Millise turvatooliga kaunistate teie oma BMW istet?

Vaba teema
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Et esiistmele panna peab soetama UM'ist ka turvavööle lisa kinnitused.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Juss kirjutas:Et esiistmele panna peab soetama UM'ist ka turvavööle lisa kinnitused.
Võiks öelda, et nt E46-l oleks pidanud turvavöö kogu süsteemiga välja vahetama (hind oli 5K ringis vist). Ehk tuleb välja vahetada nn jäikade vööde vastu, mis avariiolukorras fikseerivad rihma koheselt.
Vaikimisi tulevad autoga aga sellised vööd, mis avarii korral annavad mõned mm järgi, et vähendada tõsiste kehavigastuste võimalust. Elik pehmendada lööki.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Eile oli Roolivõimus lasteistemete ajuloputusfilmikene, milles märkasin 2 demagoogivõtet, 1. valeväite esitamine, et ilma toolita lapsel vöö soonib ülemääraselt siseelundeid kui pauk käib (samalaadselt soonib ta ka täiskasvanul), 2. kui turvaiste oli esiistmel ja padi lahti läks, siis iste lendas sõna otseses mõttes pilbasteks nagu oleks tehtud vahtplastist (st reaalsetele oludele mittevastav esitlus). Ja nii need pisivaled kogunevadki.
Raivo kirjutas:Uued turvatoolid on tavaliselt ikka nö kolmepunkti vöödega.
Selles osas absoluutselt nõus - laste turvatoolid on kuidagi liigselt üles haibitud. Ma saan aru, et turvatoolis on lapsel mugavam - istub kõrgemal, näeb paremini välja, magama jäänud lapsel toetab pead. Aga ma ei saa päris hästi sellest kaitsvast efektist aru. Räägin siis väikelastele mõeldud toolidest - eraldi padja ja seljatoega toolid on normaalsemad.
Illustreeriv pilt ka jutuks olevast toolist:
Pilt

Esiteks kinnitub tool auto turvavöödega tõeliselt ebamääraselt - kuskilt väga alt põhimõtteliselt ainult alumise rihmaga. Kinnituskoht jääb ilmselgelt allapoole lapse ja tooli raskuskeset. Laps omakorda kinnitub tooli kolmepunkti vöödega ... kahjuks ... talveriietes 2-aastasel põhimõtteliselt puuduvad õlad, mille taha õlarihmad kinni jääks - laps on lihtsalt selline paras pamp :)
Avarii korral liigub tooli ülaosa ette, alaosa hoitakse paigal, last hoitakse pigem vaagnast ja jalgadest kinni kui õlgadest kuna no mitu kihti riideid, jope, lisaks turvavööde pehmendused - lapse ülakeha libiseb lihtsalt välja sealt rihmade vahelt, tõmba need rihmad nii kõvasti kinni kui tahes.

Minu meelest oluliselt paremini teeks sama tööd kaks laia auto turvavööd, millest mõlemad (või siis ainult alumine) lähevad risti üle lapse, erinevalt mingitest peenikestest polsterdatud turvatooli rihmadest, mis ei hoia üldse midagi kinni.

Suurematele lastele mõeldud istmepadjast ja seljatoest koosnevad toolid on viisakamad - kasutatakse nende puhul lapse kinni hoidmiseks auto turvavöösid, mille ülemine rihm on sätitud siis tooli seljatoe abiga madalamaks. Tundub oluliselt turvalisem lahendus.
Indrek
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Alati võib proovida istet ka vastavalt õpetusele paigaldada ja last vastavalt tema vanusele õigesse tooli panna. Minu tütar istub vägagi turvalist pildil olevas toolis. Õlgadest kinni, puusadest kinni ja tool korralikult istme küljes kinni. Kui ikka pikem sõit eest siis tuleb muidugi lapsele ka vastav riietus valida, et ta ohutult toolis saaks istuda. Teki sisse mässituna on teda tõesti sinna raske kinnitada.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

See tool ongi eakohane. Kolmepunkti rihmad tõmban korralikult kinni ka.
Kahjuks ei ole pikemad sõidud, et last riidest lahti kiskuda - on enamuses linnasõidud ... ja ma ei hakka last ka talvel külmas autos lahti riietama teda tooli toppides.

Tooli ei hoia seljatoest mitte miski - alt alusest hoiab kõhurihm, ülemine rihm käib mingite klambrite vahele suhteliselt tooli allaossa umbes lapse tagumiku kõrgusele.

