Millepärast pesed autot sina ?

Vaba teema

Mis sinu auto mustaks määrib ?

Vihm mis sajab taevast
56
36%
Lumi mis sajab talvel
6
4%
Ehitajad, kes oma raskeveokitega muda sõiduteele kannavad
59
38%
Naastrehvid, mis asfaldi ära lõhuvad
17
11%
Käin põllupeal sõitmas
16
10%
 
Hääli kokku: 154
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Millepärast pesed autot sina ?

Postitus Postitas Cardo »

Pesin oma jõlerokast autot eelmine reede ja auto on sama must kui nädalaeest, kurvaks teeb.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Ma arvan, et kõik sinu pakutud variandid määrivad kõiki autosid. Ei saa ju olla mingit kindlat faktorit. Suht tobe küsimus mu meelest. :P
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

Fred22 kirjutas:Ma arvan, et kõik sinu pakutud variandid määrivad kõiki autosid. Ei saa ju olla mingit kindlat faktorit. Suht tobe küsimus mu meelest. :P
ega jah....variandid ka sipa hädised... :roll:
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

mm, mina pesen sellepärast, et ta on jõledamalt s*tane...
silmale kole vaadata... ja sisse kah raske istuda et ära ei määriks ennast.

vahetpole, kuidas ta mustaks saab... niikuinii saab
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Njaaaa..... Kõige hullemad vast on need raskeveokid mis tagant selle pilve üles keerutavad + bussid. Kui korralikku pikkivahet hoida autodega siis paar päeva kannatab ehk sõita nii , et pesta pole vaja. Aga mõne veoki taha takerduda siis on kellad :P Vahel on tunne, et võiks olla seadus mis piirab raskeveokeid tipptundidel Talllinnas liigelda :evil:
PS pesen vähemalt korra nädalas.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

no mis variandid. Nagu delfi.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ma pesen autot, kuna ta läheb mustaks. ega muidu ei pesekski :D
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Ma pesen autot nii kuidas juhtub ja aega on.Aga täna OH ÜLLATUST käisin tüdruku juures lasnamäel ning seal toimus maja fassadi remont.Kurivaim,terve auto on mingeid värdjaid valgeid penoplasti hebemeid täis.Nagu kitt on kinni :evil:
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Ma ei pese praegu üldse, mõtetus, läheb miinustesse siis käsipesulasse. Harja pesu oleks valus.
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

et mu auto ikka BMW välja näeks :)
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

erik kirjutas:Ma ei pese praegu üldse, mõtetus...
Mida rohkem hooldad ja tihedamini pesed, seda paremini peab ilmastikuoludele vastu. Samas see näitab kui väga või kui palju sa oma autost hoolid. Talvel soolades sõites soovitatakse pesta 2x nädalas vähemalt ja ei loe kas tuiskab või sajab pussnuge.
Kasutaja avatar
cobra113
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 03.04.2006 21:38 43
Asukoht: Lõuna-Eesti

Postitus Postitas cobra113 »

autot pesen ikka selleks, et mulle meeldib liigelda ilusa puhta autoga, rõve oleks lihtsalt kogu aeg mingi s....se autoga ringi sõita, ei paista tagatuled ja numbrimärk välja, ja kõigelõpuks võivad mendid kah veel nokkima tulla ju et miks nr.märk näha pole....
aga suvel häirib mind eriti sulama läinud asfalt, mis ei taha üldse maha tulla, kui vastavaid vahendeid pole...

inimesed, peske autot ikka, siis endal kah parem tunne, või ma eksin....
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1742
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Postitus Postitas Mart_L »

Puhas auto teeb ikka tuju kõvasti paremaks :cool: Üldjuhul pesen ikka kaks korda nädalas olenemata ilmast!
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ähh, ega siin halamine ka midagi paremaks ei tee.
Järelikult peab ühistransporti kasutama ning kui ilmad ilusad, siis oma luks-limusiini garaazist välja ajama :cool:

Vastamiseks sobivat varianti ei leidnud. Ehk siis selle põhjustajateks on imo rohke vihma kooslus, mis muudab teeääred ropult pehmeks ja mudaseks. Siis veel ka suured masinad, mis põldudelt muda teele kannavad.

