Millepärast pesed autot sina ?

Vaba teema

Mis sinu auto mustaks määrib ?

Vihm mis sajab taevast
56
36%
Lumi mis sajab talvel
6
4%
Ehitajad, kes oma raskeveokitega muda sõiduteele kannavad
59
38%
Naastrehvid, mis asfaldi ära lõhuvad
17
11%
Käin põllupeal sõitmas
16
10%
 
Hääli kokku: 154
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

Postitus Postitas Kristjan.K »

Pesen sellepärast, et auto on musta värvi, see määrdub eriti kähku :(

Suured pesuarved, aga tavaline must paistab puhtana ikka väga ilus välja, ja siis ei huvita enam pesuarved :)
Original BMW Teile
Kasutaja avatar
IffMees
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 05.04.2005 15:08 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas IffMees »

Kristo_P kirjutas:
IffMees kirjutas: Minu garaazinaaber peseb oma autot iga päev käsitsi, ei tea kuidas ta suudab, aga nii see on. :D

Mismoodi ta garaazis ilma surveta ,seda pori ja soola/pigi segu maha saab :)

[\quote]


Ma ei tea mida ta kasutab, peaks uurima mingi päev.
Aga auto puhtaks läheb ja teeb seda täiesti ilma survepesurita.
Aga lihtalt koomiline on vaadata, kuidas mees sõidab autoga garaazi ja kohe pesema seda ja nii iga päev :lol:
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Käisin täna pesulas, sest ilmastiku olud paranesid.
Ja kas sa näed, käisin Järve selveri juures stati survekas ja pole tulemuse üle kurta. Tahavaate peeglid oleks võinud puhtamad olla, kui norima hakata.
Tundub et pesulat on vahepeal tuunimas käidud vm, sest mäletan et enne viimast korda lubasin küll enam mitte sinna pesulasse jalga tõsta. (mõistagi ei olnud tol korral ma tulemusega rahul).
Pisut küll kohutas mind enne pesula väravast sisse sõidul seinale kinnitatud ohutus silt, kuhu oli kirjutatud et "Kui on autol spoiler, siis ära seda pesulat kasuta." Ma ei hakanud tagurpidi enam tegutsema, kuna mul oli juba pesula kaart käes ja natuke huvitas ka kas see tuunitud pesumasin viib tõesti spoilerid küljest. :lol:
Huvitav millist detaili seal silmas peetakse, sest töötsüklit põnevusega jälgides see aparatuur viga neile küll ei valmistanud.
Ühesõnaga oli kõige üle hea meel. Auto puhas, spoilerid küljes ;)
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