Suvel iseasi - suvel need õlarihmad isegi hoiavad niivõrd kuivõrd. Vähemalt ma usun, et hoiavad. Üldiselt on igasugused rihma ümber libisevad ja keerlevad polsterdused evil.
Indrek
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Indrek_M kirjutas: Tooli ei hoia seljatoest mitte miski - alt alusest hoiab kõhurihm, ülemine rihm käib mingite klambrite vahele suhteliselt tooli allaossa umbes lapse tagumiku kõrgusele.
Siinkohal ma päri ei ole. See ülemine rihm pole kõigil nii madalal. Meil on IWH turvatool ja ülemise rihma kinnitus on tooli seljatoe ülevalotsas.


Ja turvarihmad lapsel on ju reguleeritavad. Kui on ka tegemist talveriietega, siis saab need vastavalt reguleerida. Muidugi, olen nõus, et päris paksude õueriietega on jah kehv lapsel seal, sest need riided on nii paksud ja kohevad.
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Siis on vaja eelpingutuse ja miks mitte ka koormuspiirajaga turvavöödega lapse turvatooli.
Entusiastlikumad teevad nüüd vastavasisulise ettepaneku maailma juhtivatele autoohutusssüsteemide tootjatele ja saavad feimi ja äkki isegi sulligi.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Pilt

Kasutan seda Concord´i tooli ja sellel jookseb ka turvavöö korralikult ülevalt.
525 TDS´a EXECUTIVE
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Pille kirjutas:
Indrek_M kirjutas: Tooli ei hoia seljatoest mitte miski - alt alusest hoiab kõhurihm, ülemine rihm käib mingite klambrite vahele suhteliselt tooli allaossa umbes lapse tagumiku kõrgusele.
Siinkohal ma päri ei ole. See ülemine rihm pole kõigil nii madalal. Meil on IWH turvatool ja ülemise rihma kinnitus on tooli seljatoe ülevalotsas.


Ja turvarihmad lapsel on ju reguleeritavad. Kui on ka tegemist talveriietega, siis saab need vastavalt reguleerida. Muidugi, olen nõus, et päris paksude õueriietega on jah kehv lapsel seal, sest need riided on nii paksud ja kohevad.
Pillega päri. Minul on see turva tool ikka väga istme küljes kinni. Ma pole seda sealt viimase kuue kuu jooksul ka kordagi ära võtnud ja kui panin siis tõmbasin ikka korralikult paigale ning lisakt on tal see pinguti ees mis veelgi survet avaldab. Ei näe probleemi siin.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Aktuaalne teema :)
Omal on autos vist samasugune tool nagu Indrek oma pildil näitas.
Naise autosse sai just muretsetud see suurema lapse tool, mis kinnitub otse koos lapsega istme külge.
Ütleks, et see enda autos olev tool tundub hulka stabiilsem ning mugavam. Laps on seal sees vöödega kinnitatud korralikult. Muide, kes ei tea, siis turvarihmasid on võimalik pingutada kah! ;) Turvavöö läheb turvatooli üsna ülaäärest( ja risti) läbi, seega nagu peaks kinnitus väga hea olema.
Suurema lapse tool aga paistab selline "ebastabiilsem", st alati peab last sinna pannes vööd üle pingutama (loomulikult peab ka väiksema istmega seda tegema), laps liigub antud toolis rohkem ning ma pakun et ohu korral (kuna tal on liikumisruumi rohkem) võib ta hoopis kehvemini kinnitatud olla kui selles väiksemas istmes.

Aga see kõik on muidugi oletus ja ma loodan et keegi meist ei pea seda kunagi ka ise läbi kogema.
530d
Kasutaja avatar
Markus
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 18.01.2008 11:20 25

Postitus Postitas Markus »

mu autos siis ka nö turvatool-kahjuks pilti ei oska panna-muret valmistab hoopis see ,et kuna laps ja tool kinnituvad auto turvavööga siis ei tundu see eriti turvaline..kuna see nö pikem ehk ylemine vöö osa on ju ohtlikult kõri lähedal !!!
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

See sinu eelmises postituses olev link ei taha nagu toimida. 135cm tuleb EU seadusandlusest ja teoorias peaks ka Eestis kehtima.

