Auto salongilõhna?

Vaba teema
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Auto salongilõhna?

Postitus Postitas Rando535 »

Kust saab osta normaalseid auto lõhnasi. Igasugu kuuski ja tuulutusavadesse pandavaid vidinaid mitte pakkuda. Mul autosse on jäänd mingi Sveitsi toode-peegli küljes on mingi kaunistus kus on mingi pisike pudel all. Proovisin sinna valada tavalist lõhna aga see toidab ainult siis kui on esiklaasi soendus:D. Peab olema mingi hea ja väga vänge lõhn et sealt aurustudes tunda oleks.
Pole eestis eriti näind peale nende autodeodorantide ja igasugu imevidinate.
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Re: Auto salongilõhna?

Postitus Postitas --overdose-- »

tzonn kirjutas:Kust saab osta normaalseid auto lõhnasi. Igasugu kuuski ja tuulutusavadesse pandavaid vidinaid mitte pakkuda. Mul autosse on jäänd mingi Sveitsi toode-peegli küljes on mingi kaunistus kus on mingi pisike pudel all. Proovisin sinna valada tavalist lõhna aga see toidab ainult siis kui on esiklaasi soendus:D. Peab olema mingi hea ja väga vänge lõhn et sealt aurustudes tunda oleks.
Pole eestis eriti näind peale nende autodeodorantide ja igasugu imevidinate.
kuangi sai noor tehniku-ust osta normaalne asi..:P
Igor525
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 18.07.2005 19:40 01
Asukoht: Hesse

Postitus Postitas Igor525 »

kopli-erika ristmikul varuosade poes, sellised puutükkid lõhnavad normaalselt.

muudes kohtades pole näinud.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1158
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Teema sama.


Milliseid kuuski autos kasutate. Olen siin ostnud paar korda neid lõhnakuuski: fresh car, wunder baum jne. Aga tolku suurt midagi.
Sõidan mõned kilomeetrid lahtise aknaga ja lõhn ongi kadunud.

Mäletan naabrimees oli suur autohoolik kunagi. Autos ikka lõhnas nii hästi (magusalt) ja tugevalt. Mida ta kasutas ma ei tea. Ta ei ela eestiski enam vist. Ma olin siis väike kah ei mäleta suurt midagi sellest.
Mul see puhuri küljes rippuv pudelike kah, aga kah suurt kasu pole. Tahan et koguaeg lõhn oleks sees.
Kas on mingeid kallimaid kuuski vms saada, et lõhnaks ikka kaua ja tugevalt? Spetslõhnaõli?

Vähemalt mingi vihjegi?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kahjuks ei ole omal nahksisuga auto, kuid näiteks nahksisu lõhnab küll mõnusalt, kui asi puhas ja hooldatud on ja vahel nahahooldust teha...
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1158
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Endal kah pole. Ega ei ihkagi seda.
Aga nahksisu andis vihje, et peaks nagu mingi asjaga seest üle laskma. Mingi puhastusaine ja siis õhuvärskendaja.
Peaks nagu kauemaks jääma.

Ma ei tea. Midagi peab proovima.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Nahksisu puhul ei olegi eraldi mingit lõhna tarvis, piisab vaid õigest nahahooldusvahendist, mis jätab ülimõnusa nahalõhna autosse ;)
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

kopli-erika ristmikul varuosade poes, sellised puutükkid lõhnavad normaalselt.
Kui teema oli ajakohane siis käisin seal poes. Öeldi et oli müügil aga otsas ja arvatavasti enam ei tule juurde k.
Ise lõhnastan nüüd aegajalt nahksisu kreemitades.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Endale ei istu üldse need lõhna kuused ja rattad vms.
Kui autot seest regulaarselt puhastada, siis tavaliselt pole lõhnatekitajaid vaja.
Ise asi kui kellelgi pakk piima auto põhjamati sisse imendunud on... :D , kuid kui ikka vaja saab sellestki lahti. Ei pea autot maha müüma. :)
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Iseasi, kui omanik ilge plotskivedaja on, siis muidugi vaja tuhatoosi lebra summutada.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1158
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Pole mingi vedaja. Sa arvad et kõik ja kõigi sugulased/tuttavad ühesugused joodikud ja suitsetajad on?