Ühesõnaga suur vihmasadu tekitab ahelreaktsiooni.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

cobra113 kirjutas: inimesed, peske autot ikka, siis endal kah parem tunne, või ma eksin....
Ei sa eksi, hea tuju kui auto pestud kahtlemata.
Aga marru ajab see, kui sõiduvahend kohe jälle sama sugune on.
Sõidan maanteel palju ja see on ikka ropp must.
Praegused ilmad on ahastust tekitavad.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

erik kirjutas: Praegused ilmad on ahastust tekitavad.
Ma olen oma käkki vist viimase 2 kuu jooksul 1x pesnud.
Kui hommikul tundub juba, et peale tööd võiks pesta, siis õhtuks on ikka jälle mingi sopp teedel. Nädalavahetusel oli 2 kuiva päeva ja siis sai auto ka puhtaks pestud, praeguseks samasugune nagu enne pesemist.
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Nagu vastustest näha, on enamusel pollile vastanutest JÄLLE rekkad pinnuks silmas. Selle järgi võiks arvata, et kogu asfalttee on ehitusmasinate ja rekkade tõttu nagu kartulipõld... :evil:
Inimesed, mõelge ometi peaga- lähed Tallinnast Tartu, kui palju on selle 200 km peal sopaseid jälgi teel? Hea on, kui mõni. Aga auto on pasane ikkagi.
Ja see tipptundidel rekkade liiklus keelata- mida see annaks- tipptunnil nagunii kõik venivad 1.- 2. käiguga ja see ei määri üldse mu meelest. Ja ka rekkamees on inimene, ka tema tahab koju ja kuhu iganes jõuda...
Ma ei tea, kes selliste "hiilgavate" ideedega välja tuleb, kas on siidikäpast kontorirott või kes, aga töömehe mõttemaailm küll sinna ei küündiks, ma arvan :roll: .
Mis auto pesemisse puutub, siis pesen hetkel nii nagu tuju on- praeguse seisuga on auto nädala Soomes seisnud ja vihm juba ise suht puhtaks pesnud :)
Põhjus, miks auto määrdub- ise pean selleks kõike seda kokku- teedeäärne tolm vihma, lume ja lörtsiga segatult, see jama, mida libedusetõrjeks kasutatakse ning naastrehvid, mis - tõsi küll, pisikesi kübemeid- teest närib...
Ma arvan, et selles, et veokas tagant paska üles keerutab, ei ole tema süüdi, piix on teel nagunii...
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Pille kirjutas:no mis variandid. Nagu delfi.
Pille kullake !! ;) Sinuga istume üks nädalalõpp kusagile lokaali maha ja lõpetame selle nääklemise exju. Minupoolne ettepanek tehtud, loodan sinult meeldivat vastust. Joogid lähevad minu arvele, nõus ?

Tegelikult teema tegin oma kurvast meelest, et aru ma ei saa, miks olen mina süüdi, kui naabritädi Juula läheb oma kutsaga õue, la laseb kutsat pissitada minu auto ratta peale ja kakatada laste liivakasti kõrvale, kas mina olen halb, et minul on auto ja minul on lapsed kes tahavad liivakastis mängida ??

Kas mina olen paha, et oman autot ja keegi majaehitaja sõidab mullatööveokaga põllupeale ja seejärel kannab pool põlllumulda sõiduteele, mina pean pesema oma autot, raiskama aega ja raha ja majaehitajal on suht " poogen" , kas seadusandlus ei võiks jõuda niikaugele, et põllumees "põllumees" peseb ise oma auto enne sõiduteele sõitmist puhtaks. Miks on mujal euroopas autod puhtamad kui Eestis, sest seal saab trahvi, kui tuled kakima laste liivakasti kõrvale.

Olen Mina millestki valesti aru saanud, palun !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

AARE530 kirjutas:Nagu vastustest näha, on enamusel pollile vastanutest JÄLLE rekkad pinnuks silmas.
Jah... Sõidan iga jumala hommik mööda Paldiski mnt. Tallinnast harku tööle. 1 ots edasi-tagasi = nädal mööda Tallinna tänavaid liigelda. Töötan ise ka ehituse peal aga oma autost hoolin väga. Kogu see paldiski mnt osa kust karjäärist tuuakse kildu jne on üli sopane.
Viimati muutis KristjanS, 14.12.2006 23:12 35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

To Aare530: kõik me peame oma tööd tegema ja seda ka kõik rekkamehed. Maanteel sõites ei tasu lihtsalt rekka sappa ronida ja möödasõit teha natuke kaugemalt, vähemalt nii käitun mina.

