist autost kahju on? :)
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas jargo »

captjones1 kirjutas:
Kas ma olen ainuke kellel pärast külg ees sõitmist autost kahju on? :)
sa ei ole ainus.minu naine tunneb samamoodi :D ,eriti siis kui mina roolis olen! :)
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
karmo
Huviline
Postitusi: 1356
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas karmo »

kahjuks pean see talv valeveolisega sõitma :(
Kasutaja avatar
Priit_H
Klubiliige
Postitusi: 612
Liitunud: 02.10.2007 14:07 43
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Priit_H »

Suutsin ka aastalõpus selle lume ära proovida ja mõnele adrekalaksu teha :P
Ehk siis sõber ja ta pruut ehmatasid veidi ära kui gaasiga mängida sain :D
Aga tagaveoline on lõbus, kahjuks vaid ühe ratta veoga :D
E34 525i 91.a ; E38 730d individual 2000.a
ramman
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 06.02.2011 23:07 14

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas ramman »

Olen tähele pannud, et on laias laastus kahte sorti inimesi. Kui nähakse BMWd külg ees, siis on mingi osa inimesi, kes arvavad, et rullnokk kihutab, ja on ka teine osa, kes vaatavad, et vend kaifib tagavedu. Pooldan viimase osa inimeste suhtumist, kuigi jah, BMW omanike hulgas on inimesi, kes ei lase mitte mingil juhul kaduda rullnoka auto mainel.
Suvel - Chevrolet Camaro Z28 5.7 V8; Iga päev - Grand Voyager 3.8 AWD
Uunikum - ZAZ; Tööl - MB Sprinter
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Martin1 »

See on jah huvitav, et kui sa korraks natukene libisema lased väiksel kiirusel ja mitte autode vahel ega midagi, siis ikka vaadatakse viltu. Kedagi sa ohtu ei sea seal ja peetakse sind ikka mingiks rullnokaks.
Täna oli meeldiv näha kuidas soliidses eas härra enda Navara tagaveo peale oli lülitanud ja prisma parklas natuke talveilma nautis.

Nautige ohutult ja mõistlikult! :)
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas coley »

Poisid oleks vist pidanud rohkem platsipeal kässariga sikutamist harjutama? :lol:
Pilt
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Martin1 »

" Lumi tuli maha ja valgeks läks maaaa,
kaks väikest politseiniku kraavist välja ei saaaaa.
Nad istuvad autos ja jahe on neeeeeil,
sest esimene lumi on täielik feiil . " ? :)
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Henri. »

Tallinnas on ikka korralik sõiduilm praegu. Sai äsja auto Romani juurde jäetud, et pärast puhta autoga ringi liigelda - teepeal tööle tagasi oli Stockmanni ristmikul üks õnnetu PFL E39 juht mitte pidama saanud ja ühele Primerale nii õnnetult tagant sisse laksanud, et too oli esimese ja teise rea peale risti jäänud..

Kes nautima lähevad, siis tehke seda mõistlikkuse piires ja üritage teistest ka eemale hoida, sest kunagi ei tea kui keegi teine seisma jääda ei suuda.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas oo7 »

mingi linnavahel "nautima" hakata suhteliselt , kui siis ainult öösel, kui teisi pole ja saab korralikult lasta.

Käisin just mitme sõbraga rajal, lasin seal 2 tundi omal isu täis.

Nüüd võiks lumi juba minema minna :lol:
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MargusA »

Käisin lükkasin ka paar metsateed lahti.Julm lumehunnik oli ees.Tuled ei näidanud valgust,esiklaasi kojamehed ei jõudnud puhastada.Korra viskas ka abs,laadimise ja veel mõned tuled põlema.lund on põhja-eestis ca 25 cm :lol:
taunod
Huviline
Postitusi: 3958
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas taunod »

Käisin Tartus, seal pole mitte essugi. Viljandis täitsa fan :D
2X328 '95
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas xtrcraz »

oo7 kirjutas:Käisin just mitme sõbraga rajal, lasin seal 2 tundi omal isu täis.
Avalik rada kuskil? Tahaks ka midagi parklatest ja kõrvaltänavatest enamat ;)
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Hendri
Huviline
Postitusi: 1754
Liitunud: 05.03.2007 12:32 11

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Hendri »

oo7 kirjutas:Käisin just mitme sõbraga rajal, lasin seal 2 tundi omal isu täis.
Kus käisid?
Vasta