Mõned videod turvatoolidest:

crash-test: carseat vs. no carseat:

Crash Test of Unrestrained Infant:

Ise kasutan sellist turvatooli: Pilt

Selle tooli eeliseks on suur universaalsus ja kasutada saab seda alates 1 aastast kuni pea 12 aastani välja. Miinuseks on isofixi puudumine. Pikemalt juttu sellest toolist:
http://www.child-seats.co.uk/recaro-young-sport.html
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Selle Recaro istmel see paha asi, et väikse lapse puhul (1a) ei saa seda pikali asendisse panna ja pikematel sõitudel ei ole see lapse seljale hea.
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Päris sirgu tõesti laps ennast seal ajada ei saa aga samas on see tooli enda poolt reguleeritav nurk ja auto enda tooli nurk koos täiesti piisavad normaalseks magamiseks ka pikemal sõidul.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

ma siis kergitan teemat natuke ja kui kellelgi on pakkuda turvatooli siis palun kirjeldus, pilt, hind ja umbkaudne tooli vanus PS-i :D

pea paistab juba :D


-RaulA-
jaaHah
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Kui pea paistab alles, siis vaata turvahälle. Hea näpuotsa koos titega võtta.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

mingisugune turvahälli moodi asi olemas millega autosse pista põngerjas. kuid ka see oleks hea millega ringi saaks lohistada mööda poode näiteks :D
jaaHah
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Pilt

Ise vedasin titte sellise maxi-cosiga ja oli küll mugav autosse panna ja kaasa haarata.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

midagi sellist mõtlesingi umbes täpselt.
jaaHah
preili
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 16.02.2008 21:47 34
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas preili »

Kui laps pisike oli siis oli meil chicco turvahäll (väga nõme-kobakas, praegu võtaksin maxi-cosi kui saaks aega tagasi keerata) aga praegu on Brittoni 9-25 kilo- täitsa rahul saab selili panna ja hind kah normaalne - ca 1600.-
Eks tulevikus tuleb veel üks tool osta, sest ei tahaks väga vara ainult istumisalusele panna- tundub kõrvalt jube ebamugav.
junior
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 23.02.2006 22:17 52
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas junior »

Maiks kirjutas:Pilt

Ise vedasin titte sellise maxi-cosiga ja oli küll mugav autosse panna ja kaasa haarata.
Sai ka sarnane maxi-cosi muretsetud, aga E34 turvavööd ei ulata ümber nii nagu õpetuses näidatud. :( Kas keegi on kokku puutunud selle probleemiga?
E34 524td´88a.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Ma olen kuulnud, et on olemas turvavööde pikendused, universaalsed. Need siis just sellistel puhkudel, kui turvavöö ei ulata. Aga kust neid saada, ma ei tea. Mingi aasta tagasi umbes uurisin, aga välja ei suutnud uurida. Mul E30-l ees olev turvavöö ulatab ümber hälli, kuid tagumised mitte.
Kasutaja avatar
trummar
Huviline
Postitusi: 248
Liitunud: 27.05.2006 10:50 44
Asukoht: Päälinn, vahel ka Mulgimaal
Kontakt:

Postitus Postitas trummar »

Minu E34-al jälle niimoodi. Õelapse turvahälli paigutamine minu selja taha on väga vaevarikas, turvavöö lukusti peab ikka jõuga sisse suruma.
Aga kõrvalistuja taha läheb täiesti normaalselt.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Kasutaja avatar
allan4
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 16.11.2007 17:39 18
Asukoht: Harjumaa, Rae vald
Kontakt:

Postitus Postitas allan4 »

2 x maxi-cosi, üks taga, teine vahel taga, vahel ees.
Veel oleks küsimus, et äkki keegi teab, kus kohast ma e34 touringul keskmise turva vöö võiks leida, või kuidas see tagumine iste üless käib?
ELEKTRITÖÖD! 56 794 497
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

allan4 kirjutas:2 x maxi-cosi, üks taga, teine vahel taga, vahel ees.
Veel oleks küsimus, et äkki keegi teab, kus kohast ma e34 touringul keskmise turva vöö võiks leida, või kuidas see tagumine iste üless käib?
Tõmba istet eest üles järsu nõksuga. Turvavöö arvatavasti selle all :) . Ma vist ainuke kellel ilma suurema nimeta tool on. Mul hetkel kas britton või britax vms. Paberid olid ka kaasas, aga poest väljudes kõigutasin liiga hoogsalt ja läind nad olid :lol:
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Vasta