Samas näide eelmisest nädalast:

Käisin krundil Sakus ja sõitsin tagasi rahulikult cruisiga 98-99km/h. Ilm oli selline sombune, aga olin suutnud auto hoida enamvähem puhtana terve 4 päeva. Mingi hetk sattus tahavaatepeeglisse Saku Originaali veok(rekka) ja tal oli vaja mööda pressida. Kahjuks olin ma süvenenud nii cruisimisse ja muusikasse, et ei pannud tähelegi tema möödasõidu alustamist ja järgmine hetk oli ta juba poole auto jagu ees. Korra käis pest läbi mõte, et vajutan ja näitan tagatulesid, aga loobusin. Järgmine hetk sain kivirahe ja vee/pori pilve osaliseks. Hetkega oli kogu auto sitane ja hiljem selgus, et esinina oli saanud ühe suurema kivi osaliseks ja sinna päris mõnusa mõlgi teinud :evil:

Kas rekkal ei peaks olema peal piirajad?! Oleks siis edasi sõitnud 130km/h, aga see hull jäi ette venima 100-105'ga Minu tuju oli hetkega rikutud ja auto üleni siiruviiruline. Siis sai ära tehtud see mis oleks pidanud algul tegema 3,4,5,6 käik ja mina jätkasin cruisimist 500m eemal rahulikult 107'ga :oops: :D

Kuna ise olen just see ehituse alal töötav inimene, siis objektile sõit suhteliselt porine ja kogu plats ka sellise vihmase ilmaga kehvas seisus. Korra natuke suurema kiirusega seal liigeldes võib auto kohe pesulasse saata. Üritan enda liikurit ikka korra 1-2 nädala jooksul pesta, aga mõnikord venib ka kuu peale. Olen lihtsalt nii laisk inimene, et ei viitsi Statoili pesula järjekorras seista 1-1,5h :evil:

Head ja mugavat pesulat ei ole ka klubile kujunenud :?
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Cardo kirjutas:
Pille kirjutas:no mis variandid. Nagu delfi.
Pille kullake !! ;) Sinuga istume üks nädalalõpp kusagile lokaali maha ja lõpetame selle nääklemise exju. Minupoolne ettepanek tehtud, loodan sinult meeldivat vastust. Joogid lähevad minu arvele, nõus ?
Mahl ja vesi ja muud sellised joogid lähevad loosi küll :P

Aga teemast - see koerte kakatamise teema on ju hoopis muu teema.

Nendest variantidest mul ei ole midagi valida, sest ega lihtsalt vihm ja lumi ju autot sopaseks ei tee. Mööda põlde ma ka ei sõida. Aga ikka on mu auto must, pesed või ei pese.

Mujal maailmas käib ka ehitus, aktiivne ehitus. Aga selle vahega, et seal pestakse ka tänavaid omavalitsuste poolt. Meil seda ei tehta. Ja kui tänavad on mustad, siis ju ei saagi olla vahet, kas pesed autot või mitte. Eks ka välismaal sõidavad kõiksugused "põllumehed", kuid tänavate pesemine lahendab selle probleemi.

Ma mäletan oma lapsepõlvest, et nägin üpris tihti tänavapesijaid-autosid. Nüüdsel ajal pole neid üldse näha.

Muide, ma kirjutasin just sel samal teemal paar päeva tagasi Äripäeva repliigi, mis veel ilmumata. Ilmselt ilmub järgmine nädal millalgi. Seal küsisin, kas keegi mäletab oma auto värvi? Mina mitte, kuigi üritan pesta autot kord nädalas. Eks ma siis kalendrist vaatan :P
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

On ka veokajuhtide seas musti lambaid ning piirajatega on see teema, et kas on nad peal ja töötavad, vanematel autode ei ole või siis võetakse "vajadusel maha".
To KristjanS- ka mina hoolin oma autost, aga see ei tähenda, et ma kedagi tahaks ää kaoyada maanteelt- kõik tahavad maju ehitada ning selleks on materjali vaja- õigus?
No saab auto pasaseks- mis siis, tuleb puhtaks pesta. Ja see Paldiski maantee näide- see ei kehti ju igal pool ikkagi, vaid seal, kus tõesti karjääris on näiteks...
Pille tõi samal teemal juba ka põhjuse välja, miks teed- tänavad mustad onväljamaaga võrreldes siis :)
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Mina arvan ka et see ei ole normaalne mis meie teedel-tänavatel toimub.
Nt eile lõuna ajal käisin statoilis autot pesemas, siis kui olin kontorisse tagasi jõudnud , oli auto küll natuke puhtam kui enne pesu , aga mitte eriti.