Ega ikka ei ole küll. Ise pole kunagi suitsu teinud ja ei lase teistel, kes suitsetab autos teha kah. Kõik on siiani mõistnud, et ei tohi ja kõik. Auto seest puhas ja väga korralik. Ilma mingisuguste haisudeta. Tuhatoosides on eurod müntides.

Ma ei tea miks ma nii kangesti lõhna sinna tahan. Eks ma käin sisemuse mingi hea lõhnaga puhastajaga üle ja arvan et sellest piisab värskuse säilitamisel.


Tänan nõuannete eest.
Kasutaja avatar
Kaido325i
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 21.07.2007 13:17 27
Asukoht: tartu

Postitus Postitas Kaido325i »

VeikoA kirjutas:Pole mingi vedaja. Sa arvad et kõik ja kõigi sugulased/tuttavad ühesugused joodikud ja suitsetajad on?


Ega ikka ei ole küll. Ise pole kunagi suitsu teinud ja ei lase teistel, kes suitsetab autos teha kah. Kõik on siiani mõistnud, et ei tohi ja kõik. Auto seest puhas ja väga korralik. Ilma mingisuguste haisudeta. Tuhatoosides on eurod müntides.

Ma ei tea miks ma nii kangesti lõhna sinna tahan. Eks ma käin sisemuse mingi hea lõhnaga puhastajaga üle ja arvan et sellest piisab värskuse säilitamisel.


Tänan nõuannete eest.
sama siin ja autos pole tuhatoose ka.. ;)
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain. hardstyle Is The Music Running Through My Veins:::...
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain hardstyle Is The Music Makes Me Insane:::...
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

erik kirjutas:Endale ei istu üldse need lõhna kuused ja rattad vms.
Kui autot seest regulaarselt puhastada, siis tavaliselt pole lõhnatekitajaid vaja.
Ise asi kui kellelgi pakk piima auto põhjamati sisse imendunud on... :D , kuid kui ikka vaja saab sellestki lahti. Ei pea autot maha müüma. :)
täpselt :P aega kulus aga ma sain isegi oma e34 salongi, mis ostes puhtuse poolest erilist kriitikat just ei kannatanud (eelmisel omanikul oli 3 või 4 lõhnakuuske peegli küljes :lol: ) nii puhtaks, et hommikul ilma igasugu kuuskedeta täitsa värske õhk sees.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

minul pole ka keegi ja kaasa arvatud ise autos suitsetanud (auto omanik tiba vähem kui 2a)...kasutan lõhnakuuske New Car lõhnaga...peale Jazzi käsipesulas sisekoristuse tegemist on autos alati ülihea aroom...keegi ei tea mis lõhnaainet seal kasutatakse???
´17 4Drive
Hornet
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 12.02.2006 22:56 13

Postitus Postitas Hornet »

Ära suitseta autos ja hoia auto puhas, ning kuiv (talvel oluline!), siis pole vaja mingeid lõhnakuuski, ega muid haisupomme!