erik kirjutas:Käisin täna pesulas, sest ilmastiku olud paranesid.
Ja kas sa näed, käisin Järve selveri juures stati survekas ja pole tulemuse üle kurta. Tahavaate peeglid oleks võinud puhtamad olla, kui norima hakata.
Tundub et pesulat on vahepeal tuunimas käidud vm, sest mäletan et enne viimast korda lubasin küll enam mitte sinna pesulasse jalga tõsta. (mõistagi ei olnud tol korral ma tulemusega rahul).
Pisut küll kohutas mind enne pesula väravast sisse sõidul seinale kinnitatud ohutus silt, kuhu oli kirjutatud et "Kui on autol spoiler, siis ära seda pesulat kasuta." Ma ei hakanud tagurpidi enam tegutsema, kuna mul oli juba pesula kaart käes ja natuke huvitas ka kas see tuunitud pesumasin viib tõesti spoilerid küljest. :lol:
Huvitav millist detaili seal silmas peetakse, sest töötsüklit põnevusega jälgides see aparatuur viga neile küll ei valmistanud.
Ühesõnaga oli kõige üle hea meel. Auto puhas, spoilerid küljes ;)
Küllap see "spoilerikeeld" on seal seepärast, et kellelgi on mõni masin "tiivad" küljest viinud. Spoileril ja spoileril on ju suur vahe. Ja vältimaks hilisemaid pretensioone on kindlam hoiatussilt välja panna. Nagu ameerikas.
730iA e32 138kW 12/1992
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ilves kirjutas:Tunneks üldse huvi, miks inimesed viitsivad Jazzis käia? Tundub üsna tobedana seista tunde aega autopesula sabas?
Ei ole seal kunagi tunde seisnud - võetakse mingi 6-9 autot korraga sisse ja saba liigub kiiresti. Pesu ajal võib rahulikult lehte lugeda, midagi juua, näksida, poodi minna ...
Lisaks ... on see minu jaoks siiani ainus pesula, kus saab auto puhtaks. Pestakse nii kaua kuni saab.
Enamus teisi käsipesulaid on suhtumisega, et "ah valget autot ei saagi puhtamaks, mingi 2 soti eest ma ennast liigutada ja veidi vaeva näha küll ei viitsi, minge kuhugi mujale kui ei meeldi".
Eriti mõttetuna tundub Statoili pesu, kus tunniga saab "pestud" 4 autot ja just nimelt "pestud" kuna puhtaks ei saa seal küll ükski auto. Pole valget autot sealt kunagi valgena kätte saanud. Maksaks see suure sopa maha loputamine siis vähe. Mõttetu hind, olematu pesu.
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Idee järgi peaks tegelt valge auto pesemisel kõige suurem point sees olema- ainus värv vast, mille puhul pestud ja pesemata auto vahel suurim kontrast on. Ja tegelikult on seda ka kõige parem pesta- kõik on ilusti näha- tumedama auto puhul maksab hooletus auto kuivades kätte üsna tihti...
Aga Statoili pesu koha pealt nõus- ei ole samuti kunagi autot päris puhtaks saanud- kugelt vaadates on ok, suuremad pinnad teeb puhtaks, kuid igasugu sopikesed jm jäävad küll pasaseks...
tmw
Huviline
Postitusi: 358
Liitunud: 03.01.2005 20:31 29
Peamine sõiduk: MB W212 E500
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas tmw »

Tere !

To: AARE530

Einoh rekkad on ikka süüdi. Vaata kui suur kummimuster neil juba on, sinna mahub seda mustust ikka omajagu, vot. Ja kindlasti on see ka rekkajuhi süü, sest tema annab ju gaasiga sellele kummile inertsjõu, mis kõik mustuse sealt teele laseb. Sry väike nögamine ikka peab ju olema. :D
Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis pesen autot ca. 1 kord 2 nädala jooksul. Tegelikkuses peseks kindlasti rohkem aga vahepeal kaob lihtsalt mõte, sest tee ja ilmastikuolud on ikka väga ebapuhtad.
Siiski on see ka väike kivi meie teid korrastavate ametkondade aeda.

Ei saa ju olla,et näiteks Saksamaal liigub rekkaid vähem või ehitust on tunduvalt vähem. Come on , sellist juttu võib ju ajada aga tõsi see pole. Kui aga seal sõidukiga liikuda (nii kiirteel kui linnas) siis säilitab auto oma värvi ka mitme päeva möödudes. Meil on lihtsalt veel väga palju areneda ennem kui inimesed seda ka parendada suudaksid.

Väike mõttetera "Kaubanduskoja teatajast"
Millal hakkavad kõik ettevõtjad eetiliselt käituma? Lihtne vastus on:"Siis kui äri ajamine eetiliselt on kasulikum kui ebaeetiliselt."

Kisub vist liiga OT-ks

Tuli veel meelde: pesen tavaliselt ka autot siis kui on mingi sünnipäevale minek või tähtpäev. Lihtsalt edevus ja enese heaolu tingib seda.

Seega, autod puhtaks!!!!!!!
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Täna siis linna peal töölt tulles hakkas silma, et hoolsad bmw omanikud on oma suksud ilusasti läikima löönud ja eristusid sellega hallist massist päris tugevasti. Tundub et nägin ka mitut foorumi tegelast kes oli sama teinud, kaasaarvatud mina ise.
Rõõm oli kohe vaadata. Kevad tuleb...et mitte öelda et ta juba käes ei ole :)
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

oskab keegi öelda mingit tavalist poesmüüdavat toodet millega saaks ise auto läikesse lüüa. kunagi roolivõimu saates midagi nägin aga ei mäleta toote nime :(
plaan homme maale minna ja võiks ju lapi ja mingi ainega autost üle käia :D
pets520
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 10.01.2007 10:20 19
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas pets520 »

erik kirjutas:Täna siis linna peal töölt tulles hakkas silma, et hoolsad bmw omanikud on oma suksud ilusasti läikima löönud ja eristusid sellega hallist massist päris tugevasti. Tundub et nägin ka mitut foorumi tegelast kes oli sama teinud, kaasaarvatud mina ise.
Rõõm oli kohe vaadata. Kevad tuleb...et mitte öelda et ta juba käes ei ole :)
Ma olen seda terve talve jooksul tähendanud, et kõige rohkem puhtaid autosid on bmw omanike käes.