Mul kodu juures käib ka ehitus, tee on nii rokane , nagu mööda põldu sõidaks.
Minu arust oleks loogiline, et kui ehitus käib sellises kohas , kus on ka teised elanikud, siis ehitaja võiks ikka korra nädalas tee puhtaks pesta.

Ja mis puudutab rekkasid, siis osad juhid on täitsa normaalsed ja sõidavad ise ja lasevad ka teistel sõita, aga ükspäev nägin linnas kus mingi kallur laveeris reast ritta nagu oleks mingi pisikese linnaautoga olnud.
See ajas küll närvi.

Aga muidu üritan ikka oma auto puhtana hoida, kui just koguaeg ei saja.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Eks idioote leidub igas eesti nurgas, olenemata sõiduki liigist või konkreetsest margist. Ka endal on tänu rekkale üle käinud kivi ja soparahe, mille tagajärjel oli katki paar nädala vanuseid udukaid, üks esitule klaas ja muidugi ei pääsenud ka seni täiesti veatu olnud esiklaas. Aga vihane olin/olen ainult konkreetse rekkajuhi peale. Muidu nemad ju ka inimesed ja ka endal nii mõnigi hea tuttav sellest valdkonnast.
Autot pesen vastavalt sopakihile, päris ühe piisa pärast lapiga nühkima ei kihuta aga samas päris mullahunnikuks ka muutuda ei lase :D

Terv,

Jannar
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Pesen autot ikka, et vähegi masina tervist, välist ilu enda ja teiste silmis hoida. Raskeveokitest, soolast ning muidu sopasest ilmast me keegi mööda ei pääse, seega parem lepin sellega kui kedagi kiruma hakkan. Iga liiklusvahend on kellelegi kuidagi kasulik, kellele töö, kellele mugavus ja kellele liiklusvahend.
Puhas auto ja see kui tihti peetakse otstarbekaks seda pesta on personaalne asi, teised sõidukid aga kujundavad meie igapäevase liikluskeskkonna, kus kõik võrdsed peaksid olema.
Soovitan närve kokku hoida ja pori ning mustusetekitajatesse arusaadavalt suhtuda, kõik oleme ju inimesed.


;) Pestud auto pidi selge märk haigest mõistusest olema :lol:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1971
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Tõelisele eestlastele kohased vastusevariandid oleks olnud:

a) Enda hea enesetunde jaoks
b) Naise/armukese/saadavate beibede pärast
c) Naabrimehe tõttu
d) Kolleegide arvamuse jaoks
e) Ämma virisemise lõpeamiseks
f) Pesulas töötava sõbra pärast
g) Firma maksab - miks mitte?
h) Auto pärast...?

Ilves@auto juba kuu aega sitane ;)
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Küsiksin siia vahepeale teemaga seotud küsimuse:

Kas keegi on viimasel ajal tänavapuhastusmasinaid linnas kohanud?

Ise olen ca aasta jooksul näinud kahte. Teise toimetamist kahjuks töö tegemiseks ei saa nimetada.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kimmo see on väga terav teema, mina näen neid kuivpuhastajaid ikka aegajalt, aga milleks tegeleda tagajärjega kui võiks alustada põhjustajast.

Võiks ju tänavaid ka pesta, aga see oleks samas järgus auto pesemisega, kui kohe järgmisel päeval mullatöölised kõik täis mustavad.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Cardo kirjutas:Kimmo see on väga terav teema, mina näen neid kuivpuhastajaid ikka aegajalt, aga milleks tegeleda tagajärjega kui võiks alustada põhjustajast.

Võiks ju tänavaid ka pesta, aga see oleks samas järgus auto pesemisega, kui kohe järgmisel päeval mullatöölised kõik täis mustavad.
Siis on hea, et neid siiski näha on - kuigi linnapildis nende jälge eriti näha ei ole.

Põhjustajad - märja ilmaga võiksid selleks olla
* naastrehvid.
* tahmavad sõidukid.
* ehitustegevus. (ehitusplatsilt mahasõit, lahtised koormad, tolmav ehitustegevus)

Niiske, lörtsise, miinukraadise ilma puhul lisanduksid puisturid.

Kuiva ilmaga tuul :D

Samas ongi eriautobaasi ülesanne tegeleda tagajärgedega?
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Pesen autot korra nädalas.
1. Saab sodi maha ( Talvel soola)
2. Edeva inimese asi. Auto peab ju ilusti puhas olema.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Vasta