Reeglina taksodes õhuresti küljes olevate odeka pudelite peale tahaks öökida!
`93 525i M50
xemm
Huviline
Postitusi: 375
Liitunud: 10.03.2007 17:16 34
Peamine sõiduk: E46 323i
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas xemm »

Puhasta auto cockpit'iga ära ja hoia puhtana ja lõhn on väga hea ja kestev.
Kasutaja avatar
Kaido325i
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 21.07.2007 13:17 27
Asukoht: tartu

Postitus Postitas Kaido325i »

Hornet kirjutas: Reeglina taksodes õhuresti küljes olevate odeka pudelite peale tahaks öökida!
mulle jälle ei meeldi kuused.....endal ka õhuresti küljes üks ja ise enam ei tunnegi. harjub suht kiiresti ära. tuleb valida selline lõhn mis endale kindlasti meeldib, lambist ostes suht ... :roll:
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain. hardstyle Is The Music Running Through My Veins:::...
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain hardstyle Is The Music Makes Me Insane:::...
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

Hornet kirjutas:Ära suitseta autos ja hoia auto puhas, ning kuiv (talvel oluline!), siis pole vaja mingeid lõhnakuuski, ega muid haisupomme!

Reeglina taksodes õhuresti küljes olevate odeka pudelite peale tahaks öökida!
sry for OT
Aga kui autos on seda kõike varem tehtud ja nüüd oled sina see autoomanik kellel on vaja sellest haisust vabaneda ja niisama pesu ei aita. Ja peale keemilist tuleks sinna mingi püsiv lõhn saada. See jutt, et ära tee seda ja tee teist on vähe kasu, kuna see on kõik juba tehtud. Ja nüüd tuleb enda auto lõhnama saada ja hetkel on teema siiski lõhnastamisest mitte targutamisest.

No hard feelings, aga ma lihtsalt pidin midagi ütlema kui selline offtopic käib ja sellest mingit abi pole ;)

Nii et keegi kellel on kogemusi mingi hea ja püsiva lõhnaga võiks teistele ka teada anda ;)
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

Kunagi tegin nii ,

1. ostsin selle klaasist pudeliga värskendaja (koos propelleriga).
2. valasin tühjaks :)
3. piiritusega pesin läbi
4. tualettvesi sisse (lacoste)

Toimis küll aga ruttu sai tühjaks.

Sama peaks proovima ka elektrilise tuppa mõeldud air wick-iga :D.
Bmw E46 330D
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Irw, see Airwick tulebki autosse sisse ehitada ;) Mingi vastav lõhn loomulikult kah muretseda..
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

OT: kusjuures seda airwick süsteemi kasutatakse parvlaeval St.Ola. Süsteem ise oli mingi vana (mehaanik arvas, et sama vana kui laev) ja kuna sellele süsteemile ei olnud enam pudeleid saada siis oli seda natuke kohandatud tänapäevaste pudelite jaoks.

Teemasse; Ise kasutasin kunagi neid piserdatavaid lõhnasid ja piserdasin seda tooli alla... sealt vaikselt imbus üle salongi... kuna enam ei risusta autos siis ei ole ka seni veel lõhna vaja olnud.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Tänud Hannole , et juhatas mind õigele lingile , aga ausalt öeldes pole siin vastused minu küsimusest eriti kaugemale jõudnud . Sõidan suht palju ja ajaga tükib ka ikka kitsas käes olema , lihtsalt pole aega iga suitsu pärast kinni pidada , ka on minu auto sametsisuga , nii et nahapuhastusvahendid ei saa eriti aidata . Iga nädalavahetus kraamin auto ikka korralikult üle , aga praeguste ilmadega on ta paratamatult seest niiske . Lihtsam oleks tõesti autos suitsetamine maha jätta , aga kui pead 500 versta jutiga maha laskma , pole see minusuguse korstna juures eriti lihtne . Äkki on siiski kellelgi kogemusi mingite pädevate asjadega :roll:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ega ei ole ... suitsulõhn on ikka niivõrd tugev lõhn, et kui autos edasi suitsetatakse, siis ... see peab ikka väga vänge jubedus olema, mis üldse suitsulõhnast üle on. Midagi meeldivat see olla ei saa. Tulemuseks on auto, mis lõhnab nagu apteek vms.
Indrek
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Indrek_M kirjutas:Ega ei ole ... suitsulõhn on ikka niivõrd tugev lõhn, et kui autos edasi suitsetatakse, siis ... see peab ikka väga vänge jubedus olema, mis üldse suitsulõhnast üle on. Midagi meeldivat see olla ei saa. Tulemuseks on auto, mis lõhnab nagu apteek vms.
Konisid ma autos ei korja ja suitsu tehes on aken ka lahti , aga nii või teisiti tekib niiskuse jne. koosmõjul natuke ebameeldiv lõhn . Ma ei ütlegi , et mul auto haiseb , ei ütle seda ka keegi , kes on mu autos istunud , tahaksin lihtsalt mingit head lõhna autosse , kas seda on palju nõutud :D
Kasutaja avatar
Priit_R
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 05.05.2007 20:29 38
Asukoht: DNA