Mõnusat kevadet!
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Mul ka masin kella 17:00´st pesulas. Peale 19:00´i võtan auto pesulast ja viin parklasse seisma (vahe ~300m) kuna soov sõita pühapäeval Tartu´sse ja tahan seda puhta masinaga teha :D
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
pang
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 15.07.2006 23:38 54
Asukoht: Vantaa-Maardu

Postitus Postitas pang »

ma ei saa aru kuidas saavad eestis nii sitased teed olla,ühe korra tln-s käia autoga siis valget värvi auto pole enam valge vaid must, soomes liigub ka igast rekkaid palju ja busse aga teed on puhtad ja auto püsib puhtana vähemalt nädala kuigi enamus ajast sõidan linnas.
Jah soome teedele ei panda soola ega muid kemikaale aga kas tõesti see mõjub nii palju ,isegi suladega ei lähe auto nii mustaks
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

minu arust praegu tallinna teed liiga tolmused. pole veel jõutud tolmust puhastada. statoili pesulad ei kuivata hästi - niiske auto tirib seda tolmu metsikult ligi. käsipesulates jälle kus mehed auto ilusti ära kuivatavad, neil jälle vaja ette tellida aeg :?
aga ei tea siis keegi millega peale pesu auto eriti läikesse saaks? :roll:
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Mina sõitsin eile Märjamaalt Tallinnasse, Kanama viadukti alt läbi sõites hakkas Tallinn paistma ja ma räägin tõsiselt, et Tallinn tolmas :shock:, sellekohal oli suur tolmu pilv :?. Tõsiselt rõve, oleks hea meelega otsa ringi keeranud.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Kustas kirjutas:Mina sõitsin eile Märjamaalt Tallinnasse, Kanama viadukti alt läbi sõites hakkas Tallinn paistma ja ma räägin tõsiselt, et Tallinn tolmas :shock:, sellekohal oli suur tolmu pilv :?. Tõsiselt rõve, oleks hea meelega otsa ringi keeranud.
Ma ise väldin tavaliselt peale pesu suuremaid teesid ja kulgen mööda kõrvaltänavaid, et keegi jälle ära ei si**aks. Aga ehe näide selle kohta, et miks tänavad tolmavad asub mul parklast väljasõidul. Kõrval krundil käib ehitus juba lume sulamisest saadik ja veokid kannavad ratastega jõhkra koguse muda sealt välja sõites tänavale. Märjema ilmaga ei taha isegi ilma autota seda tänavat ületada.... lihtsalt selline tunne nagu oleks põllule sattunud.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

Väike jutt selle puhta välismaa kohta. Sõidan regulaarselt rekkaga Soome ja Hispaania vahet. Puhtaks jääb auto vaid Saksamaal ja Prantsusmaal, iga kord Soomest lahkudes tuleb autot pesta ja Hispaaniast lahkudes samuti. Soomes põhimure sool, mida jätkub veel Mai lõpuni ja mida koguneb auto peale ´meeletu kiht. Hispaanias punane ja kollane muda (sügis-kevad),suvel sama asi kuivatatult,ehk tolm. Kogused ja koostis ei ole Eesti poriga võrreldavad, kuna Eesti pori tuleb veega pestes maha,eelpool nimetatud komponendid mitte. Veel palun mitte üldistada sõna rekka. Iga kallur ja 3-tonnine käpik millel B-lubadega rullnokk leiba teenib siiski meie tsunfti ei kuulu, samahästi võiks Moskvitshiga BMW klubi liikmeks pürgida.
Lühidalt, autot tuleb pesta, mitte musta autot kellegi süüks ajada. :)
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Vasta