Postitus Postitas Priit_R »

Ärge nüüd nugadega kallale tulge aga kunagi oli selline juhtum, et müüdi mis iganes nissan see oli ja kohaks Kohtla-Järve. Helistasime tookord, et mis pull on, et auto paar aastat vana aga hind ala 5K. eeki. Küsija suu pihta ju ei lööda. Vana siis ilusti seletas et juhi poolne uks on vaja uus osta, et seal on paar kolm auku, et siis eelmine omanik lasti maha ja auto oli koos omanikuga olnud kuskil alutaguse metsas mõned kuud. Muide siis kes ei tea laiba hais pidi olema ikka nii vänge, et seda ikka ei saa kuidagi välja kuni ükskord seda lugu rääkides ühele kõike näinud teinud inimesele rääkides - käis see välja vastuse, et isegi sellele haisule on olemas lahendus - jahvata kohvi oad ära ja pane tops autosse. Selles loos võib ju tõsi taga olla kuna tegelt korralikumtes lõhna poodides on ju ka kohvi puru lettidel, et peale kahte kolme lõhna mingit vahet nina suudaks teha. OT: vist väga tegelt ei tulnud - koni haisu vastu äkki töötab ka kui see tops kuhugi armatuuri alla peita :)

Suspect
Take Me To The Hospital / Invaders Must Die
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

KRT. minu poolt hea jook sulle , kui sul Rootsi asja on . Vana tuntud tõde , inimesed hoiavad kohvipakki ja sidruniviilu külmkapis , et seal lihalõhna ei tekiks :D 5 +
Kasutaja avatar
Priit_R
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 05.05.2007 20:29 38
Asukoht: DNA

Postitus Postitas Priit_R »

:) proovi ära seda oleks huvitav teada kas töötab konitamise vastu ka. Muide mul oli autot ostes ka suisu hais sees aga kuna ise ei suitseta siis see on poole aastaga välja kuidagi läinud. Muidugi joppas ses suhtes, et eelnev omanik polnud konisi tuhatoosi ja kuhu iganes kohtadesse kustutanud.
Take Me To The Hospital / Invaders Must Die
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Olen ka kuulnud seda kohvi teemat
Nimelt laevadel põletatatkse kohviube et saada lahti ebameeldivast haisust trümmis (näiteks kala) ja pidi väga hästi toimima ja polegi vaja teab mis suurt kogust :P
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Hommikul viskan lahtise paki sisse , 90 % veendunud , et toimib . Tänud kõigile , kes viitsisid vastata ja uued ideed on ikka teretulnud .
Kasutaja avatar
tagor
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 02.09.2007 14:24 21
Peamine sõiduk: bmw 523i e60
Asukoht: loo

Postitus Postitas tagor »

to :Riivo millises jazzi pesulas lasid salongi puhastust teha.Ise tegin ülemistes ja ri saand kuidagi rahule jääda .Õhu avad olid tegemata istme soojenduse nupud ei paistnud sodi alt väljagi isme alused tegemata jne.(tegemist oli siis keemilise puhastusega 1800 EEKU).Nahksisu puhastusaine lõhn oli aint autos ja see oli ka kõik....
eesti-rootsi
Vasta